3,5 měsíční mimi přes den skoro nespí. Čím to může být?

mojsha
5. kvě 2009

Ahojky holky, chci se poradit, ☹ našemu malému jsou 3,5 měsíce, od narození měl problémy s usínáním a celkově se spánkem (měla jsem těžký porod a asi se to na něm podepsalo) ale teď je to už opravdu nesnesitelné, ráno se budíme cca kolem 8 ranní pak zabere okolo půl 10 sotva na hodinku a pak až do večera třeba nespí, má očka jako pulec ale zaboha je nezavře, kočárek, ani náruč ani vajíčko nepomáhá, nic doma neudělám pač ho jen chovám, a když se den konečně schílí k půl 8 večer tak usíná na 3x s velkým tyátrem okolo, je to vyčerpávající...navíc se mu nelíbí v hlubokém kočáře, nechce tam spát a jen řve...takže ho s manželem vozíme jen ve vajíčku, už aby mohl do sporťáku,ale to si ještě počkáme a užijeme do té doby....jinak přes noc spíme jedině na bříšku, na zádech ani omylem, máme na to spaní hrozného raracha, děti mých kamarádek jsou tak hodňoučké a náš vyžaduje jen pozornost a sám v postýlce ani minutu...čím to může být?

mousunek
5. kvě 2009

Chce to jedine trpelivost, muj klucina jako v tech do tech trech mesicu taky usinal spatne ale za to spal a spi celou noc a se spankem pres den.... Tak to u malyho taky neznam teprve ted zacina spinkat kolem 12hod a pak kolem 16hod vzdy na chvilku.... chce to opravdu trpelivost a naucit ho treba usinat s plinkou dudlikem nebo nejakou hrackou.....

Preji pevne nervy

judit22
5. kvě 2009

Holka, tak to jsme dvě. To, co píšeš o svém chlapečkovi, tak přesně to máme doma my. Ondrovi už jsou teda 4 měsíce a od narození hrozně špatně spí a usíná. V noci teda spí jakžtakž, ale uspávám tak půl hodiny, musíme mít puštěný kolotoč, držet mu jednou rukou nohy nahoře a druhou rukou ho držet za ručičku. Vždycky už to vypadá, že usne, zavře oči, ale najednou sebou trhne a je hotovo. No a přes den je to katastrofa. V postýlce mi neusne vůbec, když ho dám do hlubokého kočáru, tak ječí jako siréna, uspávám ho třeba i půl hodiny a dýl jak 45 minut spát nevydrží. Přesně tak jak říkáš, doma nic neudělám a kde je nějaký odpočinek?????Navíc už máme podruhé ošklivou rýmu, takže ten spánek je ještě mnohem horší než obvykle. Přes den musim být pořád u něj, vyžaduje neustálou pozornost, v postýlce sám vydrží pouze chvíli po jídle. Takže vítej do klubu!!!!!

mojsha
autor
5. kvě 2009

judit22 mno tak už jsem se bála že mám raráška doma jen já 😉 ty klučíkové nás ale trápí viď?doufám že se to časem zlepší...snad až ho víc budou zajmat hračky, jinak teda nevím jak to budu dělat dál... 😒

dukie
5. kvě 2009
judit22
6. kvě 2009

Téma "dráždivé dítě" už jsem si taky pročítala, ale on vyloženě není takový, že by hodně plakal,to ne. My máme problém vlastně jen s tím usínáním a spaním, tak nevím. Jinak se snažím, aby měl Ondra svůj režim a je fakt, že když se pak vyhneme, někam se třeba jede a přeruší se mu spaní v obvyklou dobu, tak je celý den na zabití, tak opravdu nevím, jestli spadáme pod "dráždivé dítko".

tonica
6. kvě 2009

Tak ja se take hlasim se stejnou "diagnozou" meho ditka.
Pristi tyden ma 4 mesice a jak pise Mojsha - pres den spi minimalne (vzdy tak 20min a max 2x), v kocare je to utrpeni a uspavani.... zrovna ted s tim bojuju. Uz ze zoufalstvi jsem najela na metodu "nechat vykricet". Prece nemuzu mit prcka porad v naruci? Nekdy mi prijde, ze je to vylozene vynuceny krik... 😠

mousunek
7. kvě 2009

holky podobny problem ma spousta maminek i treba s rocnimi ditky, ale myslim si, ze to je naprosto normalni...

