Jen tak pro srovnání a lepší pocit nastávajících maminek

bilateniska
3. kvě 2016

Četla jsem tu pár témat o velikosti bříška, tak se přidám a třeba i někoho uklidním. Moje čtvrté těhu za 5,5 roku (jedno tedy nedopadlo dobře), takže v pořadí třetí porod, poslední před 1,5rokem, žádné cvičení ani jiné sporty, břišní svaly povolené a přesto takovéto bříško mám dnes, cca 6-7 týdnů před porodem 🙂 Nikdo kolem si v podstatě nevšimne, že jsem těhotná a to jsem v rozjetém 8mém měsíci 🙂) Miminko roste krásně podle všech tabulek, já také přibírám a před těhu jsem nebyla opravdu nijak vyhublá, měla jsem běžnou postavu s nějakým tím špekem na bocích i břiše. Stejně jsem to měla i u předchozího těhu, malinké bříško a dítko normálně v termínu, nad 3kg, 49cm. Budu moc ráda když přidáte svá bříška z 3.trim. ať už ta malinká, nebo ta obrovská. Je to opravdu velice individuální 🙂
Ještě dodám, že u prvního dítka jsem měla břicho ooobří, vypadala jsem jako tank už od 5. měsíce a toto dítko bylo v termínu nejmenší (oproti druhému a podle odhadů i oproti třetímu).
Krásný den 🙂)

andrysek30
3. kvě 2016

To jako vážně, to máš za 7tt rodit? 😀 😀 já ted budu začínat 30tt a vypadám, jak sud... kde je spravedlnost 😀 😝

bubinko1506
3. kvě 2016

to fakt mas kratko pred porodom? taketo brusko som mala asi v 7tt 😀 teraz som v 16tt a veru brusko uz nijako neschovam. ked pojdem rodit, budem ako velryba 😀

victress
3. kvě 2016

no já myslím, že spousta maminek bude mít po shlédnutí tvého fota horší pocit, já jsem vypadala "normálně" protože moje těhu břicho se ztratilo mezi mými špekatými boky a prdelí 😀

bilateniska
autor
3. kvě 2016

Opravdu přísahám je to jak píšu, ale já to měla úplně stejně i v předchozím těhu a věřte, že to spíš mrzí, když si nikdo nevšimne, že jsem těhu, možná tak 14dní před porodem se mě někdo zeptal, ty jsi těhotná?? A já ano, za 14dní rodím :D Teď už si z toho dělám jen legraci, ale u předchozí jsem byla i nesvá, jakto, takové malé bříško a miminko je naprosto v pohodě (ťuk, ťuk, ťuk). Mudra mi říká, že u mě miminka rostou jakoby uvnitř, na druhou stranu se mi děsně blbě dýchá, bolí mě hodně záda a tak.

bubinko1506
3. kvě 2016

@bilateniska ach tak, uz chapem, cim to je. nemas nahodou otocenu maternicu, ked sa ti babätko vyvija dovnutra?

nelam
3. kvě 2016

Take me spis prepadl splin nez aby to vyvolalo dobry pocit 😀 😀

martinakab
3. kvě 2016

Ja jsem ve 14 tt a mám stejný brisko jako ty. 🙂

bilateniska
autor
3. kvě 2016

@nelam jéé to jsem opravdu nechtěla, ale četla jsem tu nějakou diskuzi Mám moc malé bříško, obavy jestli je miminko dost velké atd, tak jsem právě chtěla tímto ukázat, že ta velikost bříška s velikostí mimča nemusí vůbec souviset.. jinak holky buďte hrdé na své pupíky, jak říkám, na mě to nikdo nepozná a někdy mě to i mrzí, o tom že bych si jako těhule sedla v autobuse si můžu nechat zdát :D

katherinaa
3. kvě 2016

Ono to bricho urcite vyskočí jeste 🙂.. ja mela takovyhle do 7m. a pak se co tyden zvetsovalo a sla jsem s mega bubnem 😀

nelam
3. kvě 2016

@bilateniska samozrejme s nadsazkou 😀 nemam brisko zadny extrem,ale s timhle jsem zacinala pred tehotenstvim 😀

soyevita
3. kvě 2016

@bilateniska Tak to je mazec a to si o sobě myslím,že mám celkem malé bříško 😉

bilateniska
autor
3. kvě 2016

@katherinaa já u minulého těhu taky až posledních 14 dní to jsem měla už normální velikost, ale až v tom 9tém měsíci.. v porodnici mi říkala sestra, kolikátý jste týden, to ještě ani nebudeme točit monitor, to by ještě nemělo smysl :D je to na jednu stranu prima, že to fakt tak nepřekáží, na druhou stranu si připadám taková ošizená :D

japona
3. kvě 2016

@bilateniska Nevím, jestli to nastávajícím maminkám zvedne náladu🙂 Závidím!
Já mám podobné břicho i bez těhotenství, staci se poradne najíst... musím konecne začít cvičit🙂

bilateniska
autor
3. kvě 2016

@japona šlo mi o ty maminky, které se strachují že mají moc malá bříška, jestli budou jejich miminka dost velká 🙂 Jinak jak jsem už psala výše, chlubit se s těhu bříškem je přece super pocit, já vždycky vystrkuju břicho co to jen jde a nosím taková ta třička pro těhotné a stejně si toho lidi nevšimnou, takže nevím, jestli je to výhoda :D

victress
3. kvě 2016

@bilateniska mně zase přišlo blbé břicho vystrkovat, protože jsem měla pocit, že na mě všichni blbě čumí, hlavně chlapi 😝 😝 😝

