Jak originálně oznámit těhotenství? Soutěžte s námi!

13. srp 2018
Soutěž skončila
Proto se do ní nedá zapojit. Podívej se na probíhajíci soutěže.

A je to tady, dvě čárky na těhotenském testu naznačují velkou novinu – jak se ale o ní podělit s partnerem či rodinou a přáteli? Jak originálně oznámit světu, že čekáte miminko?

Zapojte se do naší soutěže a možná bude část tohoto nesnadného úkolu vyřešena! 3 z vás totiž mají možnost vyhrát speciální letní edici dvojbalení Femibionu 2 s veselým tetováním na rostoucí bříško.

Spojte krásu se zdravím pro sebe i své miminko – Femibion je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen. Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další vitaminy. Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti. Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Soutěžní otázka
Jak byste originálně oznámila světu své těhotenství? Představivosti se meze nekladou – popište svůj vlastní nebo vytoužený příběh o této jedinečné události!

Vaši odpověď vložte prosím do komentářů níže.

Soutěž probíhá od 13.8. do 19.8 2018. Loginy výherců zveřejníme do 10 dní po skončení soutěže a o výhře je budeme informovat zprávou do interní pošty. Nezareaguje-li výherce na tuto zprávu do 5 dní, ztrácí nárok na výhru.

Kompletní pravidla soutěže naleznete ZDE.

„P.S. Pokud máte už letní dvojbalení doma, soutěžte s námi a značku Femibion dál – pochlubte se tetováním a vyhrajte profesionální focení/monitor dechu a další hodnotné ceny!

Femibion® 2

Jedná se o doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen. Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další vitaminy. Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti. Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Folát se podílí na procesu dělení buněk a dále přispívá k růstu mateřských tkání v průběhu těhotenství, např. k vývoji placenty. Placenta poskytuje dětem všechny živiny. Proto je třeba dbát na dostatečný příjem folátu po celou dobu těhotenství. Femibion® 2 obsahuje kyselinu listovou, která se pak metabolizuje na folát a také již metabolizovaný aktivní folát Metafolin®. Myslíme tak i na maminky, které mají poruchu MTHFR a nedokáží tak v těle samy metabolizovat kyselinu listovou na aktivní folát.

DHA je důležitá pro správný vývoj mozku a zraku nenarozeného a kojeného dítěte. Zdrojem DHA je pro dítě v období těhotenství a při kojení je výhradně matka. Příznivého účinku DHA je dosaženo doplňkovým denním příjmem 200 mg DHA navíc k doporučenému dennímu příjmu omega-3 mastných kyselin pro dospělé, tj. 250 mg DHA a EPA.

Přejeme hodně štěstí v soutěži a mnoho zdraví i krásných chvilek s Vaším miminkem.

Váš Femibion





---
Děkujeme za všechny odpovědi, ceny získávají:
@lachtanice86
@evapelclova
@starbucks
Gratulujeme!

daisymaminka
13. srp 2018

Znáte ta svatební oznámení, kde je na jedné straně postavička ženicha, na druhé postava nevěsty, na boku provázek a když se za něj zatáhne, tak ten ženich "přiběhne" k nevěstě? Tak podobné oznámení jsem vyrobila své nejlepší kamarádce. Schovala jsem fotku z prvního velkého ultrazvuku s dopsaným textem do podlouhlé obálky, na bok přivázala provázek, za který když zatáhla, tak z obálky nejdřív vyjela část s textem "ahoj teto" a potom fotka z ultrazvuku. Měla ohromnou radost. 🙂

budouci_maminka
13. srp 2018

My nechali udělat personalizované hrníčky, co změní barvu vlivem teploty.. darovali jsme příbuzným černý hrnek se slovy, ať si jdou udělat kávu 🙂 po nalití horké vody na ně vykoukl text a fotka z ultrazvuku.

ladyhacek
13. srp 2018

Jeli jsem na návštěvu k mojí mamce, manžel už ve dveřích když jí podával ruku říká "čau babi" Mamka se nevěřícně na mě podívala a "to jako vážně?"
Takže takto bylo naše první oznámení - u druhého jsme to nijak speciálně neříkali.

