17ti měsíční batole se začalo náhle budit v noci

janeses
22. zář 2008

Ahoj holky, prosím o radu, co si tom myslíte. Naše malá (17.měs) je velký spáč, od 2-3 měs. prospí celou noc, po oděbě si pravidelně dává 3 hodiny a to jí někdy musím budit. Poslední týden se to dost změnilo, za noc se budí i 4x, dost pláče, nechce být v postýlce, ale spát se mnou (doteď spala jen v postýlce) Musím jí vytáhnou a vzít k sobě, jinak se neuklidní a neusne, ale i tak se ještě dost budí a vrtí...i usínání večer se změnilo...musím jí chodit uspávat, když jí dám do postýlky tak řvě a volá mě. Přes den je úplně v pohodě, ale ty noci fakt nevím co s ní je. Myslíte, že je to jen nějaké chvilkové období? 😨

moba
23. zář 2008

Ahoj a nestala se jí nějaká nehoda, nebo něčeho či někoho se nelekla nebo tak, většinou to bývá právě z něčeho špatného co se jí stalo a to se jí vrací a budí se s pláčem.Náš Patrik se te´d taky dost budí a chce spát u nás, začalo to návratem z chaty do Prahy. ☹

janeses
autor
23. zář 2008

moba o ničem nevím...Byli jsme na víkend u manželových rodičů a od té doby to taky začalo, ale tam se nic nestalo....dneska v noci zase, tak fakt nevím.

j.a.n.u.s.
23. zář 2008

janese, jak daleko bydli rodice? Je Nellinka zvykla na delsi trate? Nemohla videt neco v TV? Zda se, ze je to jak pise moba. Vypada to, ze ji neco vystrasilo a ona si to nedovede jeste vysvetlit. Nejsi s ni kazdou minutu a mohla treba jen videt kocku, kterou nezna, nebo osobu a boji se ji.

Jak pozna, ze je zase doma v bezpeci, uklidni se to...hodne na ni mluv a vysvetluj. Pozoruj ji. A neboj, vyroste ti z toho.

Co lampicka v noci?

Ja spani neresim, mala spi se mnou od narozeni...takze ani nevim jestli to Nellinka nemuze mit nejake obdobi....drzim palecky. 🙂

janeses
autor
23. zář 2008

Janus, rodiče bydlí od nás asi 60km. Na delší tratě je docela zvyklá, jezdíme tam, tak 2x do měsíce...
Je pravda, že jsme tam dlouho nespali, ale předtím, jsme tam spávali dost i s malou. Je to možné, jak píšete, že jí něco vystašilo, ale nic mě nenapadá, co by to mohlo být.
Uvidímě dneska v noci, jestli se to bude zase opakovat...U lampičky nespíme, ale když začne plakat, tak jí rosvítím, vezmu malou k sobě a za chvíli zhasnu, když je u mě uklidní se a usne.
Já bych to spaní v posteli taky nějak neřešila, nevadí mi, že spí semnou, ale předevčírem, si sama slezla a v noci chodila po pokoji a já si klidně spala, vzbudilo to až manžela. Včera z postele spadla, nic se nestalo, spadla na polštář, který jsem tam pro jistotu dala, ale i tak, jsem klidnější, když spí v postýlce. 😒
Máš skoro stejně starou holčičku a jsi taky z Karvinska? 😵

moba
24. zář 2008

Ahoj tak je to možná tím že jste po dlouhé době spali u rodičů, je už starší a o to je to horší, když tam nespíte opravdu pravidelně tak myslim že to mohlo udělat to spaní v cizím prostředí, určitě jí to přejde, chce aby měla přes den více zážitků a na to ošklivé zapomene.Držim palce

petule.h
29. zář 2008

no tomášek spal po 12 měsících celkem dobře a okolo toho 17 měsíce se začal budit i třeba 8x v noci a plakal a my jsme ho tišili..světlo mu nepomohlo , prostě nechtěl být sám...zlomilo se to zase po 2 roce a ještě teď se něikdy v noci budí a volá nás...no ale u nás je to te´d vyřešené po narození Lukáška, že já spím s lukášem a manža s tomáškem ...počítám, že v roce se to zlomí jakmile je dám spát spolu, že budou oba v pohodě, protože budou spolu, ale do té doby to takhle musíme vadržet...určitě si, ale myslím, že je to obdobím

draga
29. zář 2008

u nás to samý 🙂 Dalí spí krásně od malička od 7m celou noc...přes den taky spinká 3 hodinky po obídku...občas když bolely zoubky se budil ale co dělá teď poslední dobou to nemá obdoby...přesně ...jde spát kolem sedmý a třeba v deset(nebo i v půl noci) začne brečet, někdy přímo řvát, když ho vyndám jde do obýváku sedne si na gauč a že bude papat, nebo krtka, nebo si hrát...pak třeba po půl hodině, někdy po hodině ho dám spát a usne úplně v pohodě až do rána..ale občas v noci pláše a volá nene, mama, táta...ale zase usne...jsem z toho docela hotová protože tohle fakt neznám 😖 podle mě se mu nic nestalo, nic ho nebudí, bříško nebolí jen zkouší co vydržím 😉 jediný na co jsem přišla že většinou začne řvát, když všechno utichne, zhasnem a jdeme spát...prostě asi ten klid nebo co 😎

aponchie
29. zář 2008

tak narazove problemy se spanim sme meli az do 2,5let 😉

draga
29. zář 2008

aponchie nestraš já si furt říkám že to přejde 😉

j.a.n.u.s.
30. zář 2008

dragus, u nas zacina to samy...od te doby co chodi na opravdovy zachod, tak kdyz ji dam spat...uz skoro spi, pak si vzpomene, ze chce curat...no-nebyla, tak ji dam...vycura se, zase plina, pyzamko a haji...chvilku jako ze teda haji a pak tas AA-LULU...to uz ji nedavam...pak usne...ale zkousi!