@japona jo jo, mluvíš mi z duše, takhle těhotná vypadám už rok a půl 😝 😝 😝

nelam
3. kvě 2016

@bilateniska mozna kdybyste se kulila jako slonice,prsa by Vam zatekla az do podpazi,zavazovala byste si tkanicky pomalu v lehu,asi byste si na tu Vasi "nevyhodu" rada vzpomnela 😀

bachovy_esence_poradna
3. kvě 2016

@bilateniska bříško máte opravdu maličké 😵
prakticky to má ale svoje výhody....
jinak já jsem taky do 7. měsíce mohla klidně tajit, že jsem těhotná...

na velikosti bříška nezáleží, hlavně když jsou děťátka zdravá! 😵

bartovaandrea
3. kvě 2016

Moje tchyne mela tri tehotenstvi a pri tretim mela tak male brisko ze ji v porodnnici tenkrat neverili ze rodi 😀

1nelinka
3. kvě 2016

Mohla bych se jen zeptat jak jste vysoka? Co jsem si tak nacetla tak nejde ani o to jak je kdo hubeny nebo silnejsi ale o vysku.. Cim je zenska vyssi tak tim ma brisko mensi protoze ma dost prostoru mezi zebry a panvy ale male holky tam toho prostoru moc nemaji tak se brisko rychle vypoukne.. Ja mam jen 167 cm a 48 kg tak se trosku bojim obriho bricha🙂) ale budu rada kdyz me vyvedete z omylu..🙂))

micaella23
3. kvě 2016

Tak ja ho mela v tuhle dobu o neco vetsi, v zime ve svetriku to videt nebylo uz vubec, na utz v cekarnach jsem si prisla jak blbec kdyz tam sedela kazda s bubnem a ja si tam hladila spek:D kazda druha prodavacka mi rekla, ze kupovat vybavu tak brzo, neni dobry atd:D ale jinak vse bylo v normalu, dite bylo velke akorat, proste vsechno pecka... A pritom ohnout se, vylezt z auta byl taky sakra problem i bez bricha:D uplne te chapu 🙂)

bilateniska
autor
3. kvě 2016

@1nelinka měřím 169cm a před těhu nějakých 68kg (takže fakt nějaké kilčo navíc) teď mám tak 76kg, takže i normálně přibírám a nějaké extrémní zvracení se taky nekonalo. Ale moc nevěřím na žádné pověry o malých a velkých bříškách, protože jak jsem psala, já měla při prvním těhu obrovské břicho, už ve třetím měsíci to bylo poznat, v 5. to vypadalo na porod, v 6. na dvojčata, v 7. na trojky a poslední dva měsíce na opuchlý tank :D Naopak další dvě těhu břicha pidimidi malinká. Vše bez ohledu na výšku moji i na pohlaví dětí, takže to bude asi individuální. První dítko bylo navíc dobrné v obřím pupku, jen 47cm, rovná 3kg, takže ani velikostí dítka to nebylo. Měla jsem hodně plodové vody akorát v prvním těhu, to mi přišlo že ve druhém jí bylo méně, ale je to odhad když voda praskla co jsem viděla, tudíž hodně zhruba 🙂
@nelam Já jsem to právě zažila tak i tak (viz tady výš) a prostě ten pocit jak si vykračuje bříško a až metr za ním já a všichni koukaj mi byl příjemný, byla jsem na ten pupík hezky hrdá, každý ze známých hned reagoval, okolí to tak prožívalo se mnou, leckdo mi podržel dveře, no prostě paráda (kromě těch tkaniček aspol :D), teďka chci třeba nějaké kamarádce tu novinku sdělit a tak nějak mi ani nevěří, takže si sice zavážu v pohodě boty, ale jinak...
A PAK JEDNA VELIKÁÁÁ NEVÝHODA MALÝHO BŘICHA - u první jsem se OPRAVDU těšila, až porodím, protože jsem byla fakt jako obří koule, veliké břicho, opuchlé tělo, sotva jsem lezla a nějaký strach z porodu byl ten tam při představě, že bych takto zůstala :D s těma malýma bříškama jsem pohybově jako rybička, žádný pocit "těhotenství" ani na pohled do zrcadla, spíš děsivé že mám za tak krátkou dobu rodit a říkám si, kde tam to mimino vyčaruju v tom pidibřiše 🙂))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru