Býválá manželka nechce být již v hypotéce, ale není na koho to přepsat místo ní. Co dělat?

toffiffe5300
31. říj 2022

Dobrý den, abych vám trochu nastínila situaci…

Můj přítel si s jeho ex manželkou na její přání pořídili hypotéku a dům, chvilku po tom co se hypotéka schválila a dům se koupil, tak se slečna rozmyslela, že od muže odejde za jiným..vůbec ji nezajímalo, že mají spolu dům a hypotéku..tudíž ona do domu nedala ani korunu, hypotéku nesplacela, přítel to ani po ni nechtěl, proste se rozvedli v klidu, žádné majetkové vypořádaní nebylo..

Nyní jsme začali řešit přepis hypotéky a domu na mě, respektive tu její část…ona na nás začala tlačit, ať to přepíše, že si potřebuje vzít půjčku na auto, s čímž samozřejmě nemáme problém, je to i v našem zájmu, aby se to vyřídilo ale tady nastává problém…najali jsme si finančního poradce který nam dával veškeré podklady dohromady a jednal s bankou, jenomže zadost byla zamítnuta z důvodu, že jsem těhotná na rizikovým (PN)a nemáme na koho jiného to prepsat…i na PN mám příjem dobry, nemocenská mi chodí vetsi, jak měla jeho ex výplatu ale bohužel oni očividně nemocenskou vůbec nezohledňuji…přítel si to sám vzít na sebe nemůže, je pravda ze má vyšší plat než měl v době podpisu ale sám na to proste nedosáhne.. jediná možnost, která mě napadá je počkat, než budu na rodicaku abych si našla nějakou brigádu k tomu a poté to prepsat…otázkou je zda muže jeho ex něco začít požadovat…jestli nás třeba muže soudně donutit dům prodat aby se z toho zaplatila hypotéka a 2 úvěry které taktez mají spolu? Když by se to takhle udělalo, tak by nam reálné nic nezůstalo, nezbylo by nam ani na nové bydlení…nehledě na to, ze by se vlastne musel vyplatit jeho tata, který tu žije s námi a když si oni plánovali vzít hypotéku, tak prodal byt, a z toho zaplatil její dluhy co měla, aby ji vůbec hypotéku schválili a ještě do domu dal 1mil,-. Takže když se to sečte, tak by ještě byli v minusu…říkám si, že snad ví co obnáší to řešit soudně a než by k tomu soudu vůbec došlo, tak bych já už mohla být v práci a v klidu by se to prepsalo, nehledě na kolik by vyšli právníci, posudky apod… už jsem z toho zoufalá, nechci v těhotenství nervovat ale ono to asi jinak nejde, když člověk neví jestli za 2 roky bude mít kde bydlet…nejlepší by bylo kdyby jeho ex pochopila celou situaci a proste par měsíců vydržela ale fakt mám strach aby ji její rodina nezačala tlačit do něčeho….nevíte někdo co se v tomto případě dá dělat když tefa jeden z nich již nechce mít hypotéku a dům ale druhy to nemá na koho prepsat? Jak dlouho by případně trvalo než by se to dostalo k soudu? Nestačí třeba teď podepsat nějaké papíry od právníků, které by chránili jak ji, tak nás? Chápu ze její situaci s půjčku na auto žádná domluva nevyřeší ale stejne si myslím, ze když je na rodicaku, tak by ji Nikco nepujcil…jsem fakt zoufalá, vůbec nevím co by ona mohla a nemohla po nás chtít 🙈 děkuji za rady a zkušenosti! Ještě dodám ze partnerův tata si to vzít na sebe nemůže protože má insolvenci.

klokanka31
31. říj 2022

@toffiffe5300 Nebylo by teda lepší dům prodat? Počítej s tím že až bývalku vyváže z hypotéky, tak ji bude muset vyplatit.

irmamala
31. říj 2022

@klokanka31 Jenže když ho prodají, dostanou zaplatí akorát hypo a nic jim nezbyde předpokládám. A na novou společně teď nedosáhnou.

bara88
31. říj 2022

tvl a proč to neřešil hned??počítejte s tím že ji bude muset vyplatit

kekita
31. říj 2022

@toffiffe5300 najděte si jiného poradce. Co v jedné bance neschválí, v druhé projde v pohodě. Takže bych se poptala opravdu v každé bance na podmínky.

ilonne
31. říj 2022

Tohle ale měli řešit hned. Já se jí upřímně nedivím, také bych nechtěla být vázaná hypotékou tam, kde nebydlím. Budete se muset dohodnout.

vikinkav
31. říj 2022

Co prepsat na nekoho jineho nez tebe? Nemas segru, sestrenici, nekoho komu veris? Je to blba varianta, ale lepsi nez byvalka?

hanka_333
31. říj 2022

@toffiffe5300 Přepis hypoteky je jedna věc. Ale budete mít reálné na splácení tak vysoké hypotéky? Ceny energií a všeho ještě vystoupí, ty na rodicaku. Brigáda může přilepsit, ale co když bude dítě plactive, často nemocné... nezvazujete i variantu prodeje domu a pořídizeni něceho levnějšího?

klokanka31
31. říj 2022

@irmamala Ale aspoň budou žít bez dluhů.

veruuu_kubesovic
31. říj 2022

Žádné majetkové vyrovnání po rozvodu 🤔? Chytrá to ex tvého muze...

cuuza
31. říj 2022

Vzhledem k tomu, jak narostly úrokové sazby v poslední době, tak se obávám, že s rodičákem se vaše situace z pohledu banky nezlepší.
Zkusila bych ještě jiného poradce ale zvážila bych i jiné možnosti bydlení, stejně to byl sen ex, tak byste začali ve "svém" bez ex.

similenka
31. říj 2022

@toffiffe5300 Manžel měl dum s manželku, při rozvodu ji koupil byt, v hypotéce na její nový byt figurovali oba dva. Ona stále byla i jako majitel domu, byt byl jen pro ni. Tři roky mu pak trvalo, aby ji z hypotéky vyvazal za jejího souhlasu. A to byli na všem domluveni. Banka chtěla právě taky někoho místo ní. Nakonec jim stačila jeho NOVA OBČANKA, ve které stalo, že je rozvedený! Zkuste jiného poradce. A tebe musí uvádět? Stejně tak to nenarozené dítě? Já nevím, ptám se.