Syn je prvák a je hyperaktivní. Jak na něj?

slunicko.
20. čer 2009

dobrý den.Chtěla jsem se zeptat jak na hyperaktivní dítě.Mám syna je v první třídě a bude ji opakovat nerad se učí a dlouho nevydrží u toho.Jen by dělal hlouposti o kolo.Nevím si už rady jak na něj děkuji všem za odpověd 🙂

ria_zuzolova
29. bře 2011

Prosím Vás a ako sa taká hyperaktivita diagnostikuje? A v akom veku?

lucy222
30. bře 2011

@ria_zuzolova kamaradka jde za 14 na vysetreni-to bude male 1 rok...jde na EEG...uz na necem byla, ale pry to mohou potvrdit/vyvratit az na tom roce...

kalo
1. dub 2011

@ria_zuzolova My byly ve 2 a půl letech na EEG a má ho tam 🙂 (nebyly jsme na vyšetření kvůli hyperaktivitě, hyperaktivní se nám nezdá, ale kvůli zpožděnému pohyb.vývoji....ale ADHD nám zjistili 🙂 )

ria_zuzolova
2. dub 2011

Ahojte @lucy222 @kalo
ďakujem za odpoveď. 🙂 Prekvapili ste ma, lebo ja som mala také informácie, že až u 3-ročných detí sa to určuje. A nevedela som, že EEG... no, som zas o kus múdrejšia. 😅 🤐

lucy222
3. dub 2011

@ria_zuzolova nemas zac. Ja pak muzu hodit info po tom 14.4. 😉 u kamaradky je vic priznaku pro si Dr.mysli,ze je hyper...ted to chteji uz jen potvrdit/vyvratit. :-/

ria_zuzolova
17. dub 2011

@lucy222 tak máš/môžeš hodiť info prosím?
Ja z toho začínam mať chaos. Som sa dopátrala, že podľa najnovších trendov neuro vyšetrenia nie sú až tak preukazné, že na "papierové" potvrdenie diagnózy pre školu je rozhodujúce vyšetrenie psychológa.

lucy222
19. dub 2011

@ria_zuzolova ahojda,
tak u kamosky to dopadlo relativne dobre-hyperaktivitu zatim nepotvrdili,ale pry neni pro budoucnost vyvracena (=nemuzou ji 100% vyvratit)...zatim male zjistili 'pouze' zvysenou mozkovou cinnost-tu ma jako 2-3 lete ditko,takze potrebuje hodne podnetu...jinak byly holky opravdu u neurologa 😉

ria_zuzolova
20. dub 2011

@lucy222 ďakujem. A kamarátke že držím palce, aby to zvládli čo najlepšie. 😉

misa84
8. led 2012

ahoj vsem, muzu i ja dotaz? muj 3lety syn byl od malicka vcelku klidas, s mluvenim i chozenim byl hodne napred, u cteni knizek vydrzi, u pohadek vydrzi, ale posledni dobou mi prijde hrozne divoky, zbrkly, mluvi hrozne nahlas i pri normalnim rozhovoru, presvedcit ho k oblikani, kdyz se nekam jde da hroznou praci, porad ma neco dulezitejsiho, pusu nezavre, kdyz zrovna neco nevyklada, tak vydava aspon vselijake zvuky, hodne se vzteka, ale takovym zpusobem, ze pomalu ocekavam, kdy na nas sousedi poslou socialku jak hrozne pisti, jeci, krici jako bychom mu snad ruce trhali...ptala jsem se ve skolce, jaky je tam, pry je docela rusivy, ale bud mi ucitelka "ze slusnosti" nechtela rict, ze je to problem, nebo to neni tak hrozne, a pry je taky hodne kamaradsky, coz vidim i na vlastni oci, ostatni deti porad objima, vesi se na ne, coz ne vsem je prijemne 😒 je mozne, ze se hyperaktivita projevi az v tomhle veku, kdyz od miminka docela hezky spal, byl klidas az spis otloukanek, nebo je ted jen moc divoky? dekuji

andy80
8. led 2012

misa84, věř, že tohle je chování normálního tříletého dítěte, hyperaktivita se projevuje krapet jinak.

misa84
8. led 2012

@andy80 ja jsem si prave nasla na netu priznaky jako hlucnost, impulzivni jednani, neklid apod coz u nas vsechno bohuzel je...dokaze zmenit naladu ve vterine a to pak aby se clovek pomalu bal na nej i podivat aby na me nezacal vztekle jecet, je hodne panovacny. ☹ ale snad je to jen projev prvni puberty a brzy jej to prejde.. dekuji ti za odpoved

alfabet
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alfabet
Odpověď byla odstraněná
Zobraz