2 letá dcera málo spí. Jak jsou na tom vaše děti?

marjama
1. pro 2010

Ahoj holky,
musím Vám napsat, protože jinak se asi už zblázním! Naše Martinka není žádný velký spáč, ale to co se děje asi posledních 14 dní fakt nechápu. Prostě hrozně málo spí a já už nevím, co s ní. Teda vlastně jí to asi nevadí, ale já jsem úplně hotová a to hlavně ráno. Běžně spí asi takhle - večer chodí spát mezi 20,30 - 21,00 hod. a ráno vstává (teď těch posledních 14 dní) už kolem 4 hod., max. ve 4,30 a po obědě spí asi hodinku a půl. Kdybych jí přes den spát nedala, tak zase nevydrží a padne třeba v 18 h a to je taky na nic, protože potom by vstávala asi ve 3 h ráno nebo fakt už nevím. Já skoro každý večer vařím jídlo na druhý den a různě uklízím atd., takže chodím spát kolem půlnoci, takže spím tak 4 hodiny a to se fakt nedá! Přes den s Martí nic nestihnu, tak to dělám takhle večer. Jak spinkají Vaše dětičky? Má někdo doma takového "nespavce" jako já?

antlen
1. pro 2010

ahoj, já mám teda 1,5r. děti a taky toho moc nenaspí. Chodí spát kolem 20hod. a v 6 už jsou vzhůru, ale pokud mi začaly vstávat dřív, tak jsem je prostě nechala v postýlce, klidně i si pobrečet a za chvíli usnuly a spaly dál. Podle mě je to o zvyku a naučení se doby vstávání. Ve 4ráno je na vstávání opravdu brzo. Jo a vždycky jsme z ložnice odešly a vrátily se až děti usnuly. Jen pár dní trvalo, než začly spát zas dýl.

andyalukasek2008
1. pro 2010

@marjama Měli jsme to samé zhruba v roce a třičtvrtě, padala jsem na hubu přesně jako Ty, také vařím večer apod.
Pak to zničehonic naštěstí najednou přešlo 😉 , tak držím palečky...

radka.m.
1. pro 2010

ahoj,tak my jsme to měli úplně stejně,akorát nám to začalo mnohem dřív,asi tak olem roku 😝 ,srovnalo se nám to přibližně před půl rokem,ale musím říct,že mi to ani moc nevadilo,chodila jsem spát dříve a ráno jsem si udělala to,co jsem potřebovala-navařila,poklidila,protože po ránu náš mladý nevyžaduje tolika pozornoisti,já třeba kdybych měla vstávat v osm,tak to bych pak nestíhala 😀 ,takhle i když ted malý vstává po sedmé,tak já vstávám dřív,abych uvařila a poklidila a třeba už v půl deváté jsme venku,tak zkus jít třeba dříve spát a práci nechat na ráno,jinak u nás platí,že i když půjde spát v šest,nebo v devět,tak ráno vstává stejně,s tím rozdílem,že samozřejmě když jde déle večer,tak o to je druhý den protivnější,nebo fakt vyzkoušej,jak by to fungovalo,kdyby jste nešli přes den a večer dříve,u staršího jsem přesně kolem druhého roku ho přestala dávat přes den spát,protože večer pak chudák nemohl usnout,trvalo to týden,a po týdnu se zaběhnul do těch kolejí,že přes den mu spánek nechyběl a večer chodil spát pravidelně a ráno taky začal vstávat pravidelně,jinak někdy prostě musíme dětem se spánkem trochu pomoc,ale třeba to chvíli trvá,než to vytipujeme správně 😉

smardik
1. pro 2010

ahoj taky jsme měli takové období-nějak kolem těch 20měsíců že vstával brzo ráno,rekord máme 3:45, to prostě vstával a pak mi kolem 6 odpadl a spal do 9. Ted už se uklidnil a spí hezky-usíná ve 20,vstává kolem 8, a po obědě mi spí tak 3hodinky, dneska 13-16 🙂 🙂 sice se v noci pořád budí na mlíko ale pak usne

@antlen nesouhlasím že je to o naučení,podle mě je to o dítěti. já mohla odejít a nechat ho plakat a nic z toho,mé dítě je vytrvalé a dokáže řvát i 3hodiny vkuse ale spát nebude. fakt bylo pro mě jednodušší holt vstávat v nehorázné 4hodiny a dát ho spát v 6 a jít si taky lehnout, jak to přišlo zas to odešlo.

