Syn je prvák a je hyperaktivní. Jak na něj?

slunicko.
20. čer 2009

dobrý den.Chtěla jsem se zeptat jak na hyperaktivní dítě.Mám syna je v první třídě a bude ji opakovat nerad se učí a dlouho nevydrží u toho.Jen by dělal hlouposti o kolo.Nevím si už rady jak na něj děkuji všem za odpověd 🙂

tvarohacek
20. čer 2009

Tak rozhodně bych se zašla poradit k psychologovi např. do pedagogicko- psychologické poradny, kde ti poradí jak s dítětem pracovat, také jistě zhodnotí jeho profil schopností a poradí na co se zaměřit.

Má svůj individuální vzdělávací plán? To je docela dobré a třeba v Praze časté řešení pro děti s poruchami učení, hyperaktivitou...

Asi bych se snažila co nejdříve kontaktovat odborníky, opakovat první třídu pro hyperaktivitu mi nepřijde jako nejvhodnější řešení.

dianga
20. čer 2009

ak sa mozem pridat.... moj Davide je maly.....ale hyperaktívny je celý den... neobsedi pri jedeni, hracky ho netrapia dlhsie ako minutu, len hlada co ako zle urobit...kazdopadne ma pravdu tvarohacek, zajdi k odbornikom....

slunicko.
autor
20. čer 2009

Byla jsem v poradně ohledně učení a psaní.Dělaly mu celodení test ma úroven prý čtyř letého dítěte. Přitom mám, ještě druhého syna dvouletého a ten je opak vše se rád učí a je víc přístupný a vychovávam je stějně.Tak nevím kde je chyba.

tvarohacek
20. čer 2009

jinak mám dojem, že na tohle téma už tu je diskuze,zkus ji dohledat a případně se zeptat někoho, kdo má více praktických zkušeností.

tvarohacek
20. čer 2009
womenne
20. čer 2009

sluničko velmi ti pomože detsky psycholog moj sestra bola so svojou dcerkou,ta tiež neobsedela stale niečo vyvadzala,pri jedle a inom no des nikto sme ju enchceli bavit.Psycholožka im poradila pevn režim čo sa tyka jedla,pisania uloh prostevšetkeho,kym si zvykli dost bojovali,na trucovanie bola spalna a pevne objati.ale vydržali.
prajem pevne nervy je to fakt niekedy tažke 😉

popelka.miri
20. čer 2009

Hyperaktivní dítě potřebuje určitý režim, zázemí a důslednost...nepovolit a taky musí cítit lásku! nepovolovat! Když se dítě začne vztekat, tak rozhodně mu neustoupit, ale trvat na svém, ale zároveň mu dát najevo, že ho mám i tak ráda!!
Nám se osvědčilo, když se dítě vztekalo až do nepříčetnosti jít do koupelny a studenou vodou omývat obličej v klidu a říkat, jak jsou ta očička zlobivá, že pláčou, že je umyjeme a bude to zase dobrý 🙂 Nedat pod studenou sprchu, jen omývat!!!
A pokud dítě je až moc vztekající a i na veřejnosti, tak je taky dobré ho ignorovat a říct, že dokud se nezklidní, tak se s ním bavit prostě nebudu 🙄
Pozor! Neohlížet se na lidi okolo, kteří si na vás ukazují, že jste špatné matky, když vám dítě řve...trvejte na svém a na lidi kašlete 😉
Stejně se nikdy nikomu nezavděčíte 🙄

bobulle
20. čer 2009

Dianga, u vás se ještě nemusí jednat o hyperaktivitu.... ta je diagnostikovat ji může jen dětský psycholog a to kolem třetího roku života... takže Davidek třeba bude jen živější 😉

markeeta
30. čer 2009

slunicko: slunicko, v te poradne by te meli taky poradit, jak to resit. Treba bude nutna zvlastni skola, v normalni skole by akorat zbytecne zaostaval, nebo potrebuje zvysenou peci od rodicu pri uceni. Kdo se s nim ucil behem roku?

