Žena v domácnosti do 15 let dítěte, daly jste si žádost?

smag.ja
19. čer 2015

Holky je tu mezi Vámi maminka která si dal žádost být doma do 15let věku dítěte? díky

majatob
19. čer 2015

Myslím, že je to dvě děti do 15 let. Jedno dítě do 7 let. 🙂

andelka
19. čer 2015

Ano, jedno dítě do 7 let nebo dvě do 15 let. Hlásí se to na pojišťovně.

smag.ja
autor
19. čer 2015

mám 7,5letá dvojčata

vanule
19. čer 2015

V květnu mi skončil RD (mezi tou dobou mě zaměstnavatel propustil pro jeho zrušení) momentálně jsem těhotná - termín konec srpna - a teď jsem byla na pojišťovně a tam mi paní úřednice napsala, že jsem žena starající se o dítě do 15ti let...a zatím mám jen jedno dítě!

bajunka
19. čer 2015

a to jako za mně budou platit sociální a zdravotní? Když budu doma starat se o rodinu a domácnost?

majatob
19. čer 2015

@bajunka zdravotní ano, sociální ne

halina0101
19. čer 2015

@bajunka ZP ano, SP ne, tudiz se ti ta doba nepocita jako odpracovane roky pro duchodove.
Jinak plati, jak psaly holky, jedno dítě do 7 let nebo dvě do 15 let.

veraakubik
19. čer 2015

Taky to tak mam a deti muzou jen na 4 hodky do skolky-mam deti 4,6 a 8 a mam to na ty dva mensi a nesmí navštěvovat skolku-mala od zari nastupuje do skoly a ta by nemohla chodit do druzky.Ale mam termin koncem srpna,takze pak budu na matersky,takze pak uz to bude jedno..

smag.ja
autor
19. čer 2015

do školy dojíždí co když budou mít vyučování do 12.40 a autobus jim jede ve 13 to ani na tu hodku nesmí do družiny?Ráno jezdí v 7h autobusem ve škole jsou v 7.15

madre1
19. čer 2015

@veraakubik ,...............chtěla bych se zeptat,jak to doma zvládáte finančně?
Když tak mi napiště SZ.Já totiž tuto možnost zvažuji,ale nemáme doma tolik dětí,jako Vy 😉

veraakubik
19. čer 2015

Ja to takhle do podrobna neresila,ja jsem se byla ptat na pojistovne,jake jsou podmínky pro to abych mohla byt doma a oni za me platily zdravk a pani mi rekla,ze deti nesmí byt ve skolce dele jak 4 hodky denne a nebo nesmí chodit do druziny a ja jsem ji rekla,ze to je v pohode,ze deti chodi po obede a tim jsem to uzavřela.Urcite vam poradi na vasi pojistovne-kdyz zavolate urcite vam povi co a jak..

smag.ja
autor
19. čer 2015

@veraakubik díky zkusím se zeptat až budu mít cestu do města

smag.ja
autor
19. čer 2015

a co kroužky po škole?

smag.ja
autor
19. čer 2015

jestli mohou navštěvovat

veraakubik
19. čer 2015

@smag.ja Tak krouzky by snad vadit nemely,ale radeji se poptejte..Malej-skolak chodil na krouzek AJ,ale toho se to netykalo a deti skolkovy na zadny krouzek nechodi..Bohuzel tady moc krouzku nemame. ☹ Ja jsem třeba resila,jak to bude když budou na vylete a prijedou pozde a budou tam vlatne třeba az do 15hod.,nebo pak u nas ve skolce mají spinkani-rano je odvedu a prijdu si pro ne az druhy den a pani na pojistovne rekla,ze tohle nevadi,ze to je párkrát do roka a to se neresi.Na druhou stranu když jsem na pojistovne byla chteli jen cestne prohlaseni,ze deti navstevuji skolku jen na 4hod. denne,ale uz nikdo nepatral po tom,tak deti do skolky chodi,takze ani nevim,jak by si to chteli třeba ověřit,kdyz nevi kam dite-jedine,ze by prislo udani,ze deti jsou ve skolce cely den a to by vas musel někdo ,,naprasit,, a ja to nikede nikomu nerikam,proste si beru deti po o a basta.. 😉

numesulidu
19. čer 2015

Kroužky nevadí,do družiny být nahlášeno dítě nesmí,taky jsem si to zjisťovala.Ani na tu hodinu,pravě nám to taky nevychází kvůli autobusu.