2,5 letá dcera ne a ne spát v pokoji

radova23
21. srp 2013

Ahojda,mam doma skoro 3 letou slečnu,ktera je dost inteligentni (nevim po kom😀 ) umi sama říkanky,umi všchny barvičky,umi počítat,sama uklizi,bez plen je od 1 roku,sama si dojde na wc , sama se obleka ale proste nemuže pochopit to že ma spat sama v pokoji . Prostě v noci příjde a spi s nama,mužu přenašet 5x za noc a stejne prijde a protože už je to velika kobyla - 106cm kope me pak do bříška a jsem 16 tyden ☹ jsem fakt zoufala !!!!

zamilovanadonej
21. srp 2013

@radova23 Pohoda, mě to dělá téměř sedmiletý syn a nepomáhá nic 😀

cchvalova
21. srp 2013

máme to samé s dcerou, které je skoro 9let ☹ má nááádherný pokojíček, ale pořád bude spát s maminkou 😝 ... manžel si dělá srandu, že jí to zůstane až do 18ti ☹.

sarihy
21. srp 2013

Moje starší dcera měla kolem 2L období, kdy noc co noc chodila k nám...vždy plakala, pak přiíšla, a spala až do rána...přešlo to samo...Na tohle není rada...prostě vás potřebuje...já i moje ségra jsme pravidelně chodily k našim do postele...prostě jsme chtěly být u nich...Myslím, že chce být s vámi, nepomúže nic, musí jí to přejít samo...Radím nepřenášet, nevracet do postýlky...prostě zalehnout a spát...

radova23
autor
21. srp 2013

@zamilovanadonej
@cchvalova me spala krasne ale posledni pul rok ne ☹ musim to nejak vyřešit ☹

berenika39
21. srp 2013

spi s ní nějakou dobu v jejím pokoji. jakékoliv boje - ty nechceš, ona chce (spát s vámi) jsou kontraporduktivní. vyjdi jí vstříc, ne proti.....stačí pár nocí, kdy budeš u ní, a ona ve svém pokoji. třeba se tam necítí v bezpečí, ty jí dokážeš, že se bát nemusí, že jsi tam pro ní, přesvědčí se, že je to tam ok a bude tam ráda. ale tlačit ji do toho nemá smysl.
at to vyjde.
a vůbec to nesouvisí s nějakou inteligencí. 🙂

radova23
autor
21. srp 2013

@sarihy nepřenaset jo ? ona ma svuj pokoj od 1 roku a sama spi v postely od roku a pul,teda to jen ted cca od dvou roku

radova23
autor
21. srp 2013

@berenika39 nekolikrat jsem si tam lehla ale ona hned vztek a zachvat že vstava a že jde tam - ložnice

ivanka8485
21. srp 2013

@radova23 Já myslím, že se prostě bojí. A je problém, aby měla svou postel u vás v ložnici, když je zvyklá spávat s vámi? Náš by sám v pokoji nespal ani omylem a to má teprv 20 měsíců,kdy strach ze tmy není tak silný myslím. Spí s námi v ložnici v postýlce, někdy jde nad ránem do naší postele. Pokud bych chtěla, aby mne nekopal, čemuž rozumím vzhledem k tvému druhému těhu, tak počítám, že mu dám postel k nám do ložnice a je možné, že u druhého tam budem spát všichni čtyři. Když je ten prostor, tak mi to nevadí.... ale ne všude to jde, což chápu....

ffiinnkkaa
21. srp 2013

@radova23 Dominik k nám chodí taky..nechávám ho a vysledkem i bylo, že se po nějaké době do pokojíku chtěl vrátit sám 😉

sarihy
21. srp 2013

@radova23 No hele, však píšeš, že jí vracíte třeba 5x a ona se stále vrací k vám...takže seš pak naprdlá ty, že nespíš v kuse, a i ona, protože taky nespí v kuse. Moje dcery spí v pokojíčku od porodnice, ale prostě starší měla takové období, noční můry..prostě pomohlo jen spaní u nás...Manžel se stěhoval do obýváku, abychom se vyspali, ale bylo to nejlepší řešení pro všechny, bez stresu...A přešlo to...Já nevim, no...nebo spát s ní v pokojíčku chvíli...nebo pokud to jde, kít si lehnout k ní do postele, když to na ní v noci přijde...aby věděla, že se nemusí bát, že tam jste, ale že má spát u sebe...Na mě to působí tak, že chce spát s vámi za každou cenu.

