Zkušební lhůta ve školce, to bývá u všech přijetí?

lenaplena
19. bře 2016

Maminky chci se zeptat,syn ma 2roky a 3mesice,včera jsme si byli ve školce pro rozhodnuti o přijetí s tím,ze je tam tři měsíční zkušební doba,to bývá u všech přijetí do školky a nebo co se tam posuzuje? Každopádně už by měl občas od dubna přijít si tam třeba na hodinu hrát... Jen mám strach aby nám ta školka potom klapla a od záři mohl nastoupit...díky za info a zkušenosti 😉

nat
19. bře 2016

@lenaplenau nas mame 4 skolky a je to ve Vsech skolkach,ze dite ma zkusebni lhutu,zda je schopne byt v kolektivu,jak se chova,jak vychazi s ostatnimi detmi a ucitelkami a tak 😉

ell88
19. bře 2016

Zkušební doba se nedává všem, dcera ji neměla, jen syn. ....ve čtyřech letech nemluvil, proto mu dali zkušební dobu. ...aby viděli, jestli bude v pohodě, jak se zacleni mezi ostatní deti a jestli nebude dělat problémy to, že nemluvi. ...nám to vyšlo, sice nemluvil, ale všemu rozuměl a mezi deti zapadl dobře.

weri1
19. bře 2016

tak já to zatím viděla ve všech školkách ..... všechny děti většinou uspějí.
V práci holčička 3 měsíce denně plakala a nedalo se s ní nic dělat, tak tam už se uvažovalo co dál

mandala
19. bře 2016

Já to tedy slyším prvně 😕

veverun
19. bře 2016

@lenaplena U nás ve zprávě o přijetí je taky zkušební lhůta, pro všechny. Je to taková pojistka pro obě strany, může se vyskytnout cokoli, nejčastěji se to pak řeší kvůli opravdové nezralosti dítěte. Jestliže máte zprávu o přijetí, v ní je výslovně uvedeno, že se dítě přijímá, pak normálně v září nastupuje syn do školky.

lenaplena
autor
20. bře 2016

Dekuju holky😉 já mám jeste strach aby neposuzovali jestli se umí obléknout a tak( oblékání zrovna neumí) a mluvit teda taky moc ne...přijde mi prave zvláštní posuzovat takhle ani ne 2,5 léte dítě, když on děla pokroky každým dnem a do záři daleko jeste...ale zase třeba s kolektivem si myslim ze nebude mít problém 🙂

lukza
20. bře 2016

U nás zkušební doba je jak dítko přijmou tak pak od září to je aji ze zákona ze dítko nastoupi a školka má 3 měsíce na to aby mohla dítko poslat dom ze to nezvládá pláče nemluvi pocurava se atd.

nat
20. bře 2016

@lenaplena tak treba to oblekani se u nas az tak neresi 😉Pi .ucitelky ochotne pomuzou,a pokud jdete az v zari to se urcite ledacos nauci 🙂

lv
20. bře 2016

u nás to také bylo, kdyby to dítě totálně nezvládalo, psychicky se hroutilo, prošílelo pláčem dny..ptala jsem se ředitelky, prý vrátí jedno dítě ta pár let, po dohodě s rodiči, kdy to fakt nejde. Pomoc s oblékáním, s jídlem, s toaletou je normální, i nehody čůrací, ale nemůže tam jít dítě plně na plínkách.

weri1
20. bře 2016

@lenaplena to se nemusíš bát, dětem se ve školce s oblékáním pomáhá a pomáhá se se vším.

lenaplena
autor
20. bře 2016

Holky tak supr,dekuju moc za uklidnění 😉