27mi měsíční dvojčata přestala spát po obědě

hancas
21. dub 2010

ahojky maminky,
mám 27 měsíční dvojčata po obídku vždy chodili spinkat aspon na půl hodiny a ted už týden dělají v postýlkách bugr.Spí celou noc cca od 20:00-09:00-jsem ráda že spí v noci ale přes den prostě nic neudělám,byla jsem zvyklá vyprat,vyžehlit,dát si kávu a chvilku relax a ted nic☹

vojtisek2007
21. dub 2010

hacas - a když nespí po obědě, tak ti vydrží do těch 20.00 v pohodě,nebo jsou třeba v 19. už mrzutý ? Mě Vojta chodí spát po obědě pořád (3mu byli v únoru) a když ho nedám, od těch 18.hod s ním není k vydržení, ale každý dítko je jiný, tak třeba nemají tak velkou potřebu spánku...ale moje taky měli období, že dělali spolu v postýlkách bordel - skákali, ječeli a spát nechtěli....tak jsem je dávala spát každýho jinam....asi měscí, pak jsem to zkusila zase dohromady a přestali to dělat...teď je v jednu hodím do postýlek a do těch půl čtvrtý spí

raady
21. dub 2010

Ahoj,
moje kamarádka má také dvojčata, holčičky. Úderem 2. roku ji přestaly také po obědě spát. Jinak spí v pohodě celou noc. Zvlášť je nezkoušela dávat.
Opravdu je každé dítě jiné. Syn mi spal po obědě ještě v téměř v 5 letech. U Barunky se mi třeba jedou za týden stane,že po obědě neusne.
Bojím se, že na to žádný recept není 😒

kristi
21. dub 2010

no, nase nespi od zari, to jí bylo 2,5 roku, takze mylsim,ze je to normalni.

lenulle81
21. dub 2010

No já se ani moc nedivím, že nechtějí spávat poo, když si pospí tak dlouho v noci. Spí cca 13 hodin, což si myslím, že jim bohatě stačí. Můj malý teda po obědě ještě spává, ale v noci spí jen 10 hod.

hancas
autor
21. dub 2010

maminy díky za názory no mi to máme tak že v 6 jdeme z venku okoupeme,navečeříme a třeba už v 7 leží třeba dnes usli během 3 min 🙂 nebyli otravní byli v pohodě.uvidíme no ale zase nechco aby se to odnaučili ve školce budou muset taky spávat a nebo jsem si říkala budit je třeba v 7 ráno at po obědě spinkají

jakoubka
21. dub 2010

hancas-Nám se to poslední dobou stává dost často ,že malej po obědě nespí.Tak 4 krát do týdne.

Spí v noci 10 hodin.Od půl 10 do půl 8.(to když jde spá po o)
A od 20:00-do 7 nebo půl osmé(když nespí po o)

Ale popravdě řečeno,ani mi to nevadí ,že nespí,aspon jdeme dřív ven,když je venku hezky.

a ve školkách,že prý nemusí spávat,ale musí být zticha .Já taky ve školkce nespávala,česávala jsem učitelku 😅

berynka
21. dub 2010

ahoj, u nás se taky přestalo spát přes den ve dvou a půl. Zase to má jiné výhody... jednak skončilo období, kdy byla Hedu po probuzení neskutečně protivná a chodí spát (téměř) bez problémů po Večerníčku 😉 .

jakoubka
21. dub 2010

já bych doknce řekla,že je Kubajs hodnější,když nespí po o 😅 😵

elema
22. dub 2010

U nás se taky přestalo úplně spát poobědě úderem druhého roku. A už pár měsíců před tím, několik dní v týdnu, Mája spánek vynechávala a nebo usínala až pozdě odpoledne a pak byla neskutečně protivná. Takže jsem to nechala na ní a spaní jsme odbourali. Takhle jdeme stejně jako u Berynky spát vklídku po Večerníčku ( a vstáváme mezi 6-7 hod 😠 a nemusíme denní aktivity přizpůsobovat spánku. Prostě malé stačí ke spokojenosti cca 11 hodin spánku. Podotýkám, že ještě stále nespí v kuse...

