V první třídě do 12:30. Není to dlouho?

veronikajanova
5. zář 2019

Můj syn nastoupil do první třídy. Dostal rozvrh a popravdě mě šokovalo, že jeden den v týdnu mají do půl jedné. Máte to tak všichni? Přijde mi to zbytečně dlouho pro prvňáčka...

janablizka
5. zář 2019

U nás na škole mají prvnáčci také jednou týdně 5 hodin žádná tragedie to není.

klea81
5. zář 2019

@betelgeuzz u nás taky byla ang a měli jen 20 😁

klea81
5. zář 2019

@veronikajanova není, měli jsme 4 hod i s ang 🤔

tulikiss
5. zář 2019

dcera je v prvni tride a ma 5 vyucovacich hodin denne, syn je ve druhe a ma 3x tydne 5 a 2x tydne 7(tedy do pul treti).

jajulin
5. zář 2019

@veronikajanova každá škola si sama vytváří svůj rámcový vzdělávací program, podle kterého učí. Proto jsou tam ty rozdíly mezi školami - v počtu hodin a skladbě předmětů.

klea81
5. zář 2019

@tulikiss 7 hod? tam někdo upadl na hlavu, ne? To nemá ani dcera v 6 třídě! Má 3x6 a 2x5.

klea81
5. zář 2019

@jajulin tak ještěže máme normální ředitelku 😇ve druhé třídě dát 7 hod 😲

jajulin
5. zář 2019

@tulikiss tyjo,tak už připadá hodně i mně. Jedná se o nějakou výběrovou školu?

tulikiss
5. zář 2019

@klea81 proc by mel nekdo jako upadnout, maji 27 hodin tydne tak jak by to asi mely naskladat.

@jajulin jj

jajulin
5. zář 2019

@tulikiss ok, jestli jsou ve třídě jen děti, které škola baví a nemají s učením problém, tak to chápu.

klea81
5. zář 2019

@tulikiss proč dávají 27 a my měli 22? Jakože čím víc hodin, tím víc Adidas? Chudáci děcka, mají běhat venku, ne sedět 7 hod na zadku.

zelenaesmolda
5. zář 2019

@klea81
asi tak,7 hodin jsme meli kazdy den ve tretaku nebo ve ctvrtaku a padali jsme tu posledni hodinu vsichni na hubu...

zelenaesmolda
5. zář 2019

@tulikiss
7 vyucovacich hodin nemuze druhak zvladnout,nevydrzi se tak dlouho soustredit,je to kontraproduktivni.

tulikiss
5. zář 2019

@klea81 proc davaji 27, no asi proto ze jim za to platime. uz vidim jak vsichni vyzvedavaji decka ve 12 aby mohly behat venku.

@jajulin no oproti ostatnim maji 4x tydne anglictinu z toho jednu hodinu s rodilym mluvcim, a pak po jedne hodine logiky, osobnostniho rozvoje a obohacovani( predmet kde se obahacuji o znalosti, proste resi co je zajima)

tulikiss
5. zář 2019

@zelenaesmolda no to je tvuj nazor ktery ti neberu, ja mam jiny.

dominikaromanova
5. zář 2019

@veronikajanova, je to úplně normální, tak nějak nevím nad čím se pozastavujes, je to škola a ne školka.

jajulin
5. zář 2019

@zelenaesmolda je pravda, že my na gymplu v nejvyšších ročnících jsme měli max. 33 hodin týdně. Těch 27 je jen o hodinu denně méně, než mají děti od @tulikiss . To je mazec 🙂 .

jajulin
5. zář 2019

@tulikiss jen pro zajímavost: ten počet hodin na vaší škole v dalších ročnících ještě roste? Jak moc? Má škola i 2. stupeň?

klea81
5. zář 2019

@tulikiss náš syn chodí domů sám 😉jinak snad mohou chodit do družiny...jo a chodila jsem v 1.tride vyzvedávat v 11:40, aby syn mohl strávit hezké odpoledne mimo instituci 😉můj syn mi za to totiž stojí 😜

klea81
5. zář 2019

@zelenaesmolda aneb jak z dítěte udělat fyzicky i psychicky mrzaka a ještě za to zaplatit 😔

klea81
5. zář 2019

@tulikiss představ si, že logiku lze učit i doma a zadarmo. Složí tvůj syn z elitní školy rubikovku pod 2 minuty? Jestli ne, tak bys mu měla sehnat ještě placené doučování na večer 😉

zelenaesmolda
5. zář 2019

@tulikiss
to neni vec nazoru ale vyvojove psychologie.Vem si,ze dospely clovek pracuje 8h a ma po praci dost.Navic ty deti se musi soustredit 7 vyucovacich hodin a psychicka namaha je horsi nez ta fyzicka.Kdyz to prevedes na minuty tak chces po malem 7 letem diteti denne o cca 160 minut mensi pracovni dobu nez po dospelem cloveku,to je neumerna zatez vzhledem k veku.

zelenaesmolda
5. zář 2019

@klea81
ja rubikovu kostku neslozim vubec :D

tulikiss
5. zář 2019

@jajulin ono jde o tridu na klasicke zakladni skole, takze teoreticky je mozne pokracovani i na druhem stupni. zatim za 7 let co institut funguje, ale druhy stupen neotevreli, protoze vetsina deti presla na viceleta gymnazia. jinak ve treti tride maji navic uz jen hodinu programovani.

tulikiss
5. zář 2019

@klea81 muzes laskave prestat urazet me deti. neznas ani me ani me deti a presto si dovolis hodnotit jaci z nich budou lidi. a jen tak mimochodem ano si skvela, ze si pro dite chodila v 11:40 tak ses poplacala po zadech, ze si nemusela pracovat. bohuzel nam vetsine " za to deti nestoji" a protoze pracujeme, tak je pred obedem vyzvednout nestihame.

klea81
5. zář 2019

@zelenaesmolda to nevadí, byl to jen příklad jak rozvíjet dítě i bez školní drezury od rána do večera. Jakože 7 hod denně ve škole nezaručí ani vědomosti, ani úspěch v životě. Každopádně způsobí bolesti zad, různé neurozy, chronický stres apod. Což nevím, jestli si rodiče uvědomuji, když platí něco rádoby lepšího. Soukromá škola bohužel není záruku kvality, ani profesionality. Teď má třeba ostudu Edin v Ostravě...

tulikiss
5. zář 2019

@zelenaesmolda srovnavas nesrovnatelne, nebo ty snad v praci mas tolik prestavek, nebo Tv, VV, Hv kde vpodstate nedes nic.

tulikiss
5. zář 2019

@klea81 ja zapomela, ze tam si se synem a tak vis ze 7 hodin sedi v lavici. je fajn odsoudit neco o cem vis kulovy.

klea81
5. zář 2019

@tulikiss jak už zaznělo, to není moje spekulace ani urážka, to je konstatování faktu, které ti potvrdí každý neurolog a speciální pedagog 😉tazatelce přijde hodně i 5 hod, takže se nediv, že většině přijde moc 7. Já ti rozumím, že chceš děti rozvíjet, ale ony si ještě potřebují stihnout hrát a odpočívat.

klea81
5. zář 2019

@tulikiss no ikdyz nesedí, tak si stejně nemůže odpočinout nebo si jít něco dělat svyho. Většinou je v řízené činnosti. Já znám spoustu konceptů alternativních škol, takže kupodivu tuším. Může to být fajn, ale je to prostě dlouho, na tak malé dítě. Ono potřebujete i rodiče, nejenom učitele 😉