2 letá v noci vylézá z postele a není schopná spát

allllenka
27. říj 2010

Ahoj maminky, prosím Vás o radu či zkušenost..mám dcerku ( 2 roky a 5 měsíců ), která snad ještě neprospala celou noc až do rána. Dřív chodila spát cca v 8. hodin, nikdy neměla problémy s usnutím, ovšem během noci se několikrát budila a dožadovala se pozornosti. Když jí byly dva roky, vyměnili jsme postýlku za velkou postel, a začal boj, jelikož vždy když se v noci vzbudí přijde za náma do obýváku kde s manželem spíme. Já ji odvedu zpět do pokoje, přikryju peřinou, popřípadě dám vodu a dcerka usne. Ovšem toto se opakuje někdy i 5x za noc. V poslední době začala mít problémy s usínáním, dáme ji mezi 8 až 9 hodinou večer spát a ona za námi stále chodí a vymýšlí si různé dovody proč nespí a my ji zase vracíme zpět do postele. Když pak třeba po deseti vrácení do postýlky konečně usne, je během noci stejně několikrát vzhůru a já už začínám být zoufalá. Jsem v 7. měsíci těhotenství a nedovedu si představit jak zkloubím noční kojení nového miminka a vstávání k dceři. Jestli máte podobné zkušenosti či nápady na řešení, podělte se, mě už dochází energie.

allllenka
autor
27. říj 2010

Zapoměla jsem napsat, že dcera chodí po obědě spát ( 1 až 1 a 1/2 hodiny ). Zkusila jsem vynechávat toto spaní, ale situace se nezlepšila, spíš naopak. Byla k večeru tak unavená že se celý usínací proces ještě více zhoršil. Takže po obědě stále spává.

kutcher
27. říj 2010

My jsme malému koupili dětskou (200x90) vyvýšenou postel - 112cm od země, ve spod má látkový domeček a musím zaklepat, že od tý doby spí jak beránek a neslézá z ní, protože máme navíc postelovou zábranu a tu mu dám ke vchodu, aby za náma nechodil. A další mě napadá, nemáte doma přetopíno, že se tak budí?

kutcher
27. říj 2010

@allllenka A ještě dodám, že vím, jak ti je, náš malej se od narození do 2 let budil 11x za noc.

mamkamarketa
27. říj 2010

me zacal syn sam vylezat z klece (postylky) ve 20 mesicich, proste to prelezl. Nedovedla jsem si predstavit, ze spi ve velke posteli a uprostred noci se prochazi po byte ale zase z te svoji jednou vypadnul tak, ze si rozekl hlavu 😒 . Takze sme v ikea koupili zabranu na stranu postylky (na kazdou stranu 1) coz prida dalsich 10 cm (na klasickou postylku pro mimca a maly deticky. a ted mame klid vsichni, vim,ze na to ses neptala ale i to je reseni. jinak preju, aby vam ditka spinkali 😉

cerstvamama
28. říj 2010

@allllenka Ahoj, neporadím ti, jen se hlásím, že jsme na tom stejně. Dcera od malička neměla problém prospat celou noc, nejdřív u nás v ložnici, pak v postýlce s ohrádkou ve svém pokojíčku a chvíli i ve větší posteli se zábranou. Posledních pár měsíců se taky budí, když je to do půlnoci tak jí ještě ukecáme, ale jak se probudí po půlnoci a zjistí, že už taky spíme, tak začne strašný povyk a musí k nám do postele. Tam pak spí až do rána. Sice se vyspíme,ale nic to neřeší 😒

miarosa
28. říj 2010

Nevím jestli ti to pomůže, ale přesně tohle jsem dělala já když sem byla malá v matných vzpomínkách se mi to vybavuje a hlavně mi to říkala mamka, když mě upozorňovala na spaní našeho malého. Když mi bylo kolem 2 a půl let tak sem vůbec nechtěla spát sama a pořád sem chodila za našima, máma už v té době čekala mého brášku. Tak nevím jeslti sem to podvědomě cítila, ale asi těžko. Řešili to tak že mě nechali u sebe a později mě táta odnesl do postýlky, když sem se někdy znovu vrátila tak to zopakoval nebo si mě tam nechali. Pak se narodil bráška a prý to bylo ještě horší už sem tam vůbec nechtěla spát. Ve finále se to vyřešilo tak, že když bráchovi byli 4 měsice udělali nám společný pokojíček a ptali se mě jak bych si ho představovala takže byl hlavně podle mých představ, měla sem tam své doupátko a byla jsem tam spokojená od té doby jsem tam spala i s bráškou a všichni byli spokojení 🙂

andyalukasek2008
30. říj 2010

Máme to samé 😒 . Do 25měs usínal ukázkově, sám nás vodil, že chce spát v 19:30, po letní dovolené horor, manžel s ním musí usínat, sám neusne, přelízá k nám... Prostě to samé a jsme bezradní 😖 ...

anta
30. říj 2010

@allllenka my máme postýlku se zábranami po celé délce, aby Honzíka nenapadlo vylézat a je fakt, že nevylézá, jak ho uložíme, tak ho ráno najdeme. Od malička jsme ho neučili na žádné čajíčky a takový srandičky, to bychom si dali a dítě taky 😅 😅 Může v tom být i vzdor, vracela bych tak dlouho, dokud by neusnula, ono to časem přejde, zkouší, co smí a co ne, takže bych stanovila hranice chování a bez emocí (i když vím, že je to dost těžký) bych ji vracela do postele, dokud nepochopí, že "nevyhraje" 😉

babara
1. lis 2010

co zkusit homeopatika Sedalia. Je to ciste prirodni, bylinkovy sirup.

marecek4
1. lis 2010

allllenka,třeba Tě potká toto-naše nejstarší řádila každou noc,nepomohla velká postel,její pokojíček nic-každou noc si musela hrát,ale jak jsem přišla s bráškou z porodnice tak jak když utne a byl klid a vzhledem k tomu,že kluk spal už v porodnici celou noc přímo ukázkově,tak jsem se po dvou letech konečně vyspala,držím pěsti ať všecko dobře dopadne a Eliška to zvládne

singid
12. bře 2011

Máme podobný problém, náš malý je taky nespavec, málokdy se povede, že spí celou noc, případně když už, tak se ráno budí velmi časně (5-6h)...
nyní, také čekáme miminko za 4 měsíce, jsme ho zkoušeli do jeho pokojíku už na "velkou" postel... přes den to měl na hraní a večer v ní nechtěl spát... takže jsme vystěhovali dětskou postýlku z ložnice a nastěhovali velkou postel... bohužel si ale úplně odvykl usínat sám, předtím v postýlce třeba neusnul hned, ale nevylez, takže nakonec usnul... teď se dostane krásně z postele ven a krámuje v celý ložnici... občas vyleze i ven z pokoje a jde za námi do obýváku... zkoušíme to po dobrém (vracení, co trvá i hodinu a půl 😒 ), i po zlém, kdy už na něj jde táta a dostane i na zadek...prostě mi přijde, že nechce usínat sám, takže nakonec to dopadne tak, že tam k němu jdu a hladím ho a zpívám dokud neusne, když tohle dělám od začátku, tak zpívám i hodinu, když nejdřív pochoduje po pokoji, tak zpívám jen 15 min...někdo mi radil knížku, ale on ji má zatím spíš jako trhací kalendář, případně leporelo pořád vyhazuje a hází zpět... spíš s tím blbne, než aby se uklidnil a usnul...
a blbý je, že od malinka je zvyklej usínat za mé asistence, takže když vidí tátu, myslí si, že si jdou hrát... takže uspávám já a už je to pro mě docela problém, mám strach, aby mě nepokopal do břicha a taky se mi z té jeho pidi postele blbě vstává... jsem taky trochu zoufalá ☹

jajina.c
19. čer 2011

Allllenka - jako když čtu o našem malém🙂. Tomu tedy budou dva roky za měsíc. Máme přesně to samé jen stím rozdílem, že má špatné spaní už od malinka, také jsem snad jedinou noc neměla v klidu. Proto zatím ani druhé neplánuji. U nás nepomáhá nic, vyzkoušeli jsme už všechno, zabírá jen to, že u něj musíme být, když usíná. A co jsme mu vyměnili postýlku za postel, tak je to ještě horší, vyleze a běhá po bytě a za nic ho tam nemůže dostat. Také jsem už bezradná a hooodně unavená, protože u nás zabírám jen já, pokud je tam taínke, tak řve, že chce maminku....Přeji pevné nervy a našim dítkum, aby konečně došlo, že bychom se taky rády vyspaly - my mamky🙂.