18měsíční dítě neumí spát celou noc, poradíte?

top88
13. led 2014

Holky prosim vas poradte mi..... mala uz nejakou dobu neumi spat celou nic :( ted jsem ji zacala davat spat kolem pul 9 az 9 hodiny vecer...... jdeme si lehnout, pockam az usnu a pokazde kdyz odbije 22 odina je vzhuru a nechce spat..... prijde za mnou a sedi semnou v obyvaku.....
merime 86 cm a mame 18 mesicu, dokaze si sama vylezt t postylky coz me stve. chci ji proste dat kdyz usiname do postylky.... a odejit ab yse naucila i sama sponkat, ale bohuzel, protoze to preleze a jde zamnou... poradite mi ? neno popripade reknete kde delam chybu ?

petrajurinova
13. led 2014

@top88 spaní celou noc řešíme dodnes - a to má dcerka víc jak 4 roky. Když byla maličká, tak kolem toho roku a půl taky vylízala z klasické postýlky, vyřešili jsme to tím, že jsme do plátěné cestovní postýlky dali kvalitní klasickou pevnou matraci a spala v ní - přes ty plátěné stěny se jí vylízat nedařilo. Naučila se tak nejen usínat "ve svém", ale i v noci pokud se vzbudila, tak se jenom natáhla po lahvi s vodou, kterou měla v rohu postýlky, napila se a když věděla, že nemá jak vylézt, lehla zpátky a znova usnula. Teď, když už je velká a spí v posteli je to horší, dost často mě chodí budit kolem 2. hodiny ráno, že už je vyspaná a chce se jít dívat na pohádky, nebo si hrát 😒

top88
autor
13. led 2014

noja to vcera udelal ze ji dala cestovni postylku i z te my vylezla... uz nevim co sni mam udelat :D

katyxq
13. led 2014

chybu asi neděláš nikde, možná jen nepotřebuje tolik spát, sama se necítí bezpečně, má třeba během dne i noci málo těsného fyzického kontaktu, že se budí a neprospí celou tak, to je celkem normální ... některé děti potřebují pomoci s usnutím docela dlouho ... zkus dát na své instintkty, intucici a sleduj potřeby a přání dítěte, však kdo jiný by měl znát své dítě než ty 😉.
Mimochodem, naše malá se za noc budí minimálně 3x, spíš víckrát, sama v noci po probuzení neusne ... ale na to má ještě času dost, přirozeně ke schopnosti samostatného usínaní a delšího spánku děti dospívají obvykle později, než si většina dospělých myslí 😉.

pisisvori
13. led 2014

@top88 promiň bude to trochu rejpavé, ale někde je napsáno, že děti v 18m mají umět spát celou noc???🙂. Dcera sice v tu dobu spala jakštak celou noc (někdy se 2x vzbudila jindy ne), ale maximálně 10-11 hodin a už nespala přes den. Kdyby spala hodinu přes den šla by večer spát nejdřív v 10-11 a vstávala v 7.
Nepíšeš jak a kolik spí přes den ...kdy vstává....
Chybu neděláš nikde...jen to chce vyzkoušet nějak třeba trochu pozměnit režim.
Jinak sama neusíná doteď a nechce ani s nikým jiným než se mnou a já jí nenutím...jen občas zkouším, jestli by to s taťkou nezvládli (on může být s ní v posteli, číst pohádku....ale jak sejí chce spát chce mě).

top88
autor
13. led 2014

jako jo budi se mi taky.... 1x az 2x za noc, ale kdyz nastane ta 22 hodina. je proste jako kdyby vyspana..... a nechce uz do postylky,..
budi se rano okolo 8, spat chodime pres den okolo obeda, protoze kdyz ji nedam spainkat, vecer si to vybere a za chvili je vyspana :D

deenyska
14. led 2014

Nevidím nic špatnýho na tom, že se snažíš, aby usínala sama, taky jsem se na to malýho snažila navyknout co nejdřív, vlastně od miminka, pokud nebylo zrovna nějaké bolení nebo jiné trápení. Neřekla bych, že je v 18 měsících brzy. Ve vyšším věku náš malý usínal špatně i s mou pomocí, třeba i dvě hodiny a to člověk pak chodil spávat buď o půlnoci a nebo s bordelem v baráku, aby si mohl jít lehnout dřív a to se fakt dlouhodobě provozovat nedalo. Naučil se, pak ale zase bylo období, kdy nechtěl bývat sám a dělal fakt šílenej vyrvál, tak jsem zase chvíli fungovala jako uspávač, ale rozhodně jsem to nezavedla do starých kolejích. Neřekla bych, že děláš něco špatně, spíš bych to viděla jako období, kterým si musíte projít a odejde samo. Mě malej taky asi v těch 18i měsících (plus mínus) vůbec večer buď nechtěl spát a nebo se taky kolem té 22. hodiny vzbudil, nechápala jsem proč, ale pak jsem si to začala dávat dohromady. Vždycky večer chtěl za tátou. V té době můj muž chodíval domů z práce každý den chvíli před tím, než šel malý spát (a malý nechtěl spát) a nebo po tom, co usnul (a v 10 byl hore).... a o víkendech se spaním takové problémy nebyly. Zkrátka mu chyběl táta, potřeboval být s ním, o mě večer vůbec nestál. Až se dostatečně pomazlil, tak buď usnul tátovi na břiše a nebo se nechal bez tyjátru uložit do postýlky.

ladyhacek
16. říj 2016

obnovuji diskuzi > mám téměř 19m starého syna. nedávno jsem odstavila. Celou noc nespí - já jsme už vyčerpaná a to nastupuji na brigádu a za půl roku už do práce. Jak ho to naučit - já uř takto dál nemlžu myslím, že ještě chvíli a nechám ho prostě řvát. Máme režim ausnutí už neí porblém ( i když sem tam to je horší) Ale v noci se budil 2x teď už je ot častější. Když spí se mnou je to lepší, ale i tak se vrtí a já nespím vůbec.
Myslím, že neexistuje řešení jen čekat - ale jak dlouho?

sobkuljak
4. čer 2023

Zdravím, máme doma 1,5 roční holčičku. Jdu si sem pro radu .. v noci vstáváme minimálně 10x a než jde spát tak nechce vůbec spát takže jakmile se položí do postýlky začne nekončící řev a jekot. 😔 Zkoušel jsem snad všechno a pořádně to nepomohlo. Přítelkyně jí dává spát po obědě a nechává jí spát do doby než se vzbudí což si myslím že je problém. Jelikož se přítelkyně kouká jen na tv a je na mobilu tak chce mít klid. A proto nechává malou spát co nejdéle. Což bych pochopil že se jí spát nechce ale hlava mi nebere proč takový řev napadá mě jedině že by měla strach spát v postýlce. Zkoušeli jsme tedy aby ušla u nás v posteli ale to moc nepomohlo tam spíš dělá kraviny.

ladyhacek
4. čer 2023

asi to mají už v sobě, staršímu je 8 let a také se občas ještě budí. Mladší necelých 5 cca od 2 let spí celou noc, sem tam se vzbudí když ho něoc trápilo, ale bylo to a je to daleko lepší než z mladším. Jíst nejíst různá jídla, režim večer nic nezabírá. Co jsem zavedla tak většinou (krom pátku) se večer nekoukají na TV, prohlíží se knížky, spíše klidová činnost. TV dává dětem moc podměntů a mozek to neumí zpracovat, proto se to večer nedoporučuje. Musíte vychytat spárvný čas. U staršího jsem večerku měnili hodně krát, podle věku.