1,5 letá dcera nechce přes den spát. Poraďte

ellunka
6. črc 2009

Ahoj holky, mam problem se spanim nasi 1,5 lete dcery. Vzdy usinala vzorne, ve 12 po obede jsme ji ulozili do postylky a mala do pul hodinky usnula. Spala i do tri hodin. Vecer pak chodila spinkat kolem osme a spinkala do pul sedme. Ovsem pred 14 dny se to cele ze dne na den zlomilo a mala odmita pres den uplne spat. V potylce lezi a povida si, vyzaduje tam u toho nasi pritomnost. Driv usinala sama. Jedine, co se je noveho je, ze ji roste jedna stolicka. Ale neprijde mi, ze by ji to nejak bolelo. Mate s tim nektera zkusenost? VIm, ze je jeste mala na to, aby pres den nespala, ale nasilim mi to fakt nejde. Nechavala jsem ji i vybrecet, ale bez vysledku. Stejne nespi, jen pak odpoledne sipe jak ma vykricene hlasivky. Podelte se, prosim!! Diky!

marti7
6. črc 2009

A co zkusit jí dát spát dýl? Já teda uspávám i přes hodinu asi už odpolední spánek tolik nepotřebuje 😒 a nebaví mě to ale aspoň ještě přes léto chci aby odpoledne spal... blbý je že pak chodí spát podě večer 😕 zase kdyby nespal v poledne tak usne v pět a o půlnoci má ráno 😀

ellunka
autor
6. črc 2009

To prave nepomaha. Zkousim ji dat i ve ctyri, ale nechce :(

vendeta
6. črc 2009

Tak když nechce tak ji nenut. 😉

janeyzelvicka
6. črc 2009

Batole sice ještě nemám, zato aktivního kojence jo 😀
Kristýna přes den taky nespí, jestli jo, je to svátek, a maximálně půl hodinky. Občas mi to dává zabrat, ale respektuju, že toho spánku tolik nepotřebuje. Já bych vyletěla z kůže, kdyby mě někdo nutil spát (vzpomínka na příšerné spaní ve školce 😠 )

marinka
6. črc 2009

Určitě malou do spánku nenuť, každé dítko to má jinak a někdo už v tomhle věku spaní odpoledne opravdu nepotřebuje. Mám kamarádku s holčičkou, co má taky něco málo přes rok a půl a jí už malá taky nespí. Je mi jasné, že pro maminu to není žádná výhra, já jsem za ty dvě hodiny spánku Aničky po obídku vděčná, je to pro mě relax a když potřebuju, udělám si v klidu plno práce, ale už se taky párkrát stalo, že jsem ji uspávala hodinu a nic, tak jsem ji nechala až do večera. Potom mi odpadla už před sedmou a druhý den už spát šla. Je dost možné, že se jí to ještě změní a zase spinkat bude, nech to na ní. Jinak já si pamatuju, že já jsem třeba nikdy nespala ve školce, ostatní děti vedle mě dvě hodiny chrupkaly a já celou dobu zírala do stropu 😅

kubaka
6. črc 2009

Náš malej od roka a půl už nespí téměř vůbec. Když usnul, tak omylem v kočáře v tramvaji.

iloha
6. črc 2009

taky po obědě nespíme - asi tak od 22 měsíců, leda omylem jak píše Kubaka v kočáře nebo v autě, když usne tak večer může jít klidně o půlnoci a ráno je v šest vzhůru. ☹

kacka79
6. črc 2009

No je to teda celkem brzo na to aby nespala přes den, ale každý dítě je jiný... no a není potom unavená a protivná?? Fíla když někdy neusne po obědě, tak s tím není vůbec řeč a v 16h je tuhej...

evi3
6. črc 2009

Dcéra má 19 mesiacov a už 2x odsabotovala poobedňajšie spanie - manžel nebol doma a nedokázala som sama znížiť postieľku na maximum a prchala mi z nej. ... bola potom protivná ako voš ☹ 😝 a spánok jej očividne chýbal. Vačšinou vstáva medzi 5-6, zaspáva okolo pol osmej večer. Cez obed spí, ak spí 1,5, keď sme niekde vonku tak do hodiny.
Posledný týždeň sú s tým spánkom strašné scény, reve ako by ju na nože brali, ale nakoniec zaspí a spí tú 1,5 hodinu. Ale myslím, že v deň, keď dostane postieľku bez špruslí, máme po spaní.
Ale ona tak spí-nespí asi od 2 týždňov, keď začala byť hore 2-3 hodiny v kuse, potom si hodila 30min, okolo 11mesiaca začala spať len raz denne 1,5 hodiny.
Keď budem vidieť, že jej ten spánok nechýba, nebudem ju nútiť 😉

ellunka
autor
7. črc 2009

No ja byla vcera prekvapena, ze jeste v osm vecer byla ciloucka a miloucka. Zadna protivka a to i presto, ze zase cely den nespinkala. Tak ji asi opravdu nutit nebudu a necham to na ni. Dekuju za vase nazorky, Holky! 🙂

lennis
7. črc 2009

Syn mi nespí od 20měs, kdy jsem ho odstavila od kojení, občas usne, někdy i v kočáru, ale jak spí odpo, večer jde spát kolem 22-23hod, takže když spát nechce, nenutím ho a kolem 19-20hod jde spát. Někdy po obědě jen odpočíváme, někdy si zaleze do postele a jen chvíli leží, někdy koukáme na pohádku a někdy je jak neřízená střela celý den. Nechávám to na něm a spaní neřeším, je zdravý a roste jak má 😀 a to je pro mně nejdůležitější!