Zápis do školy. Má škola povinnost vzít každé dítě?

zuzik31
13. led 2010

Ahoj holky,
blíží se zápisy do školy a moji dcerku to taky čeká. Chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou nevíte, jestli škola má povinnost vzít každé dítě, které bylo u záspisu nebo nás můžou poslat na druhou stranu města s tím, že namají místo 😢 ?
Dál bych se chtěla zeptat, co všechno musí u zápisu umět a hlavně, jak jste učili děti vázat mašličku. Nám to jsde porád beznadějně a myslím, že v 1. třídě je to už nutný umět.
Dík za rady.

brumdinka
4. únor 2010

ahojte my na zápise už byli, výsledek, všechno zvládl, číst a počítat umí dávno (viz.diskuze příliš chytré děti) a v tom je ten problém on musí mít všechno perfektní (v tom je po tatínkovi) jenže mu to právě proto trvá o něco dýl než ostatním dětem a když ho to nezajímá, tak to prostě nedělá 😀 - což pro pančelku je děsnej problém ho zaujmout - a tak mi navrhla odklad. Byli sme kvůli tomu u psycholožky a ta nám říkala, že to jí příde zbytečný, když už ted´to umí a že je to jen na nás a že do školy ho prostě vzít musí. S tim, že bud´pro něj školu pro nadaný děti (nejbližší od nás je ale 70 km) a nebo najít učitelku, co mu nebude psát poznamky jen proto, že už dávno 2 + 2 umí a tim pádem jak se bude nudit nbude zlobit, ale takovou co mu bude zvlášt´dávat úkoly, aby se zabavil.

Já odklad rezolutně zamítám, nechápu proč bych mu měla odkládat školu, když už ted´počítá dvojciferny čísla a umí malou násobilku 😅 - tak sem zvědavá, ale už ted´se připravuju na boj s úřednim šimlem panujícím na škole 😝

sycek, sherry - přesně tak 😉

sycek
4. únor 2010

Ahojky, holky je to binčus 😠 , když je dítě moc malý - tak má jít na odklad, když neumí nějaké písmenko- tak odklad, když je míň komunikativní- odklad.
A nadané děti jsou pro školu taky problém. Bohužel se jim musí stále věnovat, dávat nové podněty, jinak se nudí a zlobí - tak taky odklad
To mě podržte kdo má vůbec normální dítě, které by mělo jít v 6 letech podle "odborníků" do školy. Řekla bych, že je to taková nynější móda. 😉 Kdykoliv by s dítětem museli mít více práce- tak odklad. Máme 2 dospělé děti a dvě malé, a s tímto přístupem jsem se setkala až nyní. 😖
My jsme našli školu, kde je ve třídě jen dvacet dětí a učitelky na ně budou mít čas. Prostě to chce individuelní přístup.

Nesmíme se dát. 😉

brumdinka
4. únor 2010

taky mi to tak příde, když vidí, že by měli trochu víc práce a museli by se dítěti věnovat, tak odklad - vidim to i ve školce, maj být nějaký prázdniny a už den předem cpou učitelky děti všem rodičum domů (i když kolikrát to kvůli práci nejde) a to jen proto, aby náhodou nemuseli něco dělat 😠 a ještě si dovolí furt křičet, že maj málo peněz - bych je postavila k pásu na 8 hodin za 8 hrubýho s přestávkou max.půl hodiny nebo do supermarketu, kde sem byla věčně hodin 12 a přestávku tak 10 minut a ještě mi nadávali, kde jsem 😅 - však ono by to pančelky rychle přešlo 😝 😀

