Zápis do školy. Má škola povinnost vzít každé dítě?

zuzik31
13. led 2010

Ahoj holky,
blíží se zápisy do školy a moji dcerku to taky čeká. Chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou nevíte, jestli škola má povinnost vzít každé dítě, které bylo u záspisu nebo nás můžou poslat na druhou stranu města s tím, že namají místo 😢 ?
Dál bych se chtěla zeptat, co všechno musí u zápisu umět a hlavně, jak jste učili děti vázat mašličku. Nám to jsde porád beznadějně a myslím, že v 1. třídě je to už nutný umět.
Dík za rady.

zuzik31
autor
6. únor 2010

Shery28: je logopedka jako logopedka. Každá učí po svém a každá k tomu má jiný přístup. Třeba ta naše mi říkala, že nějaká holčina, co chodila na pajďák, tak v Liberci chodila na logopedii, tam jí logopedka řekla, že umí mluvit a nakonec ji nepustili ke státnicím z češtiny, protože neuměla sykavky. Chápeš to? Takže vyzkoušej jednoduché věci a uvidíš, že to za chvilku půjde 😉 😉 . Držím pěsti.

kvetka95
6. únor 2010

Brumdinka, mne je lautr jedno ci zmenis alebo nezmenis nazor na povolanie ucitel.... ale zavidiet niekomu par dni dovolenky navyse takymito nazormi 😖

Zavid potom sudcom,prokuratorom,policajtom a inym v statnej sprave, ktory napr. za PN,ci OCR maju 100% platu, urcite by sa naslo viac takychto pripadov, ktory maju v svojom povolani viac vyhod ako ty.... tak si ich dobre pozistuj a vyberaj, som zvedava pri ktorom povolani spokojna skoncis...

Ospravedlnujem sa, ze som odbocila od temy,ale na tieto bludy sa mi nedalo nereagovat.

A este sa znova opakujem: nikdy by som neposudzovala lahk 😒 ost prace,ktoru som nerobila.....

sherry28
6. únor 2010

kakaja: Nemůžu posuzovat jak to jinde chodí, ale u nás ve školce mají ve třídě 30 dětí ,takže se jim individuálně nevěnují, což je pochopitelné. Lukášek tráví ve školce 6 hodin a z toho 2 hodiny spějí, takže rozhodně trávím se svými dětmi více času než učitelky. A jak se chová v kolektivu svých vrstevníků také vím, vždyť s ním nejsem zavřená doma, ale chodíme mezi stejně staré děti. On je stydlivý, na tom se s učitelkami shoduji. Rozhodně nepodceňuji jejich názor, také proto jsem na vážkách. Do té doby jsem si myslela, že Lukášek normálně nastoupí. A právě oni to byly, kdo mě znejistil. Náš malý je stydlín, ale zase se dokáže ovládat a spolupracovat i bez mé přítomnosti. Hold z něj vědomosti musí páčit 😖

sherry28
6. únor 2010

zuzik31: To je stejný jako s doktorami, učitelkami atd., co člověk to jiný názor a přístup. 😵 Možná změním logopedku a malej se to R a Ř naučí ještě do září 🙂

brumdinka
6. únor 2010

kvetka - jako nic proti, ale to neni o nějakém zavidění či nezávidění 😅 😀 to je prostý fakt 🙄 a je jasný, že učitelka se bude hádat zuby nehty 😀 , zvlášt´když nic jinýho nezažila - sem se dotkla kvetko tve ješitnosti, že 😀 😀 😀

zuzik - nic proti, ale opravdu si někdy stála 8 hodin za kasou bez možnosti dojít si třeba jen na záchod nebo
12 hodin někde jinde třeba u pásu? asi ne, vid´jinak bys tohle napsat nemohla ☹
a s tou logopedii, můžeš mi vysvětlit, jak třeba může učitel co prokazatelně ráčkuje učit češtinu a dějepis, když teda tu holčinu nepustili k státnicím s češtiny jen kvůli tomuto 🤐