slunicko.
autor
2. črc 2009

Ahoj Market většinou já ale i přítel protože já popravdě na to něměla trpělivost,kolikrát.Nechtěl se učit jen lítat venku a na to myslel celý učení a tím pádem se nesoustředil a honem aby mněl vše udělané.A já jak jsem chtěla aby to vše umněl tak se vztekal a nehla jsem sním vůbec a pak to učení nemělo vůbec cenu.Skusíme si z opakovat první třídu a když to nepujde tak ta speciální. ☹

klongova
15. únor 2010

Ahojte,
asi pred mesiacom som bola u psychologičky s malým 4 ročným synom a zistila , že je hyperaktívny. Ak máte niektorá podobný problém pomôžte mi. Neviem čo mám s ním robiť, viem že to úplne nezmizne aj keď by som sa mu venovala neviem ako intenzívne.
Ak existuje už podobná téma prosím napíšte mi rada by som hovorila s mamičkami ktoré majú podobný problém. V rodine je môj syn nepochopený. ☹

vefi89
15. únor 2010

klongova, mžov syn je tiež hyper dlhé roky s ním boli problémy, a vyriešila to taká kravinka ako krúžok. prihlásili sme ho na futbal a odvtedy je to stále lepšie a lepšie a vekom sa to tiež upravuje...skúste možo takú nejakú možnosť, jednoducho, aby bol vyťažený s tým, čo ho baví

ma.minka
15. únor 2010

ahojky ráda bych sem taky něco přidala mám syna 18měsíců a projevila se u nás hyperaktivita již v 6měsících v noci nespí jen 4a půl hodiny jen by všude lezl vše rozbíjel nikde nevydrží ani u jídla nevydrží sedět pořád mi někde utíká když nění po jeho tak se vzteká někdy si i ubližuje je to hrůza na něj koukat vůbec nevim kde se to v něm bere kolikrát jsem úplně neštastná už nás poslali i do psychiatrycké ambulance tak doufám jestli mu něco dají máme jít i na pozorování mozkové činnosti ani doktorce se nelíbý že rok a půlstaré dítě skoro vůbec nespí a co vše dělá setkali s te se z něčím takovím taky někdy ☹

alexiss27
17. říj 2010

Ahojte maminky chcela by som sa s vami poradit, mam 2,7 rocneho chlapceka Jurka, je velmi neposedny ale podotykam nieje to vo vychove...najskor sme mysleli ze je autista boli sme na vysetreni u psychiatricky ale ta nam to vylucila, boli sme aj u usneho nakolko nereagoval do 2 rokov na svoje meno a do dnes nerozprava ani jedine slovko len si po svojom brble ...na niektore podnety reaguje ako napr. daj rucicku daj nozicku pit vodicku a tak uz zacal reagovat aj na svoje meno ale vacsinou pocuva len mna maminu.Zaver vysetreni bol oneskoreny vyvin reci este chcem zajst na nejake vysetrenia ale aj podla pediatricky je asi hyperaktivny...stale je v pohybe ci ranajkuje ci obeduje ci veceria stale je v pohybe dokonca aj ked pozera rozpravku stale pobehuje chcela by som s nim chodit medzi deti lenze v dedine kde byvame ziadne take zariadenie alebo ihrisko pre deti nieje , neviete mi dievcata poradit ak mate tie z hyperaktivne deticky kam s nimi chodite v Žiline? Jurko miluje deti a detske ihriska ked sa moze vysantit len ked s nim pojdem do nejakeho centra v Žiline mam obavy ze to nedopadne dobre a budu si mysliet ze je nevychovany ( on totiz posluchne len ked nanho zvysim hlas ) neviem ako dalej svokrovci si myslia ze ho nechcem pustat medzi deti ze sa mu malo venujem ale ja som uz fakt na konci z silami, neviem kde robim chybu

