Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Děti 6 let od sebe. Máte zkušenost?

Péče o dítěTěhotenství a starší sourozenec
veroniquecz
11. dub 2020

Ahoj, najdu někoho kdo má děti s takovým odstupem? Dá se to? Jaké vidíte výhody či nevýhody? Díky 🙂

misicka1988
11. dub 2020

@veroniquecz Mám děti od sebe 5 a půl roku, a nikdy si moc k sobě cestu nenašli. Navíc mají naprosto rozdílnou povahu.. Kladem je, že když byli malí, mohla jsem se jim věnovat každému více. Zápor, společné hraní skoro neexistovalo.. Pak mám ještě třetí dítko, to je od nejstarší s odstupem 17 let. Ale to už je zase jiná kapitola 😊

hojda
11. dub 2020

@veroniquecz Jedině, co jsem slyšela, že pokud je ten rozdíl 6 a více let, tak už jsou to vlastně dva jedináčci.

hermanecka
11. dub 2020

Ja mam deti 4 roky od sebe,ale s bratrem jsme spolu o 6let..Ja starsi segra..No bracha se narodil,ja sla do 1.tridy ZS..zacala jsem vic kamaradit s kamoskama, chtela byt s nimi po vyucovani..brachu jsem zepry moc nebrala a hodne na nej zarlila..de facto zadne spolecne hry,moc nas nic nespojovalo..Mame se radi;vime o sobe,ale spis az ted v dospelosti..jako deti moc ne..mozna i to,ze jsme kluk a holka..Bracha zacal hrat fotbal,porad treninky,vikendy zapasy ja zase prvni lasky..kazdy jsme meli jine zajmy..

martt
11. dub 2020

@veroniquecz Já mám kluky od sebe 5 let a za mne musím říct, že dobrý. Ten starší na mladšího nedá dopustit. I s tím hraním to není tak zlé. Dokáží si spolu i vyhrát docela dlouho. Výhodu jsem viděla v tom, že když se malý narodil, tak ten starší už byl trochu samostatnejši a dokázal více pochopit, že musí chvíli počkat než brasku nakrmim nebo přebalim.

aselluska
11. dub 2020

@veroniquecz mám sourozence 6 let od sebe, normálka 😁 ničil mi hračky, všechno chtěl taky. Do kolika let nám musela máma kupovat každýmu stejnou věc 😂

urtica
11. dub 2020

Mám o 6 let staršího bráchu a je pravda, že jsme vyrůstali spíš jako dva jedináčci. Máme (měli jsme) více vztah jako rodič - dítě, než rovnocenní parťáci...to ale nemusí být nutně špatně.

eviicka
11. dub 2020

Já mám sestru o 6,5 let a vztah jsme měly vždycky moc pěkný. Společné hraní teda tolik nebylo (nebo bylo, ale tak, že ona si hrála se mnou, když se ji chtělo 🙂). Co vím, tak mamka říkala, že si nevybavuje nějaké žárlení (jo akorát jsem trochu žárlila já, když si ségra našla prvního kluka 🙂). A hlavně mamka brala jako výhodu, že byla na mateřské, když šla ségra do školy, tak na ni měla dost času a naopak, ségra mě pak vodila do školky a vyzvedávala z družiny.

calvac
11. dub 2020

@veroniquecz to je individualni. Ja a ma sestra jsme od sebe 4 roky a zacaly jsme si rozumet az skoro jako dospele. Do te doby to byla hruza.
Ja mam syny 7,5 roku od sebe, starsi uz se o sebe postara, na mladsiho nikdy nezarlil, ale extra si nepohraji. Starsi ma ted 9,5 roku a ma uz jine zajmy. Mladsi dvoulety je logicky uplne jinde. Jako maji se radi, starsi je fakt ohleduplny, ale jsou proste od sebe kus.

leilinka1234
11. dub 2020

Mám bráchu o 5 a půl roku mladšího. Od malička nic moc. Já žárlila, společné hraní občas jo, ale spíš to byl boj, on nikdy doma nemusel nic, protože byl mladší a navíc kluk, já musela vše, protože jsem starší a navíc holka 😀 dodnes nemáme sourozenecký vztah... Jsme jak dva známí, co se občas potkají na rodinné akci.