jinak znovu opakuji nikde sem nepsala, že je to lehké, všechno má své pro a proti, tak neotáčejte má slova !!! jen, že oproti jinym zaměstnánim, kde jste pomalu otrokem za minimální plat 🙄 je to procházka růžovou zahradou a laskavě se vrat´te k tématu 🙂

sherry - nejlíp znaj své dítě jeho rodiče (nebo by měli - někteří na své děti kašlou 😒)a to jak v kolektivu, tak i mimo něj a to si tu melte co chcete, to je neoddiskutovatelný fakt 🙂 navíc do září má Lukášek ještě času dost, to určitě zmákne 😉

kvetka95
7. únor 2010

...brumdinka, mna sa clovek s nazormi ako ty nemoze dotknut...prepac...

meles stale dokola, ze som ako ucitelka nic ineho nazazila...A PRAVE PRETO SA NEMOZEM VYJADROVAT K INYM POVOLANIAM ..... A kedy si uvedomis, ze ANI TY SI NIKDY NEZAZILA ake to je byt ucitelkou, tak tvoje reci su doslova mlatenim prazdnej slamy....

Uz sa nebudem k tvojim scestnym nazorom na toto povolanie vyjadrovat, je to ako hrach na stenu hadzat....
🙄

A aby som neodbacala od temy:

Zapis mame uspesne za sebou, malemu sa velmi pacilo, myslim, ze je teraz dobre pripraveny a odklad nam len pomohol. Na rozdiel od minuleho roku, ked ho skola este velmi nezaujimala, aj ked poznal pismena, cisla a vedel scitovat a odcitovat v prvej desiatke sa teraz do skoly vyslovene tesi.

Prajem vasim buducim prvacikom, aby vase rozhodnutie odlozit, ci nie, bolo pre vase deti to spravne....

kvetka95
7. únor 2010

brumdinka este sa ti chcem ospravedlnit.

prave som si pozerala vyplatnu pasku-prepac, nemame 40 dni dovolenky, ale 45!!! 😉 🙂

monik76
7. únor 2010

Tak ja jsem fakt rada ze moznost odkladu existuje jak uz jsem tu psala. Malej je taky sikovnej, cte, pise pocita, ale na skolu si myslim ze jeste nema, a mysli si to i obe ucitelky, jak ve skolce, tak ve skole. On se opravdu jinak chova doma, v kolektivu kde jsem i ja, a pak v kolektivu kde nejsem. Takze by se opravdu mohl v te skole trapit, mohlo by to mit vliv na tu jeho psychiku, ze proste jeste neni takovy hrr jako o dve hlavy vetsi kluci. Je mi jasny, ze bude vzdycky drobnej, jen urcite mu za ten rok to sebevedomi pujde nahoru. Jak rikala ucitelka ve skole, kazdy mesic tu hraje roli, odklad mu jedine pomuze.

brumdinka
7. únor 2010

kvetka - jako sorry, ale já se Tě nechtěla dotknout 😀 - je vidět, že sem se opravdu dotkla ješitnosti skvělé paní učitelky 😀 😀

je vidět, žes nepochopila co sem měla na mysli 🙂 - víš ano nikdy sem za tou kadedrou nestála, bohužel - opravdu bych byla nejštastnější člověk na světě, protože na rozdíl od tebe sem si zažila všechno to co sem psala výše a nakonec vystudovala ekonomku, abych už to absolvovat nemusela a vzhledem k situaci na trhu práce a velké nezaměstnanosti to zřejmě budu muset absolvovat znova i s vysokou a věř mi, neumíš si to ani představit 😢 - tvoje práce je proti tomu nádhera a nemáš důvod si vůbec stěžovat (to je jako by sis člověku co umírá hlady stěžovala, že máš jenom rohlík zatim co bys ráda housku 😖) a v dobrym slova smyslu ti jí závidím a to samý platí třeba o policajtech nebo hasičích 😉 - a bud´si jistá pokud se k takovym pozicim někdy dostanu, tak budu nejspokojenější člověk na světě 🙂

