11 měsíční syn nespí vůbec přes den

feedoo
19. dub 2013

Je tady více diskuzí od kdy děti nespí přes den, ale našla jsem to jen o například 1,5 a 2 letých dětí, tedy větších. Proto jsem založila podobnou diskuzi, ale pro mladší děti. Můj syn 11 měsíční nechce spát přes den, ale je unavený, třeba v sedě naprocházce ve sportáku pokládá hlavičku, jakmile ho ale dám do postýlky, leze, stojí tam, začne křičet když odejdu z místnosti (dneska jsem to zkusila) ale nepokusí se spát. Když zůstanu v místnosti, tak si v postýlce chvíli hraje s hračkami, ale jak ho to přestane bavit, tak začne pofňukávat i když lezžím vedle ve své posteli s ním. Kdyby to bylo na něm tak by celý den nespal, ale to pak by byl mrzutý a unavený.....
No začalo to tak, že syn se narodil loni v květnu a to bylo jaro, pěkné počasí, takže od začátku venku spával v kočárku přes den a vždy byl uhoupaný, měli jsme kočár který pěkně péroval. No pak bylo léto, podzim a to už syn spával jen 2x denně a to venku. Pak byla zima, někdy když byla moc zima, tak jsem ho v kočáru uhoupala v obýváku a spával zase ale v kočárku. Pak tak do minus dvou stupnů jsem ho dávala do fusaku spát i přes zimu v podstatě do března, z kombinézy a fusaku totiž nehrozilo, že y vypadnul, takže tak. Venku spával pak už jen po obědě 1x denně, ale třeba 2 hodiny! Ten studený vzduch mu dělal dobře a taky to, že byl zabalený v kombinéze, fusaku, rukavice .... - takže se nemohl hýbat a musel usnout - uhoupáním ovšem a když se vzbudil i sám někdy usnul. No a ted jak v dubnu začalo být teplo, odpadla kombinéza, odpadl fusak a syn musel jít ven spát do sportáku do lehu. Je tam připoutaný pásy, když ho uhoupám, usne sice, ale vzbudí se za 20 minut a pak brečí a sám už neusne. Rikám si, vadí mu ty pásy, chce se třeba přetočit na bok, nemá ve sportáku takové pohodlí.....jako by měl v postýlce. No v postýlce jsem ho nenaučila spát, tak dřív v tom hlubokém kočáru to nevadilo, ale ted už je to blbé. Když ho zkusím dát po o spát do postýlky, to je křik, řev, stojí tam, leze.....no nemám na to nervy ho tam nechat.....v podstatě i když ho tam uspim, že si lehnu do postele velké s ním a pak ho spícího přenesu do postýlky, tak se po 20 minutých vzbudí. Přitom já vím, že mu to nestačí a že je unavený....No takže jedině zase ten sporták, tam když se vzbudí po 20 minutách tak třeba ho ještě uhoupu. Co radíte? Myslíte, že ho mám přes den ještě učit na postýlku (ale nevím jak), nebo už dávat spát jen do toho sportáu do lehu na jen těch 20 minut? už jsem tu založila jednu diskuzi ohledně nočního spaní, to u nás také nebylo valné, ale po tom, co ho nekojím v noci se to o hodně zlepšilo a někdy už spí zase celou noc. V noci spí nejdříve od 19, spíše až od 20 h - 21h a tak do 6 h ráno, maximálně 7 h. Myslím, že na ještě ani ne roční dítě toho moc nenaspí, když v podstatě přes den téměř nespí a jak stojí, chodí je pořád v akci.....Myslím, že takto malé dítě spánek přes den ještě potřebuje (ale prý já sama jsem od roka nespala přes den), navíc by se to hodilo i mě, protože takhle stihnu tak akorát za těch 20 minut pověsit na balkon prádlo a syn už je vzhůru. Takhle musím domácnost a vaření zvládat při synovi přes den.

