Voľné miesto v materskej škôlke v Brne - viete poradiť?

vero_nika89
9. dub 2014

Ahojte..tento vikend sa stahujeme do Lišne a potrebujem vybavit skolku pre syna.zatial vsade kam som volala maju uz obsadene.viete mi poradit nejaku kde maju este volne miesto?alebo je to uz beznadejne ? ☹

vilibalda
9. dub 2014

@vero_nika89 Volná místa ve školkách budou prý až v srpnu nebo září, když některé děti nenastoupí nebo zruší zápis do více školek, kam jsou zapsaný. ☹ Nechápu, proč není víc míst!

lv
9. dub 2014

Jak mas velké dítě? Pokud 3 tak jsi bez šance, Líšeň je plna decek /neteř se nedostala, do 4 školek/ a míst je fakt malo - možná se nějaká uvolní v záři, ale to zas budou mít přednost ti, kteří se odvolali proti rozhodnuti o nepřijetí. A každopádně tu musíš mit trvale bydliště, bez toho nevezmou ani 5lety...

vero_nika89
autor
9. dub 2014

Syn bude mat v lete 4roky..takze sa mam pripravit nato,ze ho mozno nikam nedostanem..?

laurital
9. dub 2014

@vero_nika89 Uprimne z vlastni zkusenosti rikam, ze dostat dnes ditko v Brne do statni skolky je adrenalinovy zazitek.Sama jsem dostala dceru az letos jen diky tomu, ze je predskolak.Zapisove terminy uz probehly a neznam MS, kde by byla volna mista.Ve vetsine skolek uz jsou i ted poradniky na mista, ktera by se eventualne mohla uvolnit v srpnu nebo zari.A prednost maji deti s trvalym pobytem v dane mestske casti.

vero_nika89
autor
9. dub 2014

Tak to ste ma teda vobec nepotesili,necakala som ze je to tam so skolkami az taky problem ☹

tajemna30
9. dub 2014

@vero_nika89 v Brně je velký problém se školkami, a pokud jsi nebyla na žádném zápisu, tak je dle mého šance naprosto minimální ... jak píšou holky výše, pokud budou v srpnu či září brát další děti, vezmou z těch co byli u zápisu a odvolali se, když je ted nevzali. Škoda že jste nešli na zápis. Já tedy bydlím Brno - venkov, a i na vesnicích v okolí Brna už je problém dostat dítko do školky, a ti co se k nám stěhují, staví domy apod. samozřejmě dopředu než se nastěhují zjištují info o zápisu apod.

chroustinka
9. dub 2014
vero_nika89
autor
9. dub 2014

V nasom pripade je to stahovanie necakane.. manzel tam pracuje a proste sme sa rozhodli sa tam prestahovat..

vilibalda
9. dub 2014

@vero_nika89 Chci Tě trochu povzbudit. Ředitelka z jedné školky mi říkala, že loni v létě vzala i dítě, co se neúčastnilo elektronického řádného zápisu, co tady v Brně je. Že se přistěhovali později a maminka se pravidelně chodívala ptát, jestli náhodou není volno. Jsem teda z jiné městské části, ale z toho, co mi říkaly ředitelky, není důležité odvoláni, ale to, že je člověk "otravuje" a ptá se pořád dokola po volném místě. V brněnské skupině psala jedna maminka, že loni nestihla zápis, tak to zjišťovala později a v září si vybírala dokonce ze 3 školek (bohunice a okolí), kde nebylo nakonec plno...
@lv Jaktože se nedostanou 5leté děti bez trvalého pobytu? Vždyť za věk je tolik bodů, že mimobrněnské 5leté děti jsou před veškerýma čtyř a tříletýma (a Brno nebo městská část tam nehraje roli).

laurital
9. dub 2014

@vilibalda Treba u nas ve skolce, Brno-stred, byla kriteria vek, trvaly pobyt ditete, trvaly pobyt rodicu v dane mestske casti delsi nez pet let a dalsi body byly i za sourozence v MS.
Takze to ma asi kazda skolka jinak a bez TP a predskolniho veku nam sdelili, ze by vubec nemelo cenu se hlasit, u ostatnich skolek nevim, ale treba i v Bystrci to bylo pry velmi podobne, naopak v Jundrove, kde je skvela logopedicka MS, to tak prisne nebylo a nebyl by problem se u predskolaku dostat i bez TP.

vero_nika89
autor
9. dub 2014

ako tak citam asi to bude beznadejne.. takze ak sa mi ho nepodari nikam dostat,asi ho budem mat rok doma a potom sa predcasne vratime na slovensko (hoci sme v Brne planovali byt 2r) a tu ho dam do predskolky,kedze do skoly bude chodit na sk,bude zbytocne ho mat rok v ceskej skolke..

vilibalda
9. dub 2014

@laurital Zapomněla jsem, že Brno střed to má každá školka jinak. Ale jinak jede celé Brno podle stejných pravidel (nebo aspoň se musí tvářit, že jedou podle stejných pravidel). Když se koukneš na kritéria přijetí, tak za věk 5 let je tolik bodů, že to přeskočí všechny mladší brněnské děti. Je to vidět na tom schématu.
http://zapisdoms.brno.cz/kriteria-rizeni
Teď už tam jsou i statistiky, jak staré děti se dostaly. V Brno jih se dokonce dostalo i pár dvouletých dětí!!! Jedna školka tam měla 25 volných míst a hlásilo se jen 28 dětí. Jen je to teda někde, kde jsem v životě nebyla a to bydlím v Brně přes 30 let. Takže ono šlo dítě někam udat, ale bylo to asi o štěstí, že měl člověk tip na školku, o které se moc neví. Třeba Bystrc je na tom špatně (a ty děti nemají šanci ani v jiných městských částech v okolí, protože tam mají přednost děti z dané městské části).

vero_nika89
autor
9. dub 2014

Maminky,a neviete mi poradit aspon nejake centra kam sa da ist s dietatom?aby bolo aspon nejak medzi detmi,kedze tam nemame nijakych znamych s detmi..

laurital
9. dub 2014

@vilibalda Jasne, souhlasim.Je mi jasne, ze treba prave tady ve stredu Brna je to, i u nas s predskolakem a TP, spise o stesti a nahode.Navic je to hodne blbe v tom, ze vetsina skolek konci v 16.30 a kdo dnes konci v praci ve tri o pul ctvrte, aby mohl jet pres cele Brno, ze?Holt je to blbe asi vsude.. 🙄

vilibalda
9. dub 2014

@vero_nika89 V Líšni by mělo být mateřské centrum Pastelka nebo salesiáni. Ale ani s jedním nemám zkušenost, chodíme k Salesiánům v Žabinách. Nebo kamarádky mají klub pro rodiče s dětmi a chystají se založit lesní školku, můžu poslat kontakt.