Kdy nastěhovat druhé dítě k 2,5 letému do pokojíčku?

jana_x
17. kvě 2013

Chtěla jsem se zaptat kdo má jaké zkušenosti. Kdy (v kolika měsících) nastěhovat druhé dítě k 2,5 letému do pokojíčku?

berynka
17. kvě 2013

Starší dcera má ségru v pokojíku od minulého týdne 😀 . Neříkám, že je to napořád, ale zatím to funguje. Malá se budí 1x za noc a starší spí jak špalek, takže to jde 😉 .

benjik
17. kvě 2013

Naše byly spolu od začátku,dceři byly taky 2,5.Ale my jelikož předěláváme domek,tak pokojík sloužil i jako naše ložnice.Nikdy se nebudili navzájem.

leikkka
17. kvě 2013

my spíme v jedné místonsti všichni (bydlíme v 1+1) a žádný problém není, vzájemně se nebudí a vše funguje, až dostavíme,tak kluci budou mít svůj pokojíček taky dohromady, myslíme si, že je to správné i pro budoucí život 🙂 Starší má 2,5 roku a mladší 3m. Kdyby jsme měli více místa, tak staeší by šel na 6m do pokojíku a bráška na 6m byl šupajdil za ním. V malém prostoru jsme to vyřešili,že starší šel na 6m do svého koutku a je tam doteď a mladšího z důvodu místa holt necháme u naší postele.

blueapple
17. kvě 2013

Chce to vyzkoušet, zda se nebudou vzájemně budit...U nás to do jednoho pokojíčku nešlo. Oba spí ve svých pokojíčcích, tedy dvoje zavřené dveře a chodba mezi nimi, ale i tak, když jeden nebo druhý v noci hodně plakali, tak se vzájemně vzbudili !!! Takže vyzkoušejte, zda to půjde a podle toho se zařiďte.

monad
17. kvě 2013

my to máme v plánu na podzdim, až se přestěhujem, ale u nás je problém ten, že starší chodí hají mnohem později..☹ tak uvidíme

nadja73
17. kvě 2013

@monad my to s tim rozdilnym casem ke spanku mame taky tak. Chceme je dat k sobe, az male bude rok. jsem na to zvedava. Udajne se pri spolecnem spani zlepsi spani, na to se fakt tesim 🙂

leikkka
17. kvě 2013

@monad to ten nas taky a funguje to, zvykli si na sebe, ale chce to holt vyzkouset, kazde deti jsou jine 🙂

zuzi82
17. kvě 2013

My dali mladšího do pokojíku asi ve čtyřech měsících. I v případě, že v noci řval, staršího to nebudilo. Ale většinou teda spí celou noc a budí se až kolem páté, to Matěje nevzbudí, pokud začne v šest brečet, už ho většinou vzbudí. Ale když jsem rychlá a vrznu mu v šest mlíko, tak spí oba ještě do sedmi. 😵

zuzi82
17. kvě 2013

Jinak jsme při sestěhování najeli na režim, že oba chodí spát v osm. 😉

lucyhavirov
17. kvě 2013

Dcera spala v pokojiku sama do 5let a pak jak měl syn 2a pul tak spal už sní,mají pevný režim na spaní a to je kolem 19.30hod.přes léto to samozřejně posunu,prozatím to jde dobře,ale časem až budou velcí,tak asi přijdem o ložnici,ale to je ještě daleko.

edeltraut
17. kvě 2013

My jsme spali všichni v jedné místnosti (tehdy jsme měli malý byt) a děti se navzájem nebudily 😉. Kdyby měli svůj pokoj, tak by stejně spali s námi, nebo obě děti spolu v pokoji. Bylo by mi staršího líto, že je tam sám... 😀

ia.
17. kvě 2013

taky to teď řešíme. Chci mladšího odstěhovat z ložnice do pokojíku st.syna. Samostatné pokojíky budeme dělat až půjde starší do školy. Ale spíš nevím jak vyřešit situaci, kdy mladší jde spát dřív než ten starší a ten starší je zvyklý že si před spaním čteme pohádku a povídáme si, mám strach, abychom tím nerušili mladšího. Máte s tím někdo zkušenost?