veruska007
19. dub 2013

Ahoj, já měla staršího syna, do 1,5 roku spal jen venku v kočárku při dlouhé procházce - chodila jsem denně cca na 3-4h, aby se udrndal. Pak jsem ho potřebovala dát na jeden den v týdnu do soukromé miniškoličky... a tam prostě spát musel, takže jsem měla týden na to, abych ho to naučila. A naučila. Krize byla asi tři dny, ale naučil se to. Spal v dětské postýlce, takže nemohl vylézt, ve spacím pytli, měl s sebou oblíbeného plyšáka. Zpočátku řval a povykoval, ale dodržovala jsem ty předepsané intervaly... a cca za tři dny se to zlepšilo, do týdne bylo po problému.
Já si teda myslím, že dítě spát potřebuje. Mladší mi teď taky občas neusne... ale pak prořve celý zbytek odpoledne. Takže to potřebuje 😉

zandanem
19. dub 2013

dcera nikdy nespala... snad od asi 8 mesíců jen v noci... každé dítě je jiné 😉 a domácí práce, vaření a brigády zvládám i s dítětem za zadkem v pohodě 🙂

brisalek
19. dub 2013

@feedoo dcera nikdy přes den v postýlce nespala. Do asi 7 měsíců usínala u prsa (spala max 30min v kuse ...tak 2-3x za den) a pak jsem ji vždycky oblíkla a uspala v kočárku...naštěstí nebylo potřeba jezdit...když usnula tak jsme jí dovezla na balkon a spala tam (od 10m už je jednou za den tak hodinu) od 15 měsíců už uspávání v kočárku trvalo i hodinu a usínala až tak okolo 2 - půl 3, takže před 18m jsem to vzdala a od té doy nespí. když byla vzhůru musela jsem ji nosit nebo si s ní hrát jinak plakala...pak chtěla být pořád se mnou, když už chodila. Většinu věcí jsem dělala s ní nebo o víkendu, když byl manžel doma. V noci taky spala málo podobně jak píšeš. Navíc do 12-13 měsíců od 3 m vstával 6,8x i 10 x za noc. Myslím, že se s tím moc dělat nedá jen vydržet🙂

feedoo
autor
20. dub 2013

tak vidím, že to není taková výjimka, když už dítě přes den v roce nespí

blahova_andrea
20. dub 2013

nám tou dobou taky kolikrát nespával, ale pak se to zas upravilo. ve 13m začal spávat hodinku dopo i odpo a v 15m už jen odpo, ale za to delší dobu. třeba se to u vás taky ještě změní 😉

feedoo
autor
21. dub 2013

@zandanem koukám, že čekáš druhé miminko, tak to si dobrá, jak domácnost zvládáš 🙂
Já zvládám ten klasický úklid, vytírání, luxovánímytí kuchyně, vaření, ale nějaký nadstandard domácích prací už ne - třeba natírání dřeva na zahradě nebo rámů dveří (to bychom ted potřebovali), tak to se se synkem, když přes den spí jen 20 minut, dělat nedá. Nebo třeba já i žehlení většinou nedělám přes den, pokud nestihnu do těch 20 minut, tak leda pak až večer, protože tuhle se mi malý zakousl do šnůru od žehličky a tahal za ni a to je nebezpečné, takže to při něm dělat nemůžu a do ohrádky jít taky nemůže, tam křičí

zandanem
21. dub 2013

@feedoo s některými dětmi asi nejde dělat vše, ale já opravdu dělám vše co je potřeba...žehlení, vysávání, vytírání podlah, vaření, šiju, brigádně dělám jídelníčky, okna jsem taky dělala, vlastně opravdu vše.... a ano jsem těhotná a teď už nic dělat nesmím, mám od dr. vše zakázané... takže ted se víceméně flákám.... ale co bych zase neudělala pro zdraví 🙂 však za chvílu mi zase začne kolotoč a docela se na to těším, nemůžu být v klidu, musím pořád něco dělat... su zvyklá, možná i proto to všechno jde, několik let před mateřskou jsem měla zaměstnání a mimo to asi 3 další práce - brigády, sice jsem se nezastavila ale šlo to 😉

