Zápis do školy. Má škola povinnost vzít každé dítě?

zuzik31
13. led 2010

Ahoj holky,
blíží se zápisy do školy a moji dcerku to taky čeká. Chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou nevíte, jestli škola má povinnost vzít každé dítě, které bylo u záspisu nebo nás můžou poslat na druhou stranu města s tím, že namají místo 😢 ?
Dál bych se chtěla zeptat, co všechno musí u zápisu umět a hlavně, jak jste učili děti vázat mašličku. Nám to jsde porád beznadějně a myslím, že v 1. třídě je to už nutný umět.
Dík za rady.

sherry28
7. únor 2010

panterka:Lukáškovi bude šest 16.6.2010, takže vlastně všechny testy absolvoval ještě pětiletý.

brumdinka
8. únor 2010

kvetka - jako sorry, ale už seš trapná, příspěvek výše byl myšlen ironicky, což ale někdo kdo nemá smysl pro humor jako ty v životě nepochopí 😝 😀 jinak no a co, že ses vyjadřovala k sherry, diskuze je snad přístupná všem a každý může reagovat na jakýkoli příspěvek.

zuzik - naprosto souhlasim, dneska dělaj u všeho z komara velblouda 😝

monik76
8. únor 2010

je pravda ze dneska je to opravdu jine a vse se moc zkouma drive to bylo tak ze i ten kdo mel napr 6 let v srpnu tak mazal do skoly otazka je jestli to bylo dobre nebo ne i nase babicka kdyz slysela ze by mel jit malej o rok pozdeji tak to brala spise tak ze ten kdo jde pozdeji tak je snad tupej nebo co pritom to je uplne o necem jinem ja jsem rada ze pujde pozdeji nic tim neztrati znami byli taky letos u zapisu a o odkladu ani neuvazovali pac si mysli jak je dite chytre a cte a pise a pak jim ucitelka rikala neco o odkladu a to byl ohen na strese pac jak si nekdo muze myslet ze jejich dite na skolu jeste nema nicmene je to kazdeho rozhudnuti a pokud si myslim ze na to dite ma a dalsi rok ve skolce bude pro nej zbytecny tak at do skoly jde

sherry28
8. únor 2010

Lukášek mi dneska řekl Ř 😲 sice ne úplně čisté, ale řekl 🙂 . Takže si myslím, že do září to stihneme dohnat 😉 a včera mi přečetl slovo "ovoce". Tím mě jen utvrzuje v tom, že by měl jít. Jemu by skutečně další rok ve školce nic nedal, ale naopak vzal (stejně starý kamarády). Rozhodně odklad není o tom, že by dítě bylo hloupější než ostatní, ale je dobré si uvědomit, jestli ten rok navíc mu něco přinese. Jsou děti, kterým to jenom prospěje a jsou děti, které zůstanou stejné a tam patří i Lukas.

monik76
8. únor 2010

sherry28, presne tak, je to tvoje rozhudnuti a jestli to tak vidis, tak ho do skoly dej. Ja vim, ze my bysme se trapili, on si i ve skolce zvykal dva roky a az letos je to konecne dobry. Dokonce tam i zacal jist, coz prvni rok nejedl vubec a dokazal byt cely den o hladu, druhy rok jedl jen neco a az letos konecne ji vsechno. Pritom chytry je, cte, pise, ze je drobny, to ani nevadi, to bude vzdycky, ale u nas rozhoduje spis teda ta jeho (nevim jak to rict) dusevni vyzralost?, tak vim, ze ten rok ve skolce bude jedine k dobru. 😉

sherry28
8. únor 2010

monik76: náš Lukášek je stydlín, ale ve školce papal, sice jen něco, ale on tak jí i doma. Pokud je tvůj na tom takto, tak mu ten rok určitě prospěje, hold potřebuje víc času na rozkoukání. To ostatně Luky taky, ale u něj je to trošku jiné on se nikdy nerozkouká úplně. Má to chudák v genech 😒. Bude si věřit až bude starší, má malé sebevědomí ☹

