Svačina do školy, mohl by mě někdo inspirovat?

ewelina
23. srp 2013

Zdravím... mohl by mě prosím někdo inspirovat, co dávat synovi (1.tř.) do školy na svačinu? Děkuji.

krystalka
24. srp 2013

@ewelina - ahoj, já mám sice teprve předškoláka, ale loni si do soukromé miniškoličky taky nosil svačinu s sebou...dávala jsem mu tak různě, co jsme měli doma, nebo co měl rád - rohlík se sýrem a nakrájené jablíčko nebo okurku, jogurt a banán, nějaký koláč nebo buchtu a k tomu zase nějaké ovoce, někdy ovocnou přesnídávku a celozrnné sušenky, pribináček a rohlík....záleží co má rád....v podstatě bych mu dávala něco podobného, co jsi mu dávala doteď na svačiny doma....

zamilovanadonej
24. srp 2013

@krystalka Syn mi půjde taky do školy a taky jsem přemýšlela, a napadlo mě sem tam mu dělat toust, v běžném toustovači, + nějaký kousek zeleniny nebo ovoce a kousek něčeho na zub 😉

krystalka
24. srp 2013

@zamilovanadonej - no, to je taky fajn nápad, jestli má tousty rád...nebo samozřejmě různé pomazánky, možná i trochu těstovinového nebo zeleninového salátu do krabičky a k tomu nějaké pečivo....jinak můj syn ještě do školy teď nejde, ale vycházím z toho, co jsem mu dávala s sebou do té školičky a nebo co nosíme s sebou v krabičce ven na výlety a hřiště....a v podstatě totéž svačí i doma....

vojtisek2007
24. srp 2013

@ewelina taky nad tím přemýšlím....navíc můj syn bude odpoledne ještě ve družině, než ho vyzvednu tak kolem půl4, obědy mají v půl 12 - tak doporučovaly vychovatelky z družiny, aby děti měli s sebou i něco na to odpoledne, zajistěň mají pouze pitný režim, odpolední svačina se bohužel zajistit nedá, takže mu musím dát z domu...

evaviki
24. srp 2013

@ewelina snad mi to admin nestopne, pripadne poslu do IP..
http://www.jenproholky.cz/lol/6097-ty-nejkrasne...
http://ona.idnes.cz/svaciny-do-skoly-0ko-/deti....
http://www.prozeny.cz/recepty/recepty-a-vareni/...

ked mam psat vseobecne, tak zkus vymyslet nejake pomazanky, k tomu sunka, syr, srtidat chleba, rohliky, udelat treba hamburger, pridat zeleninu a ovoce.. sem tam nejaky kolac (bublanina a babovka - to bola moje oblibena svacina)
kdybych to mela brat podle mojeho ditete, tak mu staci ovoce, zelenina a nejaka sunka k tomu 😀

poupe
24. srp 2013

ty bláho svačiny, zlatá školka 😅

ewelina
autor
27. srp 2013

Díky... ve školce to bylo bez starostí, tak teď se budeme muset víc snažit... 🙂

elastiq
27. srp 2013

Dneska jsou fajn ty svačinové krabičky, dávám tam malé obložený chleba, s tím co má ráda, střídám šunku, sýr, pomazánku, občas zapečený toust, k tomu pár kousků zeleniny, mrkev, okurku, jindy ovoce, jablko, hroznové víno, občas také něco sladkého , buchtu, bábovku, to co má dítě rádo 😉

kopretina77
1. říj 2013

já dávám chleba se sýrem,šunkou,ovoce,zeleninu,syn si většinou řekne co by chtěl.

danae
5. říj 2013

Moje dcerka si zamilovala zapečené toasty se sýrem - z toustovače, kdy vzniknou z chleba zapečené trojúhelníčky. A k tomu ovoce nebo zelenina. Někdy dostane normální chleba/rohlík, Hlavní je myslím odhadnout množství a dohodnout jídlo s dítětem. Je dost dětí, co sní celou svačinu dopoledne a pak ve škole neobědvají. Moje dcera zas nejí skoro vůbec svačiny a v jídelně sní všechno. Pak jsou ale děti, které jsou v družině až do pozdnějšího odpoledne a kterým svačina už nezbývá, ačkoliv mají ještě pak hlad. Je to věda 🙂 Taky toho nedat moc, aby neměly děti těžké batohy jak na túru. Tak myslím, že si to musíte vyzkoušet a uvidíte, jak pro vás bude fungovat.

ewelina
autor
5. říj 2013

První měsíc máme úspěšně za sebou... syn chodí i do družiny, takže má právě i něco menšího na odpoledne... naše zkušenost je zatím: chleba, houska nebo rohlík se šunkou nebo sýrem (ten radši), buchta, perník, sušenka, k tomu vždy jablíčko, banán, hrozno, okurka... paprika ani mrkev zatím neprošla... chystáme se pořídit sendvičovač na trojúhelníčky 🙂

ewelina
autor
5. říj 2013

... a ještě taky dobrý jogurt nebo puding s piškotama 😉

zelivka
7. říj 2013

Já dávám i jogurtové pytlíčky (má Lídl) nebo kromě čerstvého ovoce i přesnídávky v pytlíčkách (má DM, Schlecker, Interspar...)

denisamala75
Odpověď byla odstraněná
Zobraz