Problém s majitelem. Mohu si na něj stěžovat?

27. črc 2022

Ahoj holky
Jsem na nemocenské s rizikovým těhotenstvím a vyskytly se problémy s majitelem našeho bytu v pronájmu
Máme tu několik poruch už od začátku nástupu a řekl nám, že to vyřeší. Mezitím uběhl už čtvrtý měsíc a rizikové těhotenství, nesmím pomalu ani z domu a stále jen ležím (odmítla jsem hospitalizaci)
Nicméně majitel se rozhodl, že bude každý den chodit na kontroly, jsem schopná jen lehce vytřít a vyluxovat, víc nezvládám (mám probíhající krvácení a chodí mi domů lékař se sestřičkou každé ráno a večer, což se panu majiteli také nelíbí a, ale největší problém je, že neustále kontroluje, jestli jsou umyté prahy a jestli máme vše uklizené ve skříních a jestli nemáme náhodou doma nevynesený koš
No jelikož jsem v opravdu špatné kondici a partner je momentálně na služební cestě na dva měsíce (kamioňak) Tak nezvládám nic z toho a oznámení, že jsem na rizikovým, ho akorát tak naštve, že je to výmluva a dříve nic takového nebylo (majitel je velmi starý)
Moje otázka tedy zní
Mohu si na něj stěžovat nebo ho někde nahlásit, že ohrožuje moje těhotenství? Nebo budu muset nastoupit do nemocnice, aby už nemohl chodit za mnou s nesmyslnými úkoly? Ještě otázka Nevíte co by mi zaručilo, že nevstoupí do bytu během pobytu v nemocnici? Ve smlouvě máme povinnost předávat klíče při změně zámku, ale pan majitel toho už někdy opravdu využívá, proto jsme se rozhodli zamykat dveře do všech místností a vimenili v nich zámky To v rozporu se smlouvou není

te_reza
27. črc 2022

Moc si nedovedu představit, že má byť i jako majitel právo ti denno denně líst do bytu a kontrolovat nesmysly. Já bych ho poslala do prdele a hledala jiné bydlení.

cilkat
27. črc 2022

Jak máte psanou smlouvu? Většina smluv obsahuje něco jako "zachování soukromí nájemce", "vstup majitele jen v případě havarií či po předchozí dohodě", či třeba četnost kontrol majitele... To. co popisuješ, mi přijde jako naprostá buzerace bez ohledu na tvůj zdravotní stav. Myslím, že stížnost je na místě.

tasimia
27. črc 2022

No vim, že majitel má právo chodit na kontroly, přeci jen byt je jeho majetek. Ale rozhodně ne každý den. Nepustila bych ho dovnitř a řekla bych mu, že jeho jednání je v rozporu z nájemní smlouvou a dost to narušuje vaše dobré vztahy.
Zase jako nedokážu si představit, když se neubránis tomuhle, tak když ho někam nahlasis, může tě vyhodit. Nedokážu si nějak představit, že "udáš" majitele a on tě ještě nechá v bytě.
Ale pokud chceš jit do toho tak si nahrej Vás rozhovor, proč teda k tobě chodí každý den, že to bereš z jeho strany jako šikanu, zhoršuje ti to zdravotní stav a budeš to řešit trestním oznámením třeba. No a uvidíš co ti na to řekne.

terkaterka31
27. črc 2022

Co to máte za bydlení? 😳 Majitel v žádném případě nesmí kontrolovat jestli máte uklizenou skříň ..

mydlova
27. črc 2022

Ne to v žádném případě nemůže. Hledej si jiné bydlení. Ten člověk je nemocný. K nám majitel chodil 1x ročně ohledně vyúčtování a nikam se nedíval. Bych tebou šla do nemocnice a dala na dveře alarm s kamerou. Těhotenství je požehnaný stav, v žádném případě bys neměla cokoliv teď uklízet, vytírat. Chceš o miminko prijít? Jestli se ti bude dobivat do bytu, tak volej na policii. Vloupani je trestní čin. Dneska se sbal a nejpozději zítra ať jsi v nemocnici. V nemocnici je fajn, všichni se o tebe budou starat, pokecas si, odpočineš 💗

tez83
27. črc 2022

Zkus podat stížnost na Magistrát nebo mě napadá se zeptat třeba na bytovém družstvu,co s tím.