Jinak každý rok na Vánoce dostávají babičky kalendář - takže jsem chtěli/doufali, že se zadaří brzo a do kalendáře bychom vsunuli foto ultrazvuku (vždy si hned prohlídnou jaké fotky jsem tam dali) Bohužel to nevyšlo a otěhotněla jsem až přesně na Vánoce 😀 > a tak jsem tuhle variantu nevyužili

starbucks
13. srp 2018

My jsme rodičům oznámili těhotenství jednoduše...
"Budeme muset odložit svatbu, jsem těhotná"
Termín porodu jsem měla o tři tydny později než svatbu cca o 70 lidech.. 🙂
Naši byli nadšení 🙂

verik87
13. srp 2018

První jsem priteli oznámila tak, na že jsem mu do krabičky k narozeninám dala pozitivní digitální těhotenský test...byl štěstím bez sebe,ale po chvíli mu ztuhl úsměv,protože když viděl 2-3,tak si myslel,že to budou dvojčata nebo trojčata 😂 musím říct,že ten jeho výraz do konce života nezapomenu.

irenav86
13. srp 2018

Poprvé to za mě rozhlásia švagrová a druhé jsem manželovi oznámila s úsměvem na tváři, jeho odpověď byla, že ta druhá čárka je slabá a že to neplatí. Až se zadaří třetí, tak si to hodlám vychutnat 😀 Počkám si, až bude na ultrazvuku miminko pěkně vidět a pak mu foto ultrazvuku, dám jako obrázek na plochu, na pc v kanceláři v práci...🙂 Nebo druhá varianta. Udělám tři dárkové balíčky, manželovi, dceři i synovi a zabalím do nic ultrazvuk 🙂 Už teď se těším na ty výrazy 🙂

jenie
14. srp 2018

Manželovi jsem to nijak zvlášť oznamovat nemohla, protože jsme podstupovali umělé oplodnění a tím pádem jsme čekali na pozitivní těhotenský test oba dva 🙂 Našim jsme to ale oznamovali na Velikonoce, kdy jsem jim řekla, aby oba natáhli ruku a zavřeli oči. Mysleli si, že dostanou nějaká velikonoční vajíčka, ale já jim každému na tu ruku položila jedny malé miminkovské ponožtičky. Měli hroznou radost!!! 🙂

pistalinda35
14. srp 2018

V roce 2013 jsem podstupovala IVF a špatně jsem ze začátku reagovala na stimulaci, resp. vůbec... asi 10 den jsme si vydupali změnu injekcí a najednou jsem vše dohnala a ve finále bylo 9 vajíček. 15.4.2013 jsme měli transfer nejlepšího embrya. 12 den jsem měla udělat test a přijít na krev. Test byl negativní, ale i tak jsem musela jet na krev. PO odběru jsem jela k mamce a odpoledne volala na kliniku pro výsledky. Sestřička do telefonu mi řekla, že mi gratuluje. Řekla jsem jí, že to bude nějaký omyl, že mám negativní test. Ona, že ale test krve je důležitější a že jsem těhotná. Rozplakala jsem se štěstím. Hned jsem to oznámila své mamince a zavolala jsem to po telefonu manželovi. Byl tak v šoku (asi jako já), že mi řekl, že musí chvilku zavěsit a až se vzpamatuje, že zavolá. Byl tak moc šťastný. Ostatním v rodině jsme to oznámili tak, že jsme jim ukázali album s našimi fotkami z výletů, až postupně dolistovali na poslední stranu, kde byl ultrazvuk miminka. Nejlepší byl švagr, který v průběhu hlásil, že všechny fotky přeci zná z facebooku.... a pak se najednou rozesmál. Bylo to moc milé

bibinka23
14. srp 2018

Manželovi jsem očekávaný přírůstek oznámila tak, že jsem využila toho, že bylo po Vánocích, v obýváku nám stál ještě ozdobený vánoční stromeček. Pod ten jsem schovala velkou krabici zabalenou v dárkovém papíře, ve které kromě různých drobností pro miminko, byl i rámeček z fotografií z utz a dopisem od miminka 🙂 Rodině jsme nechali vyvolat fotky z naší svatby (otěhotněla jsem 4 měsíce od svatby) a přidali fotku z utz. Fotky jsme předávali se slovy, že jsme jim nechali vyvolat pár fotek ze svatby, které ještě neměli možnost vidět 🙂 Jen můj táta to věděl dřív, před ním jsme se prokecli, když byl u nás na návštěvě. Naštěstí ale dokázal udržet tajemství a nikomu to neřekl (snad poprvé v životě) 😀

mysicka841991
14. srp 2018

Rádi hrajeme scarbble, proto bych nalákala manžela, že nachystáme scrabble na hraní a napsala bych z písmenek: tesim se na tebe tatínku.