a dál to nemínim komentovat, vrat´se radši k tématu 🙂

minik - ano a to je přesně ono, ty to musíš vědět nejlíp, já zas vim, že co se týká mého syna tak je odklad prostě blbost (jelikož to řekla jen jedna pančelka u zápisu) všichni ostatní at´učitelky ve škole, tak psycholožka tvrdí opak a dalšim rokem ve školce by se opravdu zahrabal 😒

zuzik31
autor
7. únor 2010

Brumdinko: nevím, co tě žere, ale zřejmě tě to žere hodně. 😠 😠 Nemysli si, že jsi jediná, kdo stál za kasou, já tam stála 12 hodin a 16 hodin dokonce za recepcí. A musela jsem se doprošovat, když jsem potřebovala na záchod, svačinu, oběd nebo večeři ☹ . Ale za práci učitelky bych rozhodně neměnila. A to, že nějaká učitelka češtiny rájčkuje, nemůžu, to teda promiň. To se zeptej logopedky, která ji nechalo projít, jak je to možné.

Jinak, prosím, toto téma se jmenuje zápis do školy a jestli chceš hanit povolání učitelek, založ si nové téma a sem to už netahej.

A malý dotaz pro tebe na konec: Proč si teda nedáš přihlášku na pedagogickou fakultu, když tu práci tak chceš dělat 😝 ?

kvetka95
7. únor 2010

Monik76 velmi spravny nazor a odhad, myslim, ze robis pre svojho syna dobre, moj by tiez bol nestastny, keby sa mu nedarilo v skole tak ako ostatnym... On pred rokom neuspech este nevedel zvladnut, za ten rok je sabavedomejsi, myslim, ze aj s tou jemnou motorikou je to lepsie, aj ked si myslim,ze pismo nebude mat krasne-ale mozno prekvapi 🙂

A tiez len POSLEDNE SLOVA MIMO TEMU:

Brumdinka: Nikdy som nikde nepisala ani nepovedala, ze som skvela pani ucitelka, to by som si fakt netrufla....
a ano, moje povolanie je nadhera, ked ta mam citovat,ale nie kvoli dovolenke, ked som si vyberala cim budem, nemala som pomyslenie ani tusenie, kolko dni dovolenky budem mat.... takisto som sa ani jednym slovickom nestazovala-okopiruje mi tu jedine moje slovo, kde sa na svoju pracu, plat, ci ine stazujem!!!!! Len som branila svoju pracu, ktoru mam rada.
A posledna vec mi nejde do hlavy, ked tak tuzis stat sa tou ucitelkou-preco o tomto povolani pises tymto sposobom????? 😕 😕 😨

Tiez som za novu temu ohladne vyhod a nevyhod profesie, nemusi to byt len ucitel...

brumdinka
7. únor 2010

Ach jo děvčata, zas reagujete na něco, co sem nepsala a neměla na mysli - nikde sem nepsala, že je to jednoduché být učitelkou !!! jen, že je to oproti těm ostatnim zaměstnáním procházka růžovou zahradou, což je pravda - tak nevim proč se kvůli pravdě, tak děsně rozčilujete 😀 😀

zuzi - promin, ale jen proto, že ty bys to dělat nešla neznamená, že to neni fajn zaměstnání 🙂

jinak na tvou otázku - protože učitelství pro 1.třídu je jen prezenčně a já už mám rodinu, takže si opravdu nemůžu dovolit chodit denně do školy kiilometry daleko od mýho bydliště - kdyby bylo dálkově, tak tam jdu hned - kdybys o něčem věděla, tak dej vědět ju 😉 (co se týká učitelství odborných předmětů, tak tam si to chci dodělat to pedag.minimum nebo jak se to jmenuje, abych mohla jít učit třeba na tu obchodku)

a bud´te tak laskavé a konečně přestante štěkat 😀 😀 😀 a vrat´te se k tématu 😉

flamenga
7. únor 2010

dievčatá, múdrejší ustúpi... nechápem, načo na ňu stále reagujete... nevidíte, že jej to zjavne robí dobre a bičuje si tým svoje zatrpknuté ego? 😎

ja som napr. stále tvrdila, že nie je krajšia a pohodovejšia robotka ako v kancelárii, či v banke... kým som si ju neskúsila 😉 ďakujem pekne, do banky by ma už nikto nedostal 😝 😎

