10ti měsíční syn nechce spát přes den. Odezní to?

kamila2312
4. říj 2009

Náš Martin (10 a půl měsíce) již před asi pěti dny náhle přestal spát přes den. Ráno se vzbudí v 5 - 6 hodin, potom znovu usne kolem osmé, deváté na hodinku. Od 9-10 hodin dopoledne už ovšem neusne a bdí až do večerního spaní v 19.00 hodin. Nevadilo by, pokud by s tím byl jaksi srozuměn. Ale on po celé odpoledne již jen dává najevo, jak je tragicky ospalý, a to všemi klasickými miminěcími způsoby. Do vaničky jde uřvaný, vyčerpaný a potom, co už si vlastně nemůže dávno pohrát. Zkoušíme vše - do postýlky ho dáváme několikrát denně, abychom mu umožnili případně usnout. lehne si, vypadá, že "zabere", ale po pár minutách najednou vystřelí, oživnou mu nožky, postaví se na kolínka či nyní i do stoje a rozpláče se, vzteká se. Prostě se spaním on bojuje. Mimo postýlku zase upadne do ospalého stavu, vleče se, kňourá... je to strašně nepříjemné. Bpjíme se, že to takto dlouho nevydrží. Odpolední spaní ruší děti ve vyšším věku. V noci Martík spí tak dvakrát přerušovaně - probudí se, pokud je potřeba ho uklidnit, dáme mu málo mlíčka. Takže ani noc není plně prospaná. Před čtrnácti dny začal chodit po kolínkách, teď se staví na nožičky - zkouší to. Může to snad souviset s tímto a odezní to někdy, bude zase více spát? Není to předznamenání nějakého dalšího problému?Bojíme se, že ho to při delším trvání bude hrozně vyčerpávat, ale zatím nechceme dělat nějaké "vlny" přes paní doktorku.... Dík za zkušenost předem!

berenika39
4. říj 2009

ahoj, určo to souvisí s tím, že se učí pro něj děsně důležitý věci, kolínka, stoupání....je toho na ně moc. možná by stačilo si -pokud to jde - odpoledne vždycky ve stejnou dobu na hodinku někam zalízt, na letiště, na deku, aby neměl moc prostoru na blbnutí a zkusit ho nějak přimět být aspon v klidu, knížky? prohlížení? obrázky? jen ho tak přitulit, aby si odpočinul, alespoň....

kamila2312
autor
4. říj 2009

Díky Berenika - samozřejmě to zkoušíme, vršíme kolem sebe polštářky, plyšové hračky, ale v náručí on nevydrží - pořád pracuje nožičkama. Na obrázky je bohužel ještě torchu malý - resp. ty ho zase tka moc ješt ěneberou (nemůžu se dočkat knížek). Žel taky - to jsem nenapsala, neusne v kočárku - to už několik měsíců ne. Takže ani na procházce není zcela v klidu. No prostě mě to mrzí.....

agatka77
4. říj 2009

kami a co ho zkusit za každou cenu natáhnout,aby šel spinkat nejdříve třeba v deset, v půl 11? šlo by to? to asi nevydrží viď? ☹ .A nebo ho uspávat tak,že si lehneš s ním, zatemníš,zavřeš dveře,aby bylo ticho,dáš dudlíčka a obejmeš ho a jako usínáte spolu (dělám to tak také, dávám ho zásadně na bok,aby na mě neviděl,obejmu a hladím a spinkáme, do pěti minut je tuhý )

držím moc palce

nebo ho uspat teplým mlíčkem?

samik2008
4. říj 2009

kami já to dělám jako agatka,lehnu si sním i dopoledne i odpoledne na postel,obejmu ho a semtam poplácám po zadečku a za chvílu vytuhne.taktéž zatemním okna a zavřu dveře a on ví že se jde spinkat.

kamila2312
autor
5. říj 2009

Ahoj -díky. Bohužel, dudlíka odmítal vždycky. Zkusím s ním ležet, ale takové pokusy v minulosti nebyly ono. On se vykroutí. Prostě on teď jak tuší, že se jde ležet, začne fyzicky kmitat, ať je sebevíe unavený. No - nebude to snad trvat věčně.... Pokud je zdravý, snad se unaví, na lezení a jiné novinky si zvykne a taky si odpočine. Do té doby ale budu šedivá. Zrovna dneska ráno mi visel na noze - nemohla jsem mu ani připravit jídlo... 😒

llllucka
5. říj 2009

kamila2312:myslim,že je to jen takový blbý obdobímkterý brzo přejde.Pšeš,že teď se začíná stavět.Když se mi začal stavět můl malej,tak to bylo se spaním trága.Ale myslím,že se to do týdne max. 14 dnů upravilo.Teď jsme zase měli pár dnů,přesně jako ty,spal jen dopoledne a pak až večer.Ale zase se to upravilo.Na děti působí spousta vlivů,které mi ani nevnímáme.Když je hodně unavenej,ale spát nechce,tak si ho vemu do náruče,jdeme na balón,na houpačku,prostě se snažíma,yb byl chvlku v klidu a nabral sil do dalšího blbnutí.Ona jim na to stačí fakt chvilka.Ale,že bysme si lehli spolu do postele,to taky nikdy nešlo.Prostě sedět nebo být v pololehu,ale ležet ne.

