Syn má 8 měsíců a stále nesedí

elis2595
12. pro 2017

Ahoj, syn má dnes 8 měsíců a pořád nesedí. Přetáčí se na bříško, ale jinak nevidím ani nějaké náznaky že by se snažil si sedat. Má nebo měl to někdo taky tak? Hodně lidí se diví že už má sedět dávno :/ Popřípadě nějaké rady jak ho motivovat? Děkuji

kajalka
12. pro 2017

Sed je vrcholem vývoje pohybové soustavy, důležité je lezení, motivuj ho k tomu, ne k sedu.

mavanka
12. pro 2017

Na sezení má mraky času, jak je psáno v prvním příspěvku, nejdřív se překulují, pak se dostanou na kolínka, lezou a až z kleku si sednou, Jestli v osmi měsících nesedí, je to úplně v pohodě, hlavně ho nenuťte a neposazujte, dojde si k tomu sám... dcera byla fretka mrštná a sama si sedla někdy okolo 8 a něco, ale syn byl velké pohodlné dítě s velkou hlavou, začal lézt až těsně před rokem a posadil se až po něm.... ony ty děti dělají to, na co už mají dozrálé svalstvo, nejde něco přeskočit, počkej, je v pořádku 🙂

bonulinka
12. pro 2017

Většina dětí si sedne z kleku, takže nejdříve se dostane do kleku, pomalu začne pérovat na kolínkách, později lézt a pak si třeba až sedne. Některé děti si sednou ze stoje. Má tedy dost času.

robin92
12. pro 2017

@elis2595 To vubec nevadi ze nesedi, neboj on na to prijde sam. Hlavne ho nenut a neposazuj ho sama. Na rady a postrehy okoli se vykasli. Maly se mi posadil poprve asi v tech osmi mesicich, ale asi jen jednou a pak zase nic, ale taky to bude asi tim, ze nevydrzi ani vterinu na miste 🙂.

ivca87
12. pro 2017

Nám začaly holky sedět v 9 měsících a nepřišlo mi tedy, že by to bylo nějak pozdě 😉 Spíš úplně průměrný věk 😉

kkathuska
12. pro 2017

dcera má 8 m za týden a taky ještě nesedí, první seděla nějak kolem těch 8 m, tak uvidím, kdy si sedne druhá 🙂 ale myslím, že má ještě čas. zatím se ani neplazí ani nelozí. akorát péruje na kolínkách, přetáčí se a válí sudy.

lucie01
12. pro 2017

První syn, stál v postýlce,plazil se, šel na kolínka, pak se začal přesouvat kolem nábytku a až naposledy si sedl, bylo mu 10 měsíců. Druhý syn, sám sedí od 7 měsíců. Dejte tomu čas, každé dítko je jiné 🙂

leneee
12. pro 2017

Dcera zacala sedet az koncem 10m. Nejprve se od 8m zacala plazit po brise s tim ze se odstrkavala hlavne 1nohou, pak sla na kolinka a koncem toho 10m prisla na to,ze se da sedet.chodit bez opory zacla az v 15m.

caseopea
12. pro 2017

@elis2595 Ale to vůbec nevadí že nesedí, ještě má čas, hlavně když leze a jinak se pohybuje. Kamarádky syn zase sedí od 6 měsíce, ale zase do 8 nelezl ani se nesnažil stavět. Každé dítko je jiné a on na to příjde neboj 🙂

khpeta
12. pro 2017

Úplně v pohodě. Syn má 9,5 měsíce a teprve asi 14 dní se plazí, tak měsíc péruje na kolínkách a snaží se lézt. Nesedí. Na okolí se vykašli, tipla bych si, že to bude většinou jiná generace. A dřív to bylo prostě jiné - děti se posazovaly. Kdybych ho někam posadila, asi bude sedět taky, ale nedělám to.

nafuka
12. pro 2017

nesrovnávat, neposazovat a hlavně neposlouchat rádoby chytré rady okolí😉

simina9111992
12. pro 2017

Nas ma 10 mesicu pryc a plazi se, leze po 4,ale jeste nesedi tak klid chce to cas

bacika
12. pro 2017

Nevadí že nesedí, když se pohybuje jak má, že leze, tak to je dobře. Není třeba posazovat, aby okolí bylo klidnější, oni si najdou zase něco jiného co by měl dělat. On na to přijde sám neboj 🙂

budilinka
12. pro 2017

Moje dcerka si poprve sedla na konci 10. mesice. 🙂 No problem 😉

jitava
12. pro 2017

Syn začal sedět až ve 12 měsících, já bych byla v klidu, ono to přijde 🙂

betelgeuzz
12. pro 2017

Dřív se říkalo, že dítě v půlroce sedí. Tak všechny matky začaly v 6 měsících obkládat polštáři, aby jejich dítě taky sedělo. Proto se většinou starší generace diví, že dítě v 6 měsících ještě nesedí. Ale pokud se nechává vývoj na přírodě, sedne si dětí samo až z pozice na kolínkách daleko později. Moje holky si sedly někdy kolem 10 měsíců.

swetlusska
12. pro 2017

v pohodě, náš zas nepoleží, ani při přebalování, natož aby něco povídal a okolí se diví a diví.....🙂)

normalnimatka
12. pro 2017

:D 8 měsíců jako VŮBEC neřešte.... na to má ještě dost času;) nevim, proč by se mělo spousta lidí divit, i podle debilních tabulek je sed v 7,5 měsísích!

jirinka1989
12. pro 2017

V klidu, nasedí se ještě celý život!!! Nejdůležitější fází vývoje je lezení - symetrické lezení

luckylee
12. pro 2017

Syn v 6m otocka na brisko,10m plazeni,12m lezeni+stoj u nabytku,potom klek a v 16,5m zacal chodit a zaroven objevil kouzlo normalniho sedu.😁 Na okoli se vykasli.

barusenicka
12. pro 2017

Nam je ted 11 mesicu. A maly si zacal sedat poslednich ctrnact dni. Vsude leze, kleci na kolenou. Jsem zvedava. Kdy se sam postavi. Okolo nas vsechny deti v nasem veku uz chodi okolo nabytku. Ale take to neresim, kazdy jedinec to ma jinak. Tak se nestresuj 😀