Zápis do 1. třídy. Syn se stydí, před cizíma nic neřekne

mamusa1611
9. led 2011

Tak 21.1. jdeme s naším klučíkem na zápis do 1.třídy. Tak ani nevím, jestli se těšit, nebo obávat... Vím, na co se učitelé a psychologové ptají dětí při zápisu, jenže z toho mám právě strach.. ☹ Náš Kája ví jak se jmenuje,kde bydlí, kolik mu je, ví, že má brášku, pozná barvy,tvary...atd.. Jenomže je to strašný stydlín, a bojím se, že tam neřekne vůbec nic... Že se bude jen tak přihlouple culit, a dělat ze sebe mimino... Doma před náma řekne vše, ale před cizíma prostě ne... ☹
Tak se chci zeptat, zda víte,jak to dítě přimět k tomu, aby se tam rozpovídalo, a pokud neřekne nic, jestli můžou podle toho posoudit, že na školu není zralý? I když doma je opravdu šikovný..
Snad mě prcek překvapí, a poví aspoň něco.. 🙂

goldstar
22. únor 2011

Ahoj holky, tak jsem se ted dozvedela, ze je pry v nasem meste 35 deti na odklad....... to uz je opravdu na zamyslenou... Predstavte si, ze nektere ucitelky chtely u zapisu rozlozit slovo..... jako z jakych pismen se to sklada..... ja si teda nemuzu pomoct ale rikam si ze tohle by snad jeste deticky znat ani nemuseli.... taky ze to malokdo rekl dobre, a oni se pak divi, ze je letos malo sikovnejch deti..... na nas teda chteli jen co je na zacatku slova a nakonci, ale rozlozit to po pismenech, to fakt nechteli :o) Oni uz fakt nevi co by si na ne vymysleli.....

paolin
23. únor 2011

tak my už máme potvrzený odklad 🙂 v PPP to bylo prima 🙂 Vítke byl moc pochválený a paní doktorka doporučila odklad z důvodu sociální nevyzrálosti. hůř se mu navazuje kontakt s dětmi i dospělími, tak ho zbytečně nebudeme ve škole trápit 🙂 tak bude ve školce příští rok nejstarší a už se těší, jak bude pomáhat paní učitelce 😉

kaaatinka
24. únor 2011

holky znáte portál kde prodávají výbavu pro prvňáčky??

goldstar
31. bře 2011

Ahoj holky, tak jsme včera byli v poradně a ráda bych vám poreferovala. Přišli jsme tam, paní psycholožka se mi představila, a říkala, že teď bude s ním hodinu dělat různé úkoly, a že teda mám hodinku volno, a že mě pak zavolají. Taky se mě zeptala proč jsem tam..... a když jsem jí řekla, že mi to doporučovali učitelky ve školce, že je hravej a neprůbojnej..... Pak jsem teda odešla a po hodině mi teda začala říkat výsledek. Takže barvy, tvary, písmena a matematické cítění má dobré, pak u pár slov jí neřekl na konci slova písmeno, sluchové vnímání je prý ještě nedovyzrálé, říkala mu slova a musel říkat jestli jsou stejný nebo různý...... opět popletl pravou a levou, a když měl přepsat psace větu, tak to samozřejmně nezvládl. Postavu namaloval ukázkovou, a ona se ho hned zeptala, kdo ho to učil, tak řekl, že tatínek :o) A pak mě teda dostala.... prej nemá moc všeobecný přehled ..... neví jak se jmenuje náš prezident, jaký je největší město v České republice, jaký barvy má naše vlajka, a ani se jí nelíbílo, když se zeptala co se dává do knedlíků (on řekl jahody) a ona od něj zřejmně čekala ingredience ... Prej máme číst hodně encyklopedie.... Já jí říkala , že to mě opravdu nenapadlo, ho tohle učit, a že pochybuji že ve školce ho tyhle věci učí..... a taky jsem jí řekla, že ve školce nic nemalujou, mají na nástěnce už 4 měsíce jeden výkres, a jinak už od prosince nacvičujou na besídku, která by měla bejt konečně příští týden .... a ona mi na to řekla, že ve školce tam ty učitelky nejsou od toho aby děti něco učily, ale prej zodpovídají za bezpečné hlídání dětí po dobu co jsou rodiče v práci. A učit by je měli doma rodiče........ To mě teda dostala. Jinak prej pozornost udrží a trpělivost má taky.... ale přesto se přiklání k tomu odkladu. Ale prej si ho do školy dát můžu, je to na mě. A ještě mi řekla, že on tam stejně nechce, koukla na něj a řekla viď Martine, že chceš radši si ještě hrát, a on jí to samozřejmně odkýval.... Tak ta mi fakt pomohla. Já teď mám strašný dilema..... všichni mi říkají, že se na to mám vykašlat, a dát ho tam. Tak fakt nevím. Co si o tom myslíte?? Ještě vtipný je, že moje kámoška už tam taky byla, teda ale u jiný psycholožky, a malej udělal stejný chyby, a ona řekla, že je to v normě, že není důvod k odkladu. Navíc letos by měli chytnout fakt dobrý učitelky..... Je to fakt velký problém když plete tu pravou a levou...... a na konci slova občas nepozná písmeno, přestože doma to většinou řekne. Ach jo, já jsem se tam tak těšila, že budu mít jasno..... a jsem na tom stejně jako před poradnou.... naopak mu srazila sebevědomí, protože neznal toho pána co nám dělá prezidenta, a spoustu dalších....

