17-ti denní holčička chce spinkat na bříšku

angeldevildarling
14. čer 2014

Ahojky maminky,
mám nyní 17-ti denní holčičku a ta chce spinkat na bříšku. Na zádíčkách spinkat nechce, na boku málokdy a když jí dáme na bříško, tak hned ,,vytuhne,, 😉
Když náhodou usne na zádíčkách, tak se po chvíli přetočí sama na bříško 😀 no a o boku nemluvím, to je na něm raz dva...
Na dnešek se mnou spinkala v posteli a po kojení vytuhla na zádíčkách a když jsem se za pár minutek probudila, tak zase ležela na bříšku.
Četla jsem, že by miminka na boku a na bříšku spinkat neměla, že jen nyní takto malinká na zádíčkách, ale přeci jí nemůžu bránit v poloze, která jí vyhovuje, ne?
Myslíte, že je to normální? Mě to tedy příjde normální ( až na to, že se už takhle malinká dokáže sama ze zad přetočit na bříško 🙂 ), ale bojím se náhlého úmrtí či zadušení ☹ Věřím, že kdybych jí nechávala na tom bříšku spinkat, tak bude moc spokojená, ale mám z toho obavy a nemůžu být u ní zrovna pokaždé, když spinká na bříšku, abych jí hlídala, zda dýchá ( úklid, vaření atd. ).
Také, když si jí já a nebo přítel dáme bříškem na své břicho, tak se chvilku přitahuje a plazí a pak zase vytuhne a když jí chceme dát na zádíčka, tak se začne vztekat ☹
Poraďte prosím, mám jí tak nechávat ( nehrozí jí nic ) a nebo jí mám pokaždé přetočit z bříška? 🙂

Díky moc moc...

Ilona a Nikolka

luciebx
14. čer 2014

muj Benicek spal jedine na brisku.. na zadech nechtel... na boku taky jak kdy.. nejlip na brisku... a taky sem ho nechala.. vsak co... no ale je fakt ze kdyz se ti takhle maly mimi pretoci samo.. to je teda rychlost...
ja mela u malyho tu nanny podlozku.. tkze sem vedela ze kdyby neco.. houkali bysme...
takze jesti se ji tak lip spi... nebranila bych

maudn
14. čer 2014

maxík taky rád spal na bříšku, pak ho to přešlo, protože to byl spouštěč ke koníkování, jinak jsme měli podložku nebo jsem byla poblíž,ale moje mamka mě nechávala spat jenom na brisku, dřív se to doporučovalo k vuli zadum🙂 a na boku teda spal pořád, prootže to jsme polohovali k vuli hlavičce

sakalmilion
14. čer 2014

já měla obě dcery na břiše...ta mladší dokonce tak spala i v kočárku...a má třetí dcera zase nechtěla vůbec...až ted a to je jí půl roku...ale minimálně

sonik05
14. čer 2014

Otáčí se tedy opravdu brzo 😉
Nečtěte na internetu články o tom, co vše se může stát miminku, když..... budete daleko klidnější. A pokud se Vám sama otáčí, tak jí asi těžko budete do postýlky přivazovat a stejně s tím nic neuděláte. Možná bych ji zkusila dát na bok a pomocí smotané deky či ručníku ji "zaklínila" aby se na bříško nepřetočila, jestli je to pro Vás takový velký strašák, ale jinak bych to neřešila.
Mě třeba doktorka řekla, že prevence náhlého úmrtí je i dudlík. Zaprvé pochybuji, že to tak je a za druhé bych musela být vystresovaná, že moje dítě ho nemá 😉 Takže řešte tyhle věci citem a budete obě spokojenější a klidnější 😉

lv
14. čer 2014

Když chce, tak ji tam spinkat nechte a poridte monitor dechu.

denyzuza06
14. čer 2014

moje druhá dcerka taky jinak nespala, řešila jsem to z dr a ta mě uklidnila, že pokud leží na rovné podložce a nemá pod sebou nic jako dečku nebo polštář do čeho by si mohla "zabořit" hlavičku nic se jí nestane. že u zdravého donošeného dítěte nic nehrozí. a jak už tu bylo psáno když jsme byly my děti byla tahle poloha preferevoná, všichni jsme tak spaly.

sonik05
14. čer 2014

Presne,za nas se doporucovalo spat na brise a monitory dechu nebyly. Jak jsem jen mohla prezit? Kdyz jsem byla nedonosena s porodni vahou 1,68kg?
Urcite jsou pro deti vetsi nebezpeci nez spani na brise. Ja se vzdy nejvice bala zvrhnuti horkych napoju...na to jsem tedy opatrna do ted.

caboonek
14. čer 2014

My spíme na bříšku od propuštění z porodnice. Hodně trpěl na prdíky a usínal jen v této poloze a to už mu zůstalo. V noci spí s námi a monitor dechu je v postýlce....

anetka1701
14. čer 2014

Obě moje dcerky spaly výhradně na bříšku :o) Od porodnice doteďka :o) S monitorem dechu je větší klid, klidně jí nech :o)

angeldevildarling
autor
14. čer 2014

Tak holky, moc moc děkujeme, jsem klidnější 😉
Necháme jí tedy spinkat tak jak chce a budu i já spokojená, konečně se vyspím 🙂
Už spinká na bříšku u mě v posteli, pod sebou jen plenečku a raz dva tři, výtuh 😀
Ani se jí nedivím, že tak chce spinkat, já tak taky ráda spím...
Jinak co se týče monitoru dechu, tak to fakt nechci. Mamka za mě nic takového neměla a žiju 🙂 To já mám v pokojíčku nad postýlkou 2 kamery a velice citlivý mikrofon, kde slyším i jak dýchá, takže když jsem v kuchyni, juknu jen na monitor, když začne brečet, kašlat atd. a vidím, že je vše v pohodě 🙂

marecekavendulka
15. čer 2014

naše čmuchalka spí nejraději na boku,na zádech usne taky,ale na bříšku ani náhodou,to hned zvedá hlavičku a okouní kolem 😀.

palkovaadela
15. čer 2014

Náš malý spal jedině na bříšku tak jsme ho tak nechali od začátku a bylo to bez problémů a hlavně byl on spokojený 🙂

partyzanka91
24. čer 2014

Já jsem slyšela že poloha na bříšku není vhodná kvůli tom uže si dítě masíruje hrudník a srdíčko. Zrovna tak jsem slyšela že není vhodná poloha na boku, protože se mimi může lehce přetočit (doktorka jí ale doporučuje) a slyšela jsem i to že není vhodná poloha na zádech protože se miminko může zadusit. Tak jak má teda spát 😀 😀. Nechávám jí jak jí to je příjemné, mám monitor dechu a ten zahlásí kdyby něco. Taky mám polohovací matraci, když chci dávat na ten bok aby se nepřetočila, ale na zádech se jí líbí víc

alpa1
24. čer 2014

Asi bych to nechala na dítěti, i když chápu ty obavy. Já jako čerstvá matka se spoustou načtených informací z netu jsem dbala na to, aby v noci ležel na bříšku a teď musím řešit těžce sleženou hlavičku... tak teď už vím, že nic se nemá přehánět 🙂

coopanka
4. črc 2014

Mně děti spaly prvních pár měsíců, cca 3měsíce tipuji, na mém břiše (bříško na bříšku), pak se odsunuly vedle nás a pospávaly u boku.