medakote
21. dub 2013

@feedoo Mám to se synkem podobně. Je mu teď také 11m. V postýlce spinkal pouze jako malý (tak do 3 měsíců, dvakrát denně asi 20 minut), pak spinkal pouze v kočáře , za dobré konstelace a stálé jízdy dovedl spát i hodinu a půl. Co je teď ve spotáku, už tak dlouho nespí. A v postýlce se prostě postavil, pokud byl unavený, tak i chvíli ležel, ale prostě sám neusne. V noci spí relativně dobře, poslední dobou většinou celou noc, zhruba od osmi do šesti. Kdyby to bylo na něm, vydrží nespat vůbec, ale je pak přetažený, unaveným, protivný. Asi před měsícem jsem usoudila, že to tak nejde, že ho musím naučit spát v postýlce. úspěchy nic moc, posledních 14 dní se daří uspávat u prsu (na noc usíná taky u prsu). Vyvětrám, zatahnu žaluzie, nakojím, on už bývá unavený, tak nakojím, u čehož usne, pak opatrně položím do potýlky většinou se vzbudí a začne brečet, stojím u postýlky, lehce ho hladím dělám "ššššš" a většinou se povede uspat. A pak spí hodinu, někdy i dvě. A pak je dopoledne většiou odpočatý a dobře naladěný. Pokud se nepovede uspat, vyrážím s kočárem ven a zkouším uspat tam.
Za mě určitě radím zkusit ho naučit spát v postýlce. neříkám že naše uspávání u prsu je nejvhodnější, ale dává mi to hodinu "volna", což je neskutečný luxus. I když je to třeba jen mytí nádobí bez vřískající zátěže na nohavici....

feedoo
autor
22. dub 2013

@medakote tak to máme opravdu velice podobné. Můj syn také večer usíná u prsu jedině, kojím 2x denně ráno a večer. Tak před měsícem jsme měli i problémy s častým nočním buzením a to jsem odbourala tak, že cca před měsícem jsem se ho rozhodla v noci nekojit, zpočátku byl řev a vztekal se, ale pak začal spát zase celou noc, takže moc prospělo nám v noci nekojit, jen večer a pak až ráno. Takže v noci spinká taky relativně dobře, přes den to máme jako ty 🙂 taky co je teplo a je ve sportáku tak to spaní je nic moc. mě když by přes den nespal vůbec tak přesně taky by byl hodně mrzutý a pobrekával by a to pak chce odpoledne k večeru chovat a už se nedá nic udělat. No kdybych i po obědě nakojila a usnul u prsa a dala ho do té posltýlky, tak se vzbduí tam tak po těch 20 minutách, maximálně 30 a to mu prostě asi nestačí, ale aspon 20 minut i to si trošku odpočine, po těch 20 minutách by si stoupnul u špriclíků a začal křičet do té doby než přijdu. Takže já nevím, já jsem ted nějak tu postýlku přes den zavrhla. Jako venku v tom sportáku taky dá tak těch 20 max 3 minut, pak ho tedy ale narozdíl od postýlky můžu uhoupat ještě, i když houpat musím třeba dalších 20 minut, aby na dalších 20 minut usnul ještě, ale pak po těch 2x 20 minutách vydrží krásně až do večera. Houpu ho na zahradě, kdybych s kočárem jezdila po venku, tak spí určo dlouho, klidně taky tu hodinu a půl až dvě, ale jakmile by se zastavil kočár, tak to by se vzbudil. Já s ním chodím ven do ulic když je vzhůru v sedě a spávat a uhoupat ho dávám na zahradu

kamisak
22. dub 2013

@feedoo
Ahojky, mám to úplně stejné. Narozen v květnu a je nám 11 měsíců. Jen, když jsme nemocní je to spavé dítě. Jsme teď po nemoci, ale večer koupání a pak nutrilon a jde spinkat. Což je zabalení do spacího pytle, dudlík + hrací strojek + otevřené okno a ví, že se jde spinkat a nechám ho ať sám usne. V tom není problém.(Někdy sedí a blbne) dám ho ležet popř. zopakuju. Spí asi tak do 6,30 kdy stojí v postýlce a budí mě 🙂
(U spacího pytle je riziko, že když mu ho nedám, nechápe, že jde spát)
Dopoledne ho dávám po svačince spát se stejným rituálem, usne do oběda.
Po obědě je to horší to je věc náhody, ale většinou nespí. Ať dělám co dělám. Venku kouká, v postýlce leze a zkoumá. Náruč a vzít si ho k sobě do postele, ted už taky nezabírá. U prsa by asi usnul, ale při nemoci(průdušky) prsa nechtěl a teď je to moc práce 🙂 a to nechce.
Výsledek je ten, že odpo nespí a pak padne a po 17,30 začíná být mrzutej, když jsme doma. Venku to na sobě nedá znát.
Takže teď zkouším najet odpolední spaní v postýlce, aby odpoledne vydržel a měl ten spánek v polovině dne. Což je unavenější a nedá to tolik práce, protože on sám chce spinkat.
A ven půjdeme odpoledne. Stejně by v tom teple moc nespal.
A s úklidem domácnosti to vůbec nestíhám, jak jdu něco dělat, malej knučí a nechce si hrát a mám ho na noze. Takže někdy jsem nevrlá, že nemám nic hotovýho ☹ Už máte zuby? a chodíte?