verbalinka
31. bře 2011

@goldstar ahoj, nemam skolni dite, vlastne ani skolkovy, ale nahodou jsem narazila na tvuj prispevek. Ta psycholozka neni clovek na svem miste. Dite tyhle veci nemusi znat, kvuli tomu jde do skoly. Ja bych ho do skoly dala, pokud bych videla, ze nema problem s ostatnimi detmi, dobre zvlada povinnosti a umi se soustredit. Vic bych neresila. Nebo zajdi jeste do jine PPP 😉

staninka77
31. bře 2011

Ahojky děvčata.
Mohu se přidat.
Minulej rok jsem zažádala aby šel muj syn o rok později prej kluci co jsou narozeni v červencu a v srpnu by měly jít o rok později.
Taky jsme absolovaly psychologickou poradnu a daly mně ho bez problému odklad pro něj.
@goldstar-Tak takové chováni co měla ta psycholožka je uplně nenormální i muj syn nemumí psát pořádně svoje jméno,a ještě opsat nějakou větu tak to je silné pro děti v před školním věku.
A ještě znáti našeho prezidenta prostě děs mohu mu to říci a opakovat stejně to zapomene během chvíle.
my měly uplně perfektní tu psycholožku vše nám vysvětlila jak to má dělat a on se snažil to pochopit.
Máme jít ještě v dubnu na další sezení tak snad to zvládne jak by měl.
Držím moc palečky všem předškolákum. 😉 🙂

marulinka
31. bře 2011

ahoj holky 🙂
@goldstar teda já koukám 😖 co to tam po něm chtěly? naše Terka ani neví,že nějaký prezident je,natož nějaký barvy z vlajky o které nemá ani ponětí.písmena ve slově taky neseřadí.umí pojmenovat,ale slovo odhláskovat,to ne..to se mají snad naučit až v tý škole,ne? co by tam pak dělaly??
taky se přikláním k radě vykašlat se na to a dát ho do školy-píšeš,že trpělivost má a pozornost udrží taky,já bych v tom problém neviděla 😉
@staninka77 k tomu co píšeš,že kluci narozeni červenec-srpen mají mít odklad nesouhlasím.pokud je zralý,šikovný a udrží pozornost,tak proč odklad?? můj synovec je narozen posledního července,nyní je v 1třídě a de mu to tam výborně.a takových kluků tam je více...

goldstar
1. dub 2011

Holky, jsem rozhodnutá ho tam dát. Věci, který má umět umí, pozornost udrží, a pravou a levou do září dopilujeme. A s tím kreslením si taky zkusíme pohrát, když ho to učitelky ve školce učit nemusí.... A jestli to bude velkej průšvih, tak ho vytáhnu, v což doufám, že nebudu muset.
Včera jsem se ale fakt naštvala. Martínek mi doma říkal, že se ho ta učitelka ve školce, který se bojí, ptala jestli jde do školy a on jí řekl, že jo. A ona mu prý řekla, že on tam nepujde, že by to tam neuměl ......... Není ona kráva, ho takhle stresovat!!! Až se s ní uvidím, tak se jí na to zeptám. Nechápu proč mu sráží sebevědomí, normálně uvažuju, že ho nechat přendat k jiným učitelkám.......