elgreco
4. únor 2011

Ahojky, jak se pozná hyperaktivita u 3 letého dítěte? Moje dobrá kamarádka má holčičku, které jsou 3 roky, vždycky byla hodně živé dítě, začala mluvit až dýl, kolem 2,5 let., ale zase jí chodila už v 11 měsících. Nikdy jsem nad tím nějak nepřemýšlela, ale teď co se víc vídáme, tak je to hodně velký rozdíl doproti mojí ceři, která je o půl roku mladší. Moje dcera si dokáže hrát a dívat se na pohádku a klidně staví dlouho stavebnice. Je hodně tichá a když jsou spolu, tak kamarádky dcera jí hodně burcuje. Kamarádka nechce o tom ani slyšet, že by byla její dcera hyperaktviní, ale mě se zdá, že to není naprosto v normě. Vůbec na místě neposedí, jenom lítá, nedokáže si sednout a listovat třeba v knížce, má velké problémy se něco naučit, Umí sice pár říkaček, ale barvy jí dělají hodně velké problémy a neumí napočítat ani do 3, když jsem jí to ušila nedokáže se soustředit. Nevím sice co umí děti kolem 3 let, ale dcera už napočítá do pěti a umí dvě barvy, tak právě že porovnávám, ač nerada. Kamarádky malá se prostě nezastaví, nedokáže poslechnout až když dostane na zadek, tak se na chvíli uklidní. Ale je to v mžiku, chvilku je na stole, pak zase už leze na skříň. Jednou jsem jí hlídala a měla jsem úplně strach, že si ublíží. Myslíte, že je to jenom tak divoké dítě, nebo je to normální?

kalo
5. únor 2011

@elgreco Těžko říct....může být hyperaktivní nebo úplně normální, jen živější. Nebo máš extrémně klidné a šikovné dítě a proto ti v porovnání připadá moc zrychlená 🙂 Naší holce zjistily hyperaktivitu na EEG. Někdy je živá a někdy neuvěřitelně trpělivá (vydrží půl hodiny kreslit, skládat z lega, prohlížet knížky...cokoli, když ji to baví) Takže kdo ji nezná, nechápe, že má diagnostikovanou hyperaktivitu. Třeba jestli se ta kamarádky holčička nenudí--že je to ten typ dítěte, co pořád potřebuje nějak zaměstnávat a vymýšlet jí činnosti aby nedělala kraviny 😉 Některé děti se samy klidně zabavit neumí..

elgreco
5. únor 2011

@kalo kamarádky malá ani neví co jsou to pastelky, nedokáže ani chvilku sedět a kreslit. Když byla malá, tak jí hodně často pištěla a vejskala, občas i teď to dělá a už se mi to zdá takové divné, zdá se mi na to už veliká. Nevím, znám i jiné maminky, které mají děti, ale žádné není tak neklidné. ☹

kalo
5. únor 2011

@elgreco Tak opravdu zkusit nějakého odborníka...Ono teď je to ještě v pohodě, když je malá, horší to bude ve škole- to už začíná problém. Její maminka se musí naučit, jak s ní pracovat, protože tohle je běh na dlouhou trať a nejvíc záleží na rodičích. Výchova a vzdělávání těchto dětiček je opravdu náročná... ☹

elgreco
5. únor 2011

@kalo nevím teda, jak těžkou hyperaktivitou trpí, ale je pravda, že má malá problémy se něco naučit. Na nočník jí učili denně asi půl roku a až ve 2,5 letech se to konečně začalo dařit, ale i teď ve 3 letech se jí musí pořád ptát, jestli nepotřebuje. Horší je, že kamarádka o tom nechce ani slyšet, že by byla malá hyperaktivní. Přistupuje k tomu tak nějak volně. ☹