medakote
22. dub 2013

@feedo No, já s kočárem musela jezdit, jakmile se zastavilo, byl vzhůru. Bydlíme v garsonce v paneláku, balkon ani zahradu nemáme. Takže dřív jsem prostě na 2-3 hodiny vyrážela ven,za každého počasí, jezdila jsem dokud neusnul (to bylo jak kdy, někdy pět minut, někdy hodina) a pak jsem jezdila tak dlouho, dokud spal. Časem jsem měla vytipované trasy, kde byl malý provoz a málo lidí, aby ho nevzbudil nějaký nečekaný hluk (někdy stačilo projet hlasitější auto nebo klapající podpatky nebo pes).
Mě se občas v postýlce taky budí, taky zhruba po těch 20-30 minutách, ale zjistila jsem, že když jsem u něj v pokoji a ihned zareaguji a zkusím ho ještě utišit (položit, pohladit, "šššš"...) tak se mi většinou podaří ho ještě uspat. Pokud zareaguju moc pomalu, nebo jsem v kuchyni a nevidím, že se budí, tak se probudí úplně a se spaním je konec. řekla bych že v té době je nějaká mělká fáze spánku. Když spí tvrdě, nevzbudí ho ani sirény, ale v téhle mělké fázi stačí abych v kuchyni za zavřenýma dveřma cinkla talířem a je vzhůru.
Zkus někdy zůstat s ním v pokoji a číst si nebo odpočívat, a jak se bude budit, znova ho uspat.

feedoo
autor
23. dub 2013

@kamisak ahoj, tak dneska nám šlo spaní tak, že přes den od rána nechtěl po obědě vůbec spát, šla jsem do ložnice s ním a lehla si vedle do postnele a malý neusnul ani při kojení, tak pak v postýlce blbnul, byl hodný, já jsem mohla vedle ležet, on si hrál ale spát vůbec nechtěl, tak jsem tak vydržela asi hodinu ( v ložnici bylo vyvětráno, zatemněno) - a přesto po spaní ani známky, tak jsem to vzdala, no aspon jsem si tam odpocinula já 🙂 jsem ted nějaká nastydlá, no a pak až tak ke čtvrté hodině odpolední šel malý ven ve sportáku v sedě a to za čas na procházce usínal, tak kočár do lehu a spinkal. Ale jak říkám až tak v půl čtvrté - ve čtyři - až takhle pozdě, to už jsem bývala myslela, že tedy dnes spát nebude přes den vůbec a že večer půjde spát v sedm. No a vydržel přes hodinu spát venku, asi tak hodinu a půl až 2 hodiny, spal do půl šesté odpolední venku a ted večer šel spát v devět. Tak u nás je holt každý den jiný, žádný režim. Kdyby býval usnul už po obědě, tak zas po sedmé by večer šel......No zuby máme, máme jich 8 celých vyklubaných a k tomu mu ted rostou stoličky snad uplně všude, nahoře i dole a už jsou i vidět, klubou se. Ale moc si na ně nenechá šahnout ani podívat se nemůžu, jen když křičí tak je zahlédnu. A chození - chodí okolo nábytku, za ruce, za 1 ruku, sám stojí, ale úplně sám ještě nechodí. Co vy?

kamisak
26. dub 2013

https://www.modrykonik.cz/profil/feedoo/
ahojky, konečně jsem se dostala ke komplu 🙂 teď jsem ho dala do postýlky a uvidíme. Zatím leží 🙂, dopolko spal jenom v autě chvilenku tak uvidíme....
Včera jsme byly kupovat botky, chodíme kolem gauče a staví se, ale jak ho vezmu za ruce jde na kolena. A nějak ho asi musím učit, aby ho to bavilo a začal sám.No a zubiky 🙂 ještě vůbec nic....
Doktorka říkala, že snad po roce se vyklubou.
Malej teď většinou spí 1-2 hodky po obědě. Ještě zkusím až se vrátíme z víkendu, ho dát spát dopolko do postýlky a odpoledne uspat v kočáře. Už se mi konečně vrátil z reklamace 🙂 Tomu moc nefandím, protože v tom vedru se mě moc ven nechce.
A ty máš první mímo ? Já první tak někdy tápu 🙂