Skláňam sa pred každou učiteľkou a pred týmto povolaním.... najmä v dnešnej dobe.... 🙂

A odporúčam to tu premazať, lebo je to dosť mimo témy.... vrátane tohto môjho POSLEDNÉHO príspevku 😀

brumdinka carpe diem 😉 😎

sherry28
7. únor 2010

elomanka79: Chápu to správně, že jsi dostala 2x doporučení na odklad? A stejně si tušila, že na to synek má a dala jsi ho do školy? A teď v pololetí měl samé? Chci se tě zeptat je opravdu první třída, tak těžká jak mi všichni tvrdí? 😕 Já se na to snažím dívat ze všech stran. Tvůj klučík neměl žádné problémy s řečí, když jste nastupovali do první třídy? Jak už jsem psala já tuším, že náš Luky na to má, ale stále se rozhoduji, nechci nic přecenit. Jsem hrozná matka, když se neumím rozhodnout co? 😉 Já jsem nikdy o něm nepochybovala, že by na to neměl, ale názory učitelek mě nutí přemýšlet i o druhé variantě ☹ A ještě ke všemu jsem narozená ve Vahách 😖, takže všechno rozebírám ze všech stran, než učiním patřičné rozhodnutí. 😵

kvetka95
7. únor 2010

Sherry28,prva trieda je narocna. Hlavne prvy polrok je velmi tazky. Prve 2 tyzdne to este ujde,ale akonahle nabehnu na prve pismenko, nasleduju vekmi rychlo za sebou dalsie, potom slabiky, slova.....je to dost velka zaberacka.
Ja z pohladu skoly a skolky ti mozem povedat: ucitelky v skolke nebudu zbytocne drzat dieta, ktore podla nich zvladne prvu triedu- oni to miesto potrebuju pre dalsie deti, co by mali z toho, ze si ho tam este rok nechaju? A v skole, aspon tu u nas-skola ma peniaze za kazdeho ziaka, takze skor sa stane, ze povedia dajte ho, aj ked vidia, ze mozno este nie je uplne pripravenyy...lenze tych par minut na zapise, to sa neda jednoznacne potvrdit ci ano, ci nie...
A jednotky na polroku v prvej triede ma vacsina deticiek, nie preto, ze vsetky vsetko vedia bezchybne a na jednotku( teraz nemyslim tvojho maleho elomanka79), ale naco im skolu znechucovat hned od zaciatku...na zle znamky maju casu dost. Ja osobne znamky v prvom rocniku z kazdeho predmetu zvlast ako to teraz zaviedli, povazujem za nie dobry napad, viac sa mi pacilo slovne hodnotenie alebo velika jednotka za vsetky predmety spolu ako sme mali my ked sme boli ziaci....

sherry28
7. únor 2010

kvetka95: Učitelky ve školce dávají odklad malému z důvodu, že není tak průbojný a ještě neumí R a Ř. Myslí si, že za další rok ve školce se změní a nebude se stydět, ale sama ředitelka mi řekla, že neví. Že to asi bude povahou, protože během dvou let ve školce nedošlo k žádné změně. Ve škole přihlíželi spíše k tomu, že je drobný a malý a že ten rok o něco povyroste. Tak to je jasné, ale já bych neviděla problém v postavě. Jen mě zajímá, to opravdu dneska musí dítě před nástupem do školy umět vyslovit i tak těžká písmenka?Vy je nemáte, to se máte. 😉 Já si pamatuji, že když jsem nastupovala do první třídy, tak Ř jsem neuměla. Až v první třídě jsem se ho naučila. Kdybych věděla, že na školu nemá, tak by jsem tu o ničem nepolemizovala. A teď se nebavím o znalostech, ale i o přístupu. On vyloženě vyžaduje, abych ho zaměstnávala a dávala mu úkoly. S tou stydlivostí to také není tak zlé. U zápisu se mě za nohu nedržel. Normálně se sám vysvlékl a sedl si k učitelce. Učitelka se ho ptala a on odpovídal, šeptem. Jinak on je poslušnej a rozhodně není z těch, kteří by lítali po třídě a nechtěli sedět, nebo by tam brečeli. 😉 ale všechno zvažuji.

