V necelých šesti do školy. Není to brzy?

kleris26
30. lis 2009

Pěkné odpoledne všem, prosila bych o radu.. Holce bylo před pár dny pět let. Učitelka ve školce i dětská dr mi nasadily brouka do hlavy, jestli bych ji nechtěla dát příští rok, tedy v necelých šesti letech do školy, že vzhledem k její zralosti a inteligenci si myslí, že v případě nástupu v téměř sedmi letech se bude ve škole "nudit". Nevím, jestli není brzy, tak bych se chtěla zeptat, na co mám brát zřetel, abych se dopídila sama u sebe, zda ano či ne. Poradíte?

lenkavano
30. lis 2009

ahoj Kleris já bych teda malou takhle brzy do školky nedala.mě se osvědčilo,že trochu déle je lepší.v 5letech moi to přijde moc brzy ale nevím záleží samozřejmě na tobě.je to jen můj názor. 😉

megee
1. pro 2009

kleris a baví ji to ve školce nebo se tam už nudí? Jestli jí to tam baví a chodí tam ráda tak bych ji tam klidně ještě nechala....ale je to jen na tobě jak se rozhodneš 🙂

kleris26
autor
1. pro 2009

Ve školce ji to baví, to ano. Zase na druhou stranu je jediná z dětí z celé školky (asi 75 dětí), kterou už druhým rokem berou na akce pro předškoláky a téměř denně mě nutí, ať ji naučím něco nového... Nemám obavy, že by první třídu nezvládla po učební nebo vědomostní stránce, navíc je dost ctižádostivá, spíš se bojím, jak to bude vypadat, pokud se ve třídě sejde se sedmiletými a staršími dětmi? A taky si říkám, jestli v ní za ten další rok "nepřidusím" současný zájem o nové "školní" věci?

filipal
1. pro 2009

Kleris, porad sa s destskym psychologom, daj jej urobit testy. deti su velmi rozdielne. pozna uz tvoja dcerka pismena?ako je na tom v socialnych a samoobsluznych cinnostiach? fyzicky je ako vyspela? u nas v skole sme mali aj 4-rocneho prvaka. tento rok ju to v skolke este bavi, ale musela by tam chodit aj cely buduci, nie?

kleris26
autor
1. pro 2009

Filipal: Magdalénka si sama vystačí, nemám s ní žádný problém, ať už se to týká společenského chování nebo čehokoli dalšího včetně přípravy jídla, pití, chození na záchod, zavazování tkaniček. Fyzicky odpovídá již teď šestiletému dítěti. Do školky by musela chodit i následující rok. Písmenka umí, počítá, píše. Snažila jsem se dostat do PPP, ale tam mi řekli, že s ní mám jít v lednu k zápisu a pak se uvidí, jestli je vůbec třeba nějakých testů. Tak nevím. Filipal, ty jsi učitelka?

filipal
1. pro 2009

teraz uz neucim, ale ano robila som v skole... u tvojej dcerky to vyzera, takto na dialku, ze by naozaj mala byt zaskolena skor...ta psychologicka sa ta chcela zbavit. ta jej odpoved bola neprofesionalna. odporucam ti, najst si inu, pripadne sukromne zariadenie. ide o buducnost tvojej dcerky, tak si aj priplat. u takehoto pripadu, nejde len o testy skolskej zrelosti, ale aj o celkove posudenie psychiky dietata a jeho intelektu. kedze uz pise, pocita a pod. odporucam aj inteligencne testy. ja som robila prave v takej skole- pre nadane deti. ale casto aj nadane deti nie su zrele socialne, emocionalne a pod. preto by to mal posudit odbornik. skorsie, ale aj neskorsie zaskolenie totiz moze narobit problemy...
v skole pri zapise posudzuju dieta len ucitelky. tie vsak nemaju kvalifikaciu, aby rozhodli takuto vec a mozu rozhodnut nespravne. nedaj sa odradit, ako rodic mas pravo dat urobit dietatu akekolvek psychologicke vysetrenie. este poznamka: mala by si byt pri vystreni predskolaka pritomna. nedaj sa vykazat na chodbu. tvoja nepritomnost moze ovplyvnit vysledky.

ozvi sa, ako ste dopadli

kleris26
autor
1. pro 2009

Filipal: Moc děkuji za tvá slova, opřu se do toho a uvidíme, jak to dopadne, určitě se ozvu. Přeji ti pěkný den a ještě jednou díky!