Ve třech měsících ve dne téměř nespí, co s tím?

svetlanap
24. bře 2015

Ahoj jdu pro radu, nebo spíš ujištění, že nedělám něco špatně. Našemu chlapečkovi jsou 3 měsíce a 14 dní. Ve dne toho moc nenaspí.´Večer ukládám mezi 19.00 s 19.30, před tím koupeme, krmíme, každý den stejně. Usíná až kolem 22.00 téměř přesně každý den, mezi tím vyžaduje kojení ještě ve 20.00 taky skoro přesně, ve 22.00 znovu. Pak usne, budí se mezi 1 a 2 hodinou v noci, pak vždy po třech hodinách, takže ve 4 nebo v 5, někdy se mi ho podaří uspat ještě na hodinu, hodinu a půl, v půl 7 ale pravidelně vzhůru, pak usíná až kolem 14.00 hodiny v kočáře na procházce tak na 2 hodiny, někdy si zdřímne ještě dopoledne, ale to je spíš výjimečně, pak zas až v 22.00. Na jídlo se hlásí bez problémů co 3 hodiny, podle Dr. prozpívá dobře, plně kojíme. Může to tak být a zbytečně plaším, nebo je to divné? Máte taky někdo takového nespavce a když, tak co s tím, upravilo se to samo, je to jen období?

marecekavendulka
24. bře 2015

Je to v pořádku,neboj 🙂

victress
24. bře 2015

náš syn (nyní 5 měs.) nespal přes den téměř od narození, max hodinku dvě v jedoucím kočáře, jinak nic, taky jsme to přežili, nezbývá než vydržet🙂

lrg
25. bře 2015

@svetlanap Měli jsme to samé od narození, dcera téměř přes den nespala, jen v kočáru nějakou chvíli vydržela. Do toho se v noci přesně budila nejdéle po těch třech hodinách. Nechápala jsem, jak může mít tak malou potřebu spánku, když jsem viděla ty tabulky, kolik toho mají děti v tomhle věku naspat. Začalo se to zlepšovat až jak začala být pohyblivější a pravidelně odpoledne spát začala tak po 1. roce. A od té doby, co začala chodit spí úplně nejlíp 🙂 Je to sice dřina, ale útěchou ti může být, že děti, které jako miminka méně spí jsou prý chytřejší a bystřejší, protože vnímají mnohem víc podnětů. A je pravda, že dcera je ve dvou letech fakt neskutečná hlavička oproti vrstevníkům 🙂

krystalka
25. bře 2015

Syn taky prvních několik měsíců spal přes den málo - většinou jen třeba 3x po půl hodině...trochu déle vydržel venku v jedoucím kočárku...až kolem roku začal spát jednou dopoledne a pak odpoledne tak 2 hodiny...pak přešel na jedno spaní odpoledne, to spal třeba i 3 hodiny...no a kolem 3.roku už přestával spát přes den úplně, po obědě usnul už jen tak jednou až dvakrát týdně...