tonica - nechat vykricet, je sice drsnejsi metoda za to ucinna, pokud z ditka vylozene citis, ze jde o krik ktery nepatri k hladu a bolesti briska nebo cehokoliv jineho tak ho chvilku nech.... Uvidis ze ti usne jak dudek holt potrebuje nejak vybit energii a tim placem a vztekanim se ji vybije urcite.... Neboj spinkat ne nauci, zkus treba polohovat na brisko, na bok. muj malej nespi jinak nez na brisku...

Nektere ty rady co tu napsala dukie opravdu funguji priklanim se hodne k hlazeni od celicka ke korenu nosanku nebo po spanku, ke zmenam poloh a k poplacavani po zadecku take. pevně zavinout do zavinovačky funguje taky v pripade ze se vam do ni drobecek vejde. Sice se v ni chvilku vzpira a stejne krici, ale take ho to vysili a krasne usne

dukie
7. kvě 2009

Ahojte. Po čase zase nakukuji... 🙂

Nám vyplakávací metoda nezabírala... resp. jsem to zkusila dvakrát... a po 50 minutách řevu, kdy rozhodně nevypadal, že by byl schopnej usnout, jsem to vzdala... 😝 U něj to totiž vypadá tak, že když ho nechám plakat, tak se celičký opotí, zrudne... a je pak už tak nějak "v křeči" či jak to říct... mi připadne, že pak už je vlastně zoufalej a ani neví, proč tak řve... skoro se u toho dusí... ☹ Každopádně je pak uspávání třikrát větší fuška, protože ho ten řev totálně rozhodí... 😝 Ale vím, že hodně maminek si to chválí, že to je sice drsný, ale že jim to zafungovalo výborně. 🙂

Jinak s tou zavinovačkou... jak píše mousunek... my se do zavinovačky vlezli tak max. 3 týdny po porodu... a ani tak v ní nechtěl být. 😝 Ale dá se to "nahradit" velkou plínkou (to mi ukázala sestřička v porodnici, když se malej vztekal u kojení - neteklo to, takže mě bouchal ručičkama do prsa a odstrkoval se a vztekal... se mu nedivím...) nebo i bavlněným prostěradlem nebo nějakou tenkou dekou atp. Prostě to mimi do toho zabalit, aby se mohlo co nejmíň hýbat. 😝

mousunek
7. kvě 2009

dukie - malůej se do zavinovacky prave taky nevesel, tak jsem ho balila do deky kterou jsem pro nej koupila puvodne do kocarku, ale byla vyuzita i takhle da se rict ze jsme ji takto vyuzili asi tri mesice, ted mame klidek....

s tou plakaci metodou, nic se neda aplikovat na vsechny deti nektere to prijmouo a zlepsi se to nektere ne, ale to se neda predem odhadnout bohuzel, jedine zkouset chce to zkusit 5 minut druhy den 10, pak 15 a zvysovat a prcek by mel zacit usinat, ale jak rikam zkusenost osobni nemam ten teoretickou....

agla
12. kvě 2009

Mojsha, uplně tě chápu - my si prošli něčím podobným - naše malá cca do 3 měsíců hodně špatně usínala a spala - museli jsme neustále chovat - to i přes den, protože jinak řvala - takže odpočinek žádný. Večer jsem si ji brala do postele, protože jsem neměla nervy na to, stát do dvou do rána u postýlky - přesně - na chvíli zavřela očička a najednou sebou trhla a bylo po spaní. Bylo to dost vyčerpávající.
CCa od 3. měsíce se to začalo zlepšovat a nasadili jsme i trochu tvrdý režim - večer do postýlky - tak to pořvávala, tak jsme pochovali, ale zase zpět uložili a prodlužovali intervaly - trvalo to asi 3 týdny a pak najednou začala usínat sama a bez řevu. Rituály opravdu pomáhají - když se jdeme koupat, tak už se zklidní a ví, že se jde pak spát - to už je poznat, jak přivírá oči.
Dnes mi vadí jedině to, že vstává ráno mezi 5 - 6 hodinou a už pak neusne 😢 Ale proti tomu, co to bývalo, je tohle asi maličkost.
Každý mi říkal, že to chce trpělivost a vydržet, když jsem to slyšela už asi po desáté, tak jsem rostla - člověk je unavený, nervozní a tohle mu nepřidá. Jenže ono to tak opravdu je - časem se to prostě zlepší. 😉

fifa79
25. črc 2009

Ahoj holky, mám 3,5měsíčního chlapečka .Do teď usínal v postýlce ukázkově a najednou je všechno jinak,brečí, steká se a nevím čím to a ještě máme jeden problém a to spaní přes den.Dopoledne max. půl hodiny a odpo taky,nejhorší je,že se blíží 18:00 a on mi usíná a já nevím jak docílit toho,aby spal odpo déle.Prosím zkušené o radu.Děkuji

lennyy
28. črc 2009

Ahoj holky,momentálně mám taky takový problém s 3,5 měsíční dcerou.V kočárku brečí.V noci se budí.Začala se vztekat a jak si uměla sama pohrát u hrazdičky a s hračkama tomu je konec.

ronja27
28. črc 2009

Holky muj prvni synek na tom byl podobne spaval mi uz od narozeni tak trikrat denne a to nejdele 45min. a to uspavani a natrasani v naruci nebo v kocarku trvalo kolikrat dele...kdyz jsem ho mela v naruci tak byl hodnouckej ale jen jsem ho polozila uz to zacalo..nejhorsi na tom bylo ze jsem na nem videla jak moc je unaveny a chce se mu spinkat ale proste to neslo
Zmena nastala az v jeho ale 9 mesicich jak zacalo byt venku chladneji byl listopad uspala jsem ho venku v kocarku a vydrzel i pres dve hodinky..brala jsem to jako velky uspech ..a cim byl starsi tim mi vydrzel spat dele sice chodil jen po obedee ale usnul i na tri hodinky
A ted u druheho ditka spinka sice dele ale zase se u nas strida obdobi spani a bdeni a to i trihodinoveho vtahu..

fifa79
29. črc 2009

Ahoj holky,
musím se přiznat,že jsem zkusila metodu nechat vyřvat a u nás skutečně zabrala.První noc plakal 1hodinu a to jsem nezvládla a dala mu prso,druhý večer jsme si z manželem řekli,že musíme vydržet.Malý plakal půl hoďky a pak usnul,další večer už jen 10 min.mrčel a usnul a teď už zase krásně usíná v postýlce a dokone se tím upravilo i spaní přes den.Možná už není tak přetažený.Teď jen doufám,že mu to tak vydrží.

lucia2011
23. bře 2011

poradte mi prosim mam 4mesacnu dcerku a nechce mi cez den zaspat spi tak max.20min a hotovo neni ani hladna len chce spat a preto place lebo sa nemoze uspat uz som vycerpana ze sa mala trapi aj ma to mrzi a ddlik mi nechce poradte mi prosim co mam robit.dakujem vam pekne mile mamicki

zdenulam
27. bře 2011

@lucia2011
Ahojky, mám stejný problém s 3,5měsíčním synkem. Přes den mi spí minimálně, tak 45minut dopoledne a max.1hodinu odpoledne a to musí být v kočárku, protože doma v pestýlce ani u mě v posteli neusne a řve a řve. Vetšinou se ale po 35minutách budí a musím mu jít dát dudlíčka či pohoupat s kočárkem. Někdy mám pocit, že se bojí až usnout, spánku se vysloveně brání. A pak je navečer tak unavený, že opět jen řve a vůbec od 16.00 do večera již neusne až kolem 20.00 po koupaní a jedení usíná v postýlce a to je zcela již drogy. Spí sice do rána, ale jako na vodě, každičký pohyb ho vzbudí. Hlad nemá, prdíky nás již netrápí. Tak nevím jak mu vysvětlit, že spánek je důležitý a že když si odpočně bude veselý on i já. Mám ještě 4letou aktivní dcerku, takže je to velmi náročně a jsem hodně, hodně unavená...
Neporadila jsem vám sice, ale nejste v tom sama, musíme věřit, že se ty naše dětičky časem naučí spát a my budeme opět veselejší a začneme si to mateřství užívat.

