Nebraly by dcery špatně, kdybychom měli 3. dítě?

babanek
8. dub 2013

Dobrý den, moc ráda bych znala Váš názor na mou otázku.Máme 2 holčičky -3 a 4 roky z toho ta 3letá má diabetes. Chtěli by jsme ještě třetí. Myslíte si,že jsem špatná máma,když bych chtěla ještě třetí dětátko,které jsme vždy s manželem chtěli. Stále si říkám,jestli by to holčičky nebraly nějak špatně,zvláště ta menší...nevím jak to popsat ty zvláštní pocity. Někomu můžu připadat divná,ale mám maglajs v hlavě a totální zmatek!!! A nemám komu se s tím svěřit,u tak mě rodina nějak v ničem nepodpouje a nechápe. Děkuji moc!

veruska007
9. dub 2013

Ahoj, mně přijdeš jako naprosto normální! Také chceme tři děti (třetího se snad dočkáme v létě), moje kamarádky mají většinou 3 děti nebo mají 2 a plánují 3. Já jsem taky ze tří dětí. Je pravda, že rodiče nám třetí dítě dost vyčítají, i když nechápu proč. Ale kluci se mají moc rádi, nikdy nežárlili, starší si miminko moc přeje (dvakrát jsme přišli o miminka, podruhé to velmi těžce nesl, dle mého měl PTSP), teď jsem těhu a on je šťastný, manžel je taky rád... akorát mám těhotenstvími podle mne dost vyčerpaný organismus, navíc péče o dva prcky,myslím, že zdravotně bych už 4.dítě nedala. Ale třetí ještě jo 😵

alpakovo
9. dub 2013

nevím, na manžela a děti bych ohled brala, na širší rodinu už ne.... Pokud manžel a holky chtějí ještě jedno mimčo, tak proč ne? 😉 Navíc v tom, že má malá diabetes bych problém v dnešní době moc neviděla, pokud ho má léčený a pod kontrolou. Kamarádka má nemocnou holčičku, čekají na transplantaci, k tomu má doma staršího syna a přesto všechno v létě čekají třetí 🙂 Takže jen s chutí do toho!!!

anushka111
9. dub 2013

Ahoj, pokudi manžel chce třetí miminko, zvládli byste to finančně a jsi schopná dělit pozornost mezi dětmi bez problémů, pak v tom žádný problém nevidím 😉

blatotlacka
9. dub 2013

Ahoj, pro mě velmi zajímavá diskuze. Mám dva kluky 6 a 3 a koncem září bude další člen naší rodiny. Sama jsem teď nad tím začla hodně přemýšlet. Po narození druhého syna začal ten starší dost žárlit a začal mít problémy i ve školce, naštěstí to po postupném vysvětlování přešlo v docela krásnou sourozeneckou lásku, samozřejmě se i poperou, ale mají se moc rádi, jsem tedy dost zvědavá co bude teď a hlavně jak na to bude reagovat ten mladší, je to velkej raubíř. Budu proto ráda za jakékoli zkušenosti maminek se třemi dětmi.

andy21
9. dub 2013

Ahoj, třeba Ti to pomůže, jsem na tom stejně s věkem holčiček, také mají 3 a 4 roky a v říjnu čekáme třetí.
Všichni včetně holek se moc těšíme Už teď mi hladí bříško a chtějí vidět prsíčka, z ketrých bude mimčo pít a mluví o tom, co budem kupovat atd...A špatná matka, že chceš třetí?proč? copak pak přestaneš mít holky ráda?To je nesmysl, podle mě jsou matky schopné dát stejnou lásku klidně deseti dětem.
A holky podle mě vůbec budou mít k dalšímu miminku mateřské sklony, žárlení bych se ne
S diabetem neporadím, nemám zkušenosti.
Ale pokud chcete ty i manžel, pak bych se s tím nikomu nesvěřovala, konala a rodině to oznámila až potom jako fakt a určitě se všichni na miminko budou těšit.
U nás jsou všichni nadšení...a jestli někdo není, pak je to jeho problém a ne Váš....
Tak přeji správné rozhodování 🙂

amallie
9. dub 2013

@babanek pokud vy chcete s manželem další miminko, tak do toho 100% jděte, je to krásný! ostatním do toho vůbec nic není, s těma bych se o tom nebavila a už vůbec neradila, vychovávat děti budete vy
holčičky si určitě na sourozence zvyknou, ta prostřední sice bude mít trošku nevýhodu prostředního dítěte, ale pokud to zvlánete dobře jako rodiče ukočírovat, určitě budete mít šťastné děti, které budou rády, že jste velká rodina
nemoc na to nemá vliv, myslím si dokonce, že s dětma s nemocí by se mělo zacházet úplně stejně, jako se zdravými, aby neměly pocit, že jsou nějaké jiné 😉
jedinou otázku co bych řešila je prostor k žití a finance, nejsem příznivcem rozšiřování rodiny na úkor už narozených dětí, pokud by to znamenalo jejich výrazné omezení, je určitě jedno, pokud dítě nemá značkové oblečení, protože ta trička jsou potřeba 3 a ne jen 1, ale není podle mě jedno, jestli nemůže chodit na kroužek keramiky, protože setře jsou třeba koupit boty 😖 v takovým případě bych se pro další nerozhodla, protože je pravda, že děti můžou leccos podědit a sdílet, ale jen do určitýho věku, kterej je dost nízkej, pak už to nesou špatně, každé má jiné zájmy, jiné potřeby a Minnie Mouse není Hello Kitty 🙂

klinhart
26. čer 2013

Ahoj, ke klukům 6 a 5 jsme pořídili sourozence - dalšího chlapa. Kluci si ho moc přáli a jsou většinou nadšení. Ale už teď je vidět, že jedno dítě je vždycky liché. Navíc ti dva starší jsou hodně blízko u sebe, jsou to parťáci, nejmladší už mezi ně nezapadá. Takže uvažuju o čtvrtém, aby se to vyrovnalo 🙂

hojda
26. čer 2013

@klinhart Stejně to má kamarádka, která má 3. dítě s odstupem 9 let, jak říká nemá k sobě parťáka 😉