kalo
5. únor 2011

@elgreco Tak to je něco, jako u nás 🙂 ..Ale jak je vidět, tak její maminku to asi nijak neznepokojuje a zvládá to, což je nejdůležitější. Ale ještě jedna věc, kterou leckdo neví je, že hyperaktivní děti nesmí ve stravě žádný cukr (popř.mléčné výrobky). Cukr je pro ně opravdu nejhorší. Jelikož tyto děti mají velice dráždivou nervovou soustavu a cukr ji velice dráždí. Pak ty děti chytají ty svoje raplíky, jsou neklidné, nervozní nebo vzteklé. My vyřadily cukr a ani ne do měsíce nastala taková změna, že to bylo nesrovnatelné.....

feferonka
5. únor 2011

Ahoj,my prošli neurologií,detský psycholog...diagnoza ADHD s dominující hyperaktivitou,teď nově vývojová dysfázie...synovi je 3 roky a 2 měsíce...pokládala jsem se za trpělivého a klidného člověka,ale tohle si člověk opravdu nemůže bez každodenní zkušenosti ani představit....neustálý křik,řev,vztekání,vše doma rozbité a zničené, vůbec se s ním nedá domluvit,ani na chvlku se nemůže spustit z očí-je sebevrah,jenom skáče ,utíká,stojí na hlavě,vůbec se mi nedaří ho vzdělávat,nic ho nezajímá,cokoliv vytáhnu a chci s ním pracovat ,rozháže,rozkope,nechce ani poslouchat,když mu něco vyprávím,jsem opravdu bezradná a nešťastná...navíc nemluví a potřebuju s ním něco dělat,aby se vylepšil,ale nejde to,já jsem doslova vyřízená a bohužel tím hrozně trpí celá naše rodina,žijeme v neustálém křiku,na dovolenou ani nejezdíme,protože syn i nerad jezdí autem,nevydrží sedět,do letadla si netroufáme,každé vyjetí mimo domov je fakt záhul,nemá rád obchody,tzn hned při vstupu udělá v 99%takovou scénu,že se všichni sběhnou a dívají se ,kdo vraždí toho chlapečka,máme ještě starší dceru taky s ADHD s dominující poruchou pozornosti,takže nejsme doma úplní laici,ale tohle je opravdu hodně náročný...do školky nechodí,dle odborníků školka v žádném případě,prostě vůbec nespolupracuje a to je ve školce přece jenom třeba,já se tedy snažím o speciální školku od 4 let pro děti s poruchami a doufám v ni,jinak se zblázním a to doslova a doufám,že od dětí se něčemu přiučí a bude se víc snažit než s maminkou...kroužky apod...něco jsme zkusili,opravdu to nejde,jede si po své linii a je natolik hlučný,že i ostatní nemohou pracovat,dle neurologa se to snad vylepší kolem 4 roku...opravdu se bojím školy,už teď má ve zprávě odklad...tak to je moje zkušenost s hyperaktivitou...mám toho kopce načteno,spoustu rad od odborníků při osobním setkání,pokladám se za rozumného člověka s výrazně kladným vztahem k dětem,kterého hned tak něco nerozhodí,ale tady jsem opravdu bezradná...aby to nebylo jen o stěžování...je to náš miláček a když se usměje,je to nejmilejší chlapeček pod sluncem...

elgreco
5. únor 2011

@kalo no ona to moc kamarádka nezvládá, bydlí u tchýně a ta jí malou vychovává nebo její maminka. Kámoška lítá spíš po zábavách a tak. Ale je pravda, že v těhotenství kouřila, takže by to taky mohlo mít vliv. ☹

feferonka
5. únor 2011

elgreco,jestli je malá opravdu hyperaktivní,tak si maminka opravdu oddáchnout musí,to mi věř a jestli má babičku,která pohlídá,super ,malá určitě nestrádá....jinak já nekouřila nikdy,ani jsem to nezkusila,s alkoholem zkušenost taky skoro nulová a dítě hyperaktivní je...