sycek - neboj, nedáme se 😉

sherry28
4. únor 2010

Tak ahoj holky, vrátila jsem se dnes ze zápisu. Jsem nějaká špatná z toho. Lukášek teda povídal, dělal co se po něm chtělo. Básničku řekl, ale spíš ji šeptal 😅 l. Spletl se snad jenom v trojúhelníku. Znalostně dobrý. Já jsem jedním uchem tak trošku poslouchala. Zdálo se mi, že ta učitelka mu to docela divně podávala. Držela v ruce papírovou kostku a ptala se ho jestli má doma taky takovouhle kostku s kuličkama. Ty kuličky myslela zřejmě puntíky na kostce. Lukášek řekl, že nemáme doma kostku s kuličkama. Což měl pravdu. Počítal bez obav a správně. Prý bude na matiku dobrý 🙂 . No ale ptala se jestli mu nechci dát odklad. Je prý malej, drobnej. Ale já jsem taky malá drobná a po kom by měl bejt? No ještě chodíme na logopedii. Neumíme R a Ř. Vaše děti ho umějí bez problémů? Nebo mám jen já dítě, který neumí R a Ř. Učitelka mi řekla, že pokud půjde do školy, tak by ho měl do toho září umět. Dneska jsem byli i na logopedii (jezdíme čtvrtky) a tam mi bylo řečeno, že to nezvládneme do září to R a Ř, tak teda nevim ☹ . Ve školce mi zase řikaj, že je moc dětskej. Ale jakej by měl být, vždyť je to dítě ne? Mamka mi řiká, ať se nedám, že je chytrej a že na školu má. To si taky myslím, co se týká znalostí. Ale když do mě ze všech stran hučej tak nevim. Ještě navštívím tu poradnu, protože chci, aby ho viděl někdo nezaujatej a objektivní. Je pravda, že dnes ty učitelky nevědí co chtějí. Mě přijde zase zbytečný, aby chodil třetím rokem do školky a byl mezi mrňatama, když mu kamarádi odejdou do školy. Máte někdo recept jak dítě naučit R a Ř bez logopeda? 😒

sherry28
4. únor 2010

A ještě mi přijde divný, že mi ve škole dala ultimátum, ať přijdu co nejdřív, pokud budu chtít odklad. Do kdy mám čas, víte to někdo, nebo je to v každý škole jiný?

brumdinka
5. únor 2010

sherry - nesmíš se nechat 😉 zašla bych pro jistotu do tý poradny, tam uvidíš co ti řeknou,

mně opravdu příde, že učitelky jaksi chtěj mít co nejmin práce a tak řikaj snad každýmu dejte dítěti odklad, jen aby nemuseli něco dělat 😠

s tim r a ř nevim jak ho to naučit, ale náš malej se to naučil od dědy na slově do prdele 😀 😀 (dědovi to ulítlo a jemu se to tak děsně líbilo, jak to zní, až se to naučil 😀) jinak mi příde divný jen kvůli tomuhle chtít odklad, já sama mám dodneska problém se sykavkama a do školy mě vzali v termínu a že je malej, no a co jako - měla sem spolužáka co prostě víc nevyrost i dneska je menší než většina ženskejch a co jako 😅 - prostě pančelky jsou moc pohodlný 😠

jej jak já si dneska nadávám, že sem nešla studovat pajdu, ale ekonomku - mohla sem mít klid a né bejt na UP 😒

monik76
5. únor 2010

ahoj, tak my byli vcera u zapisu a v pohode. Nicmene nam taky doporucili odklad, jak ve skolce tak i ve skole. A ja jsem i rada, vicemene jsem s tim pocitala. Rikala, ze je sikovnej, s pomoci vse zvladl, ale ze pry tam jeste neni ta skolni vyzralost. On je tichej, neprubojnej, a ze kdyby byl ve tride s deckama o rok starsima, tak ze by to na tu jeho psychiku mohlo mit negativni vliv a trapil by se. A tak jak rikala ucitelka ve skolce, kdyz bude jeste rok s tema mladsima detma tak to sebevedomi pujde nahoru. My jsme to tak vlastne chteli, jen jsem potrebovala znat i jiny nazor a jsem rada, ze se ucitelky shodly.
Jinak ten papir o odkladu musime predlozit do 31.5.2010

brumdinka
5. únor 2010

sherry - p.s. a co se týká papíru na odklad, tak nám bylo řečeno do konce června, ale asi to má každá škola jinak

