Sourozenci kluk a holka. Jak spolu vycházejí?

mamula1178
13. dub 2010

Ahojky holky mám 19 měsíční holčičku a ted v červnu nám přibyde přírůstek má to být kluk.Já si sice moc přála druhou holčičku,ale hlavně,že je mimčo zdravé.Chtěla jsem se zeptat kdo má taky kluka a holku jak spolu sourozenci vycházejí?Jen se ptám zajímá mě to díky.

monik76
13. dub 2010

ahoj, ja mam taky kluka a holku, jsou od sebe 3,5 roku ze zacatku hoooodne zarlil ted uz je to lepsi a nekdy si i spolu hraji. Venku se k ni chova tak jako opatrovnicky, dava najevo, ze je to jeho sestricka, ale dokazou se i pobit. Jinak na ni zarli, treba kdyz jedem k babicce, nesmi ji babicka chytnou za ruku, nic. Nejradeji je, kdyz odjedem a on ma babicku pro sebe. Ale jinak je to fajn. Myslim, ze to teprve prijde v puberte. 😀

vojtisek2007
13. dub 2010

mamu - já mám taky kloučka a holčičku od sebe 1,5 roku - dokud byla Eliška miminko, tak jí Vojta opečovával, nedal na ni dopustit, dával dudánka, asistoval při koupání,přebalování, chtěl tlačit kočárek s miminkem .....jak Eli začla lézt a chodit začala být takový "škodič" - chtěla půjčit jeho hračky, vylezla si sama na klín k mamce 🙂, takže ta žárlivost se projevila až trochu dýl, teď už jsou tak nějak srovnaný, občas se servou jak koně a jindy spolu sedí na zemi,drží se za ruce, objímají se...vojta pomáhá Eli jíst jogurt, při obědě jí napichuje brambor na vidličku,pomáhá jí nazout boty když jdeme ven...je s nima legrace 🙂

germik
13. dub 2010

mamula - tak to by ma tiež zaujímalo 🙂 Čakáme chlapca, holku už máme doma a rozdiel bude len 16,5 mesiaca 😕
Už sa teším že detičky trošku vyrastú a trošku sa spolu zabavia /teda aspon dúfam,že sa nebudú stále tlcť 😅 /

garzonka
13. dub 2010

Já mám bráchu o 11 měsíců mladšího, a co si pamatuji, tak sme si i pomáhali i se prali, ani nevím jestli jsem na něho žárlila, myslím že ne, byla jsem mooooc hodné dítko 😀 a ani rodiče nic neříkali, že by to tak bylo....dnes je nám přes 30 a bezvadně si doteď rozumíme a děláme blbiny když se sejdeme...no a já mám jen samé kluky (rozdíl je 2 a 3 roky), myslím, že taky jsem trochu cítila neklid u toho prostředního když se narodil třetí, ale to spíš kvůli tomu, že už musel spát se starším bráškem v jejich pokojíku a né s námi, protože už tam mělo být další mimčo....ale po porodu jsou samé pusinkování a objímání, někdy až moc 😵 😵 😵
myslím, že čím menší věk.rozdíl, tím lepší vztah mezi dětmi, je jedno, jestli kluk a holka nebo jen kluci / jen holky.....a taky je asi potřeba se věnovat všem a dám jim najevo, že jsou pro nás stejně důležití jako čerstvé mimčo, které zabere 24 h denne

mamula1178
autor
13. dub 2010

jojo díky moc jen mě to zajímalo jestli se třeba více rvou než třeba dvě holky nebo dva kluci,ale ono je to asi jedno🙂 Tak hlavně pevné nervíky děti budou od sebe 22 měsíců tak uvidíme hlavně se jim plně věnovat.🙂

helcenka
13. dub 2010

já mám teda zatím jenom jedno dítko, ale mám také sestru a s tou jsme se rvaly a hádali pořád, přešlo nás to až v pubertě. A to jsme od sebe 3 roky. Ono si asi nevybereš. Je to v povaze.

lenkabu
18. dub 2010

Je to v povaze,my jsme se s mladším bráchou taky dost rvali,teď vycházíme v pohodě 😉

glickaiva
18. dub 2010

Ahojky holky, tak já mám dvě holky od sebe 22 měsíců a je to dobrý, ted si spolu už hrají a někdy po sobě trošku jdou,ale to se dá. Myslím, že když jsou děti menší je možná mezi bráchou a sestrou menší rivalita, každý si hraje s tím svým, u Nás se všechno musí už dokupovat nebo kupovat dvakrát, kočárky, panenky atd., jinak je řev. Lepší to bude v pubertě, myslím, že budou parťačky. Zase v pubertě vzah mezi setrou a bráchou muže skřípat, z vlastní zkušenosti, jsme s bráchou do roka, ale pak to bylo a je do ted super.

kinsen
19. dub 2010

Ahoj holky, tak já budu mít prcky od sebe 23 měsíců, nedávno jsme zjistili, že čekáme druhé. Je nám jedno co to bude, ale mám trochu strach jak to budeme zvládat, Dominiček je totiž dost na mě fixovaný . Máte nějaké rady jak takhle malého prcka trošku připravit na to, že už nebude u maminky jen on?

glickaiva
19. dub 2010

kinsen: neboj malej to pochopí, děti do tří let přijímají sourozence dobře, bude brášku nebo sestřičku brát jako součást Tebe takže žárlivost nebude tak velká, spíš až děti kolem třetího roku sourozence snášejí hůř, víc jim to pálí a dochází jim plno souvislostí, takhle bude ze všeho vyvalenej. Bude to dobrý, samozřejmě je to individuální. Držím pěsti, uvidíš, že brzy pak budou parťáky.

kinsen
20. dub 2010

glickaiva: děkuju už jsem klidnější 🙂