elgreco
5. únor 2011

@feferonka asi si to nedokážu moc představit, možná proto na to kamarádka tak kašle a už sama nemůže a nechce slyšet, že by byla malá hyperaktivní.

brisalek
6. únor 2011

Ahoj , chtela bych se take poradit. Vim, ze o teto diagnoze musi rozhodnout odbornik a je asi maly rozdil mezi temperamentnim ditetem, ktere potrebuje porad cinost a hyperaktivitou v nejake slabe forme. Ale nase mala i kdyz kouka na krtecka na DVD porad u toho pochoduje, kope nozicka ...sedi treba u me na kline , ale porad neco smudla prevaluje se...u jidla take moc nevydrzi sedet-par lzicek a pak chce neco delat. Vydrzi si prohlizet obrazky v knizce, posloucha jak ctu, ale porad se u toho nejakym zpusobem mele a hemzi. Je sice sikovna..uz papa lzickou (kdyz chce🙂 ), umi skoro vsechny pismenka abecedy(na nektere jako treba O ukazuje svoje ocicko, na jine jak B rika baba...proste co umi rict nebo ukazat tak ta si pamatuje),uz i hezky kresli krouzky, carky... v ostatnim asi odpovidajicne veku(sundava si boty....otevre uz dvere, chodi za ruku po schodech...). Je dost uminena,ted treba se nechce vubec vecer nechat umyt, ale neni to zadne hrozne vztekani, vetsinou i poslechne i kdyz nekdy vymysli.... Jen by me z vasi zkusenosti zajimalo, jestli to muze byt nejaka forma hyperaktivity, ze neposedi v klidu? Dik.

feferonka
6. únor 2011

elgreco...pokud kamarádky dcera problém s hyperaktivitou má,je lepší řešit to hned,než začne chodit do školy,pak už je pozdě a vše je složitější...ale to se opravdu dozví jen u odborníka,tady to nevyřešíme,může být opravdu jen "divočejší a živější" a vedle tvojí klidné dcery je to výrazný rozdíl,ale nemusí to nic znamenat...já dlouho už u syna viděla,že je něco jinak...byl hrozně nespokojené miminko,plakal v kočáru,v autě,my se mohli přetrhnout,aby byl v pohodě a nešlo nic...
brisalek...tvoje malá je moc šikovná,podle mě je hodně vepředu vzhledem k svému věku,tam to spíš vypadá,že je moc chytrá a má toho moc na práci🙂a den je tak krátký,tak to všechno chce stihnout...syn nikdy u knížek nevydržel,nechce doteď číst,rozčiluje ho to,neudrží pozornost,tvoje malá i v tom "poletu"si spoustu věcí pamatuje a je šikulka...a že se vztekne u mytí...no jo no,tolik zajímavých věcí má na práci a zrovna teď se musí mýt .-)

ria_zuzolova
19. únor 2011

Ahojte. Chcem sa opýtať, či sú nejaké špeciálne hračky pre deti s ADHD, alebo ako sa riadiť. Niečo, čo by trochu aj pomáhalo, ale aj to dieťa aby z toho malo radosť... Rozmýšľam nad darčekom pre spolužiačkinu 5 r. dcérku, ktorú som len raz na chvíľu videla...

kalo
20. únor 2011

@ria_zuzolova Pro tyto děti jsou důležité různé vkládačky, skládačky, doplňování...takové ty hračky, u kterých se musí také přemýšlet. Jsou bezvadné!! Většinou ale tyto děti si s tímto neumí hrát samy, musí s nimi někdo pracovat....Až se s hračkou seznámí, pak třeba bude zkoušet vyřešit úkol samo...

ria_zuzolova
20. únor 2011

@kalo díky moc 🙂 aj som si myslela, ale reku či sa to neminie účinkom, keď malá pri takom nevie vydržať. Spolužiačka sa jej samozrejme venuje čo jej sily stačia.