Zápis do školy. Má škola povinnost vzít každé dítě?

zuzik31
13. led 2010

Ahoj holky,
blíží se zápisy do školy a moji dcerku to taky čeká. Chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou nevíte, jestli škola má povinnost vzít každé dítě, které bylo u záspisu nebo nás můžou poslat na druhou stranu města s tím, že namají místo 😢 ?
Dál bych se chtěla zeptat, co všechno musí u zápisu umět a hlavně, jak jste učili děti vázat mašličku. Nám to jsde porád beznadějně a myslím, že v 1. třídě je to už nutný umět.
Dík za rady.

kurci
10. bře 2010

ja som minule písala, že nám v škole potvrdili, že je prijatý, ale tam bol aj protokol o prijatí. chcem sa opýtať, či aj u vás v škôlke chodia psychologičky.
akurát dneska sú v našej škôlke. na základe tohoto odporúčania budeme vedieť čo a ako.tak dfam, že to zvládne.
a počasie máte aké. tu je dneska pekne. tak sa majte krásne papa

kurci
11. bře 2010

dnes mi bolo povedané, že to zvládol, ale že veľmi pomaly, takže ešte pôjdeme na preskúšanie, takže tak.

lula26
11. bře 2010

kurci, k nám do škôlky chodí psychologička robiť testy školskej zrelosti vtedy, keď o to požiadajú rodičia. Ona to vždy uvíta, lebo deti sú v prirodzenom prostredí, ktoré poznajú a preukážu lepšie svoje schopnosti ako u nej v poradni.

sherry28
23. bře 2010

zuzik31: no vždyť právě proto kupujeme aktovku😉

sherry28
23. bře 2010

do aktovky se toho vejde dost a je dost velká na to, aby neměl problém tam naskládat ty desky na písmenka atd. jinak já mám seznam věcí, která má mít do 1. třídy, takže vím přesně co bude nosit a co zůstane ve škole😉

dasulag
24. bře 2010

sherry28: to je dobře že už víte co budou potřebovat. To my se to dozvíme někdy v červnu, ale prý škola vše zařídí (říkaly maminky školáků) a my jen dáme finance. Což je taky výhoda, nemusíme lítat a shánět. 🙂

brumdinka
24. bře 2010

tak my se taky vše dozvíme až v červnu, s tim že v dubnu jdeme do psycholog.pedag.poradny, kvůli tomu, že malej je až moc chytrej (už sme tam byli a v 11 věcech ze 14 je nadprůměrně inteligentní na úrovni 9 letýho dítěte, zbytek průměr) a aby sme se poradili jak s jeho vzděláváním (pravd.mu budou dělat individ.plán na škole), tedy pak musim ještě jednou v dubnu za ředitelkou 🙂

zuzik31
autor
26. srp 2010

Tak co, mamky prvňáčků, už máte všechno nakoupené a přichystané do školy? My už máme všechno v aktovce a čekáme netrpělivě na 1. září 😉 . Těší se vaši drobečkové?

zuzik31
autor
26. srp 2010

brumdinka: jak jsi dopadla v poradně? Bude malej chodit normálně mezi ostatní děti nebo bude mít něco spešl?

pajdula
26. srp 2010

Hurá, hurá, včera volala paní ředitelka ze školky a Ondru vzali 🙂 a to jsme byli až 7 pod čarou. ALe pár dětí odpadlo do jiných školek, jedna maminka otěhotněla a jedna holčička se stěhuje... já jsem tak ráda, že to tak dopadlo. Zítra si jdu pro rozhodnutí a další info. Je to tedy s tím, že platit budeme od září a nástup má až v prosinci, ale to všechno beru, hlavně že je umístěný a já můžu do práce. Snad se mu tam bude líbit 🙂

pajdula
26. srp 2010

a už jsem z toho asi na hlavu, protože to patří do jiného tématu 😀 tak se omlouvám a pokračujte v psaní o škole 😀

dasulag
27. srp 2010

Ahoj. My jsem připraveni. Malá se těší, i když říkala, že má strach, protože si myslí že to nezvládne - já si myslím, že má zbytečné obavy. Já mám spíš strach aby nezlobila. Protože čte, píše a počítá (dokonce i násobí). Vše se naučila sama. Nenutili jsme ji. 🙂

Včera jsem ještě dokupovali teplákovku (samozřejmě zvítězila růžová i když jsem chtěla jinačí), aktovka a pouzdro růžové. 😉

Tak odpočítávejme poslední dny do konce prázdnin a začátku školy. Potom by jsme si mohly napsat, jak se našim dětem ve škole líbí.

zuzik31
autor
28. srp 2010

dasulag: já budu taky ráda, když si budeme sdělovat zážitky ze školy a doufám, že se k nám ostatní přidají.
Museli jste toho kupovat hodně? Já jsem se bála, kolik nás první třída bude stát, všichni okolo strašili, ale já mám pocit, že to tak strašný nebylo. Možná proto, že jsme nenachali všechno na poslední chvíli, ale kupovala jsem věci jako tužky, pastelky, nůžky.... průběžně. Ze senamu, co nám dali ze školy jsem musela kupovat jenom desky na sešity a učebnice a desky na písmenka a číslice. A počítadlo ještě. To bylo asi všechno. Jinak veškeré učebnice a pracovní sešity, voskovky, vodovky a štětce, modelínu, čtvrtky a barevné paíry dostanou ve škole. Musíme teda v září dát 200,- jako sponzorský dar a 300,- do třídního fondu.

dasulag
30. srp 2010

My toho taky kupovat nemuseli moc, aktovku dostala malá loni v říjnu k narozkám, a zbytek jsem taky kupovala průběžně, hodně nám toho pořídí škola, dávali jsme 200 na kapsář, ubrus na lavici ( do výtvarky) a na košíček na drobné potřeby na lavici. Jinak jsem minulý týden kupovala jen teplákovku, cvičky a papuče. Zbytek už jsme měli takže čekám co se dozvíme prvního září - protože na informační chůzce jsme se nic nedozvěděli kromě rozměrů obalů na učebnice a dostali jsme seznam, co kdo pořídí. Na zbytek dotazů se nám dostalo odpovědi: "to se dozvíte až prvního září".

dasulag
2. zář 2010

Tak první den máme za sebou, bylo to docela v pohodě. Adélka chtěla mít sebou aktovku hned první den a taky ji v té škole hned první den málem zapoměla. Doufám, že dnes ji bude mít. 😀

Jen to lítání a vyřizování - družina, jídelna, kroužky. Dnes už je malá v družině a byla i poprvé na obědě, tak jsem zvědavá, jak to zvládne. Uvidím ji až kolem půl paté, až se vrátím z práce. Ach jo. Jsem napnutá jak kšandy 😕

zuzik31
autor
4. zář 2010

První školní "týden" máme za sebou a Karolínka je strašně nadšená. Mají suprovou paní učitelku. Včera v šatně plakala, protože chtěla jít do školy i dneska 😀 . Jsem zvědavá, jak dlouho jí to vydrží 😨 .

zuzik31
autor
4. zář 2010
dasulag
6. zář 2010

Ahojky. My taky máme suprovou paní učitelku. dívám se že je vás ve třídě nějak hodně. V naší třídě je 16 dětí a ve druhé myslím 17 dětí.

zuzik31
autor
6. zář 2010

ahoj, v naší třídě je 24 dětí a jsou ještě další 2 trídy po 24.

dasulag
6. zář 2010

tak to máte hodně dětí. Já jsem z malého městečka které má cca 3 500 obyvatel.

zuzik31
autor
4. říj 2010

Ahoj, tak jak to jde ve škole?
My jsme teď o víkendu dělali skřítka podzimníčka - taky musíte vymýšlet nějaké výtvory?
Karolínka se už učí číst M a A, psát čísla 1, 2, 3. Ale je to někdy záhul dělat ty domácí úkoly. Karolínka je levačka, takže má trošku problémy s psaním. Hlavně teda s držením tužky.

dasulag
4. říj 2010

Ahoj. Tak ve škole to jde, naše malá na otázku co ve škole odpovídá: nudááááá.

Skřítek je krásný. My jsme naštěstí takovou úlohu nedostali - to by byl boj. Adélka číst umí, te´d se ve škole začínají učit S, čísla jsem zatím psali 0, 1, 2 - trjka přijde v nejbližýší době. Adélka je taky levačka takže @zuzik31 vím o čem mluvíš. já jsem levačka taky.

Jinak dnes měli jít se školou na zubařskou prohlídku. Psala jsem paní učitelce, že máme svou zubařku a že jsme k ní objednaní. Adélka má plno kroužků, s manželem jsem se kvůli tomu chytla, protože mi vyčítal že ji přetěžuji. Ale Adélka si kroužkyy vybrala sama, já ji do ničeho nenutila a navíc jsem jí řekla, že pokud to bude na úkor školy, tak kroužky pouštíme. Chodí do klavíru, do výtvarky, do literárně dramatického kroužku - toto všechno v ZUŠ a ve škole místo družiny bude chodit v úterý na hodinu do pohybového kroužku.

marulinka
13. říj 2010

ahoj holky..řeším to,co vy ste řešily loni...začal poslední rok školky a pak nástup do školy...nevím,nevím..doufám,že poradíte...naše Terka je šikovná,umí hodně věcí,z mluvení se učí ještě R,ale k logop.nechodí...je narozena v srpnu,nevím jestli ji dát odklad,nebo jít do školy...PROBLÉM je v tom,že je před lidma moc uzavřená,ve školce mluví jen když se jí uč.zeptá,mezi děti se nezapojuje,je spíš samotářská.zvládla by to tam??..co myslíte??ve školce mě hodně straší... ☹

marulinka
13. říj 2010

@sherry28 uf,až teď sem dočetla všechny vaše příspěvky a musím říct,že vše co si sem napsala ty,tak trápí i mě...úplně dopodrobna...prosím napíšeš co Lukášek ve škole?? jak se tam vyjadřuje atd....???děkujííí

sherry28
14. říj 2010

@marulinka tak pro tebe 😉 Lukášek letos nastoupil do první třídy 🙂 je snad nejmenší z kluků, ale učitelka ho ve třídě chválila, že je to drobeček, kterej všechno umí 😵 no škola mu jde, má jedničky, ale i nějakou dvojku nasbíral, nejde mu psaní, myslím, že je nejhorší ze třídy(moje domněnka)no škrábe jak starej kocour 😀 ale tak každej nemusí umět všechno 😉 dokonce se ve třídě i hlásí, když něco ví 🙂 jinak průbojnej moc není, hodně si ho kluci dobírají a ubližujou mu 😠 jsou o hlavu větší a silnější, ale tak to nemá se školou nic společného, to samé se děje i ve školce ☹ škola ho strašně baví, což je moc důležité, nemusím ho do ničeho nutit a o to jde 😉 prý by nejradši chodil i o víkendu(uvidíme jak dlouho mu to nadšení vydrží 😀) bere školu vážně a já nemám pocit, že bych se rozhodla špatně, do školky by prej už nechtěl 😉 (tak nějak jsem jako mamka věděla, že on na tu školu má a nebude to pro něj boj, ale samozřejmá věc). Pokud ty sama cítíš, že Terezka má na školu a baví jí úkoly a je více spíš zaměřená na prohlížení knížek, malování a sedavou práci než na lítání po venku, tak se nenech odradit a do školy ji dej, ty jako mamka musíš vědět co bude pro ni lepší i kdyby ti deset učitelek tvrdilo pravý opak(nebrala jsem jejich názor na lehkou váhu, všechno jsem důkladně zvážila, ale věděla jsem, že on za rok nebude jiný, nebude víc průbojnější, on se takový narodil 😉 )

marulinka
14. říj 2010

@sherry28 děkuju za odpověd 🙂 tak s velikostí problém nemáme-Terezka je pro změnu až moc velká 🙂 .jinak maluje,píše..jako vše v pohodě,věřím,že by to zvládla...akorát nevím,jestli by se začala sama hlásit,že něco ví--stydlín....ve školce je 3rokem a taky se nic nezměnilo,takže myslím,že rok navíc by jí také nepomohl.....a byly ste u toho psychologa,nebo to nakonec nebylo nutný??? nad tím taky často přemýšlím.. 😕

sherry28
14. říj 2010

@marulinka nebyli, nakonec jsem usoudila, že ho ušetřím nějakého takového vyšetření 😉 jestli váháš jen kvůli té stydlivosti a víš, že ani za rok jiná nebude, tak ji to neoddaluj 😉 ty víš nejlíp jestli jí ten rok něco dá nebo ne, pokud ne, tak je to zbytečné 😉

marulinka
14. říj 2010

@sherry28 myslíš neoddalovat školu,pochopila sem to správně?,nebo toho psychologa?? 😨 ona se snaží,už ju i nutím,aby začala komunikovat,já myslím,že do zápisu času dost,a pak do nástupu školy taky fúra času...takže do té doby bude snad v poho..DOUFÁM 🙂

sherry28
14. říj 2010

@marulinka jojo neoddalovat školu 😉přesně, Luky přes prázdniny taky vyzrál a holky jsou všeobecně vzato na školu šikovnější, jsou pečlivější a důslednější, uvidíš, že jí to půjde, neměj strach 😉vždyť se nemusí hlásit stačí, když odpoví, když se jí učitelka na něco zeptá 😉paradoxně byly 1.září ve škole děti, které brečely a jim se odklad nenavrhoval a můj Luky popad tašku dal mi pusu a s malinkou dušičkou odcházel směr ku třída 😉zvládne to uvidíš, není to zas tak dramatický a bude se jí tam líbit, ve škole už totiž záleží na ní jako na jednotlivci, takže hlavně sama za sebe 😉to jí půjde

marulinka
14. říj 2010

@sherry28 uvidíme jak to dopadne,doufám že dobře a každopádně ti děkuju za odpovědi 🙂