lllucielll
12. dub 2020

@veroniquecz
Já mam syny rozdíl 5 let 3 měsíce a naprosto ok, žádné zarleni, zboznuji se.
Mám bráchu o necelé 4 roky, nerozuměli jsme si v dětství a ani teď v dospělosti. Druhého bráchu mám o necelých 6 let a tam vše v pohodě. Je to podle mě spíš o povahach, osobnostech...

leniczka23
12. dub 2020

Mam.kluky 6 let od sebe. Matyskovi bude teprve rok, ale Maxim ho strasne miluje..bala jsem se toho a zboznujou se navzajem. Podle me je to.uplne jedno ty rozestupy. Jsou spurozenci co jspu od sebe rok a stejne si nemuzou prijit na jmeno. Ja jsem s brachou o 6 let a taky mame super vztah. Kdybych se mela rozhodovat znova jedine takovejhle rozestup. Ten sestiletej uz chapal ze o mimino se musim starat, pomahal, zadny zarleni u nas neprobehlo a na vic ja mam pohodu a Maxik ted pujde do.prvni tridy a ja na nej budu mit krasne cas. Ja bych zas nikdy nesla do deti od sebe min jak 5 let. 🤷‍♀️😊 Za me pecka a doporucuju.

linethe
12. dub 2020

Brácha je o 6 let starší a děsný. Rozuměli jsem si až v dospělosti, do té doby mě spíš ignoroval, měl mě rád to jo, ale že by jsme spolu trávili nějaký čas to ne. Přítel to samé s mladší sestrou. Ono asi záleží na povaze a pohlaví děti. Znám rodina kde to je v pohodě, ale většinou jsou to děti stejného pohlaví. Takze nejde jednoznačné říci jestli to bude v pohodě nebo ne. Hrozný vztah můžou mít i děti s menším rozestupem.Taky jsme chtěli větší rozestup, ale oba s tím máme vlastní špatně zkušenosti, tak jsme do toho nešli a máme děti u sebe.

veroniquecz
autor
12. dub 2020

Dekuju moc holky ❤️ Taky jsme chtěli méně, ale člověk míní a pánbůh mění, a hned jsou z toho 2 roky snažení.... Já jsem usilovně druhatko opravdu chtěla, jen teď se to ve mě láme, jestli už vzhledem k malé nebude pozdě .... Bude mít teď 5.... 😓 Jinak ona segru/brachu hrozně chce 😂

urtica
12. dub 2020

@veroniquecz Určitě není pozdě - já jsem ráda, že bráchu mám, i když je o 6 let starší...pořád je tu někdo, s kým vím, že se na sebe můžeme obrátit, kdyby se k nám svět otočil zády...a je jedno, že od sebe bydlíme přes půl republiky. Jo, je to jinej vztah než mezi dětmi s rozdílem dva roky, ale to neznamená, že je horší. Samozřejmě to ale bude ovlivněný i povahou těch dvou, což člověk moc neovlivní.

andelka
12. dub 2020

Tak já mám obojí. Napřed kluky 22 měsíců po sobě, ti jsou vrstevníci, beru je skoro jako dvojčata, jsou teď ve 2 a 3 třídě. A pak po 7 letech nejmladšího kluka, má 14 měsíců. Rozdíly jsou, s klukama to bylo náročné,ale zas jsme měli pohodu na dlouhé RD, žádné velké povinnosti, kroužky, učení..Teď je zas fajn ( bohužel teď zrovna kvůli koroně ne), že jsou do odpoledne ve škole, tak si užívám benjaminka, odpoledne s kroužky pomáhá babička, dost už zvládnou sami, úkoly zvládáme. Malého mají moc rádi, i si s ním chvíli pohraji, pohlídaji... zvlášť mladší syn se na miminko moc těšil. Nepoznala jsem žárlivost ani kdysi ani teď. Tehdy byl nejstarší moc malý,aby to nějak víc vnímal,a teď už zase jsou moc velcí,aby je to rozhodilo.
Sama mám sourozence o 14 let staršího.. jasně že je to jiné,ale ne horší,a jsme rádi,že se máme.

