Soukromá výuka angličtiny pro školačku?

susik77
5. říj 2017

Dobry den, uvazuji o tom, ze prihlasim dceru ve 2.tride na soukromou vyuku anglictiny. Meli ve skole dobrou nabidku a lektor by jezdil k nam domu. Ja pouzivam anglictinu aktivne v praci - kazdy den telefonaty s mezinarodnim tymem - ale na uceni deti se necitim. Manzel mi to vymlouva ze to je zbytecne - pry strata casu. Radsi ji chce na stredni poslat na rok do zahranici studovat.Ja bych byla radsi aby se uz na zakladce ucila vic intenzivne, vyuka ve skole mi prijde nedostatecna.Mate zkusenost s privatni vyukou skolaku? Nemyslim doucovani.Dekuji.

ejmate
6. říj 2017

Já jsem na základce chodila mimo povinnou aj i na kroužek a jsem za to ráda, naučila jsem se tam mnohem víc než na "školní" aj, na kterou jsem se díky kroužku nemusela skoro vůbec učit. Myslím, že jsem i měla dobrý základ na střední a na vošku, kde jsem odjela do zahraničí a myslím, že se mi to vážně hodilo. Sama teď doučuji pár dětí ze vsi 😉

filija
6. říj 2017

dle mne je základ čeština, to ztrátou času není, cizí jazyk a doučování z něj lépe až na 2. stupni, dítě to více zužitkuje.

martinka1996
6. říj 2017

No, souhlasila bys i s Tebou i s manželem, s Tebou v tom, že výuka na ZŠ je nedostatečná a pokud dítě zvládá klasické hodiny, tak proč ne. Na druhou stranu záleží na soukromém učiteli jak je kvalitní a co naučí. Ja osobně se taky nejvíc rozmluvila v cizině, ale ona je malá a pokud by měla kvalitního učitele už teď tak si myslím, že by to bylo super 😊👍

plksv
6. říj 2017

Ve 3.třídě jsem holku přihlásila do jazykovky na individuální výuku angličtiny, od 5.třídy ji měla s rodilým mluvčím. Postupně si přidala španělštinu, japonštinu, němčinu, ve škole ruštinu. Je to teda velmi drahá záležitost, ale teď už jsou vidět výsledky, takže to považuji za dobrou investici. Doporučuji 🙂.

susik77
autor
6. říj 2017

@martinka1996 Ja taky po 2 letech intenzivni anglictiny jsem jela na 6 tydnu na studijni pobyt do Oxfordu.Je to super pocit kdyz najednou rozumim o cem se lidi bavi v mhd😊.Predtim jsem se nechytala...

susik77
autor
6. říj 2017

@plksv : to je sikulka😊.Jazyky jsou super investice.Ja se taky ucila nemecky, anglicky, latinu na stredni a VS, rustinu a franinu.Kdyz se ucis vic jazyku nektere slova se podobaji, tak to jde potom rychleji😊

g_m
6. říj 2017

@susik77 Učím děti, které začínaly, když byly ve školce a teď pokračují. Rozhodně to není ztráta času!!! Děti z takových hodin mají obrovskou slovní zásobu a jsou komunikativnější, nebojí se promluvit a hlavně se dostanou ke slovu. Pokud jste vy nikdy angličtinu neučila, tak se do toho nepouštějte, hlavně když se na to necítíte...
@filija Ano, dobrá znalost češtiny pomůže, ale rozhodně to není ztráta času a vyhozené peníze. Na 2.stupni je pozdě, čím dřív si dítě vytvoří k jazyku pozitivní vztah, tím líp. Neteř nemá ráda hodiny ve škole, ale na soukromou chodí nadšená...