ivevca
14. srp 2018

U prvniho sem mu vyrobila poukazku na miminko a u druheho jsme dostali kazdy na Vanoce celou krabici Mily a ja ji nejedla a on porad at mu ji dam. rekla jsem ze mu ji dam az budem tehotni. Delala sem si test v den kdy sel na operaci. A rano kdyz mel byt na lacno sem mu ji dala pred koupelnu. On vysel a pta se jestli si delam srandu, kdyz to ted nemůže. Tak sem mu musela pripomenout nasi domluvu :D na kterou zapomnel ze :D na krabici bylo z napisu Mila udelany milacku a k tomu nase inicialy plus otaznik. To asi prehlidl :D a pro rodinu mel syn na sobe tricko budu velky braska. Ale museli sme jim rict at se na nej podivaji protoze všichni taky asi slepi :D

mrkew
14. srp 2018

Poslali jsme doporučený dopis do vlastních rukou s textem a balíčkem který byl schovaný pod schody... ahoj babi a dědo jelikož jsem ještě na cestě a jako správná ženská potřebuju všeho krát 10 stěhuju si už k vám pár věcí v krabici byl těhotenský test a botičky s čelenkou🙂 byl to dárek na vánoce a taťka abstinent si dal i víno :D

klpoiu
15. srp 2018

@soutez Ja sem nikdy těhotenstvím nijak zvlastne neoznamovala.U prvního sem mela sok ja sama. Po objeveni dvou carek na tesu sem sla za mamou s testem v ruce,rvala jak zelva a rikala ze sem to vubec necekala. Mimco sem ale moc chtela. Originalni oznameni je sice krasne,ale myslim si ze nezalezi na tom jak se to povi,ale na tom jak se reaguje. I sebekrasnejsi oznameni chladna reakce dokaze pekne pokazit,ale nasi radost z miminka nam nevezme.

elinka90
15. srp 2018

my jsme koupili hrnečky babička, dědeček a rozdali je po rodině. Hned pochopili a byli dojatí, ale mamka to na mě poznala dříve než jsme to oznámili 😀

ivanyg
15. srp 2018

@soutez urcite nejakou krasnou fotkou nasi dcery, ktera by drzela ultrazvuk sveho sourozence 😍❤️ Vyhra by moc potesila planujeme ted pracovat na druhem miminku 😊

jolanek
15. srp 2018

Tak u nás to probíhalo tak,že jsem staršímu synovi vyrobila triko s nápisem "Budu velký brácha" a jelikož nám to vyšlo krásně na vánoce,syn si tričko vzal na sebe a vyrazili jsme na návštěvy k rodičům a čekali jsme kdo si toho první všimne. 😂 U našich to bylo celkem rychlé,první si všimla budoucí švagrová 😀 a u manželových rodičů si toho nevšimli..až když jsme jim po rozbalení všech dárků řekli,že máme pro ně ještě jeden,ale že musí hledat... Myslím,že to mělo velký úspěch.

svatbataz
15. srp 2018

Tenkrát jsem se o těhotenství dozvěděla v pátek z pozitivního testu. Přes víkend jsem mlčela (a jako zdravotnice jsem měla dvě denní dvanáctky), v pondělí ráno šla na UZ a bylo potvrzeno. Manželovi jsem nachystala kvíz. Oznamovala jsem mu to v pulce prosince a na každý den měl nachystané překvapení v adventním kalendáři. Tento den tam měl kvíz v PC (který měl být jindy a poslední otázka byla doposud jiná). Manžel je programátor. Kvíz byl něco jako chcete být milionářem, měl tam 15 otázek určených na mě od jednoduchých po těžké. I 3 nápovědy, včetně tě na telefonu tam měl. Poslední otázka, za 10 milionů, zněla: "Které tvrzení není pravdivé?" A) den má 24 hodin, B) Země se otáčí kolem Slunce, C) Zdenda bude táta D) 1+1=2 ... 🙂 Byl chvíli zmateného, protože přece 1+1 jsou skutečně 2 :D