linethe
12. dub 2020

@veroniquecz pozdě není, taky jsem ráda za bráchu i když to nebylo ze začátku růžové. Teď je to super a vím, že jsme tu pro sebe a vždycky tu budeme.

neomenia
12. dub 2020

Jsem s brachou o 9 let a to uz je hodně. Bylo to fajn, když byl maly, ale pak jsme k sobě našli cestu az v dospělosti. A stejně jsme i teď každej jinde. Ja nam 2 děti, on ještě studuje.

Ja mam deti o 5 let a zatím dobrý, dcera mladsiho brachu miluje a on ji, zacinaji si hrat
Nezarli na sebe.

vendy30
12. dub 2020

Mám kluky 7 let od sebe. A neměnila bych. Jsou to parťáci. Mají se rádi, hrají si, dělají lumparny. O vše se dělí, když nejsou spolu, stýská se jim. Já bych neměnila. Naproti tomu, se ségrou jsme od sebe 1,5 roku a jako děti jsem se jen mlátily, moc si nerozuměly. Cestu jsme k sobě našly až v dospělosti. Je to opravdu individuální.

karla2015
12. dub 2020

My jsme s brachou 5,5 let a kdyz se narodil bylo to peklo, do vseho mi lezl, vse mi nicil. Vse jsem za nej odnasela ja, protoze uz sem mela mit rozum🙂...ale pozdeji kolem 15 se to srovnalo a ted v dospelosti uz pohoda.

izz76
12. dub 2020

@veroniquecz Proč by se to nedalo? Podle mě je to ideální věkový rozdíl a ty řeči o dvou jedináccich nechápu, vždyť ty děti spolu žijí v jedné domácnosti X let a že si spolu nutně nehrají, to si kolikrát nehrajou ani sourozenci věkové blízko. Znám dost rodin kde jsou děti dva roky od sebe a akorát se rvou, tahají o hračky a nesnáší se.

sayast
12. dub 2020

Nečetla jsem komentáře. Mám mezi prvním a druhým dítětem 7 let a mezi druhým a třetím 3 roky a ten menší rozestup je za mě podstatně lepší. Nejen pro děti,ale i pro mě. možná hodně dělá to,že jsem na děti víceméně sama. Jak to budou mít oni do budoucna a dospělosti mezi sebou se uvidí časem.

sayast
12. dub 2020

@veroniquecz a určitě bych do druhého šla. Rozestup je fuk, pořád se budou mít ♥️. Nejstarší je 11 a za oba bráchy by dychala,i když má s nima takový velký rozestup. Jen ji už moc nebaví a spíš lezou na nervy, hlavně teda ten větší,nejmenší je ještě mimino

kosi_cek
12. dub 2020

Mám dětí tedy více, ale nejmladšího mám něco málo přes 6let po druhém nejmladším a přijde mi to super. Ano, máme na něj spousta času, jako kdyby byl jedináček, ale jedináček samozřejmě není, však sourozence má, v našem případě ne jednoho. Teď, jak se blíží ke 4tému roku, se zároveň přibližuje více k ostatním sourozencům, umí se více do všeho zapojit... Ono hlavně není nic dané a nic není dané natrvalo, vše se proměňuje, jak děti postupně rostou, jsou období , kdy jsou od sebe jaksi vzdáleni, pak se přibližují, pak zase vzdálí,... kdo ví v jaké fázi křivky jejih vztah "dozraje", je tam tolik faktorů, které to ovlivňují. Mám i 2 děti do dvou let a ne, že by se spolu jako malé nezabavily, ale jsou tak rozdílné, jako by každé bylo z jiné planety, ovšem zdá se mi, že je to taková ta rozdílnost, která lidi spíše rozděluje, než spojuje (tím, že se doplňují), ale kdo ví? Mezi těma dvěma to totiž vždy dost třelo, až tak, že jsem už neměla chuť mít další děti znovu tak brzo, i když jsem vždy chtěla více dětí.. Možná bych mohla mít příště to štěstí a natrefit na dva kontabilní sourozence narozené brzy po sobě, záruka to ale rozhodně není a vidím u svých dětí o dost vyrovnanější vztahy, když jsou od sebe dál, ale možná je to hlavně tím, že i já jsem klidnější a vyrovnanější, když mám na každé dítě více času...

