Rozumíte stavu elektřiny?

5. srp 2022

Ahoj holky můžete mi poradit? Já tomu vůbec nerozumim a chlapa nemám.. v novém bytě bydlím od února, zálohy jsem měla 800,- jsem sama se synem a ohřev vody, topení, vaření máme na plyn, tudíž na el zbytek.. když jsem se nastehovala měla jsem podle cezu 6 964 kWh a teď mám 2189, 792 nějak takhle.. vůbec nerozumim co napsat a co ne.. 🤔
Přijde mi to teda jako mazec na to, ze jen máme TV a zásuvky..
Rozumíte tomu?

jana7ka
5. srp 2022

No píšeš o stavu elektroměru, ale na obr. je stav plynoměru

autor
5. srp 2022

@jana7ka a sakra 😂 no tak to vidíš 🤦🏽‍♀️😂

nikolite
5. srp 2022

Tak tohe je TOP 😂😂😂 . Myslím to v dobrém. Stane se 😉😉

autor
5. srp 2022

@nikolite Jsem krava 😂😂😂😂
Ale jestli to chápu dobře - u plynomeru i vodoměru zjistím stav podle tech čísel co nejsou v červeném rámečku ne? A el je to cele?

autor
5. srp 2022

A ještě holky dá se to nějak vypočítat? Boze já jsem úplně debilni🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️😂
Ze když třeba při stěhování jsem měla plynoměr 1581 a teď toto a platím měsíčně 1700,- tak jak spočítat zda se do toho vejdu na rok nebo ne?😂

jana7ka
5. srp 2022

To v červeném rámečku jsou desetiny. Ale pozor plynoměr ukazuje objem v M3, ale fakturuje se za výkon MWh ( kWh). Přepočet je přibližně 1:10.

jana7ka
5. srp 2022

Dá se přibližně spočítat, že od stěhování máte spotřebu 6,1 MWh. Ale nevím jakou máte cenu plynu a kolik měsíců uplynulo od stěhování

autor
5. srp 2022

@jana7ka já to chci chápat jako ty😣😂
Poprvé v životě mám energie na sebe, tak jsem úplně mimo😂 takže nevím zda mám velkou spotřebu nebo ne 😂🤦🏽‍♀️

jana7ka
5. srp 2022

No a kdy jste se stěhovali?

autor
5. srp 2022

@jana7ka 1. Února 2022 se spotřebou plynomeru 1581 m3
A pokud se tedy nepočítá to v červeným rámečku tam mám teď 2189

autor
5. srp 2022

@jana7ka Zálohy mám 1700,- a teď od srpna 3600,-

jana7ka
5. srp 2022

Tak to je půl roku, ale chybí tam většina zimy. To se za rok dostaneš nejméně na 15 MWh = +-40 000 Kč. Tomu ty zálohy odpovídají, ale ta cena plynu se pořád mění.

berenika39
5. srp 2022

Od jakého dodavatele? Mám innogy a ti mají super vychytávku na jejich webu, kdykoliv vložíš stav elektroměru/plynoměru, ukáže ti, jak jsi na tom v současné chvíli s placením. Kolik by ti v daný den vraceli - kolik bys doplácela. Možná to umí i weby jiných dodavatelů energií, netuším🙂 Tak zkus.

betelgeuzz
5. srp 2022

Eon to má taky, že zadáš stav elektroměru a číslo smlouvy a on zkontroluje, kolik v době vyúčtování budeš mít přeplatek/nedoplatek.

jana7ka
5. srp 2022

@betelgeuzz A zohledňuje to, že v zimě topim víc, nebo to bere průměrem?

betelgeuzz
5. srp 2022

@jana7ka to nevím, tak podrobně jsem to nestudovala. My budem mít vyúčtování září/říjen, takže průměr by mi vyšel horší a ve skutečnosti spíš lepší.

victress
5. srp 2022

@berenika39 nemáš odkaz na to Innogy? 🙏

berenika39
5. srp 2022

Veď dej do google Innogy.....https://www.innogy.cz/innosvet/