21měsíční batole špatně usíná a často se budí

teri_luky
21. čer 2014

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu. Cca do 8,5 měsíce usínal většinou sám v postýlce, občas usnul u kojení, ale většinou i bez. Pak jsem byla přes noc v nemocnici, byl s našima, zvládl to, pil z lahve odstříkané mléko, ale bez problému. Od té noci to je boj, usnul pouze u kojení a nějaké položení do postýlky neexistovalo, ze začátku jsem to přisuzovala strachu, že zase budu pryč, ale čím to bylo déle, tak jsem rezignovala. Neexistovalo nějaké položení do postýlky, když už jsem ho tam pokládala třeba po desáté, tak jsem ho nakonec vzala k sobě do postele ( předtím také občas spával se mnou, ale s postýlkou problém neměl. V 15 měsících dostal svou velkou postel, tak už spinká. Problém teď je, že dokáže usnout pouze u kojení, to by mi ještě nevadilo, ale kojíme hrozně dlouho, než zabere a syn se dokáže budit třeba každou hodinu s brekem, musím ho nakojit, až zabere tak zase položit do postýlky a už to prostě fyzicky nedávám. Odstavovat jsem se snažila, ale bydlíme u rodičů a nějaké vyřvání neexistuje a já už si přijdu v koncích. ☹ ☹ Co radíte?

abalajda
21. čer 2014

Obávám se,že nic jiného než odstavení nepomůže. Můžete třeba nejdřív zkusit dávat láhev s mlikem místo prsa,myslím,že uz je dost velký na to,aby usinal při kojení.... Dceři jsem v tomhle věku dávala k večeři krupicovou kaši. A ani náhodou se nestalo,že by se v noci budila...

melodygirl
21. čer 2014

Mě dcera spala špatně téměř od počátku. U vás bych to spíš přisoudila psychice. Já kojila 20 měsíců, protože byla závislák. V té době se budila taktéž po hodině. Cca 3/4 roku a já byla už na zhroucení. Po odstavení se ale příliš moc nezměnilo, nahradila jsem kojení lahvičkou a tak si vždy v noci cucla a spala, ale budila se tak 3-4.x. S růstem zubů se zo vždy zhoršovalo. Náhražka - lahvička může být ten důvod, protože kdybych ji při odstavení nedala nic, tak by si zvykla, že se nepije. Když jsem odstavovala poslední noc, tak brečela dvě a půl hodiny v kuse (ona je tedy jinak dost ubrečené dítě a urputné) samozřejmě v mé blízkosti, při hlazení atd..., pak už jsem to nedávala a vrazila jsem ji flašku a nakonec usnula. Po půl roce nekojení se spánek ale výrazně nezměnil. Až jsem na doporučení kůli svému špatnému spánku, (už jsem musela brát po odstavení prášky na spaní) zkusila autopatii. Vyzkoušela jsem i na dceři a od té doby spí celou noc s jedním probuzením! To jsem od jejího narození nezažila a není nic horšího než se dva a půl roku nevyspat. Pokud máte vztah k alternativní léčbě, je to řekla bych 100% úspěšná volba. 1x za noc kojit, to je super, ne? A odstavit pak přirozeně, on si řekne. Odstav by měl být ideálně přirozeně mezi 2 - 3 rokem věku dítěte.

krmv
21. čer 2014

@melodygirl muzete me prosim neco vice napsat o te autopatii, je to fakt zajimave. dcera ma 13 mesicu, kojime a je fakt zavislak na prsu, u prsu usina a v noci se take budi cucne si a usne, prenesu ji do postylky a bud se vzbudi hned nebo treba za hodinu,nekdy za dve hodiny a pak zkonci vetsinou s nama v posteli, vim ze to neni nejidealnejsi spat s nama, ale co. samozrejme kdybych vedela jak na to aby se nam vsem lepe spalo tak to zkusim. umele mleko a lahvicku uplne odmita, jen prso, ale mleko zatim mam takze dokud budu mit tak bude u prsu. dekuji za rady

melodygirl
22. čer 2014

@krmv Myslím, že spaní společně není vůbec problém, je to pro dítě velmi přirozené a pro psychiku do budoucna přínosné. Spíš je problém v to buzení. Moje dcera se mnou také spí v posteli. Autopatie je alternativní léčba, zadejte si do vyhledávače toto slovo, a pak jméno Čehovský. Tam vám vyskočí celé povídání a odkazy na terapeuty. Koukám, že jste z Brna, mám tam vyzkoušenou velmi sympatickou terapeutku se zkušeností s malými dětmi paní Valigurovou. Pokud by jste pak chtěla dám kontakt.

pegynka
22. čer 2014

@teri_luky tak presne tohle mame taky ☹ Jen s tim rozdilem,ze ja jsem byla v nemocnici 5dni na operaci a tim skoncilo kojeni...Ale od te doby mi malej nesel do postylky ani nahodou,takze ho mam u sebe v pelechu a i tak se budi treba 3-4x...Bohuzel uz to trva 9mesicu ☹ Taky uz nevim,co delat...Malej se vzbudi,chce piti,2-3x si cucne a usne s lahvickou v ruce...Jakmile mu ji chci vzit,drzi ji a vzteka se....

teri_luky
autor
22. čer 2014

@pegynka Já bych byla ráda, kdyby alespoň syn usnul s tou Lahví 🙂 Protože má už 13,5 kg a jako chovat ho je mazec 🙂.

nocinoci
15. zář 2014

My osobně jezdíme přímo k panu Čehovskému do Zbraslavi u Prahy i když je to pro nás z ruky .. ... dostala jsem na něj před rokem tip a dodnes děkuji bohu za to setkání ... naše dcerka od narození trpěla velikými potížemi s vyprazdňováním, prošli jsme všelijakými testy atd.. všechny testy ukázali, že je opravdu hodně silný alergik - v globálu , ale jednotlivě u všeho byla 0. Což sám dr říkal, že to nechápe, že to není dobře, protože nemají tušení o co jde.
Ono se postupně časem k těmto potížím přidala krev ve stolici a to už mi nahánělo hrůzu. Moje rodina je dost "bohatá" na rakoviny (bohužel ☹ ) a tak jsem se děsila. Ale lékaři nevěděli co a jak. Tak jsme jeli k panu Čehovskému, dostali jsme autopatickou léčbu ... tenhle měsíc je to přesně rok od jejího prvního podání .. a výsledek??, ... Loni touhle dobou to bylo poprvé po 4 letech co dcerka přestala mít bolesti bříška před každou stolicí, začala chodit pravidelně i dvakrát denně (chodívali jsme např. jednou za čtyři dny nejdřív) a HLAVNĚ ... žádná krev!! absolutně nic! a to jsme dříve vypozorovali, že čokoláda a nanuky jí to způsobovali více takže konec s tím. Ted když si dá občas čoko nebo v létě zmrzku, NIC. paráda! nedáme na autopatii dopustit! a i při klasických potížích nachlazení apod. Začíná nám rýma, podáme autopatii a do druhého dne je to pryč! pokud někdo z vás nad touto léčbou někdy uvažoval, mohu jen říct SMĚLE DO TOHO!! jak se nám narodí mimčo a odkojím .. jdu do toho i sama se sebou 😉 🙂

alenavy
15. zář 2014

@melodygirl Tedy tak to by se mi moc líbilo... U nás je to podobné, a já jsem už ve stavu, že nejsem sama schopná usnout, když už konečně spí malá. A když mám pocit, že bych už mohla zabrat, tak se mrně samozřejmě probudí. Jdu omrknout ten kontakt..

kaschmar
29. zář 2014

Zdravím, mohla bych se prosím více dozvědět o autopatii a jak tím mohu pomoci dítěti spát bez breku a kojení? Moooc děkuji. Zuzana

kaschmar
29. zář 2014

@melodygirl
Dobrý den, prosím o kontakt na tu terapeutku. Jak to vychází cenově takové léčení? Malý se budí i 20 x za noc ve 14 měsících. Děs běs 😒 děkuji.