imzadi
12. kvě 2011

ja bych take uvitala nejakou pomoc...do tretiho mesice spal maly celkem ukazkove, usinal vecer kolem osme, pak jsme vstavali v jednu, ve ctyri a sedm, pak vetsinou spal kolem 11, kolem druhe a jeste chvilku vecer...ale ted? usne sice porad vecer v 8, ale je vzhuru uz v jedenact, pak v jednu, pred ctvrtou a pak v pet i sest...no masakr:( dopoledne uz nespi vubec, chvilku po obede a pak chvilku odpoledne...no jsem uz radne mrtva, hlavne z toho ranniho straseni...co se mu stalo? v noci spinka v postylce, pres den ale jedine v kocare nebo v houpacce...a kdyz usne pres den, vyuziju to k tomu se najist, kouknout na net a hlavne poklidit...uz zacinam byt zoufala a nekdy v noci radne nevrla...na Kubicka i manzela...a pak jsem nasrana na sebe, co blnu...no silene stavy 😝 ale jak tak koukam, rada asi neexistuje co? 🙄

med
12. kvě 2011

@zdenulam Mám to podobné :( Přes den prcek spí jen venku v kočárku, doma je to skoro zázrak, když usne déle jak na 10 minut.... Večer sice usne dobře, ale tak od půlnoci se vrtí a ruší ho každý pohyb. Pak se kolem čtvrté budí hlady, usneme v půl páté a za hodinu vstávat, protože starší dcera zase pro změnu vstává mezi půl šestou a šestou... když si přispíme do půl sedmé, tak je to pro mě svátek. Takže chodím spát v osm hodin večer, hned jak děti usnou, abych se aspoň trochu vyspala, protože jinak se to nedá vydržet.... Dopoledne mám ještě docela energii, po obědě do sebe musím kopnout šumivý C vitamín, který mě trochu nakopne, abych vydržela ten maratón do večera a v osm padnu "do komatu". Co si dáváte vy, abyste celý den vydržely? Kafe jsem zkoušela jednou a pak jsem zas večer nemohla usnout, tak to už si radši nedávám...

zdenulam
12. kvě 2011

@med Ahojky, děkuji za zprávičku. Musím říci, nyní nám je 5 měsíců a týden a malý se během pátého měsíce vylepšil.
Sice přes den spinká zhruba 3x-4x po půl hodině v kočárku, někdy i doma, ale už nepláče a směje se pořád. Je to možná tím, že je starší a už toho spánku přes den tolik nepotřebuje. Večer usíná po 20.00hodině, budí se kolem 4 ranní a pak spinká ještě do 8.00. mám pocit, že i takový strach ze spaní a z něčeho neznámého z něho najednou zmizel, už pozná mámu, tátu, sestřičku, už zná své okolí a ví kam patří, když se vzbudí v kočárku, tak nebrečí jako dříve. Moc se zklidnil a já začínám být šťastnou mámou. Chodím sice spát také do 21.00 hodiny, hned jak obě děti usnou, protože za celý den toho mám dost, dcerka začala chodit po virózách opět do školky, tak vodění, vyzvedávání... Ale to už je oproti tomu co bylo před 2 měsíci úplná lahoda. Věřím, že i vám se vše během pár měsíců zlepší a budu moc ráda, když mi napíšete. Moc držím pěstičky, protože to byl opravdu děs běs a vím jak jste unavená.

willacontella
11. pro 2016

Ahojte mamicky, ak to tu niektora este sleduje, ako to dopadlo s vasimi detickami a ich nespanim....Zacali vam spat lepsie? Nasli ste nejaky "trik" ako ich uspat? Moj 3,5 mesacny spi 2-3x 30 minut, kocik odmieta, nosic tiez, satku tiez :(