paolin
2. dub 2011

@goldstar tak to je tedy fakt ujetý ptát se 6ti letého dítěte, kdo je prezident, ne..? 😨
a co vám psycholožka napsala do posudku?
hm, ty jako rodič znáš dítě nejlíp. pokud jsi si jistá, tak ho do školy dej. jen na jednu věc mě v PPP upozorňovali - že nejhorší věc, co můžu dítěti udělat je, dát ho do školy a po pár měsících nebo týdnech ho vrátit zpět do školky. ptala jsem se na to z důvodu, že mě ve škole přesvědčovali, ať tam syna dám. a že když mu to nepůjde, může se vrátit do MŠ.

bertica.h
2. dub 2011

@goldstar teda,to som šokovaná...naša malá je tvz.nadané dieta,ale tiež nevie čo je najv.mesto ..prezidentov pozná sr aj čr..ale takéto veci teda že by mali deti vediet..naozaj sa nároky zvyšuju čím dalej viac..Najviac mi vadí,ked pri zápise do školy chcu,abys a dieta podpísalo..my s tým nemáme najmenší problém..ale prečo to robia?aký je rozdiel medzi tým,ked dieta na zápise vie alebo nevie sa podpísat?
Podla mna je doležité vediet sa orientovat,vediet ako sa volám,mama,otec,kde bývam ,kolko mám rokov,pravá a lavá strana,dole,hore,sustredenost..atd.

bertica.h
2. dub 2011

@paolin to si tiež myslím,že dietatu velmi ublíži.Preto každý tak pečlivo rozmýšla či dieta dat,alebo nie..ta cestas spat vobec nieje jednoduchá a neviem sa vžit do pocitov dietata,ked chodí do školy mesiac a potom sa vráti do školky..

paolin
2. dub 2011

@bertica.h asi tak. Vítek se umí podepsat i příjmením, ale zase mu třeba nejdou jiné věci. to se přeci nedá globalizovat.

bertica.h
2. dub 2011

@paolin jasné,ja chápem 😉 nás čaká PPP v utorok koli predčasnému nástupu do školy,som zvedavá,ako to dopadne..

paolin
2. dub 2011

@bertica.h tak ať vám to dopadne dobře 🙂

bertica.h
2. dub 2011

@paolin díky moc...mám z toho zmiešané pocity,ale dakujem

staninka77
3. dub 2011

@marulinka-To mně říkaly v té poradně a co potkávám kamarádky to říkájí taky.
I když tomu nevěříš nevadí hlavní je že jsou šikovní a mohou jít do školy dříve 😉 .
Muj první kluk je narozen taky v květnu a šel o rok později ale vše dohnal a nějak mu to nevadí že jeho vrstevníci jsou o třídu napřed.

mircka
8. dub 2011

@goldstar náhodou jsem zabrousila i do této diskuse, i když není pro mne ještě aktuální. Ale nevěřila jsem svým očím, když jsi popisovala, jak probíhala návštěva v PPP. 😕 Potažmo názor paní psycholožky, že v podstatě pracovní náplní učitelek v MŠ je děti hlídat a nikoli učit je kapku mimo mísu. Vždyť školku navštěvují děti proto, aby se vzdělávaly. 😎

goldstar
18. kvě 2011

@mircka a ostatní : Zdravím i všechny holky. Tak jsem zde zase zabrousila, a mám pro vás novinku. Nedalo mi to, a objednali jsme se ještě k jedné nezávislé soukromé psycholožce, která také dělá testy zralosti..... A výsledek?? Nevidí jediný důvod, proč by Marťa neměl jít do školy. Je šikovnej, a říkala, že třeba s počtama a se čtením mít určitě problémy nebude, ale že na něj nemáme klást zbytečně vysoký nároky, že bude pravděpodobně průměrnej, a spíše pasivní co se týče hlášení ve škole :o) Dokonce jí i docela věrohodně přepsal psace větu Eva je tu. S tím mě fakt překvapil. Je fakt že doma každej den musí napsat nějakou řádku kopečků a kliček, takže je ta ruka přece jen vypsaná. Před měsícem by tohle nedal. Takže jsem teď klidnější a do PPP už nikdy... a pokud to bude nutný, tak jim předem řeknu, že k tý krávě co jsem byli loni nejdu!! Tuhle druhou psycholožku jsem si oblíbila, je lidská a v říjnu k ní máme jít se sešitama :o))