sherry28
5. únor 2010

monik76: My máme nejspíš podobný případ, taky stydlínka. Ale já si zase nemyslím, že by se za rok změnil 😒 . Chodí do školky druhým rokem a je to stejný jako loni. Žádná změna ☹ Třeba u vás to pomůže, ale u nás nejspíš ne (je to o povaze). A teď by šel do třídy se stejně starými, jen pár dětem tam je 7 let jinak jsou všeci šestiletý. Ale stále váhám. No uvidíme co na to "odborníci". Hlavně mi dali málo času na rozmyšlenou.

brumdinka: No já se jenom bojím, aby si na něj nezasedli, kvůli tomu, že ho tam dám a neposlechla jsem je. A aby mi ho po půl roce nevrátili do školky.

zuzik31
autor
5. únor 2010

Sherry28: já jsem Karolínku učila r tak, že říkala drn brm crn, ale to asi s logopedkou děláte taky. Jinak mi ji taky navštevujeme. karolínka má problémy se sykavkama,ale při zápisu to nikomu nevadilo. Chodíme tam od ledna a vypadá to, že v březnu nás už vyřadí 😉 .

bodka70
5. únor 2010

Tak ja neviem, asi sa to líši od školy ku škole, ale u nás k tomu na zápise mali celkom iný prístup. Možno preto, že to je bezbárierová škola, určená aj pre deti s fyzickými hendikepmi a nemajú problém zobrať aj deti s určitými poruchami reči, zraku a pod.
Naša Karolínka konkrétne s rečou nemá žiaden problém, ale pri zápise sme vyplńali taký dotazník, okrem iného s výslovnosťou ktorých hlások má dieťa problém, na škole majú vlastnú logotopedičku a týmto deťom sa bude osobitne venovať v rámci dochádzky dieťaťa v škole. Skrátka neberú chybičky vo výslovnosti ako dôvod pre odklad, ale ako dôvod, že sa budú týmto deťom v škole intenzívnejšie venovať v tejto oblasti.

sherry28
5. únor 2010

zuzik31:My chodíme na logopedii od listopadu. Chodíme k bývalé 70.leté učitelce. Moc hodná paní, ale musí se jí dost připomínat co jsme už probrali, to je jasné vzhledem k jejímu věku 😉 Doporučila nám ji učitelka ve školce. Zdá se mi, že nějak se pořád motáme v kruhu. On neuměl měkčení, to už umí bezvadně, ale naučil se ho za týden a dva měsíce se nic jinýho nedělo. Neuměl K, tedy spíš ho nepoužíval v běžné řeči. Už používá a umí krásné K. Chybí nám to R a Ř. Každé to písmenko ho učí poctivě dva měsíce, mě se to zdá dost dlouhá doba na to, že to umí během týdne, chápu, že se musí procvičovat, ale proč mu k tomu něco nepřidat nového. Sama ho chválí jak mu to jde. Takže k tomu R a Ř se jen tak asi nedostaneme. Já nemám tušení jak to chodí jinde na logopedii, ale to brm, drn, crn vůbec neznáme. Budeme trénovat sami, díky 😉.

bodka70:Tu školu ti upřímně závidím 😉. Myslím, že by to tak v 21.století mělo být všude. Aby to nebrali jako problém ho něco naučit a raději ho odložit, ale jako výzvu, jsou to přeci učitelé, ne? 😠