janisek13
12. dub 2020

Já myslím, že věkový rozdíl není důležitý. Mám bráchu o 2roky staršího a už léta spolu bohužel nemluvíme. Druhý brácha je o 5let mladší a vztah máme super. Jsem zvědavá, jaké to bude snad jednou u nás. Synům je 13 a skoro 10let a snažíme se o třetí.

veroniquecz
autor
13. dub 2020

Moc děkuji holky ❤️❤️

aklin
13. dub 2020

Jestli se v cervenci nebo v srpnu zadari IVF, byl by tam rozdil cca 6 let. 3 roky snahy a zatim se vsechno doposud kazilo.
Muzu napsat jak to mam se svymi sourozenci - bracha o2 roky mladsi nikdy jsme si nerozumneli a nerozumime doted. Segra o 7 let mladsi - jsme jako dvě kamarádky, rozumime si.

cikitkapb
13. dub 2020

Vem to z druhý strany. Mám bráchu, je o rok a půl starší, a taky náš vztah není nijak skvělý. Protože prostě on je kluk a já holka. Chtěla jsem lítat s jeho kamarády venku, hrála jsem s nima fotbal, dělala klučičí věci a stejně jsem mu nikdy nebyla dost dobrá. To vůbec není o věku. Ani teď když už máme každej svojí rodinu ten vztah není takovej, jakej bych si představovala. Hlavně já se před 9 roky odstěhovala 200 km od zbytku rodiny. Když přijedem za našima, tak se vidíme, to jo, ale mluvíme o neutrálních věcech. Vlastně ani nevím jak se má, jestli někde pracuje a tak. Protože když se začnu z ničeho nic vyptávat, bude se ptát proč. A nevím jak bych mu vysvětlila, že mu prostě chci bejt blíž. Jemu, jeho ženě i jejich dětem. Asi nám to tak oběma i vyhovuje, nevím, prostě nemluvíme o pocitech... To přece chlapi nedělaj. Fakt to není o věku. 🙂

aglaja13
13. dub 2020

Celkový vztah asi záleží spíše na povaze ...mám děti 5 let od sebe a myslím si, že hodně vřelý ablízký vztah mít k sobě nebudou...Jde spíš o to, že je to sice jednodušší v začátku, kd yuž se starší sama nají , oblékne...ale pak od 2 mladšího je to na nic, protože 7 už nechce být pořád na hřišti...když je malé 6 starší je 11 a malá chce pořád být u ní v pokojíčku , chce ty dospělácké věci jako starší...Starší je naštvaná.,že malá může to a to, že za ni pořád"leze". Takže je to složité na to zabavit je obě najednou...Ale já jsem na holky vždy byla sama (manžel nikdy nefungoval, babičky daleko) v úplných a fungujících rodinách je to určitě lepší...Jinak já jsme z dvojčat a ano měly jsme stejné známé...ale od té doby co máme děti je to čím dál horší...bydlíme od sebe 100km. Sestra má od sebe kluky 9 let a jsou docela parťáci, víc než moje holky...

levandule_k
13. dub 2020

@veroniquecz za mě je lepší sourozenec s větším věkovým odstupem než žádný sourozenec. Podle mě se na vztahu sourozenců hodně podepisují rodiče. Když ten starší po narození mladšího musí být najednou rozumný, všechno chápat, pomáhat atp., tak to vztahu moc neprospěje. Myslím tím, takové ty věci, kdy mladší omylem při hře zničí staršímu jeho hračku, starší se naštve a je mu to líto a od rodičů slyší věty typu, prosím tě nedělej tady skrz to scény, nevidíš, že tvůj bráška/ségra je malej, že z toho nemá rozum...

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru