Zaujatá učitelka. Máte s tím taky někdo problém?

kacir
16. říj 2009

Zajímalo by mě, jestli máte někdo problém s učitelem vašeho ditěte?

kulatakosticka
31. bře 2016

@ciambella to bych nenechala být a řešila to. Kdy by si jako všimla, až bude svalený na zemi v kómatu?

poupe
31. bře 2016

Mě zase přjde že dcery učitela to trochu přehání, na TV má tabulky s časy a podle toho hodnotí, takže má nesportoní dcera(snaží se, neni to žádný flákač) bude mít 3 z TV a jinak 1 a 2, příjde mi to úplně na hlavu, jako že dává 3 a 4 z výtvarky. 😕 😝 😅

eviicka
31. bře 2016

@ciambella tohle co píšeš je jenom jedna strana - a to ta vaše. Problém tam někde určitě bude, a je to zárodek budoucího velkého problému, pokud se problém nezačne řešit. Učitelka může mít na malého pifku, ale on taky může neustále provokovat, vzájemný vztah se tam naruší a už to zkrátka nebude fungovat. Píšeš, že přišel jako nový, takže se může během hodit předvádět upozorňovat na sebe, aby se mohl začlenit do kolektivu... v téhle situaci už poznámky (pokud jsou opravdu časté, ne jednou za čas) rozhodně nic neřeší (to by zase měla vědět učitelka). Byli jste ve škole? S jakým výsledkem?
Mluvila si třeba s jinými rodiči, jaké mají zkušenosti.

eviicka
31. bře 2016

@poupe dítě by se nemělo hodnotit určitě jen podle výkonu - určitě ne u VÝCHOV na základní škole, pokud to tam je striktně takto dané, není to ideální.
Když jsem učila na základce tak byli žáci, kteří měli od kolegyně 4 z výtvarky, vždy to byli ti, kteří se nesnažili, za pět minut rychle bez úsilí splnili "úkol" a pak vyrušovali nebo si hráli. Doma to pak samozřejmě bylo podáno úplně jinak. Naštěstí rodiče byli většinou rozumní a přišli se na rodičák zeptat, jak to je a když viděli výsledky práce svých synů (mimichodem bylo to pracování netradičními technikami, které ostatní děti velmi bavilo), tak pochopili, že chyba bude někde jinde, než v tom, že dítě nemá výtvarný talent.

shine2015
31. bře 2016

Nikdo nebude rikat memu diteti nekecej a pis...vubes s adhd...

shine2015
31. bře 2016

To je proste moc...

nelam
31. bře 2016

To to zase sliznu 🙂 Jsem ucitelka,svoji praci miluju a zatim jsem se vsemi detmi i rodici vysla. ALE zakladem je komunikace zucastnenych stran,pokud ma rodic problem,a pak zjistite,ze dorazi max 2x rocne na tridni schuzku,ale cela vesnice presne vi,co synkovi kdy ucitelka rekla,pak je to o nicem a nic se nezmeni. S problemovymi, pomalejsimi,vysetrenymi zacky pracuji individualne,ale vzdy se dopredu s rodici dohodnu,co budou plnit obe strany. A trvam na dodrzovani a take to kontroluji. Takze kdyz mi nakracela maminka s papirem z poradny se slovy "ma ADHD,tak ho musite znamkovat jinak",narazila. Chodila pak za mnou s vysledky jejich prace doma (na zacatku i jednou tydne),porovnavaly jsme a spolu hledaly optimalni cestu. Prala bych vam videt ty pokroky. Zaklad je spoluprace rodina-skola. Spoluprace je ale fungovani 2 stran,ne jen jedne. A pokud druha strana nespolupracuje,delam svou praci take pouze standardne. Je ale fakt,ze ucitel jako profesional by mel prijit iniciativne s resenim,ne vybalit na rodice- Fanousek zlobi,co s tim udelate? Bylo by fajn za ucitelkou zajit,doporucuji si i klidne sepsat,co Vas presne trapi. Mozna se budete divit,jak to vnima ona a jak to je. Kazdopadne vy budete mit jeji stanovisko. Nebudete-li spokojena,obratte se na vedeni,skolni poradkyni,pripadne pozadejte o schuzku obou. Ja urcite nechci obhajovat vsechny ucitelky,znam takove,ke kterym bych dite nedala,ale verte,ze je jen male procento tech,kteri se nedokazi dohodnout vubec. Pak mate moznost zazadat vedeni o prelozeni ditete do paralelnei tridy,ci dat ditko do jine skoly.

merope
31. bře 2016

@ciambella Ono to má dvě strany - ano, učitelka by si měla všimnout, že mu fakt něco je, ale někteří tak nevypadají a dost často je to i o tom, že říkají, že je jim špatně, když se jim nechce do školy. Extrém je, že ráno je jim šíleně špatně a odpoledne vyráží s kamarády ven a když rodiče něco řeknou, začnou být sprostí (reálný příklad). A pokud to, že mu je špatně, řekne v nevhodnou chvíli uprostřed výkladu, může to učitelce tak připadat.