mydlova
27. črc 2022

A já bych několik schůzek i natočila na video a poslala do Primy. Ať se ví, jaký to je člověk. Když ohrožuje a šikanuje těhotnou

kokoska29
27. črc 2022

Teda promiň asi budu hnusná, ale ty budeš matka? Dle dotazu a toho že si takové chování necháš líbit působíš hodně nevyzrálé.. překvapuje mě že někdo kdo bude mít za chvíli zodpovědnost za dítě, si nechá cizím člověkem lézt do skříně a kontrolovat zda je umyté nádobí a vytřeno.. ty nemáš pusu? Proč mu něco neřekneš a proč ho stále pouštis do bytu?
Majitelé odpalkuj, do bytu ho nepouštěj a najděte si jiné bydlení 🤷

takyjedna
27. črc 2022

Majitel muze vstoupit do bytu, kdyz se stane nejaka havárie, mozna si ho muze jednou za cas zkontrolovat, jestli tam nedelate nejake nepristojnosti, ale kazdy den kotrolovat úklid ve skrinich??? To teda rozhodně ne, to bych nerozdejchala ani jednou😳 Najem nenajem, mate pravo na svoje soukromí. Taky bydlime v najmu a majitelé u nas nebyli pet let 😯

fazolkazuzka
27. črc 2022

To je vtip, že ano?

gruyerre
27. črc 2022

To nemůže být možný 😶😶😶🤯😃

mourovatakocka
27. črc 2022

Rychle pryč. Na tohle právo nemá a byla bych moc opatrná pak u takového divného člověka s miminkem.

hanka_12345
27. črc 2022

to neni majitel ale uchyl

michaela666
27. črc 2022

Pán bude asi sám předpokládám. Když nemůže buzerovat nikoho doma, tak to zkouší na tebe. Hodně rychle hledej jiné bydlení. Neumím si představit, že jsem doma z porodnice, kojím mimino a do toho se mi tam nakvartýruje majitel...To by můj manžel hodně řádil, kdyby si nás majitel dovolil.

helen_h
27. črc 2022

A to tedy chodí na kontroly bytu, které souvisí s nějakými technickými záležitostmi - poruchami???
Jinak běžně platí návštěva bytu po předchozí domluvě a to většinou za účelem vyúčtování apod. (třeba jednou za rok).

9radka9
27. črc 2022

Ajajaj, tohle jsme zažili a já byla taky v raném těhotenství a krvácela jsem ( zpětně si myslím, se právě z toho stresu, že k nám ten chlap neustále lezl).. takže doporučuji!!! Ne h se hospitalizovat ať máš klid. To je teď úplně ale úplně nejdůležitější, to děťátko. Poté až bude po zdravotních komplikacích se s manželem porozhlednete po novém bytě. Tohle nikdy neskončí, i když jste v právu, nikdo se vás nezastane. Lepší řadu vám nikto nedá, verte mi. Majitel se nezmění, to je na tuti

amazonkajanik
27. črc 2022

Tohle je dost drsný,ne?! Okamžitě hledat jiné bydlení. Se chová spíš jako otec, než pronajímatel. Jako kontrolovat skříně? Nerespektovat soukromí a zdravotní stav? Jakmile bych měla jiné bydlení, od plic bych mu něco řekla! Buď to zkouší, páč ví, že nehrozí odpor, nebo je prostě magor. Takhle mu tam nikdo bydlet nebude a může se stát, že mu dá někdo po tlamě!

9radka9
27. črc 2022

Jo a na dveře před odchodem si daj wifi kameru se záznamem, před tím než odejdeš do nemocnice ho písemně upozorni, že po dobu tvé nepřítomnosti od toho a toho v měsíci do toho a toho v měsíci nemůže do bytu, a získané fotky poté jsou velkým plus, vystoupit někomu do bytu je totiž TRESTNÉ, nebojuje s ním ale teď v tomhle stavu, musí se tvoje zdraví nejdřív dát do kupy

martinau5
27. črc 2022

Dej pánovi majiteli prostudovat nový občanský zákoník

jako_mala_holka
27. črc 2022

Tyjo, to bych se fakt bála, že mi tam vleze, když budu pryč... Nevím teda, co poradit, kromě toho odstěhovat se co nejdřív, možná ať chlap s ním o tom promluví, jsou chlapi, kteří to víc "pochopí" od chlapa... Ale pochybuju že takový člověk z toho něco pobere...
Nám se tohle naštěstí nikdy nestalo, majitele jsme jednou viděli až při odchodu (výpovědi), dalšího jsme několik let neviděli, v novém bytě bydlíme 10 měsíců a ještě tu nebyl... To i já bych se snad zašla podívat na svůj byt třeba po půl roce, jestli to lidi neničí... Ale tohle je šílené, úplně se mi dělá zle