Školák
lucinek
1. zář 2013

Šli byste s miminkem na zahájení školního roku?

Nas syn pujde letos do prvni tridy a mame doma 14 denni miminko premyslim zda ho vzit sebou na zahajeni skolniho roku. Syna by mohl odprovodit jen manzel ale syn se tesil ze ho poprve do skoly odvedeme oba.
amj
1. zář 2013
ahoj. Já byla minulý rok. Malý se narodil 21.8 a někdo jit musel. Manžel si vzit volno nemohl :-| junior to prospal, vůbec nevěděl , že nekde jsme... byla tam ještě i jiná maminka - máme kluky na stejno. Taky byla s kočárkem, stejný případ.
Žádné následky to nezanechalo 😃
kajalka
1. zář 2013
Já bych šla. Když bylo našemu mrněti 14 dní, byli jsme se podívat kamarádům na svatbu v kostele. Celou jí krásně prospinkal.
granda
1. zář 2013
ja jsem staromodni a byla jsem šest neděl doma. do školy bych teda nešla..největší riziko jak jej nakazit.
vrana
1. zář 2013
Šla bych. Malého bych měla zabaleného v kočárku. Mezi dětmi běhat nebude a kočárek si ohlídáš aby do něj nikdo nelezl 🙂 Je to velká událost, u které (aspoň pro mě) mají být oba rodiče. A k názoru - největší riziko jak jej nakazit.... . To riziko bude už pořád kdykoliv, kdekoliv, když je doma starší sourozenec. Takže promeškat kvůli tomu první den školy mi přijde škoda.
marecek4
1. zář 2013
je to o potřebách,možnostech a názoru-je sice možnost nákazy-kašel,rýma-ale ty ten starší ze školy donese tak jako tak,pokud bude prcek v kočárku a nebudete se hrnout dopředu,kde bude nejvíc lidí tak v tom problém nevidím,já třeba musela hned z porodnice do obchodu,doma bylo vyžráno 😃 a fakt jsem mimčo nenechala v autě-tam to bylo podle mě daleko horší a přežili jsme to bez následků
petrajurinova
1. zář 2013
Já bych určitě šla - je to jedinečná událost v životě dítěte a určitě by první cestu do školy mělo dítě absolvovat s maminčiným doprovodem. Pokud bude miminko v kočárku (a ne v nějakém nosítku), tak se mu celkem nemá co stát - rýmu a kašel může chytit i při běžných procházkách. Zůstat doma jen kvůli tomu, že by snad miminko mohlo potkat nějakého vira a nedoprovodit starší dítě při tak významné události, by taky mohl být jeden z hodně výrazných startovacích impulzů pro sourozeneckou žárlivost a to je dle mého názoru mnohem horší bacil než rýma.
hansed
1. zář 2013
Šla bych 😉
m_d
1. zář 2013
Sla bych, ja z porodnice valila do Tesca. Doma nic nebylo, manza byl tyden sam doma 😃 takze miminko hezky oblect, dat do kocarku a vyrazit s usmevem, preci jen pro starsi ditko je velika udalost.
ebsian
1. zář 2013
Sice nemám starší dítko, ale určitě bych šla také. I tak jsme malou brali normálně na procházku 5. den po porodu na chviličku a to v prosinci a následky to taky nezanechalo a i do té školy bych mimčo prostě vzala. Souhlasím s ostatníma, událost je to veliká pro prvňáčka. x-) x-)
kacka.va
1. zář 2013
já bych šla asi před školu a měla ho v kočárku a starší dítě vyprovodila. šest neděl snad dneska už nikdo doma nebývá, ne? 🙂 Já teda neznám nikoho, kdo byl seděl šestinedělí s dětmi doma. Ano cíleně se nemají vyhledávat dětské kolektivy (hřiště, herny a podobně).
berynka
1. zář 2013
My to budeme mít naopak. Hlídat bude manžel a já si chci se svojí velkou holkou užít celé dopoledne 🙂 . Naštěstí to máme blízko, tak až bude potřeba jen odskočím nakojit 😉
vendulka
1. zář 2013
šla bych, nevidím důvod nejít 😉
atrami
1. zář 2013
išla by som, pre syna je to vážny prvý krok, veľa to pre neho znamená. Možno mu bude stačiť ak bude vedieť, že si tam a môžeš malú voziť vonku v kočíku
marton
1. zář 2013
Určitě jdi.Miminku to neuškodí a malej by byl smutný.Třeba by mohl i žárlit.První den do školy...tam musíte být všichni 🙂 .
jmisa
1. zář 2013
Taky bych šla a nenechala si to ujít.
Já s prckem fungovala od pátého dne standardně, musela jsem pořešit matriku, ale i nákup, když si muž nemohl vzít volno ..... Mimčo bude v kočárku a nemyslím, že by mu hrozilo nějaké extrémní nebezpečí, vždyť do poradny půjdete také a maminky tam chodí i s dalším děckem.
tkanicka
1. zář 2013
Běžte všichni, šestinedělí je beztak hlavně kvůli mamince. Ta rýma a nachlazení číhá všude a starší bude nosit bacily odteď ze školy už denně. Přece ohlídáš, aby na něj nikdo neprskal přímo. Ordinaci u pediatra taky nedezinfikují, než začne poradna pro miminka a že tam těch bacilů musí být
bellka
1. zář 2013
jsem v zásadě proti tomu, běhat někde mezi cizí lidi se 14ti denním miminkem, ale u tohohle bych taky neváhala a určitě do školy syna poprvé doprovodila, je to JEHO, ale i VAŠE poprvé a už nikdy se nebude opakovat 😉
hojda
1. zář 2013
Rozhodně bych šla, zatím je celkem dobrý čas a nemoci ještě neřádí, takže se není čeho bát a bylo by škoda o to přijít.
sweet81
1. zář 2013
šla bych
blahova_andrea
2. zář 2013
já bych také šla. souhlasím s výše napsaným. a pokud bych jako maminka byla vážně tak přecitlivělá a bála se o dítko, tak bych si pro něj zařídila hlídání doma, abych ho brát nemusela, ale první školní den svého dítěte bych si nechala ujít jen, kdybych tou dobou ležela ve špitále a nechtěli mě nechat podepsat revers 😉 a také si myslím, že by to byl vážný handicap pro budování dalších vztahů a žárlivostí v rodině.

Začni psát odpověď...

Odešli