Opičí se po bráchovi. Je to normální?

terreza
17. únor 2011

Matěj se opičí po bráchovi,začal lézt,leze s ním,začal sedět,taky sedí..VŠECHNO! dělá po něm, leze po mně,tahá mě za vlasy, veškeré zvuky,žvatlání, pláč i křik mám doma dvojmo!!Někdy je to pořádná pakárna🙂 Je to normální? Opičí se i po vrstevnících,jako by nebyl vůbec svůj, napodobuje hlasy ostatních,opakuje jejich slova třeba celý den. Patří to k tomu věku 3roky? Nebo ej to uplně mimo??🙂)Díky

terreza
autor
18. únor 2011

jsem sama??🙂

smardik
18. únor 2011

@terreza nejsi sama u nás je to samé, Tomášek má 2roky a 3měsíce, Honzík jeden rok a taky se po Tom po bráchovi opičí, lezou tu spolu po 4, jak vezmu do náruče Honzíka tak chce vzít i on, ted mi začal chodit Honzík kolem nábytku a chce za ruce tak vodím Honzíka za ruce a Tom chce taky, za vlay mě tahají, brečí solidárně oba dva, jak začne jeden druhý se přidá, Tom nikdy neměl dudlík, Honzík je dudánkový už od porodnice ale ted musí mít dudel i Tom, sám si na něj nevzpomene ale jak ho má brácha v puse musí ho mít i on, občas je to fakt pakárna jak píšeš. Zrovna včera jsme byla ve škole a kluky hlídal manžel-jnak mi hlídá paní na hlídání ale nebyl v práci tak hlídal on a říká mi to je na hlavu, jak to můžeš vydržet a nezbláznit se

mobina
18. únor 2011

@terreza terko u nás to samý. s prominutím vypadá jak dement 😅 ale zlepšuje se to. už začíná chápat, že je to trapný a dělá to spíš z legrace

lu777
18. únor 2011

no holky to máte teda doma dobrý stereo 😅

náš Matýsek to teda nedělá ale zas řeším že malou neustále šťouchá, všechno jí vytrhává z ruk, sedá si na ni, bouchá ji do hlavy a milion dalších věcí 😝
do toho Bella je jak torpédo už, on vstane z nočníka (na záchod moc nechce) a ona do pěti sekund je pokaždý tam a ruce v tom... za všechno rve, dneska si na sebe 3x hodila velkou lampu z Ikea, ani se nelekla a šla na to zas 😝

Matýsek hodně žárlí, neřekne nic ale je to vidět ale je pro mě dost těžký se mu věnovat když ona je taky akční dost...
do toho má jako on potíže s ozubováním, takže kňourání, vztekání a ječení je dost častý a zub leze třeba 2 měsíce...
takže Matýsek si negativně vyžaduje pozornost, tak vezmu třeba knížku že si budeme číst, okamžitě je u nás Bella a rve nám to z ruk, když si sedneme až dozadu na gauč, tak pro změnu nás tahá za nohy a ječí.....
tak rychle vymyslím něco co by ji zaujalo co ještě neměla, strčím jí to ale než se otočím tak už jí to rve Matýsek z ruky a číst si už nechce a už se mydlej 🙄 🙄

no jako poslední tejden byl mazec, uzavřela jsem, že jediný co mi zbývá je modlit se několikrát denně, aby ho vzali do školky 😅 😅

smardik
18. únor 2011

@lu777 jo občas je u nás fakt sranda, blázinec na kolečkách. No ted taky trošku bojujem s tím žducháním, jak Tomovi něco zakážu tak někdy jdu a žduchne Honzíka at spadne, Honzík tu pak řve a Tomovi to je asi líto protože se ho pak snaží pohladit a obejmout, Honzík řve a zdrhá protože si myslí že ho zas chce žduchnout a pak tu řvou oba dva ale jinak jsme taková normální rodinka, jen chudaci naši sousedi

mobina
18. únor 2011

@lu777 ahoj Lidu, tak to je u nás taky na denním pořádku. Bitka o jednu hračku, sedání a zalehávání. To kloubení zájmu mladšího a staršího je taky o nervy. Ondra neustále poslouchá, že modelína, člobrdo a podobný věci budou až půjde brácha spinkat, jenže brácha spinká čím dál míň a Ondra je šizenej. Zapojení do stavění kolejnic nebo lega nemá vůbec smysl, protože z jedné strany stavíme a z druhé Vinc boří, takže z toho má Ondra akorát nerva. Ale v lumpárnách si teda rozumí neskutečně (naházet půl bytu do vany, vyklidit dětský pokoj do poslední kostičky do obýváku a pod. 😀 ) Já jsem to vyřešila školkou. Ondra je tam čtvrtý den a je moc spokojený a já mám čas na Vince. I ten je klidnější, když se mu nikdo nesápe po hračkách. Prostě si od sebe kluci na dopolko odfrknou a odpoledne se užívají. Zatím si tedy nestěžuju.

mobina
18. únor 2011

No a jinak ty druhorozenci jsou takový otloukánci 😅 a Vinc je tedy neskutečný kamikadze. Samá boule a modřina. Ondra byl teda opatrnější 😎

mistrulka
23. lis 2012

tak když to tak čtu tak je to u nás uplně to samé,školkou jsem myslela že to taky vyřeším,ale po 2 měsících mě tam začala holka řvát a přestala jíst a pít,takže ani tohle asi není dobrá cesta. ☹ ☹ ☹

pccolor
17. črc 2013

noo 4letý syn se opičí po dvouletém a naopak. Třeba nedávno si házeli do obličeje písek a starší s přehledem hlásí Vojta mě navedl. Ale ten mladší se opičí také ve všem a tím se naučil spoustu věcí důležitých pro život... třeba poznávat dinosaury🙂

monikabie
17. črc 2013

"U nás ůůůplně normální, opičí se jeden po druhám at větší po menším či naopak🙂 A hlavně ten malý se učí od staršího a to je někdy na Opavu u nás doma🙂