Židle k psacímu stolu, jakou pořídit?

anie26
27. črc 2016

Ahoj! Řeším otázku, zda pořídit k psacímu stolu kancelářskou židli na kolečkách, nebo by šla i konferenční bez. Třeba něco jako majì ve škole. Máme ještě mrňavého sourozence, který neustále pojízdnou židli někam šoupe, obiha, každou chvilkou sebou díky tomu plácne. Máte někdo prosim tedy židli klasickou?? došahne ditě dobře na stůl? diky za zkušenosti! anicka

barborka09
27. črc 2016

@anie26 Máme židli na kolečkách z ikey. Ovšem jak malá začla chodit do školy, tak jsme zjistili, že židle na kolečkách je nesmysl. když píše nesedí stabilně, pořád se jakoby trochu hýbe a písmo je jakoby roztřepané. Takže když píšeme úkol, dávám ji klasickou dřevěnou židli z jídelny a je to pro ní stokrát lepší. Podle mě tu židli s kolečkama užijeme až dosáhne nohama na zem a tím pádem bude židle stabilnější. Takže za mně určitě teď neřešit židli s kolečkama, ale pevnou židli.

konidana
27. črc 2016

obyčejnou pevnou židli, nebo rostoucí židli. Určitě ne na kolečkách, ani otočnou bez koleček. Na tom se děti většinou vrtí a ještě s tím blbnou.

anie26
autor
27. črc 2016

@barborka09
@konidana Mockrat diky za odpověďi. Pravě na to jsem taky myslela, že to bude špatně stabilní při prvním psaní. Přemýšlím, že koupím klasickou židli jakoby konferenční a stůl k tomu polohovací, aby dobře dosáhl nahoru, je přeci jen ještě mrňavej. Ještě jednou díky

krystalka
30. črc 2016

My máme jak dřevěnou rostoucí židli (v kuchyni), tak otočnou na kolečkách (tu má v pokojíčku u psacího stolu) - ale je taky rostoucí (máme Actikid - má nastavitelnou nejen výšku, ale i hloubku sedu a výšku opěradla...) a má k ní i stůl s nastavitelnou výškou....otočná židle, kde dítko nedosáhne nohama na zem (a nebo nemá nějakou podložku pod nohama) je pro něj určitě jednak nepohodlná (zkuste si sedět na židli a nedosáhnout nohama na zem...) a pak právě taky na ní není stabilní, takže to psaní podle toho většinou taky vypadá....jinak syn půjde teď do třetí třídy a stejně nejradši úkoly píše na té dřevěné rostoucí v kuchyni 🙂 , v pokojíčku si spíš maluje a tvoří....