2měsíční chlapeček nemůže usnout, poradíte?

sonicicinka
11. lis 2012

Ahoj maminky, mam dvoumesicniho chlapecka, kterej ne a ne usnout.Pro priklad, vcera kolem 7 hodiny, po koupani a papani, ziva, mne si ocicka - dam ho do postylky, tam se rozplace, podam dudlik, kterej plive co dve minuty, do toho strasne kope nozickama a mava rucickama, trosku pobrekava, jako by mel vztek nebo vybiji jen posledni energii?Nicmene tu energii by pak vybijel do 11 do noci nez usne.Postylku mam prirazenou k nasi posteli, hladim, zpivam, potichu promlouvam, mezitim kojim, ale ani u prsa neni extra klidnej (myslela jsem jestli nema hlad, ale ani kojenim se to neutisilo).Chovani nam nepomaha, to jakoby nesnasel. Proste jakoby nemohl zabrat.Cetla jsem, ze by mohlo pomoct spat na brisku, ale neni na to moc malej?Nekdy, kdyz ho na nej pres den polozim tak na nem usne.Lip prdi.🙂V noci pak krasne spinka (kdyz usne po 4 -5ti hodinach), vstava 1x za noc a pak az rano...🙂 Za pripradny rady a nazory DEKUJU a budu vdecna...🙂

jarcatko
11. lis 2012

Ahoj, zkus Harvey Karp: "Nejšťastnější miminko v okolí" a tišení podle této knížky - mohlo by pomoct těsné zabalení, aby nemohl mrskat ručičkama a nožičkama (tím se leká a budí) a šššš do ouška miminka 🙂
Co vím, tak to fakt hodně zabírá (neteř, děti kamarádek...) 🙂
http://www.ulozto.cz/xNWGShD/harvey-karp-nejsta... - snad to tam ještě je 🙂

klaja
11. lis 2012

Podle mých zkušeností to vypadá na prdíky. To, že kope nožičkama, je celkem jasný signál, je ještě malinký, bolí ho bříško a neumí si s tím poradit, odpovídá tomu i to, že je neklidný u kojení. Nicméně kojení je určitě vhodné (pomáhá střevní mikroflóře), pak taky nošení (šátek nebo babyvak) či nošení na tygříka, někomu pomáhají probiotické kapky Biogaia. Ale je možné, že nepomůže nic a jen to budete muset vydržet...

pablinka
11. lis 2012

taky bych to tipovala na prdy... zkusila bych kapky SAB Simplex (nebo podobné, oběma mým dětem SAB pomohl), masáž bříška ve směru hodinových ručiček (možno natírat krémem Pupík), držet v klubíčku, uhoupat... malému pomáhalo koupání v kyblíku, dcerce zase pak pohupování v autosedačce (chvíli, tak do 20 min usnula), případně jsem je nechala párkrát večer usnout v tom vrnícím lehátku Fisher Price, pak přenesla do postýlky. Bylo to dočasné, prdíky časem ustoupily 😉

katerinanov
11. lis 2012

A není přetažený? Asi bych dávala spát dříve, ale ono to je těžko s těma malýma miminkama. A to těsné zabalení bych taky zkusila. Syn mi dělal to stejné a já jsem nevěděla, proč vždycky večer řve. Teď zpětně si uvědomuju, že byl přetažený.

marecek4
11. lis 2012

naši kluci nespali jinak než na bříšku už v porodnici-nedoporučuje se to hlavně kvůli ublinknutí,ale dneska jsou hlídače dechu a já nevím co,tak proč to nezkusit,jinak náš malý spolehlivě zabral pohupováním na balónu,hezky v zavinovačce a byl spokojený a jak píše jarcatko šššš je spolehlivé a jakékoliv tiché šeptání do ouška,miminku to připomíná zvuky z bříška,já malému pak už vykládala úplný pitomosti 😀 a byl v klidu

abecedka
12. lis 2012

Dětský spánek v otázkách a odpovědích, vynikající kniha! o spánku až do 5 let dítěte. Moc nám pomohla.

jankadudova
12. lis 2012

Doporucuji (krom probiotik, kterymi se nic zkazit neda) zavinout chlapecka bud do zavimovacky nebo do pleny....malym miminum se vetsinou volny prostor nelibi, je jim neprijemny. Vyzkousejte 🙂

zazana81
12. lis 2012

Taky se přikláním k zavinování. Píšeš, že kope nožičkama a mává ručičkama, zavinutí by ho mohlo uklidnit.

apollo11
12. lis 2012

Souhlasím, že to může být způsobené přetažením, je těžké vychytat dobu, kdy by šel už spát, ale není ještě příliš unavený, takže zkusit posunout dobu koupání a ukládání.. do těch cca tří měsíců by se mu měly spánkové rytmy víc ustálit a bude to lepší. Z usínání je dobré udělat trochu rituál, kojit na stejném místě, ve stejnou dobu, a zklidnit prostředí už chvíli předem a postupně, aby přechod z akce (koupání, oblékání..) do klidu nebyl moc prudký. A taky doporučuju zavinutí ručiček, nám to hodně pomohlo.

ivanka2010
14. lis 2012

Ahoj, když jsem to četla, byli jsme ještě před týdnem úplně stejný případ. Mamka poradila spát na zádech a opravdu jinak už nespíme a je to 1000% lepší. Tak se rozhodně neboj. Na zádech spí už jen v kočárku. Malému jsou taky 2 měsíce a opravdu jako bych četla sama sebe 😉

miparime
6. led 2013

No jo je to boj. Já jsem kvůli malýmu absolvovala kurz babymasáží a vždycky před koupelí jsme tak 15 min masírovali. Někdo radil levandulový olej, ale jsem používala tento od manufaktury http://www.a-cosmetics.cz/pecujici-detsky-olej-..., hezky jsem mu promazala pokožku, aspoň se mu při koupeli nevysušila, pak rovnou mlíčko a dobrou noc. Fakt nám to zabralo