14ti měsíční mimčo se budí po dvou hodinách i častěji

palma111
18. říj 2011

Ahojda všem maminkám s nespavcema. Potřebovala bych radu, určitě tady toho je hodně, ale přiznám se, že jsem pár diskusí pročetla a odpadla - už nemůžu. Máme 14ti měsíčního chlapíka 🙂, přes den spí v pohodě - až ho musím budit, protože by z něj byla šípková růženka. V noci je to ale trága - uvedu příklad - včera šel spát v 9 večer, nabaštěný v poho - spal do půl dvanácté, tak dostal pití, pak o půl jedné, dostal mlíčko... a pak už to bylo v rychlém sledu po cca 40ti minutách řev, stál v postýlce. Už jsem nevěděla co... tak dostával střídavě mlíčko, pochovat, dát i k nám do postele... ale celkem nic nepomáhá, budí se stejně. O půl čtvrté to nevydržel manžel a šel ho nosit... Nosil do čtyř. Ve čtvrt na pět řev, stál v postýlce... tak jsem to nevydržela, synka vzala s tím, že když spát nechce, tak nebude... a šli si hrát - do šesti do rána. To jsem ho pak položila do postýlky a on usnul. V sedm jsem ho ale jako macecha šla vzbudit, protože v sedm vstáváme normálně. Sice se mu nechtělo ale nakonec si dal říct. Zuby to asi nebudou, teploty nemá, oteklé dásně taky ne... ale už si s ním nevím rady, takhle to funguje už delší dobu - vždycky mi dá jednu dvě noci naději, vzbudí se třeba jen 3x, ale pak najede zase na to svoje. Už nemůžu... Nemáte někdo podobné zkušenosti? Už jsem se rozhodla, že ho snad nechám i brečet, zkoušela jsem i nechat plakat a hodně často tam chodit, ale vždycky když tam přijdu, akorát se ještě víc naštve a řve o to víc...

bulinka
18. říj 2011

To je jako u nás ☹, akorát je nám necelých osm měsíců . Takhle to malej dělá už měsíc,do půl roku spal celou noc ☹

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
palma111
autor
18. říj 2011

@bulinka tak to jsem nepoznala nikdy... nejvíc spal v kuse tak 5 hodin - když jsme ještě praktikovali zavinování... ale to už je dávno... teď jsem šťastná, když vstává jen 2x, 3x za noc...

vorllinka
18. říj 2011

@palma111 u nás má na noční spaní velký vliv, to, jak přes den jí. Když moc nejí, tak se častěji budí v noci na mlíčko, aby to dohnal. Takže jsem teď poslední dobou začala večer (cca kolem šesté) začala dávat Pribináčka, který ho hodně zasytí, pak ještě vypije cca 200ml mlíčka s kaší a budí se až tak cca kolem 3. hodiny.

Co dáváte večer k jídlu? Kaši nebo mlíčko?

ffiinnkkaa
18. říj 2011

@palma111 u nás je to také přesně tak jak píše
@vorllinka pokud jí vše co má...v noci spí celou noc aniž by se probudil

barevna
18. říj 2011

taky mám doma nespavce. Určitě je dobře že i přes ten spánek nespánek se mu snažíš udržet rytmus. Taky zkouším kde co, budit dřív přes den (to je schopný spát třeb 3,5 hoďky i dýl. Víc ho vylítat venku- i když teď v tomhle počasí to jde čím dál hůř. Kolikrát jde teď spát třeba až po 11 večer ☹ a pak stejně ve dvě je vzhůru,zpívám,mlíko nabízim,ležim tam s nim, nic nepomáhá,takže to už vím že prostě musíme jít si hrát,dvě hodiny musim vydržet a pak ho uložim a spí klidně do devíti 😠 .Asi musíme vydržet - režim a vylítat,nic víc mě nenapadá (jedině jestli ho něco nebolí,bříško,teplota,..ale to by to nebylo každý den že.Pevné nervy

palma111
autor
18. říj 2011

@vorllinka kolem sedmé dostane cca 200 g kaše, pak ještě před spaním 150 ml mlíčka + dokojení (nebo spíš 100 ml mlíčka, kojení, zbytek mlíčka). přes den nejí nějak extra moc, ale málo taky ne...

vorllinka
18. říj 2011

@palma111 hmm, tak to večeří opravdu dost a dostává mlíčko ještě přes den?

luthien.k
18. říj 2011

Holky, chce to pevně se rozhodnout a nepovolit, dítě po roce už opravdu mlíko v noci nepotřebuje a takové buzení není dobré ani pro něj, pořádně si neodpočine. U nás při zvýšeném výskytu nočního buzení chodí ke klukům manžel, který jaksi nedisponoval mlíkárnama 🙂 a starší velmi rychle pochopil, o co jde - stačilo přijít, říct, že v noci se spinká, udělat ššš, nebyly ani nějaké velké scény, trochu pláče samozřejmě ano, ale nic dramatického. Podle mě nejhorší je přistoupit na to, že v noci se bude nosit, hrát a pod.- to dá rozum, že to bude vyžadovat i další noci - to chápu u malého miminka, když pláče, má bolení atd., ale po roce už to není žádné miminko a pokud ho nic netrápí, tak bych to nedělala.

