Chceme si sami prodat byt. Má někdo zkušenost?

layaa
14. únor 2020

Zdravím vás ve spolek🙂 rádi bychom si sami prodali náš byt ( čas nás netlačí), abychom nemuseli dávat provizi realitce.. každá koruna dobrá, jelikož budeme obratem kupovat byt větší. Má prosím někdo aktuální zkušenost? Cenu jsme stanovili s ohledem na prodávané byty v okolí, smlouvu bychom použili tu, se kterou jsme tento náš byt před 6 lety koupili. Děkuji za vaše zkušenosti a rady..

shaun40
16. únor 2020

A pohled z druhé strany .Mám kolegyni přes hypotéku má k dispozici 4.000000kč její manžel našel barák byli jse na něj podívat moc se jim líbi.Ale ona ho nechce jelikož majitele nezastupuje realitka.Zda se ji to podezřelý a bojí se exekuci.Když jsme to v práci probírali tak jsme se skupinka lidi shodli na tom že bez realitky by jsme nic nekoupili.Někdy chce sám kupující realitku .A ten co ji nemá tak hold někdy neprodá.

volfici
16. únor 2020

@shaun40 každé "zboží" má svého kupce a proto realitky existují. Pro ty, co jejich "záštitu" vyžadují. Píšu to v uvozovkách proto, že většina "realitních makléřů" jsou na úrovni agentů s teplou vodou. Samozřejmě jsou i výjimky a proto tenhle byznys pořád funguje. Já znám takového pouze jednoho, i tak jsem ale všechny své dosavadní nemovitosti koupila či prodala sama. Ale chápu, že lidi, kteří se v tom neorientují, bojí se sami papírování atd. služby realitní kanceláře vyžadují. Tak pak jim jen přát štěstí, ať narazí na tu správnou. V mém okolí jakákoliv transakce šla přes realitku, byl to smluvní zpras, dokonce bohužel v jednom případě i katastr řízení zamítl a smlouvy se musely přepisovat....

barunka1408
16. únor 2020

My máme zatím dvě zkušenosti z prodejem/nákupem nemovitosti a je to tak 50/50 když jsme kupovali my, tak nemovitost byla přes realitku a udělali na nás dost velký podvod. Nicméně jsme to zjistili za vcasu a s prodávající se spojili na přímo a prodej uskutečnili bez třetí strany(bez realitky). Dělili jsme se jen platby za právníka/úschovu/ katastr cca 6000 na zúčastněnou stranu. Ale teda nervy to byli aby bylo vše ok. Za ty dva měsíce jsem zhubla snad 5 kg 🙈🤣. Posléze máme zkušenost zase s prodejem nemovitosti přes realitku. Realitce jsem řekli kolik peněz chceme dostat za nemovitost my ciste a oni ať si k tomu pripocitaji co chtějí 🤷🏻‍♀️. A všechno probehlo bez práce a v klidu a bez problému. Takže proste záleží. Sama bych do prodeje už nesla, na druhou stranu přes realitku jen na doporučení a to jeste od někoho komu fakt věřím a ne jedna paní povídala. Jsou mezi nima taky sv*ne nás to malem stalo 100tis a bůh jak by to cele dopadlo kdybychom na to v prvním případě nepřišli 😡.

klara9999
Odpověď byla odstraněná
Zobraz