hancas
autor
22. dub 2010

já to právěchci nechat kvůli školce tak když nebudou spát tak mi je vrátí dom a nebudou se s něma štvát učitelky na ně nemají nervy jak já 🙂 jinak by mi to bylo jedno jestli spí nebo aspon by jsme jezdili nakupivat nebo někam,ale skrz tu školku teda ted jestli nás vezmou že??? 😠

helcenka
22. dub 2010

Co to čtu, že vrátí děti ze školky, když nespí? Není to nějaká blbost? Je spousta dětí, které po obědě ve školce nespí. Kvůli tomu bych teda dítě po o spát nenutila. Malej teda po o ještě spí, ale myslím, že to nebude dlouho trvat a spát přestane. A jestli nás vezmou, tak nás čeká od září školka a spaní je teda to poslední, s čím si lámu kvůli školce hlavu.
Hancas, oni u vás ve školce děti po o musí spát? A jak to jako chtějí učitelky zařídit, aby děti z donucení usnuly...

jabber
22. dub 2010

To asi záleží na každé školce, jak to má zařízené - kamarádky děti taky už po obědě ve školce nespí a učitelka si s nespavci celou dobu potichu něco kutí 🙂

hancas
autor
22. dub 2010

víte jak to je mě u zápisu řekli že pokud si nenajdu do 3 měsíců práci vrací mi je domů,pokud ve školce s nima nebudou spokojení tak taky

samik2008
22. dub 2010

Dcerka přestala spávat po obědě kolem dvou let,malej má teda zatím 18 měsíců a spává to by bylo na něho ještě moc kdyby nespal.Každé dítě je jiné,já sem například spávala po obědě ještě v první třídě 🙂
Hancas-víš že to slyším poprvé to co ti řekli ve školce?!Ty jejich důvody jsem teda nepochopila.to ti dali jako takový ultimátum s tou prací?a to že ti je pošlou domů když nebudou spokojení to je taky nějaký ujetý,snad každé dítě zlobí ne?!

hancas
autor
22. dub 2010

samik....to říkali všem při zápisu do 3 měsíců od přijetý si najít práci pokud ne tak ti je dají domu,protože když je příjmou a ty nemáš práci tak co by dělali ve školce když ty jsi doma a nic neděláš a zbytečně držíš místo těm kteří práci mají,ted je právě itázka zda nám je vezmou protože se ptali zda nastoupíš kdy...u mě si udělali otazník jsem nevěděla jestli ano nebo ne,a to že když nemáš práci a dají ti je dom a ty pak budeš běhat s dětma po konkurzech po úřadech a bůhví kde jěště to už je nezajímá,takový jsou ted podmínky,asi proto že je málo míst ☹

jabber
22. dub 2010

hancas - a co to jako znamená, že s nima nebudou spokojený??? 😕 Nějak nevím, co si pod tím mám představit 😅 Ale říct mi tohle, tak se kouknu po jiné školce, se mi zdá ten přístup divnej.

hancas
autor
23. dub 2010

jabber....pokud nebusou poslouchat,spát chodit sami na záhod,umývat si ruce....

zany
23. dub 2010

Náš Honzík mi kolem dvou let nechtěl chodit spát po obědě, ale v 5 hodin už by usínal. Takže jsem ho nutila spát, aby si odpočinul. Když vstával později, tak to šlo, ale jinak mazal 😉 Teď ve školce někdy spí, někdy ne... Když zlobí, jde za závěs 😀 Ale nenutí je spát, jen musí být potichu kvůli dětem co spát chtějí 😉

Hancas - to mi přijde trochu divná praktika?! 😲 Jako, že když zlobí, nebudou poslouchat atd, tak ti je vrátí domů? 😲 Tak to bych měla Honzíka doma na to šup 😀 Ale rozhodně bych se proti tomu ohradila, protože mi to nepřijde normální. Každé dítě přeci zlobí, někdy neposlouchá, jsou děti co prostě po obědě nespí a nedonutíš je. Nikde jsem se s tím nesetkala a pokud to takhle praktikují, tak by to měli mít napsáno v nějakém řádu, protože pak je to podle mě napadnutelné... Jak ti zdůvodní, že dítě vyhodili? 😕

