Spolumajitelka bytu v rozešlém vztahu. Je možné odmítnout vyplacení a být stále majitelkou?

ademkont
11. kvě 2022

Jsem spolumajitelkou polovinu bytu. Náš vztah se rozpadl kvůli třetí osobě. Odstěhovala jsem se do nájmu. Chtěla bych být i nadále spolumajitelkou je možnost odmítnout vyplacení a být stále majitelkou????

irmamala
11. kvě 2022

Jakože by partner dál zůstal v bytě? A ty by ses nějak podílela na jeho financování?

emamaira
11. kvě 2022

@ademkont samozřejmě, nemáš povinnost převádět na ex svou část bytu.

jajanek
11. kvě 2022

@ademkont ano je a ex mit radost nebude😊

bertoldina
11. kvě 2022

@ademkont Může to dát k soudu.

marcicek84
11. kvě 2022

@ademkont a co te k tomu vede?osobne bych to chtela mit vyresene

cikitkapb
11. kvě 2022

@marcicek84 Třeba chce mít pravidelný příjem z nájmu. 🤔🤷🏻‍♀️

veroniquecz
11. kvě 2022

@marcicek84 tak mít byť jen polovinu nemovitosti v téhle době je fajn.

marcicek84
11. kvě 2022

@cikitkapb no jak ona se odstehuje a on tam je predpokladam s jinou,prip.tam.bydli sam a ona chce mit polovinu bytu? Jedine,ze by byt byl pronajaty,ale pochybuju...mit cokoli spolecneho s ex mi prijde na hlavu...

irmamala
11. kvě 2022

Tak já taky chápu, že při dnešní inflaci bych radši měla kus nemovitosti než prachy, ale zajímalo by mě jak se to pak řeší, když jeden do toho bytu investuje a druhý ne.

zelenaesmolda
11. kvě 2022

Nebylo by lepsi byt prodat a vzit si hypoteku sama na sebe?

dandaa
11. kvě 2022

Ano vyplacení můžeš odmítnout. Jen může dát vše k soudu a ten může nařídit prodej . Což se opravdu stává.

martt
11. kvě 2022

@ademkont Samozřejmě, že můžeš odmítnout vyplacení a zůstat majitelkou , ale nevím jestli je to úplně dobre řešení. Kamarádka , když se rozešla s přítelem (měli také byt na půl ) také nesouhlasila s vyplacením. Po roce v bytě praskla voda oprava +škoda ( ve spodním byte) byla cca 150 tisíc korun. Ex po ní chtěl půlku nákladů. Dostalo se to k soudu a soud rozhodl , že jako spolumajitelka bytu tu půlku musí zaplatit. Takze pak souhlasila, že se necha vyplatit. Takže nevím jestli si připravena na to platit půlku nakladu za bydlení, kde bydlí tvůj ex s novou přítelkyni. Ja osobně bych to určitě nechtěla.