panterka
7. únor 2010

ahoj holky, tak jsem se trochu začetla do vaší diskuze a taky přispěju 😉 mám prvňáčka, hodně jsem váhala (prakticky už od září posledního roku ve školce), jestli mu nemáme dát odklad, přece jen je to kluk, narozenej na konci července a ještě předčasně a ještě k tomu nikdy nechtěl malovat... jenže na druhou stranu on se do školy hrozně těšil, chtěl tam, uměl počítat, číst písmenka (neuměl je spojovat do slabik), tak jsem se poradila ve školce s učitelkama, co mám dělat a ty mi jednoznačně doporučily, abysme ho do školy dali 😉 u zápisu se mu hrozně líbilo, byl šikovnej a chtěl jít znovu 😀 u nás na škole probíhá už hodně let projekt "škola nanečisto", kam se chodí každej tejden, děti tam pracujou s budoucíma spolužákama i s budoucí paní učitelkou a i tam se ukázalo, jestli by byl odklad vhodnej nebo ne... máme za sebou první pololetí, proběhlo naprosto v pohodě, bez problémů, hůř píše, ale to prý všichni kluci ve třídě a učitelka z toho tragedii nedělá 😉 ono taky fakt hodně záleží na tom, jako paní učitelkou děti mají a my jsme s tou naší víc jak 100% spokojený 🤐

sherry28
7. únor 2010

panterka: A z tvého pohledu jak ti přišla první třída? 🙂

kvetka95
7. únor 2010

Sherry28 velmi tazke rozhodnutie.... k tej reci, dieta pri nastupe ma mat cistu vyslovnost,ale.... je jasne, ze nie vsetci maju, takto sa to neda zaskatulkovat.... Logopedicka, co hovori? Slovnu zasobu ma maly aku? Ako bude reagovat, ked zisti, ze ine deti su rychlejsie, pohotovejsie odpovedaju na otazky. Moj maly by to nezvladol, prestal by pracovat, aj preto sme dali odklad.... este som prihliadala aj na to, ze on o skolu vobec nejavil zaujem, on sa v skolke ani teraz nenudi, aj ked tie temy co preberaju uz vie- jedine, co mu zacalo v skolke teraz vadt, je obedny spanok... A do skoly sa teraz sam od seba tesi, co minuly rok mu bolo fuk, ze existuje nejaka skola... Pritom som uz pislala, vedomostne na tu skolu mal aj minuly rok.

Ja v skole nevidim deti, ktore ostali v skolke a mohli ist do skoly, ale vidim deti, ktore su v skole a rok v skolke by bol pre nich ovela lepsi, kazdy rok sa nam to opakuje, zo 44 deti mame teraz 3 take, minuly rok zo 40- 3.

Sherry, ked vahas....U nas, ked chces datdietatu odklad, musis do specialnej pedagogicko-psychologickej poradne, bola si tam? Skus, mali by byt nezaujati a uvidis ako urobi testy. U nas by bez nich odklad nedala ziadna skola.

panterka
7. únor 2010

Sherry, z mého pohledu je to v pohodě 😉 myslím, že u Hyndi ve třídě 90% dětí problémy nemá 😉 pokud vím, tak Hynďa mluví jen o jednom klukovi, ale ten už odklad měl a on je prostě problematickej... podle mýho názoru je do září ještě spousta času, moje mamka dělala učitelku ve školce a říkala, že kolikrát bylo znát už jen přes prázdniny, jak se děti "udělaly", ale zase na druhou stranu si myslím, že se na svoje dítě musíš zkusit podívat objektivně, jestli na to mít bude nebo ne, to Ti nikdy takhle přes net neporadí, protože ho nezná... ale nejdůležitější podle mě je právě ta učitelka, kterou budou mít, takže by možná stálo za to si o ní něco zjistit, jaká je 😉