kakaja
5. únor 2010

sherry: chápu tvé starosti. Já mám 6-letého syna po odkladu a v září konečně nastoupí do školy. když mi před rokem všichni včetně učitelek v MŠ, které ho 4 roky znají radili abych mu dala odklad, cítila jsem křivdu. Proč? Písmena a číslice umí číst i psát, odečítání a sčítání v kapse, krásně mluví (logopedie udělala své) navíc miluje zpěv a básničky má vynikající paměť....??nehcápala jsem. Je drobný to je pravda, jsme s manželem menší....stydlivý je taky, jenže to je povahou, to se jen tak nezmění...prostě jsem si myslela, že se všichni pletou...po roce jsme šli na zápis a všechno bylo úplně jiné, mnohem přirozenější, už není mezi dětmi nejmenší - loni mu to samotnému vadilo, nestíhal větší kluky a docela trpěl ☹ ☹ ☹ jsem ráda že jsem mu nakonec prodloužila dětství, protože o to vlastně šlo, byl dětský, ne že by teď byl dospělý, ale když sleduju video z loňského roku je ten rok k dobru strašně znát. Teď se do školy strašně těší a cítí se důležitě 😀 😀 😀 hraní miluje, ale stejně tak i předškolní přípravu a to u nás před rokem nebylo, i trénink na logopedii byl ukrutný boj 😀 😀 😀

kvetka95
5. únor 2010

brumdinka : "mně opravdu příde, že učitelky jaksi chtěj mít co nejmin práce a tak řikaj snad každýmu dejte dítěti odklad, jen aby nemuseli něco dělat"

Tu vobec nejde o ucitelky, tu ide o tvoje dieta. Kazdy rok nastupia do prvej triedy deti, ktorym rodicia aj napriek doporuceniam uciteliek zo skolky, psychologom odklad nedaju a deti potom v skole trpia...nedari sa im ako ostatnym,pricom vynakladaju rovnake,mozno aj vacsie usielie ako ostatni a vysledok je ovela horsi. zazivaju neuspech, skola ich potom nebavi.... su "detske" -to znamena, ze nemaju este zaujem sa ucit, ale hrat, na hodinach sa hraju s hrackami, nepisu, placu. Tak ako kazde dieta dozreje v inom veku na to, kedy zacne hovorit a chodit, tak inokedy dozreje na to, aby s amohlo zaclenit do vzdelavacieho procesu...
ucitelky v skolke (aj skole) vidia tvoje dieta v kolektive rovesnikov a vidia rozdiely. Aj ked je to tazke si pripustit, rodic, ktory vidi len to svoje, tazko priznava, ze jeho dieta este nie je pripravene do skoly. Rodicia to beru ako svoj neuspech, co je smutne...

A s tymi poruchami reci-viete o tom, ze deti, ktore neovladaju vyslovit nejake hlasky robievaju kvoli tomu viac chyb v diktátoch?
Ja som ucitelka a svojmu synovi som dala odklad!!! napriek tomu, ze rozpraval cisto, poznal pismena, cisla a urcite to nelutujem. Bol nezrely po emocionalne stranke a mali sme slabsiu jemnu motoriku)

A este brumdinka-ucitelia si terminy prazdnin nevymyslaju a nedavaju sami.

A tak ako by si ucitelku ty postavila na 8 hodin k pasu do supermarketu, ja by som postavila teba do triedy s 20 ziakmi, stacilo by na tyzden. Nemas sajnu o tom, co vsetko ta praca obnasa-vidite len dovolenku, prazdniny...a je smutne ako sa vyjadrujes o niekom, koho este ani nepoznas a komu budes musiet zverit svoje dieta 😨

felixa
6. únor 2010

kakaja, prosim mohla by si napisat v ktorom mesiaci je syn narodeny, ked uz mal sest? A v skolke bol jediny najstarsi alebo tam mal aj este nejakych dalsich rovesnikov s odlozenou skolskou dochadzkou? A v buducej zakladnej skole v triede nevies, ci bude mat dalsich vekovo rovnakycch spoluziakov alebo to ani neriesis a nevadi ti, ze bude najstarsi? (resp. ci v tom nevidis problem). Dakujem.