palma111
autor
18. říj 2011

@vorllinka přes den ne - ráno čajík a rohlík s něčím, pak ke svačince většinou přesnídávku, ovoce nebo jogurt, oběd, pak zase svačina a večer to, co jsem napsala

palma111
autor
18. říj 2011

@luthien.k syn s námi spí v ložnici

babulinkab
18. říj 2011

já bych mu snížila denní spánek na minimum a přesně tak, žádné nošení, hraní, dcerka teda spí celou noc (přes den spí cca 1,5 hodiny), ale když má náběh na to se rozbrečet, tak hned přiklušu a řeknu hají, pššš, a chvíli hladím po hlavičce

luthien.k
18. říj 2011

@palma111 to ten náš s námi spal taky, ale jakmile to začínalo být neúnosné, tak jsem se z ložnice na týden odstěhovala a byli tam s m. sami. Pokud malému nic není, nic ho netrápí a vám to skutečně vadí, jak to v noci máte, tak nezbyde než zatnout zuby a řešit to nebo to nechat být... 😉

luthien.k
18. říj 2011

Co ale nejvíc pomohlo ke spokojenému spánku všech bylo, když po roce a půl věku začal spát ve svém pokojíku, do té doby jsme se vzájemně rušili a nikdy to nebylo úplně ideální.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
cacorka_andrejka
18. říj 2011

taky se malej začal v 16měsících víc budit v noci,začal kolem půlnoci a po 2h až do rána a usnul pouze po mlíčku,ale po 5dnech vstávání jsem ho nechala plakat,protože když za ním jdu,tak je to ještě horší a nic nezabírá pouze mlíko,po 30min ticho,po 15min zase pláč a spíš takové kňourání než řev a když viděl,že za ním nejdu,tak zase přestal a zase po 30min kňourání a po chvíli klid,takhle to bylo až do rána a kolem páté dostává normálně mlíčko a druhý den zázrak,ticho.vzbudil se kolem čtvrté a to jsem mu dala mlíčko a spal až do 7h.už jsou velký a dost chápající a hlavně vyčůraný!! 🙂

bulinka
18. říj 2011

jídlem to být nemusí, mně se malej budí i když má k večeři plnej talíř kaše a pak ještě mlíko, i když jsem zvýšila dávky jídla tak se budí stejně ☹

luthien.k
18. říj 2011

@em_ka
@bulinka
Já jsem prostě toho názoru, že čím víc se dítěti v noci dostane pozornosti, tím víc ji vyžaduje... Prostě maximálně párkrát pohladit, že v noci se spinká a pak jen ššš, aby věděl, že jste tam a víc nic. Ona když není reakce v podobě mluvení, zpívání, houpání, nošení, hraní, tak je to brzy přestane bavit. První noci můžou být krušné, ale za spokojený spánek celé rodiny to podle mě stojí.

mamkamarketa
18. říj 2011

@luthien.k ahoj,no synovi budou 3 za mesic a budi se mi na mliko dodnes ☹ ale on spi od 17:30-07:30 coz je 14h,takze chapu,ze ma hlad...jen nevim cim ho krmit aby vydrzel????

luthien.k
18. říj 2011

@mamkamarketa no jo, jak se z něčeho udělá zvyk, tak to pak jde těžko odbourat, i když těch 14 hodin je fakt hodně, to Ti spí ještě přes den??? Jestli jo, tak je to ultraspáč 😀

kacik11
18. říj 2011

Ahoj, moji dceři jsou dva roky a taky se v noci budí, ale né na mlíko, to v noci nepije už asi od 6 měsíců, ale chce se napít čaje. naštěstí ona není úplně vzhůru, stačí jí dát jen 2x cucnout a spí dál. někdy se tak vzbudí 2x za noc, ale když jí rostou zuby (pořád jí chybí poslední stoličky) budí se tak třeba i co hodinu.
@mamkamarketa proč chodí tak brzo spát? Zkoušela jsi ho dát spát později, třeba by vydržel bez jídla, kdyby spal tak 11 hodin

kacik11
18. říj 2011

Souhlasím ale s @luthien.k rozhodně bych nenechala dítě si v noci hrát, rychle si na to zvyknou a začnou to vyžadovat, to samé i nošení

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
mamkamarketa
18. říj 2011

@luthien.k

@kacik11
pres den uz davno nespi 🙂 vybira si to vsechno najednou. a dele rozhodne nevydrzi,to je bez sance.
ale i me vadi,ze se budi na mliko,ale zase chapu,ze ma hlad 😒

luthien.k
18. říj 2011

@em_ka to je blbý, to chápu... A jak často se budí? A co tedy děláš, aby nezačala plakat?

luthien.k
18. říj 2011

@mamkamarketa , no jo, tak to máš daň za 14 hodin (relativního) klidu 😀

mamkamarketa
18. říj 2011

@luthien.k ja vim 😀 me ten klid vyhovuje 😀 jen se bojim o zoubky 😔 zatim je ma (tuk tuk) v poradku. ale nemuzu mu ve 4 rano cistit zuby 😒

luthien.k
18. říj 2011

@mamkamarketa A už jsi zkoušela dát mu třeba neslazenej čaj? Mohl by vydržet jen s napitím...

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
luthien.k
18. říj 2011

@em_ka Hmm, to je asi trochu něco jiného, než že si děti vyloženě "vymýšlí", můžou to být noční děsy třebas, na to teda radu nemám ☹