akzeret1
30. zář 2008

my máme taky problémy se spaním.Dcera od 3.měsíců do roka spala bez buzení!jak anděl,od toho roka,co byla taky prvně nemocná se spaním strašně zlobí.Skoro každý den se v noci 2x vzbudí a vyvolává na mě, musím ji vzít k sobě a počkat až usne dřív spala za chvilku ted jí to trvá i hodinu a já pak nemůžu usnout a ráno jsem hotová.Když tedy milostivě usne tak jí přendám do postýlky a za půl hodky se to celé opakuje znovu 😔 Zkoušela jsem jí dát v noci UM a nic,nechat "vybrečet"to je ještě horší než před tím 😒 Zkoušela jsem jí pořádně utahat a nic, nedat po o spát taky nic,další když už jsem opravdu hotová necham jí u nás v posteli.Podle mě chce být se mnou,nebo se něčeho lekne,ted jí do toho rostou 3 zuby a mudra mi lehce naznačila,že je dcera lehce hyperaktivní a musím to prý vydržet 😀 Nu což nic jinýho dělat nejde

janeses
autor
30. zář 2008

Holky, tak my už máme celkem klídek, u nás to přešlo, trvalo to přes týden, ale teď spínká celou noc a je zase klid... 🙂 dokonce i po obědě si už zase dává ty svoje 3 hodinky. 😵

kyka
30. zář 2008

ahojky u nás teda to samé do 11 měs spala malá u nás pak šla do pokojíčku byl to takový ten instiknt takže nic nuceného chodí každý den od sedmi a budí se o půl třetí a vstává půl pátá a finito 😎 takže taky nevím,ale jak se budí tak křičí čůrat už asi měsíc nemáme pleny přes den takže to asi v noci nějak vstřebává 😉 njo nedá se nic dělat ...jsou to kvítka naše ...tak nezbývá než vydržať ...když byla malá spala tak nějak normálně prostě jako mimi budila se n akojo do šesti měs pak celou noc chrupala přes den mě chodí tak na hod ..max.hod apůl.. 😉

kony
6. říj 2008

Ahoj holky,

moje dceruš Věruš se taky budí v noci, začalo nám to asi před dvěma třema týdny, a protože slušně komunikuje, dověděla jsem se , že se bojí ☹ Tehdy se bála "bunkru", co jí tatí postavil v pokoji přímo proti její postýlce a jak to neznala a viděla v noci něco "tmavýho", tak začala přííííšerně plakat a asi půl hodiny trvalo, než jsem z ní vydolovala, že má teda strach...

...od té doby se mi několikrát stalo, že se v noci probudila s pláčem, bála se : obrázku na stěně, pouliční lampy, stínu...

Takže myslím, že to můžou být ty "noční děsy", co prý obvykle děti mívají kolem dvou let...

kony
6. říj 2008

Ještě dodám, že nám pomůže, když ji na chvilinku vezmu z postýlky, přivinu, ale nevyndavám, hladím, vysvětlím, že jsme tu s ní a nemůže se nic stát, případně nechám svítit malou lampičku, dokud neusne, nebo ještě navíc dám jí do postýlky oblíbenou hračku ( i když teda zrovna ta její oblíbená mluví a směje se), tím se většinou - dříve nebo později- uklidní a usne...

romana
6. říj 2008

ahojky, tak u nás se děje něco podobného - už cca 2. měsíc se každou noc budí a je vzhůru, většinou 1-2 hodiny. někdy se budí s pláčem, někdy naprosto v pohodě, chce si hrát. tak ho položím, zpívám, hladím a modlím se, ať už zabere. musím přiznat, že když to trvá dlouho, tak občas teda zuřím. napřed jsem to přikládala zubům, ale momentálně se žádný neklube, tak nevím. naštěstí alespoň jednou za pár dní spí celou noc, takže si trochu odpočinu a jede to nanovo. nevím, jestli vycítil, že se snažíme o duhé dítě a takto se snaží konkurenci předejít, ale je to dost hrůza.

draga
10. říj 2008

romana 🙂)) to samý napadlo i mě jakmile s manželem zhasnem a jdeme do ložnice a o něco se pokusíme hned je vedle v pokojíku řev nenenene ...tak si říkám, že asi schválně ruší aby neměl ségru 😀 😎

j.a.n.u.s.
10. říj 2008

Mame veliky stesti, ze mame v obyvaku rozkladaci gauc(byt 2+1)...zatim nam jen jednou prekazila particku Zoliku 😀 😀 😀 😀 ...jinak spime vsichni v loznici...

markeeta
10. říj 2008

hele my mame tedka posledni dva tydny to same a mohlo by to byt tim, zejsme jeli na vikend na chatu a bylo to pro ni uplne nove prostredi. vzdycky kdyz jsme tu meli navstevu na nekolik dni, tak z toho potom byla taky hotova.

leilat
3. únor 2014

Duvodu muze byt spousta, zkus si precist toto:
http://www.prosimspinkaj.sk/19/post/2014/02/pom...