Jinak mezi ZŠ jsou opravdu obrovské rozdíly - občas v devítce třeba až skoro půl roku učiva (jako že někdy v listopadu se doprobírá klíčové učivo osmičky, zbytek se přeskočí a pak se projede jenom část devítky, víc se nestihne). A na toto se samozřejmě zakládá už na prvním stupni - tzn. budou školy, které budou víc vpředu a některé pomalejší s minimalistickými osnovami. Pokud jste měli nějakou jednodušší první třídu, může s tím mít ve druhé opravdu problém.

Ale rozhodně řešit, řešit, řešit - probrat s ní, pokud je pozadu a nestíhá, co se s tím dá dělat, že předtím měl samé jedničky a najednou ne a chtít po ní, ať poradí co a jak. Jinak zjistit, zda nemá nějaký problém (dys-něco) je samozřejmě dobré (jsou i školy / třídy specializované na práci s těmito dětmi, jsou sice potom oproti ostatním ZŠ pozadu, ale rozhodně lepší a i umí víc když je celá třída pozadu ale stíhá než když nosí čtyřky/pětky z běžné třídy - viděla jsem jednu podobnou proměnu - v normální třídě špatné známky, učivo ho nebavilo, na kordy s učitelkou, přechod do dys- třídy, najednou jedničky, dvojky a šílený zájem o školu, nadšení).

Jasně, že pokud to učitelka řešit nechce, tak se nevyřeší nic - maximálně přechod na jinou školu ☹.

kulatakosticka
31. bře 2016

@poupe trojku z těláku jsem měla pořád... Sice jsem byla hubená, ale nemehlo na sport, pomalá, se závratěmi - takže třeba šplh byla pro mě cesta na smrt 😂 ale přitom po škole jsem sport měla ráda, třeba squash, orientální tanec...

g_m
31. bře 2016

@ciambella Mám jeden dotaz - a byli jste si promluvit s učitelkou? To je totiž základ. Ono je třeba slyšet vždy obě strany. Jsem sama učitelka a co jsou schopny děti/studenti doma někdy navykládat je děs. Takže běžte za učitelkou, pokud s ní nebude rozumná řeč, tak pak za zástupcem a dál. Ale rozhodně to zkuste rozumně probrat s ní, stěžovat si na internetu je o ničem...

ciambella
31. bře 2016

@g_m ja si nestěžuji jen jsem se ptala. A to že jsem mluvila s učitelkou to bylo jako první. Jenže těžko mluvit s člověkem který se tváří ja nic já muzikant tváří se jako že neví zakoktava se a přitom vidite že lže. Pardon že jsem se ptala na nazor jinych.

g_m
31. bře 2016

@ciambella Já se neurážím a ani vám nenadávám, jen jsem chtěla upozornit na to, že je důležité to řešit s tím člověkem konkrétně, nic víc. A pokud to nezabírá a pokračuje, tak pořád ještě to můžete řešit s nadřízeným učitelky, toť má rada...

nelam
31. bře 2016

@ciambella me se zda,ze radu jste tu dostala jedinou moznou 🙂 bud to zvladnete vyresit s ucitelkou,nebo budete muset jit vys.V extremnim pripade dat dite pryc. Taky jsem mela maminku,ktera tvrdila,ze jsem zasedla a mam neprimerene naroky. Pozvala jsem ji do hodin,vyzadala jsem si naslech kolegyne i reditele,maminka sama uznala,ze s ni malej cvicil,dnes mame dobry vztah.Jinak do ZK pisi i to,co jste popsala,nepovazuji to za poznamku,ale za sdeleni informace. Prijde mi lepsi,aby meli rodice prehled,dale,abych byla kryta,se podivejte,jake pripady se dnes resi. A po cem jde inspekce? Pouze po papirech 🙂

lednova
1. dub 2016

Posílat dítě s průjmem a teplotou do školy? To je mi líto učitelky a hlavně ostatních dětí.

mrskato
1. dub 2016

Ahojky, také mám zkušenost se "zaujatou" učitelkou, ale až na střední. Celou střední mi dělala zle, dopadlo to tak, že od začátku čtvrťáku jsem se učila jen její předmět, protože jsem se bála, že mě nenechá jít k maturitě. Před maturitou jsem to už nevydržela a před celou třídou jsem jí řekla, že si nemyslim, že by na mě byla tak úplně zasedlá, ale když si to myslí celá třída, tak na tom asi něco bude, odvětila mi, že se s tim musím smířit, čímž mě teda totálně odrovnala 😀 u maturity naštěstí nebyla sama, takže jí nezbylo, než mi dát za 2, a to jsem celý ty čtyři roky téměř propadala 😀

kulatakosticka
1. dub 2016

@lednova a vy jste věštkyně a víte, že určitě šlo do školy už nemocné. Nevíte, jak se nám zítra povede výlet? 😊

ciambella
1. dub 2016

Syna bych do školy nemocného neposlala. Ráno si na nic nestěžoval. Nejsem blbec abych posílala prcka do školy když by měl teplotu. S učitelkou jsem mluvila a šla jsem i výš. Jenže bohužel. No nebudu se rozčilovat.