neonka
10. únor 2010

ahoj holky,
moje dcerka jde letos také do první třídy,ale snad bez problémů.
Chtěla jsem jen reagovat na brumdinku,v jednom příspěvku píše,že nemůže studovat učitelství pro 1.stupeň,protože je jen prezenčně.To je blbost,sama to studuji a dálkově.
Možná by to chtělo víc snahy,nikdo to nemá lehké 🙂

brumdinka
10. únor 2010

leonka - a kde to studuješ dálkově? byla bys tak hodná a hodila mi do IP více info 😉

bertica.h
16. únor 2010

ahojte.
viete mi povedať,ako taký zápis prebieha?lebo my sme vlastne zatiaľ vždy dali iba prihlášku..videli,že čakáme bábo,tak hned povedali,že nás neberu.
Keby sa teraz podarilo,Viktroka bude mať 5rokov ked pojde do školky 😖 .

Budu sa jej niečo aj pýtať,Čo ich "skúšaju"?
Ona vie už čítat,píše,pozná farby už hrozne dávno,geom.tvary..kopec básničiek..

Ďakujem Vám.

zuzik31
autor
16. únor 2010

bertica: my řešili zápis do školy, ne školky 😉 . Ale, když jsme byli u záopisu ve školce, tak se na nic dítka neptali. Nechali ji, ať si kreslí, jenom jsme vyplnili dotazník a bylo hotovo. 😉

bertica.h
16. únor 2010

jééjda.prepáčte,nevšimla som si 😅 😅 😅

dasulag
17. únor 2010

Tak už i my máme za sebou zápis. Adélka byla za hvězdu. Vše zvládla na jedničku. Takže v září půjde do školy - už teď se cítí strašně důležitá 😀 😀 😀

Jen aby ji to nadšení vydrželo. Mám strach aby se nenudila (umí číst, počítat, psát tiskacím a trochu psát psacím) a nedělala nějaké lotroviny. 🙂

kurci
17. únor 2010

ahojte mamičky, pozerám sem, že akurát riešite zápis svojich detí do prvej triedy. aj ja mám syna, ktorý ide v septembri do prvej triedy. je veľmi šikovný, vie básničky, kreslí, vie sa obliecť, aj zaviazať šnúrky čo mi dlho trvalo, kým som ho presvedčila, že sa to musí naučiť. mám len jednu otázku, v škôlke je ako med a doma le;n čo príde behá, ale on behá aj 2 hodiny v kuse;skáče, vrieska. už som z toho bezradná.
chcem sa opýtať prehánam, alebo máte aj vy doma také živé stiebra. dakujem ivana

sherry28
17. únor 2010

kurci: u nás je to taky tak, ve školce je potichý, stydlín a nevybouřenýa doma je z něj rarach 😉

kurci
18. únor 2010

ahojte mamičky budúcich prváčikov, už ste kúpili aj tašku do školy. ja mám z tej školy nejaký strach, matúš vôbec o škole nehovorí ako je to u vás? lebo niektoré deti v škôlke už vedia aj nejaké písmenka čo znamenajú a my také vôbec nie, akurát básničky, pesničky vie narátať do 20. rozoznať farby, geometrické tvary ale tiež mu robí problém písmeno r. niekde ho povie krásne petrík, svetrík, ale niekde je táva. dobehne to? čo si vy myslíte?

sherry28
18. únor 2010

kurci: náš nejenže neřiká dobře R ale ještě neumí Ř a také si myslím, že to dožene, zatím věci do školy nemáme 😉

sherry28
18. únor 2010

a strach mám taky, je to dobře, aspoň máme respekt

dasulag
19. únor 2010

Ahojte. Naše malá dostala aktovku už loni k narozeninám - má je v půlce října. Na vánoce dostala pouzdro a desky na pracovní sešity - malé A5 a velké A4 ve stejném designu. Co budem potřebovat dál, nám řeknou na scházce rodičů ze školou, ale slyšela jsem že nám nabídnou, že pomůcky koupí oni - my jen dáme peníze - a my to budeme mít bez lítání.