feedoo
autor
28. dub 2013

@kamisak ahoj, proč tam máš zkopírovaný můj profil? Ano mám první miminko. Tak nám už i rostou špičáky a ty stoličky hned dvě vedle sebe jsou už hodně vidět, ještě tedy úplně celé venku nejsou, ale skoro už jo, mažu mu to gelem, na dnešek se mi vzbudil tak v půl páté a křičel, tak asi ho to bolí. Ale pak jsme spali ještě až do osmi 🙂 No my tedy za chvíli budeme mít snad už všechny zuby! My měli první už před čtvrtým měsícem. A včera už udělal 4 krůčky úplně sám! 🙂 Tak jsme měli radost. Uteče roku. odpoledne včera spal zase už ty 2 hodiny po obědě. Takže mi zase začal spát po o, to je dobře. No ono co platí dnes, už nemusí včera, my to máme u malého pořád jinak, každý den je jiný, žádný stereotyp.

kamisak
29. dub 2013

Ahojky, jejky s tím profilem, sem to nějak udělala omylem. Omlouvám se, někdy trošku s diskusema a facebookem nekamarádím.. Tak to je dobře, že se klidní. Třeba to bylo těmi zoubky. My máme ještě klid a zoubky nic.
My jsme si víkend moc užili a snad dnes bude dospávat ...
Tak to je šikulka, že už dělá krůčky sám. To mi do toho máme ještě dost daleko. Snad do 2 měsíců to zmákne. Uvidíme 🙂

feedoo
autor
29. dub 2013

@kamisak tak každé dítě je jiné, tak je jedno, že tvůj bude chodit až za 2 měsíce 😉 jednou se mu to podaří určitě
Dneska můj malý spinkal po o snad 3 hodiny! Tak jsem stihla umýt okna. Nevěřitelné a dokonce v postýlce, jsem ho tam spícího přenesla, asi se mu tam spí fakt líp, tak ho budu přes den dávat tam než do toho kočárku, jen to uspávání.....dnes jsem ho uspala ve velké posteli a pak tam přenesla. A v noci taky na dnešek spal celou noc do 6. Jinak je moc hodný, tak při něm se ted dá stíhat téměř vše, jak taky po o spinká, tak není k večeru mrzutý, tak je to dobré

kamisak
30. dub 2013

Ahojky
asi je to počasím a nebo dospával víkend. Včera spal taky 3,5 hodiny i přes oběd, ale odpo v kočárku by spal, ale neusnul. Takže teď tápu malinko, jak to budeme dělat a ještě spí nebo usíná prdelkou nahoru. To se mu v kočáře nepodaří 🙂
Asi budeme doma, potřebuju vygruntovat a nějako to s malým neumím a tak uvidím 🙂
To je dobře, že ho můžeš přenést spícího. To se mi s malým nedaří. A dnes ráno mňučel a tak jsem si ho přenesla k sobě a hned se zklidnil a spinkali jsme.
Ráno jsem se dívala, že se mu na dásničkách zvětšili bílé tečky, tak uvidíme jak dlouho ještě budeme čekat 🙂
Užijte si čarodějky a svátek. My budeme doma a nic nebudeme podnikat 🙂

feedoo
autor
3. kvě 2013

@kamisak ahojky,
taky jsme nikde na prvni maj nebyli a slavili prací, ja natírala futra od dveří a myla okna. Malý jak teď spí po o aspon tech 1,5 hodiny, tak se toho hned dost stihne

kamisak
5. kvě 2013

Ahojky tak to jsi sikulka, ja mam pocit, ze s nim moc nestiham. Kdyz spi tak uklidim ty hracky a veci co kde premistil 🙂
Dnes jedeme k babicce a tak jsem na to zvedava - spis na kocoura.
Akorat babi moc nechce chapat, ze nespi v kocaru 2x za den, ze by mel. No snad si aj odpocnu, uvidime.
O vikendu jsme slavili narozeniny a tak mam plno zazitku z darecku a z balonku. Akorat, kdyz ho chces vyfotit tak to neni jednoduchy. Par fotecek, ale vyslo aby mel vzpominku na 1 rok 🙂
Bezzuby a nechodici míímo 🙂)))

dana3262
5. kvě 2013

@feedoo nás první spal už jako novorozenec max 11hod denně. Pres den dal 2x 30min a ostatní napsal v noci u prsu. Jako kdyz nespí takhle malej kojenec, tak mi to přijde docela peklo protože ten nechce ležet a koukat, ze?? 🙂 zabavit ho je strašna dřina.. 😅 kdyz se už plázi, tak už je to lepší, vnímá veci okolo atd..

