Máte zkušenost s věkovým rozdílem dětí 2 roky?

gwennie
11. dub 2013

ahojte, jaké máte prosím zkušenosti s tím, když jsou děti od sebe 2 roky? jednak jak spolu vycházejí ti dva, jednak jak to působí na maminku (jestli se tělo zvládne tak rychle zotavit, jestli to není moc velký záhul mít doma novorozence a roční dítě...)
zvažuju variantu 2 vs. 3 roky....
děkuji 🙂

sonka.77
11. dub 2013

Jak spolu budou vycházet děti nikdy předem nevíš, někdo říká, že menší rozdíl je super, že si spolu hrají, rozumějí a baví je stejné věci, ale třeba já se ségrou jsme 2 roky od sebe a cca od jejích 10 let (je starší) jsme se doslova nesnášely. Naše povahy byly tak rozdílné, že život v jednom pokojíčku byl "peklo". 🙂

hav81
11. dub 2013

Přesně tak to bylo i u nás,se ségrou jsme se furt hadaly ,praly.Co jsem vypozorovala,tak to bylo u hodně známých sourozenců.Myslim,že je úplně jedno jak jsou děti daleko od sebe,když si spolu nebou rozumět,tak to věk neovlivní 😖
Co okolo mě holky mají 2 roky od sebe děti,tak je to pěkný záhul.To první neni ještě pořádně samostatný a do toho miminko.No ale zvládnou se to určitě dá,musí se to zvládnout 😉
Osobní zkušenosti nemám,mám od sebe děti 5,5 let,takže jsem v pohodě 😀

kkouzlo
11. dub 2013

ahoj, já taky uvažuju, kdy se snažit o druhý mimčo. Já i přítel jsme se sourozenci 18, respektive 14 měsíců od sebe. Co si oba pamatujeme, tak dřív to byl boj, ale ted jsme za sebe rádi. Já to mám v plánu tak, že druhý začnem zkoušet v roce prvního a ono se někdy zadaří 🙂

sheeni123
11. dub 2013

Mám děti od sebe 2,5 roku a myslím si, že je to tak ideální - starší už byla bez plínek, spoustu věci už zvládla sama, jinak je to ten první rok asi docela záhul (teda u nás jo, neb ten mladší vůbec nespí, starší zas nezvali do školky, takže občas jsem jak mátoha, neb nemám žádné hlídání přes týden a jsem s nimi sama), ale mají se moc rádi, hezky spolu vycházejí a už si i docela pohrají (momentálně mají 3 a něco a 10měsíců)

veruska007
11. dub 2013

@gwennie Děti mám od sebe: první dvě 2r a 4 měs., teď bude třetí a budou s druhorozeným přesně 2 roky. Za mne dobrý, akorát první rok je náročnější (člověk má doma oba dva 😉 ). Nicméně první dva se mají moc rádi, nežárlí, pusinkují se, stýská se jim po sobě, když se chvíli nevidí, pomáhají si... co je hodně super, tak že mají podobné biorytmy (oba po obědě spí nebo musí být v postýlce), oba jdou večer stejně spát, oba si hrají cca se stejnými hračkami.

zuny
11. dub 2013

Já mám kluky přesně 2 roky od sebe.První půlrok byl hodně náročný, ale časem se to zlepšuje 🙂 teď budou mít 4 a 2 roky a starší chodí od září do školky na dopoledne. Je mne mrzí, že druhý půjde do školky až za rok, ten starší už se na něj moc těší, až mu to ve školce ukáže 🙂 Oba si už spolu vyhrají, i když někdy je řev, koušou se a štípou, to pak musím zakročit 😎
Jsem se ségrou o celé 4 roky a jako děti jsme se pořád rubaly, nesnášely jsme se. Já ji musela pořád hlídat.Už jsme měly i rozdílné zájmy.
Asi bych neměnila,i když vidím, že od tří let je dítě samostatnější, ale starší syn byl přes den bez plínky, chodil na vycházky s náma, držel se kočárku nebo na odrážedle, na kole.