Jinak naše malá je ve školce taky andílek a doma je z ní malý čertík. Ve školce ji všichni chválí jak je hodná a šikovná a doma je za deset kluků. 🙂

bodka70
19. únor 2010

Kurci, naša Kajka je tiež živá, minule boli s mužom na lyžovačke, začali o 10-tej doobeda a prišli o 6 hod. večer (ešte sa aj sánkovali) a hneď ako sa najedli, bežali do izby a zapli si hudbu. Skákali po zemi a roblili so staršou segrou mlynské kolá. Skrátka asi im bolo málo pohybu za celý deň. 😉 😉.
A čo sa týka písmeniek, nie je potrebné aby ich do školy vedel (ja ked som bola malá, tak som vedela len 3 písmenká O, I a A a napriek tomu som v triede najlepšie čítala na konci roka). Ale keď ho chceš trošku na ne prilákať, nám sa osvedčila knižka "Maľovaná abeceda" - moje deti sa na nej sami naučili všetky písmenká (len sme si čítali básničky- ku každému písmenku je jedna) a pred školou už vedeli čítať - veľmi ich to bavilo. Ak má rád básničky, tak ho to zaujme. B.

brumdinka
19. únor 2010

ahojte, tak děvčata my jsme přijati 🙂, stačilo si jen ujasnit některé věci s paní ředitelkou, malej číst a počítat umí dávno, naopak je až moc chytrej 😀 😀 😀 (dle pedag.psych.poradny je v 11 ze 14 testovaných oblastí na úrovni 9 letého dítěte ! - bylo mu 6) no a vypadá to, že by mělo bejt vše v pohodě - tak uvidíme

jinak tašku a penál dostal pod stromeček, zbytek pastelky, sešity, tužky k narozeninám v lednu 🙂

dasulag
24. únor 2010

tak my jsme taky přijati, už to máme doma černé na bílém, 🙂 .

Aduška už se nemůže dočkat, tak doufám, že ji ten optimizmus nezmizí s prvním zvoněním 😀

zuzik31
autor
24. únor 2010

Dasulag: kdy jste byli u zápisu? My v lednu a ještě nám nic nepřišlo ☹.

Karolínka dostala tašku i penál k vánocům, teď k narozeninám dostane psací stůl.

kurci
26. únor 2010

ahojte mamičky a to vám poštou posielali, nejaké vyjadrenie. Tu u nás vo Veľkom Krtíši, nám hned povedali, že je pripravený do školy, hoci išiel odutý ako melón,
A už ste kupovali aj školskú tašku, či to necháte cez prázdniny? Neviem, či mám už teraz kupovať, alebo potom sa kúpi, kedy bývajú lepšie akcie?
a aký typ ste kupovali?

dasulag
26. únor 2010

zuzik31: byly jsme 9. 2. 2010 a tento týden bylo při vstupu do MŠ na dveřích sdělení, že si máme vyzvednout rozhodnutí o přijetí.

Adélka dostane psací stůl i s celým pokojíčkem předčasně k narozeninám koncem prázdnin. Doděláváme podkrovku a chceme to mít hotové než půjde do školy.

Jinak jsem slyšela že na schůzce rodičů s učitelkami (květen, červen) nám bude nabídnuto, že pomůcky koupí škola, my jen zaplatíme nějakou částku. Ale zase to budeme mít bez větších starostí. 😉

gwenda
26. únor 2010

Kurci, o prijati musis dostat Rozhodnutie. Niekde ho davaju hned pri zapise, inde posielaju postou, my sme si museli ist pren.

Tasku sme uz kupili, nekupovala som Topgal - u nas ju ma asi 90% deti-bez prehanania,ale Bagmaster (aspon si ju nebude s nikym mylit), to je tiez cesky vyrobca a som spokojna.
Kupovala som cez internet.

dasulag
1. bře 2010

My jsme taky nekupovali topgal, ale jem u to hodně podobné

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

gwenda
1. bře 2010
kurci
1. bře 2010

ahojte, kukám, že ste už nejaké pokúpili. ja zatial čakám, uvidím, čo bude pekné

sherry28
7. bře 2010

tak papír o přijetí je doma 😉 🙂 tašku ještě nemáme, ale budu kupovat aktovku, přece jenom nebude mít problém to tam naskládat jako prvňáček 🙂

zuzik31
autor
9. bře 2010

tak už nám to taky přišlo, Karolínka je přijatá 😀 .
Sherry: Aby jsi se s tím naskládáním nedivila. 😝 . Kamarádka mi říkala, že prvňáčci toho do školy tahají spoustu 😠