brumdinka
7. únor 2010

flamenga - prej zatrpnuté ego 😀 😀 jej já se opravdu bavim, jak dokážete udělat z jedný věty, která navíc byla myšlena úplně jinak třetí světovou válku 😀 😀 s egem to nemá nic společného, jinak v bance je taky dobré místečko oproti třeba supermarketu 😝 😀

kvetka - fajn a řekneš mi, co tam můj malej bude dělat, když všechny písmenka dávno zná a číst umí od 4 let - to bude opravdu jako muset skládat písmenka půl roku 😅 😝

sherry - souhlas s panterkou, já osobně si myslim, že kolikrát je to vážně zbytečné, navíc do září hafo času 😉

panterka
7. únor 2010

Sherry, a jak píše kvetka, nechcete přece jen zajít do tý poradny? já tam sice nikdy nebyla, ale myslím, že by to mohl být další nezávislý pohled na Lukáška 😉 a ve kterém měsíci je teda narozenej?

brumdinka
7. únor 2010

sherry - do té poradny zajdi, my tam také byli

zajímavé, že nám tam říkali, že odklad je zbytečnej a stejně se našla uča co nám ho cpala - by mě zajímalo proč, když dle pedagogicko-psychologické poradny je náš malej v 11 ze 14 testů, který mu dělali nadprůměrně inteligentní a to na úrovni 9 letýho dítěte 😕 a v těch zbylých 3 je průměrně svýmu věku - asi měla pančelka strach, že bude chytřejší než ona, tak by ho radši šoupla zpátky do školky 😀 😀 😀

felixa
7. únor 2010

No baby, ktore mate pochybnosti, vobec sa necudujem, ze to zvazujete zo vsetkych stran. Pozrite si popripade aj temu Zaciname so skolou v septembri 2009, tam mamy prvacikov pisu, co vsetko sa v skole prebera a ake diktaty a pisomky pisu a pod. Trochu vidno, co sa v tej prvej triede deje.

Prosim, nenapisali by ste niektora, co ste mali odlozenu skolsku dochadzku, ze ako vedomostne dieta postupilo? Alebo ci ste sa dietatu nejako zvlast venovali?

kvetka95
7. únor 2010

Brumdinka...fakt sa nevies normalne vyjadrovat na adresu uciteliek??? Teraz nemyslim na mna, ale prispevok vyssie....

A o tvojom malom som nenapisala ani riadok....takze neviem, co a kde ma tvoj maly delat.... Ja som sa vyjadrovala k Sherry28.

elomanka79
7. únor 2010

sherry28:jj,chtěli mu dát odklad z důvodu,že je moc stydlivý a neprůbojný a taky,že neumí kreslit,tak si mysleli,že mu nepůjde psaní,jenže to má po mně,já taky nikdy kreslit neuměla a prospívala jsem s vyznamenáním.Nešlo mu š a ř,na logopedii jsme byli 4x a pak procvičovali pořád doma a vpoho to zvládnul.Uplně to chápu,taky jsem z toho byla na nervy a pořád to rozebírala ze všech stran,on chtěl pořád řešit nějaké úkoly a dávala jsem mu příklady,podvědomě jsem tušila,že další rok ve školce by mu nic nedal s těma mladšíma dětma,on už takhle měl navrch proti ostatním,akorát ta jeho povaha,on to umí,ale neumí to prodat a ted ve škole ho učitelka moc chválí,nestydí se a strašně se snaží,doma se chce pořád učit,první třída těžká není,ale musí se dělat doma poctivě každý den i o víkendu a o prázdninách,snad jsem ti poskytla odpovědi na všechny tvé dotazy,kdyžtak jsem ti ještě k dispozici.

zuzik31
autor
7. únor 2010

Sherry: určitě si do pedagogicko-psychologické poradny zajdi. Stejně to potvrzení o odkladu ti musí dát jenom psycholožka. Já nevím, jestli mají ve škole problém jenom s tím, že je drobnější postavy, tak bych to neřešila. Ty sama víš, jestli se rád učí novým věcem a jak je schopný udržet pozornost. Jestli ti psycholožka řekne, že není problém, tak bych jí věřila a samozřejmě i obráceně.

