15ti měsíční dcera nechce chodit v poledne spát

suzamen
26. lis 2008

Ahojky můžete mi někdo poradit? Mám skoro 15-ti měsíční dceru, zhruba tak do těch devíti měsíců spávala 2x-3x denně pak najednou začala jen jednou denně a teď poslední dobou mi vůbec nechce jít v poledne spát. Včera například dělala scénu tak jsem to vzdala a ona vydržela celý den vzhůru a v sedm večer jsem měla co dělat abych ji uspala, prostě nechtěla spát. Je to normální? 😒

kejka
26. lis 2008

Suzamen je to normální neboj se,ale je ještě malá,tak to je možná jen výkyv a zase spát bude,nebo nebude.Každý děcko je jiný,mojemu budou za 4měsíce 4roky a po obědě chrápe hodinu a půl pravidelně každej den.Večer chodí na půl desátou a vstává kolem osmý. 🙂 Každý děcko má jinou potřebu spánku.Mám tři,tak vím,o čem mluvím. 😉 Tak se drž,já vím,že to poledne je odpočinkový. 😵

suzamen
autor
26. lis 2008

No právě byla jsem zvyklá že malá ve 12 usnula a spala tak ty dvě tři hodiny takže jsem si klidně uklidila nebo navařila protože něco dělat a mít ji za zadkem je šílený. Pořád se chce chovat, když vařím musí vidět co dělám za chvíli z ní budu mít ruce jako opice 😀 ještě že tolik neváží ale přece jen jsem byla zvyklá na nějakou tu chvilku pro sebe.

lennetfrigg
26. lis 2008

Ahoj Suzamen, ja taky momentálně bojuju se spánkem prcka. Má 11. měsíců, a nechce jít přes den spinkat. Když ho dostanu do postele 1x za den, tak je to úspěch. Jsem taky z toho nešťastná, člověk fakt nic neudělá. Asi si budeme muset zvyknout.🙂🙂

liska21
26. lis 2008

Ahojky,to není vůbec nic divného. Mě se holka šprajcla v roce a půl,když jsem jí dala do postýlky vždy tam jen řádila a spát to nikdy. Tak chodila spát až večer,po obědě začala spát až ve škoce když to viděla u druhých dětí,měj s ní trpělivost každé dítko je jiné a samo ví nejlépe zda potřebuje spát 🙂

kacka79
26. lis 2008

Tak my většinou spíme po obědě tak 2 hoďky, ale když jsme někde venku nebo na návštěvě, tak sleduje aby mu něco neuniklo, ale to je pak třeba v 17h v komatu a vzbudí se až ráno 😀 Já ho spát nenutím, když nechce tak nechce.. jen večer musí chodit / chodíme v půl osmý/ ať chce nebo ne, prostě jde do pelíšku

ria80
26. lis 2008

Tak Michalka spí odpoledne taky,a protože nespí jinde než v postýlce,tak jsme kvůli tomu uvázaný doma.Takže já se těším,až spát nebude,ale zatím to nevypadá.My s bráchem jsme přestali spávat někdy po roce a nedalo se nic dělat.Každý dítě je jiný.Ale ona je spáč,takže to vypadá,že budem pořád doma ještě ve 4 letech. 😝
No ale co nadělám,když potřebuje.Suzamen,na tvém místě bych ji zkoušela dávat pořád do postýlky,ono to fakt může být přechodný období,když nic,tak si aspon trochu odpočine.A když budeš po nějaký době vidět,že už se to asi nevrátí,tak prostě přestaneš,no.
Jo,taky sleduju tvůj příběh trochu na beremese,držím ti palce,abyste to zvládly.Já už to hodně podobné mám za sebou. 😉

suzamen
autor
27. lis 2008

Tak už se to doufám vrátilo do normálu, včera usla až ve čtyři odpoledne a v sedm večer se vzbudila a do půl jedenácté lítala a dneska už usla sama v jednu tak jsem ráda. Asi už si pomalu zvyká že přestane spávat.