kasparci
11. dub 2013

Já jsem s bráchou 2 roky od sebe a máme super vztah! Manža má o rok a půl staršího bráchu a taky fajn. Chtěli jsme děti 2 roky od sebe. Víme, že si nedokážeme ani představit, jak náročný to bude, ale jsme přesvědčení, že to pro ně bude do budoucna to nejlepší😉

kacenka1987
11. dub 2013

Dle mého je věkový rozdíl +- 3 roky ideální jak se i všude možně uvádí. Dá se říct zlatá střední cesta 😉 I z důvodu zaměstnání. Já která jsem byla vorkoholik do práce, nakonec volím z mateřské do mateřské 😉
Máme 26-ti měsíční holčičku a v září čekáme druhé miminko. Původně jsem chtěla jít zase něco vydělat,ale situace se vyústila nejvýhodněji takto. Takže budou od sebe 2roky a 7měsíců. Sofinku teď na jaře odplínujeme snad užžžž, oddudlíkujeme, mám v plánu ji už nechat papat samotnou, aby uměla co nejvíc věcí aspoň částečně sama. Jinak je docela hodná, šikovná. Takže snad to hlavně v šestinedělí a dál ten rok zvládneme. Mám plno plánů, prvně už mám nachystaný mražák na komoře, kde si navařím zásoby jídla - špenát,rajskou, x druhů dalších omáček, vývarů a polevek, napeču a zamrazím i buchty, abych to měla po porodu co nejsnažší a jen rozehřívala. Máme online babičku, kterou využívám stále, ona by měla malou pořád 😎 takže se už nyní nestresuji u doktrorů, na úřadech, mohu s kamarádkou na kafé když nemá děti a malá je vždy po cestě vyklopena a je to k nezaplacení, dokonce mám možnost ji tam nechávat nějaké ty dny kdy děláme něco venku hlavně v sezonu, či mám brigádu je to fakt super. Tohle přeju každé mamince. Člověk je v klidu, podělá to co má, malá se u babiček vydovádí a babičky se rozzáří či omladí 😀 Takže potom možná podle potřeby je fajn tam malou po porodu dle potřeby dávat a tam vše lépe zvládnout.
Ještě další výhodou co upřednostňuji mimo to, že mají děti větší pravděpodobnost vycházení je ta, že to vychází ekonomicky levněji. Poněvadž mám po Sofince krásnou docela drahou výbavu, za ty dva roky stále jako novou a moderní, takže jediné co mě třeba čeká, je že růžový fusak vyměním za zelenkavý a růžové za modré 😉 Chybí nám akorát monitor či odsávačka co jsem měli půjčené, jinak všechno máme i nějaké léky, které jsou ještě do roku 2015, nebo třeba budu na obě děti používat stejnou kosmetiku, nadále malou koupu v dětském Hipp gelu nebo mažu olejíčkem takže žádné další košíky atd.
Chjo tak hezky si to maluji, ale věřím, že šestinedělí bude drsný, pak to snad nějak zvládneme 😀

malineta
11. dub 2013

Osobně bych do toho už znova nešla 🙂 Mám děti od sebe 2,5roku... První hyperaktivní, ale mateřskou s ním jsem si užívala, i přes to, že do roka a půl jsem měla spánkový rekord 2h v kuse. Pak jsme si naplánovali další mimčo a vyšlo to hned. Všichni mě ujišťovali, že "už jsem si své vybrala", to druhé mimčo bude klidné a spavé. No a omyl, druhé mimčo je snad ještě větší drak. Snažím se jim věnovat celý den, ale to bych musela mít oči i v zadu, abych je uhlídala od rošťáren a pádů. Spánek mají v různou dobu, ale večer usínají pěkně, i když malý se x krát za noc budí. Nemáme v okolí prarodiče, manžel chodí z práce, když děti spí. Jsem unavená a zároveň mám výčitky, že už nejsem tak těžce pohodová mamina. Asi záleží na tom, jaké je první dítě, zda někdo pomůže s hlídáním, ale já už bych pro příště volila rozdíl cca 5 let....

jajulin
11. dub 2013

@gwennie Máme rozdíl přesně 22 měsíců a neměnila bych, i když je to v určitých ohledech možná náročnější. Asi nejvíc záleží na povaze obou dětí. Naši jsou oba spaví pohodáři, takže si nemůžu stěžovat. Je zajímavé, že všichni považují šestinedělí za nejnáročnější období. Já to mám přesně naopak - čím mladší dítě, tím větší pohodička. Stačí jim jídlo a spánek. Nejnáročnější mi přišlo období od 6 do cca 18 měsíců mladšího dítěte. Naše A. začala sama chodit až v 17 měsících, do té doby moc nešlo nikam chodit ani jezdit, protože v kočárku vydržela jen chvilku, všude chtěla lézt po čtyřech. Teď už mi to přijde pohodové. Starší chodí od září na dopoledne do školky a odpoledne si hrají spolu. Fakt jsem ráda, že jsou tak blízko u sebe, krásně si vyhrají. Každý den žasnu nad tím, jak mladší kopíruje staršího, co všechno se od něj naučí (v dobrém slova smyslu). Kdyby mezi nimi byl větší věkový rozdíl, byl by starší moc napřed a pro mladší by to asi nebyla taková motivace. Další výhoda je stejný biorytmus - večer usínají spolu a donedávna spolu spali i po obědě. Teď je taky dobré - přijdeme ze školky, mladší jde spát a já mám cca 2 hodiny na to, abych se věnovala jen staršímu. Někde jsem slyšela názor, se kterým určitě souhlasím: Čím menší věkový rozdíl, tím líp pro děti, ale tím náročnější pro maminku. A naopak.