dagina
5. říj 2009

Kami, u nás to hodně podobné, až na to, že odpoledne na procházce na chvíli většinou usne, někdy třeba také ne, doma by to nehrozilo vůbec. Většinou ani ráno doma už neusne, též musíme ven na prochajdu..., teď v létě/na podzim to je pohoda, bych mohla být venku pořád, ale co v zimě?????
Takto to trvá už přes měsíc, ale začínají jí růst zuby, tak třeba to je zubama..., aspoň u nás...

kaleilah
5. říj 2009

kami, u nás je to podobný, Daný začal vstávat v pět ráno posledních 14 dnů 😝 a psychicky to absolutně nezvládá, je rozmrzelej, protivnej, usíná kolem půl jedenáctý a spí do oběda, pak je unavenej a protivnej odpoledne, ale už zabrat nechce. Nejhorší je, že jsem si na to odpolední spaní s ním zvykla já a dělá mi hoooodně velký problémy se udržet vzhůru, hlavně te´d ke konci těhu. V postýlce chvíli vypadá že bude spát,pak mu "rupne" v hlavince a začne blbnout 🙂 O přitulení nemůže být řeč, není to tulící dítě, za maminkoou přijde jen když má něco zajímavýho a zakázanýho typu mobil, ovladač, vrtačka 😉
Ale zjistila jsem zajímavou věc. když mu posunu oběd místo ve 12, jak se i budí tak na půl druhou, tak jak je hladovej a má teplý do bříška, usne mi hned po obědě a bez problémů.Ještě mu dám flášu s teplým čajem a spí krásně, i když by dřív bylo nemyslitelný dát ho po dvou hodinách znova spát 😅 ale s plným teplím bříškem to jde 😀 snad mu to vydrží aspon do mýho porodu 😀

kamila2312
autor
7. říj 2009

Ahoj - díky všem.Jsem ráda, že to zná více z vás. Je to otravné pro všechny - samozřejmě pro kloučka nejvíce. Teď spí sice jednou, ale už se různě přes den "chytne" a dvakrát spal i dvě hodiny.... 🙂 Je to jistě spojené s tím počátkem chůze a rozvoje pohybu, nic jiného se u něj neprojevilo a tak si troufám říct, že nemocný není, jenom neklidný. Vždycky to byl nerváček (o prdíkách bych mohla přednášet na konferencích, cha). Jí sice stále jako vrabec (baštíval hodně - však teď je z čeho brát, jak se říká), ale prostě pořád někde leze a hodně vypije čaje - on prostě pospíchá. Jsem ráda za tuto stránku a za vaše povzbuzení!!!!

usounek25
7. říj 2009

ahoj, tak my to máme taky podobné. Vstáváme ráno mezi 6 - 7, potom jde kolem 10 ven na procházku s babičkou zhruba na dvě hodiny - z toho spí asi půl hodiny, zbytek času tráví tím, že se snaží zvedat do sedu, aby toho asi více viděl (zatím sám nesedí). Odpoledne chodíme spát tak kolem 14, ale je to tak, že si ho dám do naší velké postele, přitulím si ho k sobě, on chvíli mrská nohama, rukama, všelijak sebou háže a většinou do pěti minut usne. Ve své postýlce by řval, ale večer tam usne většinou bez problému. Spí třeba hodinu, dvě, jak kdy, někdy se stane, že je za půl hodiny vzhůru. Problém je, že by opravdu ještě v jeho věku potřeboval tak zhruba ty tři hodinky spánku přes den - jinak je to horor, šmudlí si oči, je protivnej apod., ale vysvětli mu, že má spát. Asi má pocit, že o něco příjde, strašně se tomu spánku brání, přitom já kdybych mohla, tak lehnu a spím 😅 . V noci většinou spí nonstop, když rostou zuby, tak se budí jednou na mléko nebo občas pofňukává, ale stačí dát dudin a chrní dále. Nechci to teda vidět, až začne lézt po 4, to už snad nebude spát vůbec 😝 .

marselina
7. říj 2009

ahoj,
tak my máme ten problém,že náš klouček přes den spí cca 1hodinu.půl hodinky dopoledne a půl hodinky odpoledne,je ale pravda že už potom nemůže ani udržet oči a v 16h koupeme a v půl 5 chodí spinkat už jako na noc,vzbudí se v půl 11 na jídlo a pak vstáváme někdy v 6,někdy v půl 7..pravidelně jsme ale vzhuru mezi 4-5hodinou a to jen proto že je durch počůraný a studí to,tak že se sprchneme aby neštípalo,převlčeme,přebalíme a šup ještě chrupkat.snažila jsem se hodiny posunovat aby nešel tak brzo spát,protože pak ani nikam po 16h už nemůžeme,ale marně,nejde to.prostě nevydrží ☹

brisalek
7. říj 2009

A muzu se zeptat jak vam deti spaly driv?? Nase mala ted 12tt spi maximalne 3,5 hodiny pres den vetsinou rano pul hod a pak tak 2 a jeste ne v kuse. Od 4-5 hodin uz se jen snazim(nosenim a hranim) aby vydrzela aspon do 6 pak usina dobu u prsu a od 7 spi tak do 6.15-6.45 s 1-3 kojenim.
Uz taky premyslim co budeme delat az zmeni cas, ze to bude uz v 5 a v 5 bude vzhuru☹. I kdyz jsem rani ptace tohle je dost brzo🙂.

