18měsíční v noci cestuje po posteli, odkopává se, fňuká

lucka662006
16. srp 2013

Maminky prosím o radu nebo Vaše zkušenosti. Malá, 18 měs., se v noci stále odkopává a cestuje po celé posteli - spí se mnou v manželské - na jedné polovině já, na druhé ona. Již spala ok, ale poslední 2 měsíce spí špatně. Také se třeba 50x za noc přetáčí a při každém přetočení jakoby fňuká. Tak dělám pšššt...a přestane. A za 10 min znovu fňuknutí a otočení do jiné polohy nebo delší fňukání, nejedná se přímo o pláč. Kdybych ale neutěšila tím pšššt, tak začne plakat. Již jsme zkoušeli všemožná slabá i silná pyžamka, aby jí nebylo vedro nebo zima, také ventilaci zavřít nebo otevřít. Ráno má studené ruce, ale přitom nesnese žádnou přikrývku, ani slabounkou (plenu), ani silnější - dětskou deku. Kojím jí jen večer před usnutím a ráno. Vstává okolo 6té hodiny, chodí spát v 8. Jsem již z toho unavená, 50x za noc ji uklidňovat. Do vlastní postýlky teď dávat nebudu. Jsem v 6. měsíci a to vyřídí manžel, až budu v porodnici. Nemáte s tímto někdo zkušenosti? Děkuji...

evcounek
16. srp 2013

mě napadá že je jí horko. Luky taky tak 2měsíce špatně spinká. spí jen pod cíchou a i tak je ráno spocený, protože nesmí mít otevřené okno. co jí dát takhle trochu cucnout vody, čajíku nebo šťávičky třeba má žízeň
ještě mě napadají zoubky. Jestli jí nerostou stoličky.

zamilovanadonej
16. srp 2013

@lucka662006 Tohle mi dělá skoro 7mi letý syn. Jsem z toho dost na nervy, dělá to téměř každou noc. Je to tím, že se mu zdají sny.... 😉

lumanima
16. srp 2013

@lucka662006 mám tříletého syna a dělá mi to samé. Nesnese být přikrytý. Ráno má pak studené ruce a nohy a je jak rampouch.Celou noc cestuje tam a sem, hlavou dolů, nahoru. Občas se postaví, pak si zas sedne, lehne a pořád dokola. Souhlasím s zamilovanadonej, že to je těmi sny. Radu žádnou nemám, taky jsme zkoušeli různá jinak teplá pyžama, ale nic náš problém nevyřešilo. Tak jsem Ti asi moc neporadila :o(

dana3262
16. srp 2013

@lucka662006 tohle deka presne nas mladší. Spi taky se mnou (společně se starsim). Nesnese byt prikryty. Jakmile Ho prikryju, začne fnukat a prevalovat se. Přitom spíme při otevřeném okně a v pokoji je zima. I tak Ho pořád prikryvam..a tim Ho vlastně budím, ale neda mi to. Kdyz se začne prevalovat a fnukat z ničeho nic, tak mu dávám mliko. Nekdy 0 a nekdy kazde 2 hodiny..i 4 flašky za noc.

lucka662006
autor
16. srp 2013

Maminky děkuju Vám za zkušenosti. Taky si trochu myslím, že zároveň prostě nesnese přikrývku a zároveň se jí zdají sny, možná malé děti prožívají ty sny jinak... Takže dvě věci, které spolu vlastně moc nesouvisí. Napít jí v noci dávat nechci, nechci jí totiž na to zvykat, když teď čekám další mimi. Přes den i večer pije dost, stále má počůrané plenky. A tu přikrývku asi řešit nebudu, když není nastydlá, mám totiž pocit, že jí tím budím. Jen nechápu, proč se jako nechce přikrýt, když má ledové ruce a teplé pyžamo zas nechci teď v létě dávat, aby se nebudila horkem. Občas jí prostě přikryju, někdy vydrží pod dekou 30 min, jindy 30 vteřin. Stoličky jí rostou právě teď horní, když jí rostly spodní, tak ale spala úplně nádherně...

ganina
7. říj 2013

pridavam se mame doma holcicku 14 mesicu a to same, hlad, caj, porad něco dneska v noci jsem tam byla 24x isu si to uz na papirek a pak se tomu smeju, ppac bych se jinak zbláznila uz. nevim co s tim, nic nam nepomaha. je to sileny uz jsem 7 mesicu nespala... POMOOOOC PROSIM

lejlax
21. říj 2013

tak já mám s 14ti měsíční dcerou to samé, usne přikrytá(protože leží na boku) pak se otočí na záda odkope se a nastává "kolotoč" s přikrýváním. Začala jsem ji dávat ponožtičky, protože měla věčně studené nohy - nestíhala jsem jí přikrývat, bojím se aby nenastydla. V noci se vůbec nevyspím, je to mazec, rada žádná ☹

andelka
21. říj 2013

@lejlax moje děti nespí pod peřinou ani jeden. Takže mají prostě pyžamo 2x a ponožky. Malej 19m má na spaní body s dlouhým, overal, a teplejší polodupačky(šité, merino). Spí buď celou nocnebo se 1x vzbudí.Případně sebou mele a cestuje, a to budí mě,ale on se jen plantá.

lejlax
21. říj 2013

@andelka zkusím ji tedy také navléci, uvidím zda jí to nebude vadit 😉

andelka
21. říj 2013

@lejlax zkus.Starší spal celou zimu v triku,mikině, tenčích pyžamových tepláčkách a teplejších(flísových) a měl dvoje ponožky.Pod peřinou spí velmi výjimečně.Většinou se celou dobu mele než ji vyhodí z postele ven. 😅

lejlax
21. říj 2013

tak to je tedy mazec, snad to bude u nás jen dočasně :-/