kacenka1987
5. srp 2013

Nám se to už za pár týdnů blíží, starší bude mít právě 2,5 roku, od jara nebo-li za tu dobu co plyne druhé těhu se ještě hodně změnila, trochu má vzteky, už máme odplínováno, sama jí, dokonce si začala velice samostatně hrát a u toho vykládat 😀 Tak jsem za 6 neděl zvědavá 😲 😲 😲 😲 😲
jo a čekáme druhou princeznu, za mě super, kromě látkových plen, jsem investovala 700Kč monitor dechu, vajíčko+korba 2000Kč a ještě mě čeká akorát nákup v lékarně, žádné oblečky jinak nic 😎

majkali
5. srp 2013

Moji kluci jsou od sebe 2 roky a 10 měsíců, takže skoro 3. Zpočátku miminko hodně spalo, takže jsem se staršímu věnovala. Teď bude menšímu rok a starší už si s ním hraje. Je to v pohodě, chtěla jsem aby starší byl už samostatný. Hodně rychle jsem se s nima sžila. Zpočátku to bylo náročný, protože jsem byla po druhém císaři měsíc nepoužitelná, ale pak to bylo o.k., Dokonce jsem stihla při nich dálkově studovat VŠ.

imzadi
5. srp 2013

@gwennie podobna diskuse uz tu je https://www.modrykonik.cz/diskuse/mam-vice-deti...

Jinak my mame rozdil 20 mesicu no a .. je to vesele😀 😀 vetsinou se hroutim a nekdy to jde😀

ivanka12301
12. říj 2013

ja mam taky 2 děti r roky a 5 dni od sebe a rozumí si docela dobře až na nějaké chvilky kdy si ten starší potřebuje na někom vybít zlost...náročné to moc není sou v jednom pokojku zatim je to fajn..taky aby ne když jeden ma 2 toky a druhý teprve 3 měsice ale stejně starší syn mi taky občak moc pomáhá co se týče koupání,chování...sou to zlatíčka jsem zvědavá jak to bude až budou starší..

granta
27. pro 2013

Já mám dva syny od sebe 2,5 roku, je to teda náročné.... (nyní je mladšímu 5 měsíců), ale vztah mají hezký, resp. ten starší se k mladšímu chová moc hezky, hladí ho, chová v kolíbce a kočárku.... uvidíme, jak to bude dál, ale snad jim hezký vztah vydrží. 😉

kay
25. led 2014

mám dcery od sebe cca 20 mĚsíců a byl to záhul jako pr... ale je fakt, že mladší dcerka byla od narození "náročné" a neustále brečící a nespící miminko, takže možná i proto.. Její první rok a půl si skoro nepamatuju.. holky s emilujou, když s enevidí, když se vidí, tak se milujou nebo háají a perou.. klasika asi jako všude.. My s bratrem jsme od sebe 17 mšíců, ale nerozumíme si celý život.. jsme naprosto odlišní.. takže věk, ani pohlaví nehraje roli..

pjodatle
27. led 2014

Mám 2 syny, jsou od sebe 22,5 měsíce a jsou to báječní parťáci. mají se moc rádi, i když se samozřejmě někdy rvou 🙂
Pro mě je tento věkový rozdíl parádní, Matoušek se ani nerozkoukal a už měl doma bráchu 😀 kamarádka má kluky 3 roky od sebe a tam už se projevila veliká žárlivost... Ale podle mě je to hodně individuální, každé dítě je jiné a jinak se vyrovnává se změnami... 😉

pjodatle
27. led 2014

@jajulin Naprosto souhlasím 🙂

blanches
10. dub 2014

Já mám doma dva kluky, jsou od sebe dva roky a týden přesně (skoro i na hodinu), první půl rok jsem měla záhul spíš kvůli staršímu byl v období vzdoru, začal si hrát zase na miminko a moc jsem se mu věnovala, mladší byl zlaté mímo jen jedl a spal 😀 , náročné to začalo být když začal lézt a bořit hračky tomu staršímu. Nyní mají 2 a 4 roky a opravdu mám pocit, že od těch narozenin se to zlomilo a začínají být čím dál užasnější parťáci, hodně si vyhrají a dělají samo spolu i bordel... I když jsem určitou dobu trpěla a litovala že jsem je něměla po 3 letech, nyní jsem za to velmi ráda, doufám, že jim to vydrží i do dospělosti... a samo že se rvou, ale už je to lepší, více si vyhrají 😀