14denní miminko nechce v noci spinkat

monikacejkova
20. čer 2014

Ahoj holky, treba mi nekdo poradi. Mam 14denni miminko a nechce mi v noci spinkat. Vzdycky usne kolem 5hod.ranni a pak spi krasne pres den tak do koupani a pak mi breci do tech 5. Usne v naruci a kdyz ji dam do postylky tak rev!! Neda se poradne utisit. ☹

luky115
20. čer 2014

Ahoj zkus mu "ji" dat na noc nutrilon treba ji to mlicko nestaci.. sestra na nutrilon musela prejit take a malej spinka krasne 🙂

elis_two
20. čer 2014

Prosím, hlavně nedávat Nutrilon!!! Umělé mléko je zabiják kojení. Malá má podle všeho obrácený režim. Zkus se mrknout na tuto diskuzi: https://www.modrykonik.cz/forum/staram-se-o-detatko/novorozenec-v-noci-nespi-jak-mu-obratit-rezim/

Jestli můžu poradit, zkus si lehnout přes den s ní, dokud se jí spánek "nespraví". Mně syn spal málo jak v noci, tak i přes den. Spala jsem s ním přes den po chvilkách. Ať si odpočineš 😉

cuma
20. čer 2014

malá měla převrácený režim, týden jsem ji přes den budila a snažila se ji držet co nejdéle, pak se to upravilo , kdyby něco pisni IP

hanyzka11
20. čer 2014

měli jsme podobný problém, kdy jsem v 11 večer jezdila s kočárkem kolem dědiny, aby děti usnuly a stejně, když jsem je z kočáru vyndala, bylo po spaní. četla jsem diskuse, hledala články, co s tím dělat. snažila se děti nenechat odpoledne usnout, ale po pár dnech jsem se na to vykašlala a ono se to velice rychle spravilo samo. jinak prcci byli na umělém, takže hladem to určitě nebylo a ani v tvém případě být nemusí. pokud ti to není úplně proti srsti, neřeš to. spi s děťátkem přes den a v noci bu´dte vzhůru. jen si s ním v noci "nehraj" a nepovídej a měj tlumené světlo, aby jako vědělo, že teď je noc a přes den zase jakože je den a to se povídá a je přirozený hluk (rádio, myčka...). miminko je opravdu ještě moc malé, asi bych to řešila radikálněji, až by to trvalo déle než měsíc.

handula83
20. čer 2014

Nevím jestli má převrácený režim,ale Ve 14 dnech mi malá spala skoro pořád.Jen byla hodina na večer kdy bolelo bříško a plakala.Jasně vzbudila se asi třikrát za noc na jídlo,ale potom spala dál.Jsme teda na Um což je taky něco jiného.Vždy když brečela znamenalo to hlad a nebo bříško

abalajda
20. čer 2014

Měla jsem stejný problém. Malá mi brecela klidně od odpoledne do jedné rano,kdy usnula a po třech,čtyřech hodinách se vzbudila na kojení,pravidelně jsem u něj usinala na gauci v pololehu... Všichni mě asi dva měsíce uklidnovali,že to bude dobrý,že se to po čase spraví,ale asi i diky tomu jsem pomalu přicházela o mlíko,takže se manžel jedné noci naštval a dojel do krámu pro Hami Hajaja nebo tak neco,malá spala 12 hodin v kuse... Pak uz sice třeba jen osm hodin,ale bylo po stresu a neustálém přemýšlení,co dělám špatně... Přes den jsem na střídačku kojila a dávala klasicky Sunar... Malý budou v říjnu tři roky a nemyslím si,že by byla nějak ochuzena o moje mléko,ale samozřejmě bych raději komika,kdyby ji to stačilo,nechci tím v žádném případě nikoho nabádat,aby vzdal kojení,ale u nás to bohužel jinak nešlo...

katerinacernotova
20. čer 2014

ahoj co pamatuji nas maly taky pres den spinkal ja spala s nim pozdeji az bude vetsi se ji to upravi.tak zkus usinat s ni a az tvrde usne dat do postylky je jeste malinka a u tebe ji je nejlepe.v nemocnici byl maly nakrmeny a rval a rval sem nevedela co tak uz jsem volala na sestricku ta rekla ze mam zalest do postele dala mi maleho k sobe na telo a on behem chvilky usl
zkus kouknout na tyhle stranyk jsou i ohl.kojeni a vsech trapeni kolem fakt super a urcite tam nejakou radu najdes.
http://www.kojeni.net/on-line-poradna.html

katyxq
21. čer 2014
lomanta
21. čer 2014

Některá miminka to tak mají, ještě nerozpoznají noc a den, nějaký rituál před spaním asi máte, že... musí si na to zvyknout a pochopit. a jak píše Katyxq, třeba bude líp spát u tebe 😉 u nás to taky zabralo a spí líp 😉