berenika39
21. srp 2013

petr má svůj pokoj a spí v něm asi od roka. v pohodě. ale běda, jak mu něco je - at už fyzicky nebo prostě psychicky. to se nasáčkuje k nám. pořád to potřebuje. není to často , ale je a nikdy bych ho nevyhnala. tvoje malá prostě tuší, že jě něco jinak, že čekáš mimčo, že se něco děje, tak se jistí.
pokud se ptáš - nějak bych jí vyšla vstříc , protože negací způsobíš horší problém. je to na tobě, no.

ivanka8485
21. srp 2013

@radova23 Ale jinak souhlasím s holkama, u nás to tak je... cokoliv, co dělám na silu proti němu, tak to ještě zhorší, ať je to jídlo, spánek, apodl.... takže já bych osobně vyšla vstříc a určitě bych nepřenášela v noci zpátky ... na to bych se mohla vyprdnout 🙂

martinabk
21. srp 2013

NIkolka má svoji postýlku zatím s námi v ložnici a vůbec nám to nevadí. Jsem ve 12tt a občas se ze své postýlky převrátí k nám tak ji jen posunu na její. Nechci ji trápit samotnou v pokojíčku, když zatím nechce, přijde na to sama, tak ja zatím ne vše 😉 .

radova23
autor
21. srp 2013

@ivanka8485 my se pak sotva narveme postylku a to jeste musim vymyslet jak to udelat,jinak ona sama spala v pokoji,jak pisi od jednoho roku svuj pokoj a svoje postel ale posledni cca 4 mesice prichazi
@sarihy
@berenika39
@ivanka8485 dobře tak ja ji necham a budu se fakt modlit,ale jinak ano,jsem prave zoufala,bylo to dobre,pak po dobrem,pak spani s ni,pak vzdy kdyz brecela jsem tam byla,pak i jsem byla vztekla .....

sarihy
21. srp 2013

JInak já nevyznávám společné spaní rodičů a dětí - ani v ložnici, natož v jedné posteli...ale když to dítě potřebuje, tak to asi fakt jinak nejde...U nás se to vždy po pár nocích vrátilo do normálu (i když ta jedna epizoda trvala 2 měsíce)

radova23
autor
21. srp 2013

@martinabk nemam prostor a ani nejak bych nesnesla aby tady spala ..... moje duvody ( sex,manzel hoooodne naročna prace ,malo mista ,....

sarihy
21. srp 2013

A nemůže to být žárlivost na miminko ? Od kdy to takhle asi trvá ? Protože ony ty děti jsou hodně citlivé a vnímavé...některá ta žárlivost úplně mine (do této kategorie patřeí díky bohu moje starší dcera), pak děti, které žárlí na břícho, ale po porodu je to pustí, no a pak ty, které žárlí i po porodu...Nevím, jen mě to tak napadlo...

sarihy
21. srp 2013

...teď to čtu...4 měsíce...no tak to i na to miminko tak nějak odpovídá...Ruku do ohně za to nedám, ale jeví se mi to jako docela dost pravděpodobné...

ivanka8485
21. srp 2013

@radova23 Uvidíš, zase jít o přejde. Určitě bych pokračovala v tom, že spát půjde do svého pokojíčku a když v noci přijde, no tak přijde.... Ono jí to určitě přejde, když už tam zvyklá byla. Možná fakt tuší, že se něco děje.... Děti jsou na takové věci citlivé. Až se ujistí, tak to bude ok, uvidíš. Ale čím větší snaha o zpáteční přesun, tím větší nervy a nevyspání pro tebe a pro ni znamení, že se asi fakt něco děje.... a pak až se narodí sourozenec, tak jí to v hlavičce může sepnout a může začít víc žárlit... Já bych se připravila i na variantu, že tam prostě budete nějakou dobu spávat opravdu čtyři. Tři na posteli a prcek v postýlce.... ale i to přejde... nic netrvá věčně. A nakonec budou spát v pokojíčku spolu 🙂

martinabk
21. srp 2013

@radova23 jasně, každý to má jinak.My máme velké místnosti a já nechci, aby se trápila sama v pokojjíku, když ještě nechce. Držím palce ať to vyřešíš ke spokojenosti tvojí i malé. 🙂

anetka1701
21. srp 2013

Dva a půl roku, stejnej problém... už v pokojíčku ani neusíná :o( prostě vleze na naší manželskou postel a konec :oD A to spala sama od půl roku... Asi to je normální - přestěhovali jsme jí dětskou postýlku do ložnice, usíná na letišti, pak jí přeneseme do postýlky a spí tam (a ráno hupne pod deku k rodičům). Neřeším to, do puberty u nás snad nebude :o) Jo a menželský povinnosti se daj fouknout večer v obýváku :oD Tak co...