brumdinka
6. únor 2010

kvetka - nejseš náhodou učitelka 😀 - jen tak mimochodem, já bych si tam klidně stoupla a byla bych nejštastnější na světě, kdybych opravdu mohla - ty si totiž zřejmě neumíš představit, co je to tvrdě makat, mít volno max.20 dnů za rok a každej den padat na hubu - sorry, ale to je pár hodin denně s 20 dětma procházka růžovou zahradou - a to co píšu sem si nevymyslela, mám totiž pár kamarádek učitelek, co si zažili pracovat i jinde než ve školství
a všechny jsou doslova vděčný a říkaj mi jaká je to oproti tomu co zažili předtim pohodička, proč asi 🙂

jinak nic z toho co si psala moje dítě nemá, navíc o odkladě mluvila jedna jediná učitelka na škole, všichni ostatní (učitelky ve školce) i psycholožky nám říkali, že jim to příde zbytečný, ale je to jen na nás nikdo nás k tomu nemůže nutit a u nás je problém jenom ten, že Jiřík je moc chytrej a škola, kde by to opravdu ocenili a vedli ho tak, jak já bych si představovala v rámci jeho intelektu je od nás moc daleko 😒

flamenga
6. únor 2010

brumdinka nikto ti nebránil, aby si vyštudovala za učiteľku.... a mohla si si to učiteľstvo teraz užívať 😝 😎

brumdinka
6. únor 2010

flamenga - víš ono to nebylo tak jednoduchý, jak si myslíš, vystudovala jsem ekonomku na přání mého tatínka a ano dneska si nadávám, že sem na pajdu nešla - ale ráda bych se dostala aspon na nějakou obchodku učit odborný předměty a bud´si jistá, že pak si ty prázdniny, každou chvíli volno a prac.dobu 4 hodiny denně budu náležitě užívat 😎

flamenga
6. únor 2010

brum tak ti prajem, aby si sa na tú strednú školu učiť dostala... aby si zistila, že to nie je o štyroch hodinách denne 😉 máš mylné predstavy, ale to bude tým, že si učiteľka nikdy nebola 🙂

sherry28
6. únor 2010

kakaja: Lukášek nemá problém sedět 45 minut v lavici, udělá vše co se po něm chce. Doma neustále chodí a chce abych mu dala nějaké úkoly. On je spíš intelektuální typ. A myslím si, že žádná učitelka nezná dítě tak dobře jako jeho matka. Náš Lukášek není žádný Einsten, ale je to průměrně inteligentní kluk, který je stydlivý. A ze své zkušenosti vím, jak těžké pro mě bylo, být ve třídě s mladšími žáky. Přišly mi hrozně dětský a neměla jsem si s nimi o čem povídat, byť jde jen o jeden rok. Jsem narozená 30.9., takže jsem odklad musela mít a byla jsem jediná sedmiletá a moje kamarádky mi utekly o třídu výš ☹ Hlavně já necítím křivdu jsem na vážkách, nechci mu ublížit. On ani odklad není pokaždé ku prospěchu. Já tak nějak mateřsky tuším, že na tu školu má, a že další rok mezi malými dětmi se jen ubije. Není hravý, jasný, že ho baví si hrát, ale mnohem víc ho baví psát, řešit nějaké úkoly. On je spíš mazlivý.😕 No stále ještě nevím 😨

brumdinka
6. únor 2010

flamenga - no možná, ale je fakt, že co vím od známých a od těch kamarádek tak jsou ve škole tak 4 - 6 hodin denně a co se týká příprav, tak x-let učí to samý - takže si max. tak hodinku, 2 navíc doma udělaji - když to prostě srovnáš s ostatníma zaměstnáníma, tak je to ráj 🙂 😀 a mě jen mrzí, že sem tohle nevěděla před tim než sem šla na vejšku 🙂

ale vrat´me se k tématu, souhlasim se sherry, nejlíp znají své dítě jeho rodiče a konečné rozhodnutí je na nich, je to jejich právo, což se v jiných státech unie bere jako samozřejmost, to jen v čechách by neustále o každém chtěl pořád rozhodovat a mít dokonalej přehled stát 😔