jitkaem
15. srp 2018

U nas to bylo kouzelnym hrneckem (kdy se po zaliti horkou vodou zmeni barva) s napisem babicka... to bylo slz 🙂 ted mame ctyrmesicniho chlapecka a cekame dalsi - budou presne rok od sebe, tak to bude asi ve stylu - ze budeme potrebovat dve postylky, autosedacky a ze to bude pro me tezke,tak babicky budoz vzdy vitane 😊

kristyn.g
15. srp 2018

Koupila jsem stírací přání k narozeninám na které jsem napsala poukaz na 1 ks vnoučátko a přelepí se to stírací vrstvou. Darovala jsem to jako dárek mojí mamince (budoucí babičce) k 50. narozeninám. Stírala, stírala a pak plakala a vískala radostí 🙂 bylo to dojemné.

pavlabartova
15. srp 2018

Babička a děda dostali u rodinného oběda vyráběné přání s oznámením, jaká změna (z rodičů na prarodiče) je čeká a zároveň byl do přání zakomponován řetízek s medvídkem pro babičku. Jestli budeme ještě někdy oznamovat, tak fotografií čtyř párů botiček - moje, manžela, syna a ... 🙂

adelka4505
15. srp 2018

Já to manželovi oznámila takto v krabičce se zalepenym testem a koblížkama😍a rodině sme to oznámili na Velikonoce tak ze jsme vyfoukli vajíčka , obarvili a na malinký papírek napsali Cekame miminko srulovali a dirkou sme strčili dovnitř pak to jen museli rozbit a bylo prekvapeni❤️❤️❤️

lussinda83
15. srp 2018

Já to našim oznámila takto 😉 Mamka to pořád nosí v kabelce a všude ukazuje a tak už to má pěkně ošuntělý 😲

evapelclova
15. srp 2018

Manželovi jsem to oznámila tím způsobem, že jsem mu pod polštář schovala pozitivní těhotenský test, protože vím, že po každé dává ruku pod polštář před spaním a lehá si na ni a byl velice překvapený a objal mě a zulíbal štěstím. Na ten okamžik nikdy nezapomenu.

ettie
15. srp 2018
mataata
15. srp 2018

Nase poukazka pro babicky a dedecky. ❤️

marketa128
16. srp 2018

Oznámení manželovi:
Vyklidila jsem celou ledničku, nakoupila přesnídávky a dětskou lahvičku (do ní jsem dala pivo na zapití této radostné zprávy). Vše jsem naaranžovala do středu lednice...Manžel po příchodu z práce dostal pokyn ať si vezme večeři v lednici. Manžel otevřel a zase zavřel...Nic...Říkám dej si večeři...Otevřel podruhé a zeptal se mě: "My někoho hlídáme?"...No tak to mi moc nevyšlo...
Oznámení rodině na Štědrý den:
Do pěti krabic jsem zabalila fotografii z UTZ a předali jsme, jako poslední dárek u vánočního stromku...Rozbalovala mamka...Podívala se na fotografii, rozbrečela se dojetím, předala otočenou fotografii tátovi a obejmula mě, táta se podíval a jeho reakce byla stejná...Nedočkavý bratr se ptá: Co vám všem je? Táta předal fotografii i jemu a ten to obrečel nejvíce...
Přátelům:
Klasika...viz. černobílé foto.

charmed
16. srp 2018

Mezi spoustou obalek ve schrance by byla jedna,ve ktere by byla fotka z ultrazvuku a napis ve smyslu ,,Uz se tesim,az se v breznu uvidime,, 😉

nikkki
16. srp 2018

Jelikož už jedno dítko doma máme, viděla bych to na originální triko s nápisem "Na podzim budu velká ségra" a u příbuzných jen vyčkávat na okamžik a reakce, kdy si toho všimnou.

iris92
16. srp 2018

Já jsem zjistila, že jsem těhotná den před dovolenou a patřičně jsme toho s manželem využili. U moře jsme vytvořili příbuzným fotku s oznámením. Úspěch zaručen 😉