ještě měl malý období kdy odmítal usínat sám-dala jsem do postýlky a katastrofa, řval a řval takže jsem musela jít uspat,usnul se mnou v posteli-jen se mnou,ani tatínek to nemohl být,pak jsem ho přenesla a spal až do rána ve své postýlce,jak se v noci vzbudil už nevyžadoval uspávání u mě v posteli,dal si mlíko a spal ale večer jo. a nebylo to že by byl naučený usínat se mnou,usíná sám ale prostě to asi v té doby potřeboval tak jsem ho uspávala, jak to ze dne an den přišlo zas to odešlo,trvalo to asi 14dní

pikusa
1. pro 2010

Tak matyáš přestal vstávat v 5 a vstává v půl 6-6
když někdy spí do půl 7,je to zázrak......a nechat ho v postýlce aby usnul?????ani náhodou,řval by a řval...
Když se vzbudí kolem té 5,vezmu ho k sobě,stulí se a ještě tu hodinku dá...
@marjama co si teda malou vzít k sobě a dospat se společně???to nejde??

marjama
autor
1. pro 2010

Všem díky za Vaše názory a rady. Pomohlo mi i to, že vím, že tímhle obdobím "nespaní" neprocházíme jen my. Už jsem se z toho potřebovala trochu vypovídat.

@radka.m. No u nás je to právě tak, že Martí se ráno probudí a hned míří do kuchyně a ječí papat, papat , snídaně a hrát si s mámou 😀 Takže prostě nehrozí, že by si hrála sama a já něco mohla v klidu udělat. S tím spaním přes den to ještě musím promyslet.
@smardik Jo, jo, přesně jak píšeš, nehrozí, že bych Martí nechala v postýlce, to bych si vyslechla a sousedi asi taky, měli by budíček taky ve 4 h 😀 Martí má ještě tu specialitku, že když se hodně rozbrečí, tak se pak pozvrací, takže bych si ještě přidělala práci převlíkáním celé postýlky 😠

@pikusa S tím dospáním u nás v posteli mi to vyšlo jenom jednou a to jsem asi 15 min. musela říkat pohádky. Pak Martí usnula a spala ještě hodinu. Ale většinou prostě ječí vstávat, vstávat a mám smůlu 😠

smardik
2. pro 2010

@marjama já tě asi trošku potěším,my dneska měli hroznou noc,nevím co blbli, takže naše super noc: Honzík nějak večer nemhl usnout a jen řval tak nějak po půl desáté jsem ho uvozila v kočáru-došli mi nápady co s ním, než jsem se sprchla a našla odvahu ho přenést bylo půl 11, před 12 vstával Tom na mlko-to jsme si myslela jenže ho dopil a na celý barák a on v postýlce nebude,chtěl ven jsem ho nechala chvíli řvát tak mi akorát vzbudil Honzíka, tak manžel šel za Honzíkem a já si vzala Toma k sobě do postele že usne, po půl hodině aspon usnul Honzík-ufnukal se akorát Tom až moc živý, si v posteli hál s peřinou,odkrýval mě a zakrýval, šel se podívat z okna a tak nějak to bylo až do půl 3 kdy se rozhodl že je čas spát a chtěl jít do své postýlkyy no a v 5budíček Honzule vstával-nevím co blbne když normálně vstává v 7

marjama
autor
2. pro 2010

@smardik No tak koukám, že si to taky užíváš, co 😅 Nechápu, jak pak člověk "funguje" se dvěma dětma. My plánujeme druhé příští rok (teda jestli se povede) a to si pak nedokážu už vůbec představit. U nás proběhla noc tradičně, Martí šla spát ve 20,30 a vstávala ve 4,15, takže "normálka". 😅 Dneska jsme byly dopoledne na cvičení a pak jsme se ještě brodily domů sněhem, tak třeba za dnešek bude unavenější a bude spát déle. Tak ať nám ty naše dětičky konečně trošku líp spinkají!

smardik
2. pro 2010

@marjama nevím co tak blbli, Tom už spával hezky- celou noc nebo se budil až mezi 4-5 na UM a spal do 8 a posledních 14dní se budil za noc tak 5x a dneska tohle a předevčírem nespal od 21:30-4:30, nevím co to má znamenat. Honzíček spával krásně od narození, po operaci se to pokazila ale už na to zapoměl a usíná krásně a včera toto,uvidíme co bude dnes ale jsem už vyštavená. a k tomu fungování se dvěma dětma prostě fungovat musím

marjama
autor
4. pro 2010

Ahoj holčičky,tak musím napsat náš vývoj ve spaní 😎 Martí spala už 2. den do 5,30 h, takže úspěch. Proti vstávání ve 4 h je to paráda 😀 Kdyby se to posunulo ještě tak o hodinku, tak to prostě bude maximální spokojenost 😀 Ale abych to nezakřikla!
@smardik Co Tvoji klučíci, už se polepšili a spinkají lépe?

bacutty
3. led 2011

Ráda bych se připojila, můj syn 34 měsíců, odmítá chodit spát odpoledne. Ani by mi to nevadilo,ale tím pádem mi usíná uz v šest večer někdy ani do šesté nevydrží, je tak unavený že nechce ani jíst. Takže je bez večeře a ráno už vstává v pět. Ani pořádně nemůžeme nikde chodit,aby mi tam neusnul. Mladši syn je uplně opak a chodí spat pozdě,nemáte prosím radu jak ho uspat odpoledne?

kristi
3. led 2011

@bacutty chod s nim, moje skoro 4-leta taky sama nejde, ale pokud si dam sloficka s ni, tak jo

bacutty
3. led 2011

@kristi no to uz taky nezabira,on tak byl prave nauceny, ale ted vetsinou usinam ja a on skace a dela hlouposti,pustim treba i pohadky,ani toho neuspi leda tak me. Jednou jsem mu nakazala,aby proste lezel,tak hodinu lezel plakal,ale neusnul... Ted uz spi, to je fakt brzo.....

anetaalex
6. led 2011

Ahoj taky jsem sem psala,jsem na tom asi jako vy,ale mám teprve 9měsíčního draka.Už jsem z něj taky na prášky,přijde mi,že ze mě tu energii co má snad vysává.Usne jak kdy,třeba až v 22 i později a probudí se za dvě hodiny a pak lítáme a udržujeme ho ve spánku teplým čajem.Pak se vzbudí a myslí si,že je vyspinkaný tak si začne hrát,lézt a tak.Pak se unaví a i když má zavřený očíčka brečí,než zabere tak je to tak půl hodiny.Takže z tý noci nemáme vůbec nic,vkuse nenaspim ani 2 hodiny.Jo a ještě ho musíme mít u sebe v posteli jinak neusne vůbec,tak se mi tam rozvalí a já se probouzím pokaždé z křečí v ruce.Ale jinak jsem štastná,že je zdravý a že už nám začíná pěkně tapat.

brusinka.pusinka
6. led 2011

@marjama mám skoro rok a pul holčičku a ta přes den spí jednou a to 20-30 minut ale zase prospí celou noc od 19.30 do 8 někdy i dýl. kojíme v polospánku když jdu spát okolo 22 hodinky a pak ráno jak můj mužíček stává do práce okolo 5 a malá spí dál 😉 ale přes den je k neutahaní. Lítá skáče běháý a leze po výškách , žádný klidný dítko hihihi , ale u syna to bývalo horší . ten nespal od 2 let přes den vůbec a stával ve 4 a spát chodil okolo 9 večer, a to se kolikrát vzbulil o pulnoci a do 2 jsme musely třeba malovat a nebo si hrát. on měl energie na rozdávání a já padala pa hubu už po týdnu jsem nevěděla čí jsem. Uklidnil se po měsíci a nastoupil na svůj normálbí režim 😉Držím palečky vydržkaj bude líp a usměvem ti Martinka zaplatí probdělé noci 😉

cerstvamama
6. led 2011

@bacutty Máme doma to samé. Mně se osvědčilo utahat malou dopoledne venku. Jakmile strávíme dopoledne doma, tak po obědě neusne. Naopak když jsme na vzduchu tak se zadaří, i když ne úplně vždycky. Chápu tvojí situaci, taky si kolikrát po obědě lehneme, já usnu a Adélka po mně leze a oka nezamhouří ☹