Ale za nás to taky nikdo neřešil, prostě byl věk na školu, tak se šlo. A jestli uměl žáček říkat r, ř, s ... to nikoho nezajímalo a taky dostudoval. 😉 😉 😉. Přijde mi, že teď se to strašně se vším přehání 😠 😠

elomanka79
7. únor 2010

zuzik31:naprosto s tebou ve všem souhlasím 😉 sherry28.jestli chceš,mrkni na téma Prvnáčci,rozebíráme tam učivo a starosti se školou atd.

panterka
7. únor 2010

nám pvní třída taky vůbec těžká nepřiijde a to fakt teda úkoly děláme, když je má, ale že bysme poctivě trénovali to teda ne... paní učitelka teda chce, aby každej den četli, ale je fakt, že to neděláme... ale Hynďa s tím fakt problémy nemá, naopak si stěžuje, že ho paní učitelka málo vyvolává...

sherry28
7. únor 2010

kvetka95: Lukášek nikdy nebude ten typ, který bude zvedat ruku a hlásit se, že něco ví. On prostě není soutěživý. A to, že ostatní to vědí a hlásí se, mu bude zcela jedno. On to také bude vědět, ale prostě to neprodá, ale pokud se ho učitelka zeptá přímo, odpoví 🙂 Ale určitě nepřestane pracovat. On se bude učit kvůli sobě a ne kvůli druhým, má takovou zvídavou povahu po mě. Já byla naprosto stejná, celou základku ze mě musely učitelky páčit znalosti. Sama od sebe jsem jim nic neřekla. Z ústního zkoušení jsem měla za 3-,4, někdy i 5. Ale zase jsem to dohnala na písemkách 1,1-,2. Tam se mluvit nemuselo. Takže jsem byla průměrná. Až na střední jsem pochopila, že tohle není dobrý přístup a pokud neprodám to co vím, tak mě vyhodí. 😉 A hned to bylo jiné. Tak nějak jsem jako dospěla. A dneska vím, že Lukášek je moje věrná kopie 😵 😅. A u nás na odklad stačí prý potvrzení od pediatričky.

panterka:ještě nevím jakou bude mít učitelku, budou otevřeny asi tři třídy, takže sami zatím nevědí, kdo koho bude mít.

zuzik31:také si myslím, že se dnes vše zbytečně zveličuje a že po dětech chtějí moc, to je tou dobou ☹

elomanka79:i když takhle nemůžeme své děti porovnat, budeme mít nejspíš ten stejný případ. Moc děkuji za dodání odvahy. Ráda slyším, že má také někdo stydlivé dítko a první třídu může absolvovat bez problémů. Jasný, první třída není těžká jen se jí musí člověk věnovat a nic nenechávat jen tak. Budu mu samozřejmě ze začátku se vším pomáhat tak jako každá mamka, těším se na to a tuším, že ho to bude bavit. Ještě možná zajdeme do té psychologické poradny, ale zase se mi ho tam zbytečně tahat nechce. 😒

Dnes jsem se bavila s 65 letou bývalou učitelkou MD a říkala, že na odklad by musel vyloženě být nespolupracující, hravý, nebo divoký nebo až moc stydlivý, že by nezvládl sedět beze mě v lavici. Ani jedno z toho Lukášek není. A na nějakých písmenkách se zbytečně bazíruje. Prý v době kdy učila, by si nikdy nemohla jako učitelka MD dovolit rodičům říct něco o odkladu. To prý mohla tenkrát jen učitelka ve škole nebo rodiče sami na doporučení psychologa. Je normální, že ve třídě jsou nadanější děti, průměrné a i ty slabší. 😎

Takže já Lukáška do školy dám, pokud mě to přeci jen nedá, tak navštívím poradnu 😉