brumdinka
6. únor 2010

ještě tu myšlenku trochu rozvinu - je mi smutno z toho, jak v naší společnosti, kdokoliv kdo trochu vyčnívá, je prostě jiný at´intelektuálně nebo tím, že mu to třeba dýl trvá atpod...... tak je hned vyčleněn na okraj - prostě nezapadáš do systému uniformity, tak nazdar a hned odklad 😠

sherry28
6. únor 2010

Já teda u Brumdinky vůbec nechápu proč jejímu klučíkovi dali odklad 😨 Je chytrý, umí všechno co by měl a ještě něco navíc, to je snad plus ne? Vždyť by ho úplně ubili, kdyby měl zůstat ještě rok ve školce s mladšími dětmi, furt nějak nechápu k čemu by to bylo dobré? 😒Tady na tom případu je vidět, že učitele může dělat skoro každý, ale každý nemůže být dobrý učitel 🙄 . A náš Lukášek neumí R a Ř, chápu, že možná to pro něj bude zahanbující, když ho bude muset říct před třídou a nebude ho umět, ale na druhou stranu to bude motivující, bude se ho chtít naučit. Když zůstane ve školce mezi šišlajícími nebo nemluvícími dětmi, tak si myslím že se mi na nějaké R a Ř vykašle, když uvidí, že ho ostatní taky neříkaj.

kvetka95
6. únor 2010

brumdinka som ucitelka, aj som to tam napisala, treba lepsie citat.... 😀 😀 😀 😝
Netvrdim, ze si kazda matka nepozna svoje dieta,ale nevidi ho v kolektive vrstovnikov...

To co som dalej pisala bolo viac menej vseobecne o nezrelych detoch, tebe len na vysvetlenie, ze to nie je vobec o tom, ze by s nim mali ucitelky viac prace, je to o trapeni sa toho nezreleho dietata(nevravim, ze tvojho).

Dalej, 4 hodiny denne-napis mi, prosim skolu,kde tolko ucia a idu po 4 hodinach domov-hned pisem ziadost....

Ja mam dovolenku - nie prazdniny 40 dni....vsetko ostatne volno, ktore maju deti si musim odpracovat-zastupujem kolegyne, aj v druzine do 17. Nemozem si ich dat preplatit...

V zivote by som sa neodvazila s takym despektom ako ty hovorit o ziadnom zamestanani, ktore by som si nevyskusala....

A s tym ucenim toho isteho... v SR prave prebieha reforma skolstva, ja ucim v rocniku,ktory reformu zacinal, takze uz druhy rok ucime ine predmety z inych ucebnic-ktore navyse ani nemame-niektore prisli v oktobri, niektorepo zimnych prazdninach a niektore vobec. Skus robit s druhakmi bez pracovnych zositov... Ucenie nie je len otvorte knihu na strane tej a tej....

Brumdinka, ked tak hovori aj psycholog a ucitelka v skolke, tak nemas co riesit, rozhodnutie je vzdy na rodicovi... len menej tej peny z tvojich ust pri rozpravani o uciteloch by nezaskodilo, to nas tak nenavidis kvoli tej jednej?????

flamenga
6. únor 2010

kvetka 🙂 🙂

renca3
6. únor 2010

brumdinka...urcite svojho syna daj do skoly teraz, ked si presvedcena, ze nema problem s kolektivom a o vedomostiach ani nehovorim. je to len na tebe.

ja som tiez ekonomka, ale s ucitelkou by som nemenila ani za nic. dobrou ucitelkou sa treba narodit. nie je to sranda s dnesnymi detmi, udrzat ich pozornost 45 min. takze maju moj obdiv.