konidana
18. kvě 2013

@ia. Pokud je mladší unavený, hlavně musí být každý ve své posteli, aby neblbli a pak klidně čtu (jindy jsme na čtení všichni v jedné, protože se chtějí koukat na obrázky)- a on při tom usne. Když dcerka ještě nechce spát (je proti bráchovi nespavec), tak i jí nechám ať si u lampičky potichu "čte". Malýmu to nevadí, Spíš mám pocit, že hlasité čtení složitějších příběhů (bez koukání na obrázky) ho uspává - nevnímá příběh, ale pouze hlas.

konidana
18. kvě 2013

Děti jsme dali do vlastního pokojíku obě naráz, když bylo malému půl roku. V noci se navzájem nebudí.

veruska007
18. kvě 2013

My stěhovali kluky k sobě, když měl starší 3 roky a mladší 10 měsíců.

olusenka
18. kvě 2013

@konidana a co kojení nebo krmení v noci u toho šestiměsíčního zpočátku? Nebyl problém?

konidana
18. kvě 2013

@olusenka Vůbec ne, aspoň jsem se nebudila při jeho každém otočení a výkřiku ze spánku. Děti se sice budily a křičely obě na střídačku, ale když jeden řval, tak ten druhý zrovna spal jako špalek, aby se probudil za hodinu, když jsem začla usínat ☹ . Asi jen jednou jsem řešila dvě řvoucí děti naráz - naštěstí:D

olusenka
18. kvě 2013

@konidana já právě první osamostatnila na 3 měsících, já šla do ložnice, on zůstal ve svém pokoji, kde jsme spali spolu od návratu z porodnice, a na kojení jsem za ním chodila. Ale přeci jen půlroční dítě asi ještě v noci krmit chce, a právě si nedovedu představit dát je dohromady, když to mladší se budí v noci na krmení, abychom nebudili to starší. Na druhé teď budem kupovat kolíbku, bude asi s námi v ložnici (uvidíme, co na to manžel), a pak půjde starší do velké postele, mladší k němu do pokoje (asi) do jeho postýlky a kolíbka se pak prodá... Uvidíme, jak to půjde.

konidana
18. kvě 2013

@olusenka To je asi různé, ale obecně mají malé děti tvrdý spánek a jen tak něco je nevzbudí. My máme 1+1 tak jsme dětem z kuchyně udělali děcák a z obejváku máme kuchyň se spacím koutem. Nejdřív jsme jim tam dali jejich původní spaní - postýlku a rozkládací gauč, a když měl malý rok pryč, tak dostali palandu.

olusenka
18. kvě 2013

@konidana a v kolika si myslíš, že může starší dítě jít nahoru na patrovou postel? I to je asi individuální podle dítěte, ne?

konidana
18. kvě 2013

@olusenka Odpověděla sis sama. Je to individuální. Prý je na to i nějaký zákon či pravidlo, kde říkají něco snad o šesti nebo možná i o deseti letech😀. Dcerka spala nahoře na palandě přesně od tří let. Také poté přestala v noci courat za náma do postele🙂. Synka bych ale nahoru nedala ani teď ve 3,5 protože v noci chodí čůrat a má stím dost práce i takhle zespoda- aby se vůbec probudil a stihnul to.

eeefffaaa
18. kvě 2013

narazila jsem na tuto diskuzi nahodou a zrovna dneska kluci spi poprvé spolu..jenze mladsi uz třeba o pul 8 spi,ale dneska jak jsou spolu tak se porad rehtaji,a urcite za chvili budou pretazeni...mame to vzdat?nebo neustoupit??mam strach ze si stejne nezvyknou,ale jednou se to naucit musí...každý svůj pokoj mit nemůže...

karotky
18. kvě 2013

My jsme s k tomu odhodlali až letos,kdy ten menší začal vyrůstat z malé postýlky a do stávajícího děcáku se nám 2 velké postele nevejdou.Obětovali jsme jim celý obývák a až budou mít pokoj hotový,nastěhují se tam spolu-už se oba moc těší. 😵
Dřív to nešlo,protože ten starší spal neklidně do 4.let(cestoval po posteli a občas z ní o spadnul,ikdyž tam měl zábranu,takže s ním spal po narození bráchy místo mě manžel)a ten mladší je to samé v bledě modrém. 😖 Dokud také nezačne spát hezky,budu tam s nimi spát a pak se snad vrátím(po 5,5 roce)k manželovi do postele. 😀