helcenka
23. dub 2010

Hancas, tak do takový školky bych dítě teda nikdy nedala. Bůhvíco by tam s ním prováděli. A jestli si neumí poradit s dětma, které po obědě nespí nebo si neumí umýt sami ruce nebo zlobí, tak to mi přijde jako nekvalitní školka. Naopak ve školce na děti působí jiné vlivy než v rodině a děti navazují sociální vazby a to nejen s dětma ale i dospělýma a získávají vzory a mají se naučit respektovat autoritu. A to já bych teda nechtěla, aby pro mýho prcka byla autorita nějaká blbka, co si neumí poradit s dítětem.
My např. jdeme k zápisu do školky v květnu, v lednu jsem si tam byla i s malým pro přihlášku, to mu byli přesně 2 roky a on pozdravil a odpovídal na otázky typu, jak se jmenuje a kolik je mu let. Paní ředitelka ho chválila a říkala, že takhle nemluví ani některé děti, které k nim do školky chodí. Některé neumí ani pozdravit. A to chudák ještě netuší, že náš malej umí spustit pořádnou sirénu, když se zavzteká. A znám spoustu dětiček, které si samy ve třech letech na záchod teda nedojdou. Co by asi v té tvojí školce s takovými dětmi dělali? A ještě ta blbost s tím, že si musíš do 3 měsíců najít práci. To mi přijde, jako že se zapomněli v jiné době. U nás mají přednost předškoláci, což je jasné, když mají školku povinnou a pak teda maminy, které po mateřské nastupují do práce (před těma, které zůstávají doma třeba kvůli druhé mateřské), ale sem se počítají i maminy, které si práci budou hledat.
Tak pevné nervy, ale já bych tam dítě teda nedala.

jabber
23. dub 2010

Fakt divný 😅 učitelka by si s dětma měla umět přece poradit sama 😀 😎 a taky je normální, že tříletým dětem ještě ve školce utírají zadky 😀 Jestli ona to s tím zlobením neříkala proto, že máš dvojčata - já totiž co mám ve svém okolí dvojčata, která chodí do školky, tak docela řáděj a je fakt, že některým se tam moc poslouchat nechce 😅 Mají tam oporu jeden v druhém, jsou prostě 'parta' a ve všem se podpoří 😀 Tak to mě jen tak napadlo, protože jinak mi to přijde fakt divný a nikdy jsem o něčem takovým neslyšela 😅

hancas
autor
24. dub 2010

ahojky maminky 🙂 ,
děkuji za vaše názory ale je to tak jen píší co mi řekli v e školce,že pokud si do 3 měsíců od nástupu nenajdu práci okamžitě vrací dom aby jsme tam nedrželi místo někomu jinému,však pokud nám je nevezmu jen skrz to že já jěště nemám práci tak se tam s něma dohádám že jako jak si tu práci mám zhánět s dvěma dětma,lítat s nima po úřadech,po konkurzech.....do mě věde zlost že se nudu znát a taky mě zajimá podle čeho vybíraji??u nás se hlaásilo 35 děti prý nevzali 10 ale koho to nevím jdeme si tam až 13.5,podle čeho tak vybírají??podle jakých kritérii??

vojtisek2007
24. dub 2010

ahoj - taky se s vámi podělím o náše zážitky ze zápisu - jsme taková malá "víska" - do 2tis obyvatel - školka jedna, hlásilo se 52 dětí, přijímat chtějí všechny, protože ředitelka je zastáncem toho, že dítě od 3 let potřebuje kolektiv +-stejně starých dětí ať má jejich matka práci či nikoliv...bude se otevírat minimálně ještě jedna třída navíc (naštěstí mají vyhovující prostory), teď mají tři, nabírají 4nové p.učitelky - tohle nám řekla na zápisu, zatím nám žádné oficiální vyjádření nepřišlo,tak jsme zvědavý....jinak kritéria u nás byla taková : 1) předškolní děti, 2) děti zaměstnaných matek, 3) děti s trvalým pobytem u nás. Já když to tady pročítám tak je mi z toho až do pláče....o 12km dál ve velkoměstě běhěm posledních 5ti let zrušili asi 3 školky, protože nebylo dost dětí a teď je nemají kam dávat ☹