2měsíční mimi spí jen doma

luj89
1. zář 2017

Ahoj maminky, uz asi od 5 tydnu spi moje dcerka o dost hur nez drive. Drive vydrzela treba 1,5 hodiny venku v kocarku, takze jsem v poho nakoupila a prosla se. Ted ale spinka venku casto jen pul hodky, a to jen v satku, v kocarku rve. Doma nekdy da az dve hodky, nekdy ale taky jen tu pul hodku, je to ruzne. V aute taky rve, a tak mam dost problem se s dcerkou nekam dostat:-\. Mate nekdo podobnou zkusenost?

saksana
1. zář 2017

Jo mám. Naštěstí už mu je teď 2,5 roku a neřve😁. Nakupovat jsem odmítla, chodil manžel. Jak začal jezdit ve sporťáku na břiše, tedy cca v 5 měsících, tak se to o dost zlepšilo.

hojda
1. zář 2017

Prý od 5 týdnů dítě více vidí a má i více vjemů a někdy je toho na něj moc, to zpracovat. Dovoz nákupu u vás nefunguje? Je to fakt pohoda, nakupování s dětma je náročné.....

3blumicky
1. zář 2017

Moje dcera taky spala jen doma, snad jen první měsíc, kdy spala pořád, spávala v kočárku, jinak ne. Co vyrostla do sporťáku, bylo to už uplně pasé.
Taky to dopadlo tak, že se vše řídilo tím, kdy spí- a ona dodnes spí hodně a ráda, když byla miminko, spávala půl dopoledne a ještě část odpoledne. Vyřizovala jsem vše v těch pauzách, kdy byla vzhůru, a postupně ten čas narůstal.
I teď, jsou jí dva roky, nastavuji všechny činnosti tak, aby jsme byly doma včas, proběhly všechny rituály které vyžaduje aby měla klid ke spaní, a v pohodě šla spát. Odpočine si ona, odpočinu si já. Nedá se svítit.
Bohužel jsem se musela takhle přizpůsobit a zvykla jsem si na to. Tak jako uplně zábavný to nebylo, ale přijala jsem to jako fakt. Využívala jsem čas kdy spí pro sebe a nakonec to bylo fajn. Ted se spíš děsím toho že brzo přestane spát přes den a nebudu mít ten čas pro sebe :D

nelam
1. zář 2017

Haha,taky jsem z toho byla nestastna a nevazila si alespon domaciho spanku. O mesic pozdeji mi syn spal spal max tu pul hodinku i doma. A ted v roce to vysperkoval, vcera dal 7 min dopo a 8 min odpo v aute 😀

luciiinka87
1. zář 2017

Moje starsi byla spokojena vsude, kde jsme byli my nebo ji zname osoby. Byla velmi spolecenska, vsechny "tety a strejdy" obdarovavala usmevy. Vydrzela kdekoliv bez place. Nebyl problem kamkoliv jet. Muj mladsi spi jen ve sve postylce, s perinkama, ktere zna, se svymi plysovymi kamarady. Uz ve 2 mesicich jsem na nem videla radost, kdyz jsme prijeli z kontroly kycli a ja ho polozila do postylky. Doma bylo doma. Cizi lidi ho rozplacou sotva se na nej podivaji. Ted je mu 9 mesicu a ma problem uz spat i v kocarku. Chce proste to sve.
Pisu to proto, ze je videt, ze kazde dite je original, maji svou povahu uz jako male. Omezuju vsechny cesty na minimum a vic planuju podle jeho bezneho harmonogramu. Da se to zvladnout 🙂

luj89
autor
1. zář 2017

@hojda co jde, kupuju pres internet, ale ted se treba uz dva tydny premlouvam, abych vyrazila do DM 😀. Ani mi tak moc nevadi ze nespi, jako fakt, ze se skoro nedostaneme ven :-\. Nez ji clovek poradne uspi a vyrazi, tak mame tak 15 minut... A navic ma lehky spani, takze jak nekde v obchode promluvim, je konec. Jenze kdyz nespi a nejsme doma, tak place :-\. Zkusim ji dat do sedacky a kocarku nejake zavesne hracky 🙂

pajula123
1. zář 2017

Mne syn v kocarku spal 35-40 minut,vic ne. Takze to bylo na superrychly nakup a honem domu,bo jak se vzbudil,silene v kocaru plakal. Cca v jeho 4-9 mesicich jsem ho davala spat doma a ven s nim chodila v manduce-koukal kolem sebe a byl spokojeny,doma spal daleko dele. Od tech 9 mesicu zacal tolerovst sportak. Ted uz mi spi jednou denne,ale porad vyrazne dele doma nez v kocaru. V aute jsem ho musela bavit,kratsi cesty cca pul hodky stacilo od volantu zpivat,delsi cesty musel byt nekdo vedle nej a bavit ho. I to se ale postupne vyrazne lepsi 🙂

evee24
1. zář 2017

Nase mala usla v kočárku jen po porodu. Pak v něm jen rvala. Takže sme jen nosili v satku. Nakonec spala jen doma. Začal se ji líbit az sporťák. Jinak jinde než doma nespí. Od mala manžel nakupuje větší nákupy. Mala jinde ani nechce jist 😀

luj89
autor
1. zář 2017

@pajula123 tak to je presny 😀. Jenze s uspavanim apod je z toho jen 15 - 20 minut, a to toho clovek moc neporidi :-\. Ani na vylet nebo na nejake akce jit nemuzeme... Snadse to zlepsi az bude moct sedet a byt ve sportaku a koukat ven. Takhle mala mimca bud papaji, spinkaji nebo placou 😀

pajula123
1. zář 2017

@luj89 ja uspavala uz cestou do obchodu 😀

luj89
autor
3. zář 2017

Ma nekdo zkusenost, ze by se daly mimcu prodlouzit intervaly spanku a bdeni tak, aby vydrzelo spinkat delsi dobu v kuse?

nelam
3. zář 2017

@luj89 zkousela jsem a bylo to spise horsi nez lepsi. Sel spat pretazeny a casto sebou skubal,takze ho to vetsinou vzbudilo.
Zlepsilo se to trochu az kdyz zacal mit vice fyzickych aktivit (plazeni,lezeni), ale take to neni zadna vyhra.