snany
21. srp 2013

U nás problém se spaní začal když jsem byla těhotná, dcera chodila za námi skoro pořád a to spala od 10m sama ve svém pokojíčku. Jestli ty děti nejsou až moc sensitivní, nebo si v tom věku začínají více uvědomovat a bojí se tmy, zdají se špatné sny. Opravdu nejlepší je nechat spát s vámi, přenášení je k ničemu, všichni jsou pak unavení a naštvaní. To je moje zkušenost.

evaviki
21. srp 2013

@radova23 - sex,manzel a malo mista? 🙂 sex nemusi byt nutne v posteli, manzel to taky zvladne, vzdyt je to i jeho dite.. a jestli se potrebuje vyspat, tak kdyz k vam mala pride, tak nech vstane a jde on do jeji postele.. a malo mista - to asi nechapu, jak myslis, jestli mala postel nebo..? Mala ta teraz potrebuje, neboj, prejde to a zase zacne spavat hezky sama.. len treba vydrzat..

kammka
21. srp 2013

my máme holku skoro šest let a ročního kluka a spíme všichni spolu v ložnici... když chce být u vás, tak ať tam je, proč je to takový problém?? já bych to nehrotila, ono ji to časem přejde.. prostě se potřebuje tulinkat k mamince..

radova23
autor
22. srp 2013

@ivanka8485
@anetka1701
@snany
@kammka dekuji holky tak ja to tedy vydržím a budu doufat .... byly tu otazky tipu zda je to problem ( ano pro me je to problem,nejsem vubec zastance spani deti s rodiči a ja chci taky sve soukromí,navic se proste nevyspim,manzel na jedne pulce a mala se mnou na te druhe pulce-manžel neni nejhubenejsi a na postel misto dcery se fakt muze vykašlat 😀 a navic nechci/ nechtela jsem to tak řesit.
@evaviki n omyslim to tak že je malo mista v postely (manza na jedne pulce a ja s malou na druhe,coz je dost malo pro me a jinak v ložnicic mame postel,vestavny skříně a pak už se me tam vejde jen postylka pro miminko a to jeste tu postel musim posunout ...

evaviki
22. srp 2013

@radova23 tak nech sa manzel presuva docasne do jejiho pokoje a vyspite se vsichni..

radova23
autor
22. srp 2013

@evaviki však tu pisu že on tam nepujde pac neni hubenour a na jeji postel kašle 😀 a navic takto to řešit nechci 🙂

evaviki
22. srp 2013

@radova23 tak mas moznosti len dve.. bud se budete tlacit na posteli vsichni spolu, nebo malu budes posilat dokolecka do pokojicku.. v pripade druhej varianty se nevyspite uz vubec.. vetsina holek ti tu napsala, ze ji mas nechat u sebe, ze to asi potrebuje, kdyz te vyhledava.. tak to nejak zkuste vydrzet, treba ji bude stacit to, ze vi, ze k vam muze a neposlete ji pryc a za par dni se to spravi..

aja123
22. srp 2013

Dceři je 5 a stále spí u mě v ložnici, pokojíček prostě ignoruje. Já to neřeším. Manžel spí v pokojíčku na bidle (vyvýšená postel) v růřových peřinách s princeznama, nad hlavou mu svítí květinkové lampičky a kolem dokola po stěnách motýlci. Takže manžel to řeší 😀 😀

bara.c
22. srp 2013

Klári... jsem na tom úplně stejně. Čeká nás nástup do školky a naše Elu veškeré "problémy" řeší u nás v posteli. Všechno jí říkáme a postupně ji připravujeme... takže to většinou ví s předstihem a postel u nás je jasná. 😀 Jakmile je nějaká "krizovka" nebo nemoc vždy je u nás. Po vyndání nosních mandlí u nás spala celý měsíc. Když jde spát k nám kráááásně spí třeba i do půl deváté. Já se vyspím, ona se vyspí a je to dobré. 🙂 Když jsem trvala na tom, že bude v postýlce u sebe tak byla protiva a stejně jsem byla u ní 6x v noci... a to opravdu nedávám. Potřebují prostě jistotu... některé děti jsou mnohem citlivější a vzhledem k našemu stavu je to jasný. Musí se prostě přesvědčit, že maminka a tatínek tu jsou pro ni. Já to třeba řeším že si před břicho dávám kojopolštář... nebo jiný polštář. Případně spím na zádech... čím víc ji budeš nutit... tím víc nebude chtít do svého pokoje. 😒

radova23
autor
22. srp 2013

@aja123 😀 😀 😀