krystalka
5. kvě 2013

@feedoo - ahoj, nedočítala jsem celou diskuzi, ale můj syn taky nechtěl spát doma v postýlce, jen v kočárku na zahradě... Napadlo mě - když ho uspíš ve velké posteli, co kdybys ho nechala spát tam? Vzbudil by se taky, jako když ho přenášíš do postýlky? Já ho takhle právě vždycky uspala na naší posteli a pak obložila peřinami a polštáři, aby nemohl spadnout, nebo někdy jsem ho nechala spát i v obýváku na pohovce, na zem jsem dala polštáře, kdyby něco a spokojeně tam spal, dokonce i když jsem si vedle normálně dělala nějakou práci... Jinak jako miminko spal taky 2x denně 30 minut a konec, zlepšilo se to až hooodně po 1 roce, to pak spal po obědě i 3 hodiny, ale od 2,5 už zase prakticky přes den nespal vůbec, jen vyjímečně, když jsme ho něčím hodně utahali 😉 . No a teď je mu 5 a už dávno nespí ani když ho pořádně utaháme - celé dopoledne chození a lítání po parku, pak oběd a hned po obědě už chce jít na kolo nebo tak něco, vracíme se v šest, usne v půl osmé a ráno v 6 nejpozději je vzhůru vyspaný 🙂

feedoo
autor
6. kvě 2013

@kamisak tak to moje babička- malého prababička zas měla děti (mojí mamku) a nás vnoučata (mě) všechny nespavce, tak ta se diví, když někdo řekne, že dítě mu chodí spát 2x denně v roce nebo že po o spí dvouleté dítě 2,5 hodiny a večer jde třeba v sedm a spí do půl osmý - to jí přijde, že by se měli jít zeptat doktorovi, jestli je vše v pořádku 😀 jak byla na nespavce zvyklá, tak se i divila, že můj malý spal do asi 10. měsíce 2x denně. Já sama jsem prý od roka přes den nespala. No víkend jsme měli opět pracovní, já myla zbývající okna a natírala futra druhým nátěrem atd. Malý byl u babičky na hlídání a teď akorát spinká po o. Tak já při malém musím stíhat domácnost, domácí práce manžel vůbec nedělá (jako vaření, uklízení, žehlení, luxování, mytí oken, natírání dřev, futer, nábytku atd.), ale mám pomoc v rodičích jako tento víkend, kdy jsem na toto měla čas. Jinak když potřebuju vytřít, tak si dám malého např. do sporťáku v obýváku a vytírám nebo ho dám na chvíli do ohrádky (sice tam ječí a nelíbí se mu to, ale těch 5 minut tam vydrží, co např. vytřu, vyluxuju) a vařím při něm, buď ho mám v jídelní židlličce, když ho to přestane bavit, tak leze a chodí u kuchynske linky a drží se mých nohavic, akorát jak leze např. ke koši nebo někam kam nemá, tak ho zase poodnesu a dám nějakou další hračku a zas pokračuju ve vaření než zase někam poodleze, tak ho zase přinesu.....když jsem převlíkala peřiny, tak zase byl u mě v ložnici v postýlce a koukal jak převlékám, no a když na zahradě třeba jdu zalít něco, pohnojit, tak je ve sportáku a kouká. V tom sportáku chvliku vydrží sedět a koukat, kórt venku. Takže tak. No je moc hodný, celkem mě tedy nechá ledacos udělat, nebrečí, zabaví se. No a je pravda, že je jiné pokud ho hlídám já nebo babička (moje mamka) a pak manžel. Když ho hlídám já či babi, tak furt koukáme, aby něco co nemá nesnědl (jak si vše dává do pusy) aby neolizoval např. domácí pantofle (hned jak vidí boty k nim jde) a když ho hlídá manžel, tak ten to má jako pohodu: ten např. venku řekne, tak at si leze, jak chce, já ho zase venku lézt ještě nenechám, ještě není moc teplo a sedět např. na trávě to ho nechci nechat. Tak já malého furt stavím, chovám, sednu si, dám si ho na klín - samozřejmě, že to ho baví jen chvíli a pak chce lézt a zkoumat, ale to jsem mu v patách. Manžel by ho naopak nechal, což o to, malý by byl spokojený, např. včera chtěl zkoumat mulčovací kůru a dávat si jí do pusinky, tak já zase co to má a beru mu to z ručiček a že budem chodit a prostě odvést pozornost od kůry, kdežto muž by ho nechal, že kůra není jedovatá a at má prý syn volnost.......takže manželovo hlídání a moje je něco úplně jiného. Máte to u vás taky tak?