marselina
7. říj 2009

mě osobně tobiášek ani jako miminko moc nespal,řekla bych že jak spinká ted tak spinkával i jako miminko

bereninka
8. říj 2009

Nečetla jsem diskusi, ale to určitě brzo. Tak malé dítě potřebuje spát min ještě 1x přes den. Zkus ho ukládat odpo vždy ve stejnou dobu, nebo i 2x denně vždy ve stejnou dobu a udělat mu atkový klidový režim. Má asi moc vjemů, tak nempže zaspat.

holis84
8. říj 2009

holky moje Kika spi jen v noci a to ma 6tydnu ☹ rano se budi kolem 4:30 na kojeni pak horko tezko ji uhoupam a spi do 6:30, pak usne az odpoledne kolem 13h a to na max 2h 😠 a do vecera nic 😒

ona nikdy neusina sama musime uhoupat ale odpoledne se nedari vubec krom kocaru jenze co furt mam delat venku sotva se blizime domu jakoby ozivne tim padem nemam sanci si odpocinout ani ja 😖

wsmoulinkaa
9. říj 2009

pošlu vám sem odkaz...je to zajímavé a poučné!!

wsmoulinkaa
9. říj 2009

je to fakt dobrý a hlavně že děti které dobře spí přes den, spí déle i v noci...logicky jako nesmysl, ale prý z biologického hlediska tomu tak je 😒 😉
je teda fakt, že nechápu jak může nelinka spát celou noc a budit se někdy jen jednou, když přes den taky spí...je to tak, maminky si některé myslí že když nespí přes den musí spát v noci- opak je pravdou...přečtěte si to, třeba to pomůže!! papa 😉 🙂

jajkax
11. říj 2009

holky jakou mám pravděpodobnost že mi Kája zůstane pěkně spát?Prvních šest týdnů se budila na jídlo jednou v noci a ted ji jsou 3 měsíce a tejden a už asi měsíc usíná v 7 večer a budí se v půl sedmé ráno? 😉
Je to jen takové období co mají všechny děti?

hlavinka
12. říj 2009

Ahoj holky, tak moje adelka spi denne tak 2x 20 az 30 minut 😒 , nekdy 3x to same. fakticky zavidim tem, co jim dite spi treba 2 hodiny dopo a 2 odpoledne.

jajkax
12. říj 2009

hlavinka:mě spí tak 20 minut dopoledne a 20 minut odpoledne 😉 akorát v kočárku vydrží dýl, a to ji jsou 3 měsíce.Ale noci už vydrží bez přestávky

hlavinka
12. říj 2009

Jaj: no, tak to je sila. Adelka do 5 mesicu spala trochu lip, ale pak uz fakt jen tech 20 - 30 minut. No, holt kazdy ma potrebu jinou. Kamoska rika - utahej ji. jeji syn spi jeste ted (pres dva roky) 2 hodiny vkuse odpoledne. Ona si jako mysli, ze Adelka nic nedela? Porad je na brisku, trenuje lezeni...proste ale nema tu potrebu....

jajkax
12. říj 2009

hlavinka:Ona si to kája vynahradí asi v noci spí v kuse bez jídla i 12-13 hodin.A když jsem ji zkusila přez den utahat tak byla akorát strašně protivná mnula si oč, řvala ale prostě neusnula.Z postýlky se ozýval akorát hysterickej řev.

kamila2312
autor
13. říj 2009

Ahoj - koukám, že jsem načala téma, které zajímá hodně z vás. Marselina- jakobyste měli bráchu k tomu našemu. Skutečně mám pocit, že nechce usnout, aby mu něco neuteklo. Večery - resp. pozdnější odpoledne máme taky taková. Teď se začíná stavět a bude to teda "hustý. On po položení do postýlky jde do stoje, oči červené, jak by spal... ale stojí tam a kňučí.Později odpoledne, jak je unavený, začíná stání zkoušet ještě snad i více - ale pořád mi má ntendenci padat. No viděno z venku, je to srandovní, ale já už mám z jeho jedenácti kilo oddělané tělo. To dětství je fakt složitý stav - ještě, že si to nepamatujem. A potrvzuji, co se tu píše (wsmoulinka) - čím víc spí ve dne (resp. spal.... 😒 ), tím víc a líp spal i v noci. Naopak jakákoliv utahanost "přes závit" končí v noci lehkým spaním, kňouráním, lezením po posteli - no však to taky asi znáte. Navíc nás čeká přechod na zimní čas, kdy se toto vše o hodinu posune - k tomu jsem otevřela ještě jedno téma.