kakaja
6. únor 2010

sherry: dovolím si trochu oponovat, jasně, každá máma zná svoje dítě nejlépe a víme co je pro dítě to nejlepší...
ale učitelka s ním tráví (aspoň v našem případě) daleko více času než rodiče. My máme to štěstí, že Vojta chodí do integrované školky, kde se děti netočí podle věku, ale zůstávají v jedné třídě se stejnými učitelkami celou dobu. Vojtova učitelka je velmi dobrá kamarádka naší známé a excelentní pedagožka......já myslím, že k jejich názoru by měl člověk přihlédnut, přeci jen mají dostatek praxe a vědí jak to chodí. Prý není nic horšího než vrátit děcko z první třídy zpět do školky, protože ho rodiče prostě přecení....naše psycholožka mi potvrdila, že se to vážně děje. Důležitou roli hraje nejen intelekt dítěte ale i jeho emocionální vyzrálost - ta u nás rozhodla, Vojta si radši hrál a na zápise se mě před rokem držel za nohu 😀 😀 😀
Ale podle toho co píšeš má Lukášek všechny předpoklady k tomu nastoupit tak proč váháš?????

brumdimka: kam to proboha chodíte??? tak chytrý dítě a dají mu odklad???proč jste mu ho nechali dát?? jako rodič máš plné právo ignorovat rozhodnutí psychologa a rozhodnout jinak!!!!!

elomanka79
6. únor 2010

Ahoj holky,četla jsem vaše příspěvky a chtěla bych vám napsat toto:Byli jsme u zápisu minulý rok,syn je narozený koncem listopadu,tudíž šel o rok dýl,učitelky ve školce říkaly,že na to nemá,je stydlivý a neumí se prosadit,tudíž doma se chová úplně jinak než před dětmi,tak vím,co umí a kde je třeba přidat.Psycholožka říkala,at mu dáme odklad,že má problémy s jemnou motorikou,ale jinak, že je nadprůměrně inteligentní,hodně kreslil a ted psal a psal a je to v poho,ted v pololetí měl na vysvědčení samé jedničky.Takže vám chci říci,že samy nejlépe musíte vědět,co ve vašem dítku dříme a jestli na to má nebo ne,nenechejte se zbytečně odradit,když jste přesvědčeny o tom,že to ve škole zvládne.Přeji vám hodně síly a štěstí. 😉

brumdinka
6. únor 2010

kvetka - na svym názoru nemínim nic měnit, ostatně sama si to napsala máš 40 dní dovolený !!! kdo to v ČR má, ze zákona je pouze 20 dní a to ještě polovinu si většina lidí povinně musí nechat třeba na vánoce nebo na určitej měsíc v létě, kdy třeba nemá firma tolik zakázek atpod......... takže až budeš mít zkušenosti s tim, jak se maká od nevidim do nevidim, přestávka tak max.30 minut a to přesně na sekundy - tak pak mi něco teprve povídej 🙂 😀

renca - já nepsala nikde, že je sranda být učitelkou, jen jsem psala, že když to srovnám s jinými zaměstnáními, kterými sem si prošla a kterými si prošly i ty kamarádky - tak je prostě profese učitelky ve škole proti tomu procházka růžovou zahradou 🙂

jinak my sme mu odklad nedali, já ani můj muž jsme ten papír nepodepsali; jinak sme šli normálně do klasický školy podle obvodu v místě bydliště; mnohem lepší by pro něj byla škola Mánesova v Sokolově, ale to je od nás cca 70 km a takhle malý dítě vážně nemůžeme vozit klaždej den takhle daleko do školy - dalším řešením by bylo odstěhovat se z týhle naší díry třeba do Prahy (kde školy pro nadaný děti taky jsou), ale to taky neni tak jednoduchý - takže nám nezbývá, než doufat, že bude mít kvalitní učitelku, co jeho talent bude v rámci možností rozvíjet a nezařízne ho 😔

zuzik31
autor
6. únor 2010

Brumdinka: já nevím, ale musím se zastat kvetky. Nemyslím si, že povolání učitelky je něco lehkého. Jsi jednou nohou v kriminále, kde v jaké práci maš takovou zodpovědnost? Maximálně, že by jsi dělala doktorku nebo lékárnici. Já jsem taky obyčejná zaměstnankyně, ale radši bych stála 8 hodin za kasou nebo 12 hodin kdekoliv jinde, jen ne dělat učitelku. A myslím si, že těch 40 dní dovolené mají zaslouženě!!!