kamisak
6. kvě 2013

Ahojky
tak se potom nediv, že Ti nespí 🙂 Dělám si srandu. U nás je to tak na půl. My rodičové jsme sovy, které by spaly. Ostatní vstávají brzo a spánek nepotřebují. Těhotenstvím teda už nespím, max 6hodin 🙂, ale stojí mi to za to. I když už bych si někdy ráda přispala. Jen nemůžu jelikož si nemá kdo malého převzít.
Jinak jsem se dovtípila, že bydlíte v baráčku. Tak to máte fajné. My bydlíme v maličkým bytě. Nevím co je horší. Teď jak jsem u babičky (mojí mamky) tak jsme ve větším bytě a je to paráda. Malej je spokojenej, leze si, pohybuje se, snažím se ho stavět, aby se pomalu rozchodil. Tak uvidíme. Dnes jsem ho vytáhla z golfáče a pěkně se snažil ťapat 🙂 zpátky do kočáru a brekot, protože chtěl lozit. A na to nebyl ustrojenej.
A koukám, že se s malým moc mažu. Ohrádku mám taky, ale moc ji teď nevyužíváme, jelikož mrčí a mě to nebaví poslouchat,....a úklid "počká" a pak se z toho můžu o pupínkovat......
No a manžel ho moc nehlídá a když jo, tak mu vše dovolí. Na cvičení při otáčení na bříško mi řekl, a v Africe taky s dětmi nikdo necvičí, tak ho nech....
Když ho hlídal, tak ho dal do ohrádky, obložil ho polštářema a seděl u pc. Když zlobí a chce mít klid, tak mu dá všechno zakázané (notas, mys...spojené s elektrikou) zabaví se a je klid a to je cíl....a já kvetu ... Aby si s ním sedl na zem a hrál si a vymyšlel blbosti, četl to nepřipadá v úvahu. S kočárem taky ven nechodí, tak nevím jak venku. Asi by ho nechal. Všechno mu musím říkat, připomínat. Takže, když nejdu cvičit vše je jen na mě. Babičky bydlí daleko. A 3 babička chodí do práce tak ji taky moc nechci otravovat. Takže někdy na budku 🙂
Teď jsme ve stádiu, že když odejdu, začne kňučet... včera jsem šla ze psem a mrčel 🙂...a u babi když je nechám samotné tak jde zamnou a hledá mě, nebo na babi nereaguje a mračí se . Příjdu a je smích. No není zvyklej si myslím.
Nechceš si psát maily?

adela1415
16. led 2017

@veruska007 a vite o tom ze nechat dite vykricet se nema.

veruska007
18. led 2017

@adela1415
Nevím na co narážíte, o nechání vyřvat jsem vůbec nemluvila.
Nechat vyřvat = nechat dítě řvát, dokud únavou neusne.
My tu před necelými 4 lety řešily tehdy preferovanou, účinnou a psychology doporučovanou metodu, jak dítě naučit spát, přičemž je mu věnována potřebná pozornost, ovšem jen v takové míře, aby mu nepřinášela sekundární zisk a dítě se naučilo samo usnout.

adela1415
19. led 2017

Z pocatku rval a povykoval ale dodrzovala jsem ty presne intervaly
Tak nejak jste to napsala a ja to proste pochopila tak ze jsem na svem ditku udelala danou metodu kdy se da proste do postylky a chodi se k nemu po minute 2 atd. Nebylo to mysleno nijak zle. Ale to je vase vec